Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45890
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Geza » 13 Feb 2012, 14:28

A i ne moraš da čistiš sneg u dvorištu :smesko:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Modesty » 13 Feb 2012, 15:13

Off topic
Svejedno, cisticu na ulici zbog komsiluka koji me je zatrpao... Sad cu ja njih da zatrpam, pa neka lopataju... :besan:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 13 Feb 2012, 15:38

vezano za moderne enterijere..

moderan enterijer znaci moderan po svom konceptu, a ne materijalu. to vazi i za objekte.

moderan enterijr moze biti od prirodnih materijala,

znaci da li je nesto moderno, ili kich, ne definisu materijali, nego koncept prostora, objekta...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23815
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dragvorl » 13 Feb 2012, 18:35

steva_anya je napisao:Meni je gotivan "americki fazon kuhinja".
Kad se ozenim, obecao sam devojcki-buducoj zeni da cemo imati tako neku kuhinju: ugradna rerna na visini [da se ne savijamo], ooogroman frizider, sank-sto oko kog se pun prug moze napraviti, velika radna ploca za primremu hrane, iznad svetlo...
Da je sto komfornije i funkcionalnije. I da kuhinju + trpezariju od ostalih prostorija, pre svega dnevnog boravka, odvaja neki stepenik, tako nesto. Ne znam kako da opisem, ali taj korak-detalj pravi razliku.
I meni se svidja taj fazon kuhinje sa "ostrvom", samo je problem sto za takvu kuhinju treba dosta prostora, jer treba mesta oko ostrva da bi sve bilo i funkcionalno. Takva kuhinja u bilo kakvom manjem stanu ili prostoru je pogresna odluka po meni. Evo jos par meni interesantnih enterijera. Jedino sto mi se ovde ne svidjaju tamne nijanse.
Prikačeni fajlovi
post-1428-1285041232.jpg
L7_2089_0073__Large_.jpg
L7_2089_0071__Large_.jpg
L7_2089_0037__Large_.jpg
L7_2089_0033__Large_.jpg
L7_2089_0029__Large_.jpg
branka_after3.jpg
branka_after2.jpg
bath31.jpg
bath31.jpg (54.6 KiB) Pogledano 3418 puta
bath3.jpg
bath3.jpg (67.57 KiB) Pogledano 3418 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45890
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Geza » 13 Feb 2012, 18:41

Kupatilo kao stvoreno za voajere.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 13 Feb 2012, 18:57

neke od modrnih enterijera. ima jos primera, gde koncept odredjuje da li je nesto moderno, a ne izbor materijala...

moderan enterijer moze biti i ceo od drveta... :smesko:


Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od steva_anya » 13 Feb 2012, 23:13

Kako se strucno zovu oni drveni paneli kojim se oblazu zidovi?
Mislim na one estetske, koji prakticno zamenjuju krecenje.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od methane.master » 13 Feb 2012, 23:44

swemir je napisao:nemoj tako...

nisi se navikao, u principu savremen enterijer je enterijer koji odgovara sadasnjosti, tako da moderan enteriejr ne znaci uvek i hladan enterijer :smesko:

ali svakako je bolji od eklektike i kicerice koja se npr vidja u americkim filmovima, jer su potpuno operisani od ukusa...

nakacicu ti neke enterijere da vidis, sta prilici modernom coveku :pivo:
Ma mislio sam pre svega na kombinacije boja i materijala. Takođe neko je lepo primetio, dosta materijala i boja je teško za održavanje.
swemir je napisao:neke od modrnih enterijera. ima jos primera, gde koncept odredjuje da li je nesto moderno, a ne izbor materijala...
moderan enterijer moze biti i ceo od drveta... :smesko:
O tome pričam, mada daleko od toga da sam lamperija-freak.

Takođe moj utisak je da se preterano forsira open plan fazon (ili beše open space), i gde treba i gde ne treba... no ipak cela priča sa enterijerom je stvar ličnog afiniteta.
Širim haos!

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 14 Feb 2012, 10:47

steva_anya je napisao:Kako se strucno zovu oni drveni paneli kojim se oblazu zidovi?
Mislim na one estetske, koji prakticno zamenjuju krecenje.

ako mislis na drvene talpe, cesto ih zovu drveni brisoleji. prave se od punog drveta, hrastovine uglavnom, mada moze i od medjapana i iverice, pa se kantuje abs, jeftinija varijanta :smesko:

a ako mislis na plocast materijal, onda drveni paneli, koji su cesto od furniranog medjapana, mada i oni mogu biti od iverice kantovani, za jeftiniji budzet ili puno drvo za tajkune... :bibip:

puno drvo se kupuje od proizvodjaca , koji vec obrade drvo, tako da nije ono sa stovarista, kao u principu i vrhunski parketi, koji su uvozni derivat sirovine koji u primcipu i sami imamo, ali ne znamo da napravimo vrhunski gotov proizvod...


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10573
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Sloba » 19 Feb 2012, 14:00

Ima li ko iskustva sa fasadnim panelima, Alubond i sl.? Ranije su korišćeni na halama i zgradama, a koliko vidim sve se češće koriste i na stambenim kućama. Vidim i da ih ima i sa licem od prirodnog furnira i u milion varijanti. Da li se postavljanjem tih panela rešava pitanje termo i zvučne izolacije ili je potrebno još nešto? Kakve su cene u odnosu na demit i druga rasprostranjena rešenja?

Slika

bobanf
Postovi: 38
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:26
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od bobanf » 19 Feb 2012, 14:34

Da li neko zna neku firmu ili preduzetnika koji bi rasturio montazni objekat od oko 1000 m kv, pokupio lmeni krov, instalacije za grejanje, struju, vodovod, drvenariju, dosta metalnog namestaja koji je rashodovan i sve sto moze da se reciklira - proda i podelio zaradu sa vlasnikom.
Objekat se ionako rusi, sravnice ga buldozeri, oterace sve na deponiju, pa zasto nesto ne zaraditi.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 19 Feb 2012, 16:17

alu bond, ima nekolio debljina, a imas i samo alumil, bez vatrostalne i termicke izolacije.


obican panel lim se koristi uglavnom za poslovne zgrade i za ventilirajuce fasade..

najefikasnija teriicka zastita je demit, pa preko alumil, obloga...

cena je od 30-80e i vishe.... ako ima i na samim panelima izolacija cena je skuplja...


e sad imas i kopije pera futog***kad smo davno radili skvos teren na adicama, i lik je odustao izmedju ostalog i od alukobonda, i postavljen je obican lim :(

jer naravno majistor iz futoga je rekao da moze isto kao i alumil da napravi, a invesitor je prohvatio...tad je alumil bio oko 100e te 2005 2006.

ako se racuna podkonstrukcija, postavljanje, i sve sto ide tesko da moze da izadje ispod 50e/m2, a da bude po standardima...100e je za ocekivati kvalitetnu izradu, sa svim pratecim troskovima, montaza podkonstrukcija, skela, srafovi...ruke prevoz..

sa printevima je jos skuplje...
za graditelja smo postavljali samo lim, sa demit fasadom, to je najeftinija fora. alumil je farban. i evo posle dosta godina nije propalo...mada kad krene, bice haos.

toyota ima samo lim, bez termike, to je jeftinije 30e/m2. proizvodjac - sistem alumil

ako ne ide sve po ps u moze i 30e za kucu, sa prethodnim demitom, bez termike na samim panelima

Inace taj materijal polako zastareva i sad su moderni prirodniji materijali, i razne eternit ploce, koje nisu vise na bazi azbesta...u centru je ako si video zgradu od gogoljeva, pravi drveni paneli...

to je vec ozbiljna i skupa prica...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23815
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dragvorl » 19 Feb 2012, 18:35

Meni ekstra izgledaju ti drveni paneli, mislim da sam bas video jednu ekstra kucu u tom fazonu u Teslinoj ulici kod hotela Park u NS. Jedino sam skeptican u vezi odrzavanja istih nakon recimo desetak godina. Ako to trrba da se farba i sve ostalo ja bih se samo zahvalio.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od swemir » 19 Feb 2012, 18:51

da to je vrhunska kuca... :P

ali to su pravi drveni paneli, ne imitacija od alumila.

kao i na zgradi na trifkovicevom trgu, od gogoljeva

Odgovori