Kladionica

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od Woodoo » 02 Sep 2020, 20:41

Nastavak...


Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od steva_anya » 05 Sep 2020, 17:38

Omonia - Zvezda, X2, kvota 1.2
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Kladionica

Post od half man » 07 Sep 2020, 14:25

pedja je napisao:
27 Avg 2020, 13:36
Otuda i potrebe za klađenjem. U CG nije nešto neizvesno ko će pobediti, samo je pitanje %

T-T
ja ti rekoh ...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od pedja » 07 Sep 2020, 21:48

Šta?

Ja rekoh da se zna ko će pobediti, samo se ne zna procenat. Milo je pobedio, što se tiče % glasača. Ništa neočekivano.



T-T


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od Woodoo » 20 Okt 2021, 14:23

Evo jednog lepog tiketa od sinoć :)

Slika

bear
Postovi: 52
Pridružio se: 19 Jun 2021, 23:31

Re: Kladionica

Post od bear » 21 Okt 2021, 13:47

@Woodoo Prepiso si od nekuda, ili tvoja kombinacija. Meni treba svaki dan tocna 2.0/2,2 kvota, ulog bi bio 50 eura. Meni ne trebaju jake pare, samo 50 eura na dan. :D

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od Woodoo » 21 Okt 2021, 21:10

Moja, volim ovo da igram. Za to sto ti zelis da igras obrati se Stevi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od pedja » 13 Jan 2023, 01:04

Da aktiviramo temu, posle ihaaaj.

https://postimg.cc/181Pz4Kq

Šansa da neko treći osvoji konferenciju (NFC), pored Filadelfije i SFa (koji čak važi i za najvećeg favorita vam kladionica), nije preterano velika. To bi značilo da dve jednake uplate, na obe ekipe, donose dobit, jer su kvote preko 2.

Da, treba uložiti ozbiljan novac, za neki dobitak. I da, da je sve tako lako, kladionice bi propale.

Matori Brejdi se razveo, sada je rasterećen, a ako neko zna kako se igra u plejofu, to je on. Nikada se ne zna da li će se opet popišmaniti :D

--

U drugoj konferenciji (AFC) postoji i treća ozbiljna ekipa, pa su šanse ta dobitak manje, što važi i za konačnog pobednika, gde imamo 4 ekipe sa kvotom preko 4, ali tu je i taj peti, odnosno treći iz AFC (Bengalsi) koji sreću kvari...

TapaT




Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od pedja » 23 Jan 2023, 04:32

Možda nikoga ne isteresuje klađenje na NFL, koje je dosta lakše od našeg fudbala u pojedinim/retkim momentima sezone, ali da rezimiram prethodnu najavu, nakon odigranih utakmica polufinala konferencija:

pedja je napisao:Šansa da neko treći osvoji konferenciju (NFC), pored Filadelfije i SFa (koji čak važi i za najvećeg favorita vam kladionica), nije preterano velika. To bi značilo da dve jednake uplate, na obe ekipe, donose dobit, jer su kvote preko 2.
U finalu NFCa igraće upravo Filadelfija (kvota 2.74) i SF (2,8), kako sam i predvideo, a nije bilo baš teško.

To znači, da ste uplatili po milion € na obe ekipe, da osvajaju konferenciju, kada sam ostavio prethodni post, bez obzira na ishod naredne utakmice, dobitak je minimalno 740.000€ Zapratite me za više saveta :D

pedja je napisao:U drugoj konferenciji (AFC) postoji i treća ozbiljna ekipa, ...

...ali tu je i taj peti, odnosno treći iz AFC (Bengalsi) koji sreću kvari...
I Bengalsi iznenadiše favorita, što ipak nije veliko čudo, kako najavih. Igrali su finale prošle (SuperBowl), a Billsi su već utakmicama unazad blizu kiksa i desilo se...

-
U subotu sam imao odličan tip na jednog igrača u utakmici, kao 1.1 (pa i manje) u fudbalu, sa tim što je kvota bila 1.6. No, nisam ga napisao ovde, pa da ne bude sada da sam general posle bitke. Kada sam ženi pojasnio o čemu se radi, kakvd su sve okolnosti, čak se i ona složila da bi valjalo staviti neke pare :D I ne, nisam, ne kladim se već godinama, a ni ranije nešto nisam.

Poslednji put, na NFL sam se kladio u finalu 2012/13 (pisao sam ovde) i pogodio, uzeo par hiljada (dinara). I dalje krckam dobitak Slika

TapaT



Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Kladionica

Post od Kass » 23 Jan 2023, 10:46

NFL je sasvim dovoljno zanimljiv i bez kladjenja, velika je steta sto se igra u nama vrlo neprijatnim terminima.
Inace da slazem se sa procenama :)

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Kladionica

Post od Martin Mystere » 23 Jan 2023, 17:51

Nadam se da će SF osvojiti SB - pored toga što su mi najsimpatičnija ekipa to bi bila jedna lepa sportska priča kako totalni autsajder igrom slučaja dobija šansu i vodi ekipu do trona.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od pedja » 23 Jan 2023, 22:48

Iako su (SF) bili jedni od favorita, sada to više nisu ni u kladionici, ni u "stručnoj javnosti".

Da, lepa je priča momka koji je izabran da popuni broj, u sedmoj rundi drafta, a sada (silom prilika)ima priliku da napravi čudo. Ako čuda i bude, biće ga zbog odbrane, a odbrana im je druga protiv trčanja u ligi, plus najviše presečenih lopti. Ipak, sa druge strane je PHI sa najviše sekova i najmanje dozvoljenih jardi pasom, a to je za QB početnika pravi pakao. Videćemo.

Trenutne kvote za šampiona:
KC 3.44
Cinci 3.54
PHI 3.74
SF 3.99

Mahoums je povređen, što ne znači da neće igrati. Ipak, kladioničarski izraz hendikep ovde dolazi do punog izražaja, jer povreda nije bezazlena i sa njom će biti kao da startuju utakmicu iz minusa, a znamo da odbrana KCa ima jedan cilj, a to je da primi manje poena nego što njihov potentan napad može da postigne (pa im je posao olakšan). Međutim, napad sada ima veliki problem. Da je zdrav, par poena prednosti za KC, ovako treba pratiti i ne bi čudilo da Bemgalsi postanu favoriti br 1, jer ipak imaju top 3 QBa koji ide na odbranu koja je primila najviše TD pasom u ligi (a završili prvi u konferenciji, što govori o moćnom napadu koji sve to nadoknadi)

Da se vratimo kvotama:
Ako izuzmemo SF, kojem dajem najmanje šanse, da se na preostale tri ekipe ulože jednake pare, minimalni dobitak je 0.44, a max 0.74, što je sasvim korektno.

Mada, treba sačekati još koji dan. Ukoliko se stanje Mahomsa značajno ne popravi, gledaće Rijanu putem TVa...



TapaT


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Kladionica

Post od Martin Mystere » 24 Jan 2023, 00:33

Slažem se sa svim što si napisao ali imam utisak ni da napad SF uopšte nije bio lošiji nego pod Džimi Džijem a Purdy je odigrao i više nego dobro mečeve na kojima je dobio šansu - šta oborio je i par rekorda a nije pokazao da paniči.

I NE je ove sezone imao odličnu odbranu ali je Mac ogromno razočaranje i odbrana to nije mogla nadoknaditi.

Plus je Mekafri zver po meni definitivno najbolji RB u sve četiri preostale ekipe (OK nisu loši ni Sanders, Mikson i Etijen ali...).

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Kladionica

Post od Kass » 24 Jan 2023, 10:08

Pretvoricemo ovo u temu o nfl, ali mislim da preterujete u potcenjivaju SF.

Niko nije ni u jednom trenutku pomislio da je purdi genije, za njega je dovoljno da ne pravi rookie greske i da cuva loptu. A to savrseno radi. Naravno u prilog mu ide to sto je stavljen u savrsen sistem u kome je dovoljno da ne pogresi da bi pobedio bilo koju ekipu u ligi. Napad je kao i uvek sto je bio, udri trcanje dok se protivnicke odbrane ne umore i posle je lako, s druge strane njihova odbrana je sumanuta. Usput im ide u prilog sto igraju sa eaglsima koji su imali realno vrlo lak raspored i samo par ozbiljnih utakmica. Izgledaju odlicno, pitanje je samo da li je to zato sto im je protivnik dopustio da rade sta hoce bez otpora.

Mislim da mahomes nema sanse protiv bengalsa, iako je on stvarno madjionicar, ali za bengalse je potrebna ozbiljna odbrana a oni to nemaju.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Kladionica

Post od pedja » 24 Jan 2023, 12:23

Ne potcenjujem, svi imaju šansu, a odbrana osvaja SB, kako se kaže.

No, ako SF osvoji, ruki je novi Brejdi, makar ne bacio loptu više od tri puta.

Bengalsi su nekako No1 favorit trenutno. Filadelfija igra dobru odbranu, ali se raspadaju bez prvog QBa, od kojeg dosta zavisi, iako nije u grupi najboljih, bez obzira na rezultate. Kažu da je zdrav, videćemo.




TapaT


Odgovori