Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1386
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od LukaMaletin » 05 Jun 2020, 18:09

Ja ciljam Klisu i taj deo i tu se još i da naći ...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od programer » 05 Jun 2020, 19:46

I ja sam zainteresovan, ako carov ima vremena da napiše malo više detalja.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od pedja » 05 Jun 2020, 20:04

Lik je pisao, godinama, o izgradnji sopstvene kuće, u Subotici valjda

http://gradnjakuce001.blogspot.com

Montažne ne moraju biti samo od drveta i gipsa, niti je izgradnja bitno brža (osim ukoliko baš ne gori za izgradnju), ako se ima para.


T-T


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4117
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od carov2 » 05 Jun 2020, 20:50

Evo ponude koju sam dobio krajem 2018. godine kada sam i počeo izgradnju.
U pitanju je klasična izgradnja, korišćeni su Ytong blokovi.
Posle sam imao doplatu od jedno 2000e zbog nekih izmena i to je to što se tiče sive faze.
Spratnost je P0+P+1, 297m2 bruto, 242m2 neto.
Ove godine treba da se uselimo, trenutno sam kod keramike, za par dana završavaju. Ostali su još podovi, unutrašnja vrata, kuhinja i ostale sitnice, a spolja fasada i da se sredi dvorište.
To je onako na prvu, slobodno me pitajte, voljan sam da pomognem.
SlikaSlikaSlika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


dgajic
Postovi: 111
Pridružio se: 17 Jul 2012, 21:03

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dgajic » 05 Jun 2020, 21:12

Uselio se u avgustu prosle godine u novu kucu, Veternik...gradio od nule :) isto pitaj sve sto zanima.

Sto se tice montazne kuce, blizu mene se upravo jedna zavrsava pa mozes doci da pogledas. Ne znam vlasnika, ali ljudi su obicno raspolozeni da podele iskustva. A mislim da je bio da gleda moju ogradu pa imamo osnov, u svakom slucaju javi se pa mozemo nesto izorganizovati.

Ja sam gradio klasicno, beton, cigla...gledao montazne, glavna prednost po meni je sto se to zaista zavrsi za par meseci u predvidjenom budzetu. Te cifre proveri, da li je ukljucena izgradnja temelja, obicno nije u slucaju montaznih kuca.

Sto se tice lokacije, bar u okolini NS, mislim da je Rumenka najbolja trenutno. Nisam skoro proveravao cene, ali mislim da solidna plac moze jos uvek da se uzme ispod 20k. U pitanju je 6-7km do grada, komunalno je opremljena, krstene ulice...kum mi zivi tamo idem godinama.

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Mares » 05 Jun 2020, 22:09

@dgajic Nasao sam jedan plac u Veterniku od 950m2 za 26.000e (moze 200m2 gradnja objekta u osnovi), na nekih 1,5km od kruznog toka koji se radi na kraju novog naselja....lokacija je relativno dobra obzirom da ce se tu raditi kao neki bulevar...a cena mi se cini i vise nego povoljna....kakvo je tvoje misljenje? ....pretpostavljam da si upoznat sa cenama placeva u Veterniku

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od member » 05 Jun 2020, 23:15

Išao ja pretprošle godine da gledam plave u Veternik, tamo u Dragoslava Srejovića pa one ulice na desnoj strani. Tamo gde je Pansport. Cena placeva bila 25-35.000eur.
Medjutim, nema asfalt,nema javne rasvete,nema kontejnera za smeće, nema marketa, nema ničegaaaa...
Okrenuo se za 180 i otišao kući.
Evo sad posle 20-25 godina će napokon dobiti infrastrukturu.
Ima placeva po Adicama, ali i tamo je sve blagi užas.

Na malo boljim lokacijama u gradu su samo starije kuće zrele za rušenje kojih se do prošle godine moglo nešto naći za 120k pa naviše, ali skoro svaka ima neku manu.
Npr.prošle godine je bila jedna dobra kuća blizu Vršačke, ali jebiga, u komšiluku je automehaničar koji je autima zakrčio pola te ulice. Gasiranje ulicom po celi dan.

Montažne kuće ne bih nikome preporučio, koliko god jeftina bila. A nije jeftina. Kad se stavi sve na papir, ušteda i nije tako velika kako se oni reklamiraju. Gradnja montažne kuće u Srbiji je po meni besmislena.
Ja imam montažnu vikendicu, takvu sam je kupio. Od prvog dana me nervira osećaj šupljine u njoj. Kakva je, takva je,montažna, služi nameni.
Ali za kuću za život,samo tvrdi materijal. Čak ni Ytong ne bih uzeo u razmatranje.
Barem u Srbiji ima cigle i blokova da biraš, a medju njima i baš kvalitetnih Npr. Zorkin klimablok.
Dgajic, ako nije indiskrentno pitanje: jel možeš dati neke podatke u ciframa, npr.koliko te šta koštalo?

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Mares » 06 Jun 2020, 00:24

Sto se tice Veternika, ja bi ga eventualno razmatrao samo u tih 1-1,5km daljine od grada, taj deo ce se intenzivnije prilagodjavati gradu po pitanju infrastrukture kontam u narednih 5-10 godina, a opet je koliko toliko manje urban od gradske sredine (nema toliko zgrada, ne bar velikih, i tu se istina grade sada kompleksi ali manjih zgrada tipa 2-3 sprata)....u samom gradu da hocu da zivim u kuci to bi eventualno bila avijacija, novo naselje tj. lokacije sa kolko tolko zelenila...podbara, centar, i slicni delovi u betonu za zivot u kuci je meni totalno besmisleno, a istreses se iz gaca sa lovom za tako po meni glupom lokacijom (za kucu)....salajka je mozda isto ok taj deo gde su kuce, mada je i to na ceni.

To sto kazes u vezi "supljine" kuce i mene brine, istina nisam bio u novijoj montaznoj kuci, secam se jos kao klinac bio sam kod druga u onim premis kucamana avijaciji (tamo sam odrastao) i to mi je ostalo u secanju ta supljina, mada verujem da je i sama tehnologija izrade tih kuca napredovala pa se nadam da toga vise nema, ili mozda gresim, mada ako pricamo o tim montaznim, ja mislim na tu neku najkvalitetniju klasu, ako tako ista postoji kod njih....

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljubitelj » 06 Jun 2020, 08:38

Postoji kvalitetnija klasa mntažnih, to su one namenjene stanovanju a ne kao vikendice.
Uobičajena cena montažnih za stanovanje je 800-900 evra/m2, redje se nadje u okolini 700 evra. to su cene sa PDV, carinom ako je ima zavisno odakle se uvozi i prema sada važećim standardima gradnje, do useljenja / A ili A+ klasa/..

Sličnmo košta i kvalitetnija klasična kuća, 800-1000 evra po kvadratu do useljenja.

Siva faza je otprilike 1/3 do 1/2 ukupne cene zavisno od odabrane elektro i mašinske opreme kuće, a za to cene jako variraju u širokom opsegu.

Može sve da bude i skoro duplo jefitnije po kvadratu ali po standardima gradnje od pre 30 godina/ C klasa/.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od dragan » 06 Jun 2020, 10:02

E sad uzmes odbijes 30% I tu si blizu nekih realnih cifri :)

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od member » 06 Jun 2020, 10:27

Dragane, ti si beše nedavno završio kuću. Daj neke informacije :)

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ljubitelj » 06 Jun 2020, 10:33

Realne cifre odokativno smanjenjem :)
Evo primer sveže gradnje, samo mašinska instalacija košta u okolini 40,000 evra, za 450 kvadrata kuću.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od ChobbyNS » 06 Jun 2020, 10:54

Kuca od 450 kvadrata treba nekom ko ima jedno 8-9 dece, ovako ne vidim cemu toliki prostor.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od nidza » 06 Jun 2020, 10:55

Prosečna veličina kuće kod nas kao reper?


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8779
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Arhitektura & Gradjevina & Renoviranja

Post od Gaginh0 » 06 Jun 2020, 11:05

Apropo postova od gore, dobri placevi u Veterniku kostaju, da si blizu glavnog puta, da imas infrastrukturu itd... mozes naci u njivama tamo sto je Member spomimjao za "malo para". U mojoj ulici poslednji prazan plac prodat pre 5 godina za 45.000e - 550-600 kvadrata, lokacija je ulica gde je Vila Moskva, znaci na kilometar od garaza GSP.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori