Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od gazza » 29 Mar 2021, 23:12

doktorka sa infektivne zaraženom pacijentu:

- vakcinisali ste se? što vam je to trebalo.

sad ćemo malo da vidimo šta može da se uradi tim povodom, da malo popije pedalu iz službe... pacijent hoće da svedoči.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od BigMazzy » 29 Mar 2021, 23:35

Шта му је конкретно урадила кад јој већ ставља омчу око врата? Увредило га њено мишљење?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Heinz » 29 Mar 2021, 23:49

Evo još bisera.
Prikačeni fajlovi
photo_2021-03-29_23-48-36.jpg
photo_2021-03-29_23-48-36.jpg (63.44 KiB) Pogledano 1191 put

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 12 Apr 2021, 15:42



evo thread o maksiju iz ugla osobe koja je radila tamo godinu dana (na papiru sam bila kasirka ali sam radila na kasi, na voću, slagala police i sređivala magacin i hladnjaču za voće tako da imam iskustva sa većinom radnje)
prvo - ako postoji način da se nešto ne otpiše neće ga otpisati. viđala sam pekarku kako joj ispada hleb iz papirne kese i ona vraća to na policu jer joj je rekao šef da smanji otpis
nisu bezbedni ni oni sečeni hlebovi u plastičnim kesama jer se dešava da ih ne zatvore lepo u fabrici i to se sve prospe po podu kad neko uzme, i pekarka samo naslaže nazad u kesu i vrati u raf
zavisno od prometa dosta onih peciva su naprskana vodom i podgrejana od juče ili od tog jutra da se ne bi bacalo kad se osuši
mešano mleveno meso = komadi mesa kojem je istekao rok, sve samleveno zajedno i natrpano nekom mešavinom začina i prezervativa koje šalje firma - tako samleveno meso se vodi pod novim rokom trajanja (2 dana ja mislim) iako su svi sastojci u suštini pred kvarenjem
sećam se u periodu božića i nove godine stigli su celi jagnjići ali pošto nije bilo mesta u hladnjači za meso to su stavili u hladnjaču za voće; to je krvarilo po podu i cela hladnjača je smrdela na meso mesec dana nakon što se prodalo
dakle stoji zelena salata u gajbicama i pored nje te gledaju mrtvi jagnjići
znate onaj limun i pomorandže u mrežicama? ako vidite čvor na mrežici uzmite neku drugu, jer to znači da se nešto ubuđalo unutra, mrežica je pokidana i zamenjeno je istom stvari iz rinfuza da bude ista gramaža
sećam se kad je leto i prodaju se borovnice, čeri paradajz itd. pošto su te stvari skupe em često stoje danima em desi se preko noći se ubuđa pola; šta se radi? otvaraju se kutije, izbacuje se buđavo a ono što valja se skupi u jednu kutiju da se smanji otpis
mi smo svaki dan brisali onaj magacinski deo na smenu ali često nismo imali sredstva za čišćenje jer firma ne šalje dovoljno; viđala sam koleginicu kako uzima tipa ajaks iz rafa, sipa koliko joj treba za brisanje poda i dolije vodu da nadoknadi
nažalost većina ovih stvari se dešava jer je šef pod pritiskom od firme da smanji procenat otpisa - oni imaju kvotu koliko smeju i ako pređu dobijaju kazne i zato se toliko mulja. ja sam se u početku stalno bunila jer mi nisu dali da otpisujem voće i povrće koje po meni ne valja
uzmem da prebiram i odvojim ono što ja ne bih kupila za sebe, kažu mi vrati to nazad ne možemo toliko da otpisujemo
na kraju se svodi da zamaskiraš radnju da izgleda lepo na prvi pogled za slučaj da dođe inspekcija ili interna komisija ali otpisuješ samo ono što je očigledno buđavo, i što skuplji proizvod to su strožiji kriterijumi (tipa krompir i luk mi nisu pravili problem naravno)
a skroz druga tema je izrabljivanje radnika - ja sam na papiru bila kasirka a radila sam na voću, na kasi, imala svoj raf za koji sam bila odgovorna da je sve puno i poređano po rokovima, sređivala svoj deo magacina (oba magacionera su imali preko 60 godina)
isto na papiru sam radila 40 sati nedeljno ali radi se 6 dana u nedelji po 7 sati i u to se ne računa brojanje i predavanje pazara - ako se radnja zatvara u 9 ja ostajem još 40 minuta da brojim pare svaki dan i to se ne računa kao prekovremeno
sve to za grandioznu sumu od 35 000 dinara; takođe ako ti se desi da ti fale pare u kasi to plaćaš iz svog džepa a ako imaš viška to se odvaja sa strane (mi smo imali fioku u kojoj je to stajalo); tim parama je šef plaćao isteklu robu da smanji otpis
meni je najviše krivo što niko ne želi da radi ove šejdi stvari ali su primorani od šefa koji je primoran od firme; razlog zašto je uvek gužva u maksiju nije jer kasirke piju kaficu nego zato što vrv istovaruju palete jer tog dana dolazi roba ili pune rafove
ja bukvalno mislim da da smo mi u radnji imali duplo više radnika i dalje ne bi bilo vremena da se kafeniše; imamo ukupno pola sata pauze koja je preko potrebna ali ljudi vide radnike kako sede napolju i puše i misle to tako ceo dan
svašta još bih mogla da smislim ali dosta za sada, hvala na pažnji pitajte ako vas nešto zanima
e da, ja sam dala otkaz pre nego što je počela pandemija (šesto čulo bukv) ali čujem od bivših kolega da je gore nego ikad, ljudi rade sa koronom jer nema dovoljno radnika pa im ne daju na bolovanje itd.
e još jedna stvar mi je pala na pamet - ljude iz firme bukvalno boli uvo gde živite kad vam dodele radnju; ja sam imala sreće pa mi je posao bio na 20ak min autobusom ali imala sam koleginice koje iz ripnja, sa avale itd. dolaze na banjicu na posao
jedna koleginica je sat i po putovala u oba pravca što apsolutno nema smisla jer ne možete da mi kažete da nema nijedna druga radnja kojoj je potreban radnik da je malo bliže
• • •
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od grujicd » 12 Apr 2021, 15:56

Verujem u to što piše, ali verujem da se tako radi manje više svuda... Pa i na pijaci znaju da gore stave lepe plodove a dole krš, a spakuju ti miks.

lami
Postovi: 3271
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od lami » 12 Apr 2021, 16:13

Što se tiče vađenja ubuđalog voća i menjanje istog, ne vidim to toliko problematično, jer prosto se može desiti da jedna voćka propala, a ostalo je u redu. U skladištima se redovno angažuju omladinci za prebiranje voća. Ovo ostalo je nažalost tako, a posebno izrabljivanje dok ne crkneš i prosto je takvo u 99% maloprodaja, ne zavisi mnogo ni da li je mini market ili butik i naravno krađe, manjkovi idu na radnika.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od dragvorl » 12 Apr 2021, 16:18

Po manjim mestima u Vojvodini kad odem u Maxi, Univer ili slicne radnje cesto vidim ubudjalo voce na rafovima, vidi ss da je dosta manji promet, strasno...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Geza » 12 Apr 2021, 16:43

grujicd je napisao:
12 Apr 2021, 15:56
Verujem u to što piše, ali verujem da se tako radi manje više svuda... Pa i na pijaci znaju da gore stave lepe plodove a dole krš, a spakuju ti miks.
Više od 20 godina sam na pijaci, više nikome ne stavljam u kesu. Kako izaberu tako im je, a često izaberu gore nego što bih ja sebi. Mogao bih da napišem i ja jedan sastav na temu kupaca na pijaci. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od member » 12 Apr 2021, 17:36

Ajde napiši :)
Da vidim jel se nešto promenilo otkad sam otišao sa pijace.

I šta, sad je ona kaobajagi napakostila Delezu?!
Nalupala se devojka bezveze. Bolje da ništa nije ni pisala.
Ako hoće da vidi šta je "sex" , nek dodje malo u prehrambenu industriju.

Čavo
Postovi: 14
Pridružio se: 22 Mar 2021, 10:30

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Čavo » 13 Apr 2021, 17:35

Srbistan
Prikačeni fajlovi
IMG-76517ed1b90ae8a47e02edea6b680509-V.jpg
IMG-76517ed1b90ae8a47e02edea6b680509-V.jpg (83.46 KiB) Pogledano 667 puta

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od jaksa » 13 Apr 2021, 18:01

Kolačiće dozvoliti i pojesti.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 14 Apr 2021, 14:37

Upis novorođenog deteta u knjigu državljana u Nemačkoj:
- Republika Srbija - 218€
- Republika Hrvatska - 53€

:think:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ikac2000 » 14 Apr 2021, 14:56

Za 7 god i Republika Nemacka :-)

Dete moze da ima sva tri, mi ne


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od Gaginh0 » 14 Apr 2021, 15:58

Al' mora sa 18 da polaže neki državni ispit? Što cenim da neće biti problem.

No, ono gore sam napisao jer mi nije jasno čemu tolika razlika. Bilo bi mi razumljivije da je obrnuto jer je Hr EU.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zašto je Srbija tu gde jeste?!

Post od ikac2000 » 14 Apr 2021, 22:42

Ne mora mislim za dete, ali je taj test bas lak. Zena ga polozila.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori