Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od bane valjevo » 23 Maj 2012, 01:04

Bio ja pre 2 i po godine... Probaj sta god hoces, cene su izuzetno pristupacne, samo nemoj pivo da kupujes (300 dinara flasica od 0.5l, Corona i Sol)...


Ako ne znas tacno gde je, da objasnim???


EDIT Zaboravih da kazem, sva hrana je odlicna a pivo je ocajno (ne zbog cene, vec je zaista ocajno)...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od steva_anya » 23 Maj 2012, 01:11

Znam gde je. Pivo sigurno necu kupiti posto u zivotu kap alkohola nisam probao :)

Za oko mi je zapalo ovo:
Plato Mixto Mexicano (za 2 osobe)
(½Burrito, ½ Fajita, ½ Cartinas, ½ Sincronizadas, meksički pasulj, ovčiji sir, tortilja čips)

ili ovo
Burrito Zapata
(Pikantna mešavina prženog mesa, zelena salata, pico de gallo, kačkavalj i Zapata sos u tortilji, krompir, chilli Tex Mex salsa)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od bane valjevo » 23 Maj 2012, 01:21

Ja se zaista ne secam sta sam jeo... Znam da je bilo pasulja :D ... Ne, ne zbog kasnijih posledica vec iz prostog razloga sto je vrlo specificno spremljen...

Inace, konobar ce te pitati koliko da kuvar zaljuti tvoje jelo, tako da mozes da biras... I secam se da je salsa sos bio oooooooodlican... :)

Mislim da je potrebno zakazivanje, jer su stalno puni, posebno uvece od 19h pa nadalje...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Floyd » 23 Maj 2012, 15:02

Obozavam meksicku hranu i cesto posecujem njihove restorane, mada cesto i sam pripremam :)

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Texonja » 15 Jul 2012, 23:48

Pre oko nedelju dana sam bio do "Trofeja" kod Stajiceva (na putu ZR - BG, ako neko ne zna). Kakvo razocarenje... U taj restoran sam se kleo do sada. Prvo sto su smanjili porcije, drugo sto su pokvarili kvalitet, trece sto su cene vise nego u ostalim slicnim ne-eksluzivnim restoranima. Nisam bio tamo jos od decembra 2011. i zaista sam razocaran. Ne kazem da je hrana sada losa, ali je recimo sasvim prosecna. A bila je uvek za cistu desetku i preporuku!
Jedino sto je ostalo da valja je ambijent. Puno zanimacija za decu, tramboline, tobogani, penjalice, skakalice, ljuljaske... Takodje i zelenilo sa dosta zivuljki (emu, zecevi, guske, patke...) tako da je deci ok da se zanimaju, ali i to prestaje kada padne prvi sumrak jer su komarci nemilosrdni. Bukvalno su u jednom momentu nagrnuli kao da je neko dunuo u pistaljku i dao im znak. Nije pomogao ni autan.

... i onda sam kontao kako generalno u samom Zrenjaninu i okolini bas i nema nesto restorana gde bih mogao odvesti nekog ko mi dodje u goste. Trofej mi je uvek bio izbor broj 1, ali sada otpada. Kastel Ecka je ok ambijentom, konobarima sa belim rukavicama i ekskluzivnoscu, ali promasili su temu jer je hrana sasvim prosecna. Restoran kod Tise "Debeli Lad" je slican, sa sasvim prosecnom hranom, a bogami i "Camel" u Zrenjaninu (za retke koji znaju). Otvoren je i neki "Etno-Kucerak" u samom gradu u Gimnazijskoj ulici - tuga jedna... Hrana ispod proseka, usluga spora jer radi samo jedan (ljubazan) chicha, jedino sto je jeftino da jeftinije ne moze ali to i nije neki adut kada je hrana skroz bezveze.

Onda razmisljam gde bi se moglo otici, negde van grada, da je odlican rostilj (ne prosecan nego odlican), a da je negde na potezu Zrenjanin-Beograd ili Zrenjanin-Novi Sad?
Video sam da na izlazu iz Farkazdina (mislim da je tamo) kada se ide prema Kovacici i Pancevu, cim se predje onaj mostic sa leve strane ima neki salas, ako se dobro secam zove se "Sekin Salas". Ne znam kako je tamo i da li je neko bio?

Uopste, interesuje me gde biste odveli nekog na dobar rostilj, a da nije u Beogradu ili ispod, posto u samom Beogradu nisam naleteo na los rostilj. Da ne pominjem da svaka kafana na Ibarskoj magistrali moze da deli lekcije ovim nasim rostiljdzijama po Vojvodini.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Paja » 15 Jul 2012, 23:58

E jbg Camel je nekad bio dobar.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od trojanac » 15 Jul 2012, 23:59

Texonja je napisao: Video sam da na izlazu iz Farkazdina (mislim da je tamo) kada se ide prema Kovacici i Pancevu, cim se predje onaj mostic sa leve strane ima neki salas, ako se dobro secam zove se "Sekin Salas". Ne znam kako je tamo i da li je neko bio?
Da nije Babin salaš?
Slika Slika Slika Slika Slika

Bio je moj ćale tamo skoro. Mislim da hrana nije nešto posebno, ali pitaću ga detaljnije.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od stefanan » 16 Jul 2012, 00:03

Sad kad pomenu, Zavicaj na ibarskoj zaobicu, bio sam pre neko vece. Gore raznjice u zivotu nisam jeo,masno,zilavo :glavomuzid: Jedino sto su cene prilicno ok,pa svracaju kamiondzije koliko sam provalio
U Beogradu je sasvim ok restoran Pink u Zarkovu, a samo rostilj ja volim da jedem na Banovom Brdu, lokal se zove valjda Zar Brdo... Za ostatak grada ne znam, ne jedem cesto tamo

Otvoren je pre neki dan restoran/spa centar u skojevskom naselju, ortak je bio i kaze da je ekskluzivnije od Fransa. To planiram da proverim uskoro

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Texonja » 16 Jul 2012, 00:03

@Paja
Kazu ljudi da je bio. Ja sam bio prosle godine. Velika porcija, ukus tjah, ambijent ubij-boze :)
Recimo, ono gde smo ti i ja bili je ambijent tjah, ali je porcija king-size i ukus odlican. Dakle prolazi! Takodje, restoran u Motelu "Srbija" na Ibarskoj. Tamo sam bio pre oko godinu dana. Ambijent onako, porcije enormne, ukus odlican, prolazi. Ali to je sve u BG ili oko BG... Ovde blize kod mene ne znam nista slicno.

@Trojke, Babin Salas je izmedju ZR i Zablja. To je ranije drzao Miki iz Kupinova. Nije taj. Ovaj je kada se skrene levo za Idvor i Farkazdin, pa kada se izadje iz Farkazdina sa leve strane. Tu levo je odmah i neki sumarak sa nekom barom koja vise lici na mocvaru. Tu je cini mi se snimana zavrsna scena u "Vratice se rode" kada se dave u onoj mocvari/kaljuzi.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 16 Jul 2012, 22:55

Da,Pink u Zarkovu je super,takodje ima tamo na B. Brdu Stara kuca mislim da se zove,super klopa,K2 restoran u Zemunu,redovna sam musterija,drzi caletov prijatelj,preporuka punjena vesalica,Kafana Kafana u centru,ispod 27. Marta,zavucena kafanica sa super bastom i bez buke automobila,a klopa super,pogotovo one prave tanke rostiljske kobaje,koje su iz nekog razloga postale retkost po restoranima i kafanama :)
Kafic Contact,Contact pasta,Contact sendvic i Contact salata kidaju,kao i Punjeni Pileci medaljoni sa kajmakom,ostalo je takodje dobro,malo jace cene od skoro,posto su poskupeli... Obavezno ici pre 11 uvece,posto kafic radi 24h,ali je od 23h crveni cenovnik i po tim cenama ne zelite da jedete :)
Piceria Majdan,isti vlasnik kao Contact,slicna klopa,samo daleko opsirniji izbor i neka jela su bolja.
Restoran blizu mog stana,Stara Hercegovina,vrhunska punjena bela vesalica sa pekarskim krompirom,prste da polizes :)
Sta znam,znam jos barem 20-ak dobrih mesta sa vrhunskom klopom u BG-u i jos sigurno duplo toliko van BG-a,pa ne bih da nabrajam sada sve,ovo gore mi je prvo palo na pamet...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od methane.master » 16 Jul 2012, 23:49

Xepoj87 je napisao:Da,Pink u Zarkovu je super,takodje ima tamo na B. Brdu Stara kuca mislim da se zove,super klopa,K2 restoran u Zemunu,redovna sam
Da nije "Stara trešnja"?
Širim haos!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Xepoj87 » 17 Jul 2012, 04:00

Ne znam,nalazi se u zgradi iznad one trafike sto radi 24h, kada se tacno pre pumpe u Pozeskoj,pored Poncho-a, ulicom levo popne do gore...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od methane.master » 17 Jul 2012, 10:35

Aaaaa da. Znam na koji misliš.
Širim haos!

Korisnikov avatar
MacMiki
Postovi: 48
Pridružio se: 22 Jun 2012, 08:24
Garaža: BMW E46 320d
Lokacija: NS

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od MacMiki » 17 Jul 2012, 10:43

Stojsic salas, izmedju Krcedina i Beske za svaku preporuku :D

Nedeljni meni:
Supа
Rinflаjš (meso iz supe sа sosom)
Pohovаnа piletinа, ćuretinа ili svinjetinа,
(može i sа roštiljа, po izboru)
Sаlаtа
Štrudlu s mаkom, jаbukаmа

Sve to za 600 dinara

http://salasstojsic.com/index.html

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Igor » 17 Jul 2012, 17:19

Nedavno sam bio po drugi put u Vinariji Kovacevic u Irigu.. I oba puta sam bio odusevljen ambijentom, hranom, uslugom..

Kad sam u NS onda odem u Zal za mladost, i bio sam par puta kod Novaka u restoranu od kad je otvoren.. Takodje nemam zamerki ni na jedan..

Odgovori