Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od BigMazzy » 30 Jan 2023, 14:15

Ništa ne može da bude obavezno u ugostiteljskom objektu, barem što se poručivanja tiče.

Sent from my 2203129G using Tapatalk



markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od markoue » 30 Jan 2023, 14:30

Ima mi smisla da ne moze da se dobije sto ako se ne planira rucak/vecera (Kad je recimo pun objekat).
Ali to mora biti receno odmah u startu.

Bukvalno je bio prazan objekat, mozda jedan sto zauzet.
Jos mu mi kazemo da dolazimo godinama tu. On se izvinjava, tako mu je receno.
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 30 Jan 2023, 15:25

Po slovu zakona, iliti po Zakonu o zaštiti potrošača, zabranjena je prodaja uslovljavanjem kupovinom druge robe/usluge.

OK, nije ovo usamljen slučaj, a razumem i zašto to rade, ali neka napišu na vratima da piće služe isključivo uz hranu, ako je takav slučaj.



TapaT


Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 30 Jan 2023, 15:41

Baš da vidim gazdu splava koji će 31.12. dati klincima neki dobar sto a da mu oni celo veče piju 10 piva, a on Lukasa platio 2 miliona dinara.

Sve su to neka nepisana pravila, ako vam se ne sviđa obiđite lokal. Evo i ovo ovde sto je ispisano već je odvratilo par ljudi da idu tamo (verovatno).
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1032
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od ChobbyNS » 31 Jan 2023, 10:21

Drugar i ja pre neko vece imali slicnu situaciju, konkretno je sabbiadoro u ns bio u pitanju.
Konobar nas na ulasku pita jel imamo rezervaciju, mi kazemo nemamo.
Sledece pitanje je bilo da li jedemo ili samo pice, ako jedemo moze sto, ako ne jedemo ne moze :D
Kaze dodju klinci, naruce svako po kafu i bleje u lokalu satima, moraju nekako da se izbore.

markoue
Postovi: 900
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od markoue » 31 Jan 2023, 10:40

Meni je to korektno u nekom smislu.
Desavalo mi se x puta da me pitaju na ulazu, pogotovo u vreme rucka.
Meni je nekako i veci gust da pijem kafu u kaficu nego u restoranu. :)
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Inzaghi » 31 Jan 2023, 19:09

Pre dve nedelje, devojka i ja u kafani tj pecenjari Orahov hlad u Arandjelovcu. Guzva, popodne vreme rucka, ima dva stola ali vidim (deluje kao gazdarica) ne dozvoljava nam. Reko a sta je problem, kaze rezervisani su. Neki decko se ponudio da nam ustupi sto posto zavrsavaju pice posle jela pa da idu, mi seli za jedan od ta dva prazna da sacekamo da odu, na sta nas ona ljutito pita a da li ste vi jeli nekad ovde?! Ja sam jeo ali nije poenta u tome, ne razumem taj bezobrazluk i mentalitet. Uzas. Da li se po tome odredjuje ko moze jesti ili ne a pritom ovi treba da odu ali ne idu i dalje sede. Ona kad vidi da ne odustajemo isla na onu foru a sada nema nista tek za pola sata se skida pecenje. Moguce, ne kazem da laze ali jako los odnos.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od DukeNS » 31 Jan 2023, 19:46

Tema je "Dobre kafane...", a ne "Kafane u kojima vas maltretiraju". :mrgreen:

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od lami » 31 Jan 2023, 20:07

Eto ideje za novu temu

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 31 Jan 2023, 20:51

Durmitor bi mi upao tu grupu. Nije da me neko maltretira, ali su sve usiljenije konobarski ljubazni, gledaju da te odrade i teraj dalje, stolovi za dvoje su premali ako želiš da jedeš kao čovek, previše bučno, gužva, stalno zuje okolo, toalet premali. Poslednji put se uopšte nisam osećao prijatno.

Kvalitet hrane (osim čuvenih jela), kao i prezentacija na tanjiru, ne odgovara ceni. Prilog/krompir uz teletinu je bio ispod proseka. Koja papirna salveta na stolu ih ne bi ubila, uz tekstilnu salvetu i kafanski masni papir ispod tanjira... Pribor nije neki, posebno kašike za supu/čorbu. Trileće 4/10, grilovani sir ima ukus ćevapa (mesa, ne gareži), koji je pokupio sa roštilja.

Teško da ću otići opet, ako već mogu sa biram gde jedem. Celokupan utisak i cena za sve to nisu u dobrom odnosu.

-

Ne znam da li sam spominjao Lovački raj u Aranđelovcu, ali valja otići. Jeste malo čudno, u bašti tokom leta, kada gledaš životinje u "zoo vrtu", dok im ždereš rođake, ali ajde sad :D
Tamo sam probao najbolju tamjaniku, u odnosu na cenu, u restoranu. Hleb, koji peku u dvorišnoj peći, je odličan.

Ako ikada bude neko forumaško okupljanje tamo, da zovemo da upucaju divlje prase (da, opcija je na meniju) ili da spreme gomilu gulaša :)



TapaT


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 31 Jan 2023, 21:55

Ja bas retko gde da sam imao neki problem sa konobarima. Izdvojio bih mozda par puta u Pizza Baru kada su tek otvorili, prve 2-3 godine i to je to da zam zapamtio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od havijer » 31 Jan 2023, 21:58

Ja imam problem kad me slažu da je Eurocrem Takovo a ono neki tamo levi

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Ceman
Postovi: 257
Pridružio se: 14 Avg 2018, 20:53
Garaža: BMW 328ix
Lokacija: Novi Sad

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Ceman » 31 Jan 2023, 22:25

“Kod Ratka” u Kragujevcu, nemaju hostese i neće vas pitati za ime i da li ćete da ručate :D
2DB7956E-C74A-4B36-8082-22991A7A7D5C.jpeg

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 31 Jan 2023, 22:27

Nego, da prokomentarisem Babarogu, Miris Jablana i Pietru:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Za rodjendan uvek po par ljudi vodim na par mesta(ove godine jedino familiju pocastih kod kuce rostiljem :D), pa tako i ove godine obidjoh ova 3 lokala.

Babaroga, sve stvarno na nivou, pica su im preskupa(0.75l voda je 400din, Americano 220), ostalo malo iznad proseka, nista strasno.
Uzeli nas dvojica Babaroga pljesku, Kobasice od mangulice i 300g starenog Picanha stejka.
Pljeska vrhunska, stejk takodje do jaja, a kobasica jedva bas nista spec, pogotovo sto je skuplja od pljeske. Cheesecake sa eurokremom je djubre, a Cipriani kolac je ok, mada preskupo(oba su po 700 kinti). Krompir kao prilog je bas dobar, a i ove tortilje i lepinje su vrh. Skupa je jako i salata, ali je takodje jedno od bas retkih mesta gde ja ne narucim 2 salate.

Miris Jablana, takodje dvojica, najgora kobasica ikada u restoranu, kao virsla neka. Pljeskavica slonovo oko od 600g je super, ali kajmak ocajan, furaju ovaj novi fazon koji je uzeo maha svuda, da se potura posireni puter umesto kajmaka, a cevapi sabijaju.

I na kraju, picerija Pietra, sa svetskim sampionom pravljenja pica u kuhinji. Dobra pica, malo mlitavija za moj ukus, a i same kombinacije sastojaka su nesvakidasnje, pa nisam bas bio odusevlien izborom. Opet, kvalitet bez greske, ostali su bas uzivali, svakako vredno za posetiti za ljubitelje napolitan pice.





I na kraju, takodje i restoran Palilula, jako dobra klopa, sve je dobro sto smo probali, a pomfrit je krompir na listice secen i sabija. Toliko mi se svideo Svinjsko file punjen kakmakom rolovan u slanini sa krompirom u kakmaku i ajvaru, da sam danas narucio ponovo gajbi da jedem i nazalost samo odatle amam sliku, nisam slikao u restoranu, malo smo se zapili :)

Slika



Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 31 Jan 2023, 22:55

Nadam se da se u Pietri nisi pentrao gore.

TapaT


Odgovori