Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od BRABUS » 13 Jan 2023, 23:17

A jel radi jos uvek Mrnjak u Pirotu? Naleteo sam mozda pre godinu i nesto i bilo je odlicno, al mi deluje na oko kafana koja moze i da omane

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od carov2 » 14 Jan 2023, 10:17

Radi, ali baš tako, često zna da omane.
Poznat je po dobrim pljeskavicama, ja ranije često svratim i pokupim, ali nije reprezentativno mesto za nekoga ko (prvi put) dolazi u Pirot, onaj ambijent ništa ne može da pokrije.
U pravom smislu reči birtija.

Sent from my SM-F936B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Inzaghi
Postovi: 322
Pridružio se: 11 Okt 2017, 11:31
Garaža: Peugeot 308 1.6 2010
Lokacija: nbgd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Inzaghi » 14 Jan 2023, 10:26

Meni je top ovcija pljeka u kafani kod Vlajka. Sa salatama i ostalim dodatkom.

Isto mi je dobra kafana Boem.

U dolini obozavam dorucak kacamak sa cvarcima.

Generalno jako ukusna hrana.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od DukeNS » 28 Jan 2023, 19:50

U Durmitor idem nekih 10-ak godina i jedino što sam tamo jeo je teletina. Pre neki dan po prvi put poručih nešto drugo - biftek u maslinovom ulju. Moram javno da pohvalim, stvarno je bilo vrhunski. Skupo, ali izuzetno ukusno!

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od ftj » 28 Jan 2023, 20:14

To su im dve najbolje stavke u meniju.

Nevezano za to, nakon reklame na jutubu posetio sam restoran bsk borča i probao praseće bajadere i iskreno bile su mi bolje nego teletina u durmitoru. E sad pitanje je kolko je taj kvalitet konstantan i sve al meni je bilo vrhunski.

Slika

7 minuta kasnije

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 28 Jan 2023, 20:31

Drže se već duže vreme.

TapaT


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od BigMazzy » 28 Jan 2023, 21:37

BSK baš hvale

Sent from my 2203129G using Tapatalk


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od A170T » 28 Jan 2023, 21:39

Sremac donosi profit :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od BRABUS » 28 Jan 2023, 22:58

Odlican je BSK, malo nekad bude slabiji kvalitet (al jos uvek odlican) kad je guzva jer peku 5 puta vise praseta (po recima konobara) nego dok jos nije provaljen bio restoran. Ko nece da ide u Zemun Polje ili Borcu, Orasac kod Vuka ima dobro pecenje i generalno dobru klopu konstantno.

Specijalitet, ko voli je teleca glava na hlebu, sa kajmakom i lukom, fenomenalna stvar. Nije teleca glava tradicionalna sa zaprskom i 100 stvari, vec se svaki dan na raznju pece teleca glava cela i onda samo taj ciabatta hleb umoče u moču i pospu komadice glave preko, stave kajmak i luk...

U Orascu imaju i najbolja crevca koja sam probao u BG-u (bolja od Sabackog slatinca mnogo npr) mada ih nema svaki dan. Ozbiljna kafana, ima za svakoga po nesto

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od ftj » 28 Jan 2023, 23:10

Pa to, ja sam isao radnim danom oko 1 popodne, to mnogo utice sta ces da dobijes. Inace nije da sam neki fan prasetine al ovde mi se svideo fazon gde nemas tu nesto da prebiras kao sto uvek prebiras i po prasetini i jagnjetini vec sve sto dobijes to se jede celo i posle ostane prazan tanjir. Kolko shvatam tako je u arandjelovcu u starom hrastu al generalno retko se tako sluzi(realno tako je skuplje).

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Heinz » 29 Jan 2023, 00:11

Da, kopija Malog Hrasta. Nisam bio u BSK, ali sam dobio preporuku i napomenu da je malo lošije od Bukovika.

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od A170T » 29 Jan 2023, 01:13

Da li je neko bio u restoranu Novaka Đokovića? Nešto sam načuo da su na lošem glasu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3274
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od lami » 29 Jan 2023, 10:46

Mozes da nadjes i u samoj temi, ali nista posebno. Mozda su na pocetku bili bolji ali prosle godine su bas ostavili utisak neorganizovanosti. Samih jela se ne secam, ali mi je ostalo u secanju da nisu imali skoro nista od dezerata raspolozivo, cak ni one njihove neke veganske.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pigeon » 30 Jan 2023, 13:35

Bio sam u poslednjih desetak dana 2 puta u Kestenu (Pere Segedinca, Beograd). Preporuka.

Dobra klopa, korektna usluga, OK cene.

Slika Slika
Slika Slika

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od markoue » 30 Jan 2023, 14:04

BRABUS je napisao:
28 Jan 2023, 22:58
Odlican je BSK, malo nekad bude slabiji kvalitet (al jos uvek odlican) kad je guzva jer peku 5 puta vise praseta (po recima konobara) nego dok jos nije provaljen bio restoran. Ko nece da ide u Zemun Polje ili Borcu, Orasac kod Vuka ima dobro pecenje i generalno dobru klopu konstantno.

Specijalitet, ko voli je teleca glava na hlebu, sa kajmakom i lukom, fenomenalna stvar. Nije teleca glava tradicionalna sa zaprskom i 100 stvari, vec se svaki dan na raznju pece teleca glava cela i onda samo taj ciabatta hleb umoče u moču i pospu komadice glave preko, stave kajmak i luk...

U Orascu imaju i najbolja crevca koja sam probao u BG-u (bolja od Sabackog slatinca mnogo npr) mada ih nema svaki dan. Ozbiljna kafana, ima za svakoga po nesto
Slazem se za Orasac, vrhunska klopa.

Dodao bih svoje iskustvo u poslednje vreme.
Godinama idem u Orasac, obzirom da mi je fakultet bio prekoputa i da sam veci deo vremena provodio tu oko Vuka.
Desile su mi se dve neprijatne situacije, jedna za drugom.

Prva je bila kad smo drugar i ja usli u skoro prazan lokal (nepusacki deo). Prisao je stariji konobar (nama nepoznat) i pitao nas sta zelimo.
Nakon sto smo narucili pice, rekao je da je vecera obavezna, i pitao nas znamo li zasto je obaveza.
Na nase cudjenje, rekao je zato sto svako sa ulice zna da udje i popije pivo. Ali nas je "pustio".
Posle smo saznali da je nov konobar, i da mu je tako receno.

Nedugo posle, drugar je bio na proslavi doktorata. Takodje, veoma neprijatna pitanja iako je drustvo bilo prilicno kulturno (vecinom profesori sa gradjevinskog faksa).

I na kraju opet ista situacija sa poturanjem jelovnika uz recenicu da je vecera obavezna.
Napomenuo bih da nikad vecera u Orascu nije bila obavezna, i da su konobari uvek bili bas korektni i ljubazni.

Post nema veze sa hranom, mozda se situacija i popravila (nisam bio 3-4 meseca sigurno tamo), ali mi je bas ostavilo gorak ukus.
Сад му није ништа...

Odgovori