Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12302
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od shandu90 » 26 Jan 2021, 15:55

Nasa pica je dosta slicna grckoj. Davno sam jeo picu u Veroni, nemam pojma ni koji lokal ali mi se bas svidela. Volim picu :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od stefanan » 26 Jan 2021, 15:58

Markoni je napisao:
Heinz je napisao:
26 Jan 2021, 11:02
Gde, šta?
Pizzerija se zove Majstor i Margarita.
Bili su u Balkanskoj, od Nove godine su u Vuka Karadžića.
Odlična, slažem se Slika
Da je skupa jeste i to, nisam se baš najeo od jedne 32.

Preporuka i za Rusitque na Senjaku, isto odlične pizza, češće sam tamo nego u Amici, koji mi je omiljeni al ne najedem se


Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od havijer » 26 Jan 2021, 16:13

Di Napoli Bulevar Zorana Đinđića...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 26 Jan 2021, 16:13

Rustique je onako, koriste jeftinu prsutu, solidno varira kvalitet.
Margarita u Balkanskoj...drugar odusevljen, meni je bila ok, lepo testo imaju, a cena je kao i u vecini picerija...
Di Napoli je dobra, kao i Pizza Bar, gde najcesce i jedem.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Darko » 26 Jan 2021, 16:23

Kakva je pizzagram u bg?
Interesantno izgleda na slikama.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od stefanan » 26 Jan 2021, 16:26

Pizzagram je skroz drugi fazon,debelo testo ali vazdušasto, rekao bih da su kvalitetne namirnice.

Meni Di Napoli ništa spec,korektno, dva puta probao,i kapeićoza i pršuta bile nekako vlažne.

Pizza bar mi mnogo filozofira sa sastojcima, ja volim jednostavnije. A i ne stavljaju pelat

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Novi Sad

Post od gazza » 26 Jan 2021, 16:34

OMP je napisao:
26 Jan 2021, 10:54
kvalitet namirnica sigurno niko od nas ne moze da oceni dok jede, moze samo ukus ali ukus ne znaci i kvalitet, moze pica da ima jaku cenu a da budu krs namirnice da placas samo ime mesta u kom jedes a moze biti i niska cena a kvalitena pica, ne samo pica pricam za jela uopste, tako da meni cena hrane nikako ne odreduje i kvalitet iste.
kako ne može? ja sam u nedelju prvi put od početka pandemije seo u piazzu u koju idem od kako se otvorila u mom kraju, ovaj put smo otišli u beton halu da sedimo napolju - oni imaju otpočetka istovetnu nabavku, sale kapric koji je bio menadžer je uspostavio šeme na severu italije za sve što treba za jedan italijanski restoran - mocarelu, brašno, pastu, suhomesnato, sireve....

i uvek jedemo isto, moja žena diavolu a ja liguri - kad smo stavili prvi zalogaj u usta, samo što nismo zaplakali od sreće što je sve i dalje savršeno, kako je uvek bilo. ista ljuta salama, ista milanska salama, isti parmezan, iste ligurijske masline.

ne znam za druge, ja u kafane idem da jedem, posebno ako su stvari koje ne mogu da napravim u tom kvalitetu kod kuće - od pice do jagnjećeg pečenja - a to su stvari gde finalni rezultat pre svega zavisi od kvaliteta namirnice.

ftj
Postovi: 13021
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od ftj » 26 Jan 2021, 16:35

di napoli je low budget napolitanska pica. Problem je sto zavisi od konkretnog radnika/raspolozenja/doba dana i onda nekad bude vrhunski a nekad onako, al cinjenica da ces dobiti taj stil pice

pizzagram je smesna prica al ono kad si gladan i nemas sta drugo ne bi se bunio.

pizza bar je najbolja industrijska pica u ponudi, sto znaci da se pravi maltene na proizvodnoj traci i uvek ces dobiti isto i imaju jako dobru svoju dostavu(nisu se dali ovim novim sistemima). Da je big pizza uspela da ima takvu proizvodnju ubili bi ceo grad a nisu nesto mnogo jeftiniji.

Majstor i campania su sam vrh ponude ko zeli napoli testo. Ima jos nekih pokusaja al za sad niko bitan. S druge strane ima la piazza koja fura rimski stil pice sto je totalno drugacija prica ali je zato vrhunski kvalitet.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od gazza » 26 Jan 2021, 16:43

pizzagram je fast food pizza, bolja je od većine pica na parče ali naravno nije za svakoga jer ima testo koje ne znam zašto je takvo ali kad ti podgreju parče, malo zapeku da hrska, za te pare i ulogu (da ti smiri pobesnelu životinju u stomaku) - sve odličan 5.

ja ne volim napolitansko testo, prosto ne volim da jedem go hleb na uštrb delova sa filom ali majstor i margarita napolitanska pica sa mortadelom i pistaćom je vrh. ona koju smatraju svojom signature picom, margarita sa bafalo mocarelom mi je onako, dva put sam joj dao šansu, nešto nismo kliknuli. ali da je bogato spremljena, jeste.

inače takođe preporučujem "fabriku" na vračaru, ta zapravo jako liči na pice iz običnih picerija u italiji za običan, normalan svet. mada imaju preveliki meni ali ajd, mladi su, gotivna ekipa, vredni, pošteni.

oko nekih picerija ne razumem hajp, npr amići na dnu karađorđevog parka. o pizza baru da ne pričam.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od gazza » 26 Jan 2021, 16:49

Apropo novosadskih kafana, jako sam voleo Skarpetu zbog par jela koja se ne nalaze na drugim mestima - obrazi sa pireom od celera, gulaš sa njokama, juneća rebra, ručno rađene testenine. Plus dobra vinska karta koju je radio Igor Luković. Međutim izgleda da je to propalo, poslednji put kada sam ušao na to mesto, ispostavilo se da je sad tamo druga kafana sa prilično lošom odnosno stereotipnom hranom. Kada sam ih pitao šta se dešava nešto su bili tuc muc ali su rekli da će biti i meni i kuvar iz Skarpete uskoro. Sad, to je bilo pre skoro godinu dana pa ne znam šta se na kraju dogodilo.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 26 Jan 2021, 16:52

Ukusi se razlikuju...meni je Pizza Bar definitivno u top 3, ali ja jedem ili peperoni ili "Parma", kod njih se zove Tascona, gde ima mocarela, prsuta, pelat i rukola.
Ne znam odakle to da ne koriste pelat, posto jedem vwliku, svaki pit trazim 2x pelat sa strane...mozda i najbolji pelat imaju.

Fabrika je takodje super, jedem 6 vrsta sira sa prsutom.

Piazza propala, ispod proseka, sa izuzetno visokim cenama...ni prici Piazzi od pre 10ak i vise godina.

Posto sam se i sam poprilicno igrao i eksperimentisao sa pravljenjem pica testa, postao sam jako zahtevan kada je isto u pitanju...i retko gde budu i sastojci i testo vrh, obicno jedno bude dosta bolje od drugog i to me najvise iznervira :)

Evo i moje pice, da se poFalim :)
Ova peperoni je sam ekstra mnogo sira, tako bilo naruceno, dok je druga dosta normalnija :)


SlikaSlikaSlika

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Heinz » 26 Jan 2021, 17:29

Ne ulazim u to gde se ko snabdeva, ali sam jednom bio u nekoj veleprodaji na severu IT, kod Gorice. Bilo svašta, znam da su neki naši restorani tamo imali nalog, a formata je Metroa npr, ali samo hrana.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk



gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od gazza » 26 Jan 2021, 17:59

Xepoj87 je napisao:
26 Jan 2021, 16:52

Piazza propala, ispod proseka, sa izuzetno visokim cenama...ni prici Piazzi od pre 10ak i vise godina.
gde jedeš, na vračaru ili u beton hali?

bio je jedan momenat kad su popustili, za mene po kvalitetu testa, pa smo prestali da idemo i fokusirali se na fabriku

ali ovo što sam pojeo sad u subotu u beton hali je možda najbolje od njih. i žena i ja smo bili u fazonu da je za klasu iznad fabrike, koliko god voleli to mesto, jbga.

e da, ne zaboravimo na guli. najbolja bašta u centu plus odlična hrana.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8024
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novi Sad

Post od OMP » 26 Jan 2021, 19:00

gazza je napisao:
26 Jan 2021, 16:34


kako ne može? ja sam u nedelju prvi put od početka pandemije seo u piazzu u koju idem od kako se otvorila u mom kraju, ovaj put smo otišli u beton halu da sedimo napolju - oni imaju otpočetka istovetnu nabavku, sale kapric koji je bio menadžer je uspostavio šeme na severu italije za sve što treba za jedan italijanski restoran - mocarelu, brašno, pastu, suhomesnato, sireve....

nisam mislio na mesto gde stalno jedes, normalno je da tu mozes da osetis promenu ako postoji, pricam generalno da sad odes prvi put u neki restoran i jedes neko jelo, kako mozes da provalis dal je nesto od sastojaka kvalitetno i dal je iz italije ili je nabavljeno tu negde iza coska neki krs, moze jedino da ti se svidi ili ne sam ukus jela

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14174
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 26 Jan 2021, 19:41


gazza je napisao:
e da, ne zaboravimo na guli. najbolja bašta u centu plus odlična hrana.
Prave li brodet još uvek?



TapaT


Odgovori