Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Vuk099
Banned
Postovi: 61
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:01

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Vuk099 » 07 Feb 2021, 07:39

Krecemo danas oko podneva za SU pa cemo videti dal Jazz ili Abraham,davno sam jeo u centru,sirem centru Konoba Tinel ,nije bilo lose.

Vuk099
Banned
Postovi: 61
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:01

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Vuk099 » 07 Feb 2021, 18:03

Jazz nije radio,pa mi bilo logicno 3 km u rikverc i u Abraham. Od 0 do 5 po meni 3+, sem wc to je cista 5tica. Gulas solidan,rezanci sir slaninica dobri,cene iznad proseka,porcije mogu biti vece,jer sam ja uzeo 1/2 porciju gulasa dobio sam onako,dok su pored mene narucili celu i osetno je vise,nije baš pola. Sve u svemu treba svratiti ali ne po svaku cenu. Solidno je ništa više od toga. Nisam se pokajao ali..mora i može bolje :)

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 686
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od mix024 » 07 Feb 2021, 18:06

Tako i ja doživljavam Abraham, ništa specijalno.

Ne znam zašto nije radio Jazz, sigurno bi bilo mnogo bolje.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4162
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od carov2 » 09 Feb 2021, 23:12

gazza je napisao:
carov2 je napisao:
26 Jan 2021, 19:47
Ja takodje volim pice i baš često ih jedem.
Nažalost, u Pirotu samo na dva/tri mesta vredi jesti picu.
Vredna pomena je picerija Mama Rosa, koja se u medijima par puta provlačila i koja je par puta osvajala nagrade na nekim takmičenjima u inostranstvu.
Care ti si srećan što živiš u gradu koji ima piceriju kao što je Mama Rosa, najdraža picerija u Srbiji van Bgd, zbog ogromnog truda i entuzijazma koji ulaže gazdarica ujedno i pica majstorica ali i zbog odlične hrane. Moram da priznam da nikad nisam jeo klasične pice ali obožavam njihov "rustikalni" meni i ne menjam - uvek jedem picu sa jagnjetinom plavim patlidžanom ovčijim sirom sa stare planine i pirotskim kačkavaljem. Da je Bordejn živ i da dođe ovde i da me pita da mu preporučim kafane, ova bi bila na tom spisku. Ne smeta to što ni nemaju pravu picu peć na drvu nego električnu rernu.

PS. Imaju i picu sa pirotskom peglanom, mada je to više fora za turiste nego nešto posebno kao ova staroplaninska gore

Slika

Slika
Cardinale pica iz Mama Rose. Slika

Slika

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Vladapetr » 20 Apr 2021, 01:17

Danas (tj. juče) smo jeli u Boss restoranu u Subotici. Veoma me interesovalo da ga probam jer nigde nisam čuo ili pročitao loš komentar. Bukvalno za svaki drugi objekat, pa čak i ovde u temi, kad neko pohvali određeni restoran ili jelo u tom restoranu uvek bude makar jedan komentar u fazonu "dobar je, ali nije kao što je bio", "onomad sam to isto jeo i bilo suvo a hleb mator" ili "ima i boljih restorana"

Pre neki dan smo nas četvorica zapucali u Boss ali je bio krcat, pa smo seli preko puta u piceriju (isti vlasnik) i bili zadovoljni hranom. Danas smo nas troje jeli baš u Boss-u i malo je reći da sam oduševljen.
Paradajz čorba jako dobra, ali realno ne vau. Ali zato su glavna jela objasnila. Uzeo sam neki novi ramstek sa parmezanom i "džemom od luka" (da, baš to i ima sjajan ukus ), kolega neku pohovanu piletinu a žena mu uzela mlince. Njih dvoje su maltene olizali tanjire, a inače jedu kao vrapci.
Finale: čokoladna torta, bez sumnje najbolja koju sam ikada probao. A verujte mi na reč, od mene je malo ko probao više čokolade u svim mogućim oblicima kora je toliko meka da bukvalno ne možeš razlikovati koru i fil.

Sve što smo probali je bilo potpuno sveže tj. tek ispečeno, uključujući i hleb i neke grickalice. Cene jesu malo jače, ali vredi svaki dinar. Eto mene u Subotici opet, za neki dan

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Momčilo » 20 Apr 2021, 01:41

Definitivno jedan od boljih restorana u kojem sam jeo. Nisam nešto izbirljiv, ali mi je ostalo u sećanju kao vrhunski. Takođe sam jeo i mlince i ramstek.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Momčilo » 20 Apr 2021, 01:48

pedja je napisao:
08 Sep 2020, 20:55
Kafana Kod Braneta (ili Brane), Štubik, na tromeđi Majdanpek, Kladovo, Negotin.

Specijalitet je ovčetina na žaru, ali se hvale i pljeskom. Na to dodah i domaću kobaju, zašto ne probati :D

Sve je dobro, posebno ako volite ovčetinu, ali nije neki jak šmek. Odlično spremljeno.

Pljeska je puna luka, što je i najavio, ima ovčetine, ili su je bar prelili. Dosta dobra i zanimljiva.

Kobasica je domaća, dimljena, bolja od onih tankih i ljutih, koje uglavnom guraju.

Pogača takođe dobra.

Ovo sa slike, plus dve salate i dve flašice vode = 1.500,00 kinti

Preporuka svakako. Ne znam šta još nude, kažu da nemaju velikog izbora, ali da je sve dobro :D
Slika

T-T
Jeo sam pre 2 nedelje pljeskavicu ovde. Bio sam jaako gladan, a nisam je uspeo celu sa lepinjom (pogačom) pojesti. :D Ukusna je baš, za preporuku svakako.
U Negotinu često jedem u restoranu Sač, u okviru Vile Tea. Gazde su pravi domaćini, i to se oseti kroz kvalitet hrane. Takođe i prave domaće knedle koje su vrhunske!

milanns
Postovi: 377
Pridružio se: 12 Okt 2012, 18:25

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od milanns » 20 Apr 2021, 02:07

Boss ima toliko raznovrstan meni i toliko je sve dobro, da, evo ne znam, da li ima bolji (moze li biti bolji) "sve u jednom" restoran kod nas. I svaki put idem bas s tim stavom "ma garant su se pokvarii kad su toliko forsirani" ali oni meni vec 10+ godina isti ili bolji.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od srdjanyo » 20 Apr 2021, 05:25

Bolji je Abraham na periferiji Palića. :kezo:

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1054
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od meidling » 20 Apr 2021, 09:57

Šta su mlinci?

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Gaginh0 » 20 Apr 2021, 12:04

Glupost. :kezo: Tanko testo u obliku trake pečeno na plotni od Smederevca po difoltu, al može se peći na bilo kojoj ravnoj povrsini.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od N_L » 23 Apr 2021, 01:23

Neka preporuka za dje rucati u Prizrenu?

Sent from my Xperia Z2 Tablet LTE using Tapatalk


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od gazza » 23 Apr 2021, 08:58

nabodi neki dobar qebaptore koji ti se vizuelno dopadne, tamo je od svega najviši standard roštilja i kosovo je po tome posebno. skoro sva mesta prave svoje lepinje pa to dobiješ vruće. obavezno pored ćevapa uzmi nešto što se zove viršla, što je zapravo tanka kobasica od telećeg mesa, čistog, vrlo blago začinjena. imaš ove napucanije tipa paštrik i syla (pored reke), lep je ambijent, na shadrvanu si ali u prizrenu se super roštilj jede po običnim mestima, meni je omiljeno jedno ispod kružnog toga ispod nemačke kasarne (NATO spomenik kod kružnog), ideš ka reci pa odmah sa desne strane. skara sa ispupčenim izlogom u koji samo tovare ispečene ćevape. ako ćeš više kao našu kafanu onda ili pashtrik ili syla plus ako si sa ženom porodicom ili poslovnim partnerima. po meni ne treba bacati pare na više/"bolje"... pećko pivo (loše danas), meso, salata, lepinja i udri.

sem toga prizren nema neki ne znam kakav standard gastronomije, i tamo je zavladala moda da restorani imaju menu na 50 strana, od stekova ribe do paste i pice, zamrznuti pomfrit, šopska salata zimi, meni je to bezveze. mada se i u nekim takvim mestima pogodi dobra turli tava, ja sam najbolju jeo u nekom resortu 20km od prizrena u brdima, objekat nalik na belu kuću usred neverovatne prirode, težak neukus i nedostatak kulture ali jbga povratnici sa puno love napravili mesto za svadbe. ipak, albanski deo menija odličan!

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od stefankmn » 23 Apr 2021, 09:25

Kao što gazza rece, gore na bazderani po meni najbolji sudzuk, kod sulje je isto dobro za sesti . Do reke si odma a i nije lose. Kvalitet je okej. To je klasika za pojesti. A ima i dosta restorana gde imas pizze paste itd.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Geza » 23 Apr 2021, 21:26

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori