Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Ogi » 29 Jan 2012, 17:57

KOD NESE je hrana vrhunska (samo za gurmane!!) a porcije su divljacke:

Dimnjena vesalica

Slika

Cevapi na kajmaku:

Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Texonja » 29 Jan 2012, 18:28

methane.master je napisao:Ne mogu da nađem u kojoj temi je neko pre par nedelja rekao da je zatvoren kineski restoran u Ušću. Ako je to onaj pored Meka koji se zove "Dva štapića" radi uobičajeno. Kakav je ne znam.
Ja sam taj sto je rekao, pa su me ispravili da ipak radi. Jbm li ga, ja sam poslednji put bio letos i nije ga bilo siguran sam (sto me je razocaralo, jer iako je mojoj zeni svrha odlaska u Usce/Delta City kupovina, meni je svrha klopa kod kosookih). Nakon toga smo isli 2-3 puta i uvek u D.City na moje insistiranje, jer tamo radi azijanerski restoran, tako da nisam ni imao pojma da "ponovo radi bioskop" i u Uscu. Sledeci put idemo u Usce da proverim to... :mig:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od bane valjevo » 29 Jan 2012, 18:44

Luda kuća je vrh što se tiče Kineza...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Uroš S. » 29 Jan 2012, 19:09

+1 za Ludu Kuću ;)

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od methane.master » 29 Jan 2012, 19:14

Texonja je napisao: Ja sam taj sto je rekao, pa su me ispravili da ipak radi. Jbm li ga, ja sam poslednji put bio letos i nije ga bilo siguran sam (sto me je razocaralo, jer iako je mojoj zeni svrha odlaska u Usce/Delta City kupovina, meni je svrha klopa kod kosookih). Nakon toga smo isli 2-3 puta i uvek u D.City na moje insistiranje, jer tamo radi azijanerski restoran, tako da nisam ni imao pojma da "ponovo radi bioskop" i u Uscu. Sledeci put idemo u Usce da proverim to... :mig:
E za DeltaCity ne znam, nisam se nikad peo gore gde su restorani. Ovi kinezi su u Ušću i to ne bih ni obratio pažnju da se nisam setio poruke sa foruma.
bane valjevo je napisao:Luda kuća je vrh što se tiče Kineza...
Zar oni još postoje? Jesu li još uvek u Vlajkovićevoj?
Širim haos!

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od bane valjevo » 29 Jan 2012, 19:25

Da, Vlajkovićeva br 23, preko puta kafića South Park... Imaju lokal i na NBg, i brzu hranu (mnogo dobra) na Trgu...


Zapata je odlična što se tiče Meksičke varijante, a Blue Moon ako neko hoće suši (i baš su povoljni što se tiče cena)...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od McGruja » 29 Jan 2012, 20:02

Od Kineza samo jedem kod Li-a

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od bane valjevo » 29 Jan 2012, 20:24

Nije ni tamo loše, ali je Luda kuća, ipak bolja barem po meni... Lee je onaj restoran na nadvožnjaku kod Zire, jel tako... U blizini Nišlije...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od McGruja » 29 Jan 2012, 20:51

To je taj

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 29 Jan 2012, 21:22

Ona Dimnjena vesalica je malo zagorela, ili se cini?

Inace, nikada mi nije bio jasan smisao cevapa ili bilo cega na kajmaku.
Ne zbog hranljive vrednosti, vec zbog izleda same hrane. Nesto vruce, spuste na kajmak, pa se razlije...

Uostalom, kao sto rekoh, svakako ne jedem mleveno meso po restoranima, a nikako mi nije jasno zasto ljudi po restoranima narucuju pljeskavice, becke i slicno, kada to jedu i kod kuce, a verujem da su istih za zivota pojeli na stotine. Zar covek nema zelju da proba nesto malo drugacije?

Poslom sam se naputovao po Srbiji, kao i privatno, te svratio u dosta restorana/hotela. Ljudi se cesto, iako mogu da biraju, odlucuju za cevape, pljeske, becku...vrat i vesalica su ihaahaj specijalitet. Mislim , ne treba traziti supu od detlica, ali i medaljoni su nesto malo drugacije...

Licno se trudim da u restoranima, posebno kada idem o svom trosku, uvek probam nesto novo ili drugacije. Nazalost, tesko je naci nesto drugacije, ali kada se moze, uvek sam za tu varijantu.
-----

Sto se kineza tice:
Probajte Chaos (ima ih u YUBCu i u Ustanickoj). Rade im isti Kinezi godinama. Naravno, imaju dostavu (nadjite sajt, ili na donesi.com).

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Texonja » 29 Jan 2012, 21:41

Pedja, ja sam jedan od tih koji vole u restoranu da jedu te trivijalne stvari, najcesce upravo pljeskavicu ili cevape. Zasto? Zato sto mi je najukusnija i siguran sam da cu se najesti. Sto se tice probanja neceg novog, skroz ti je ok logika i u pravu si, ali to je pod uslovom da nisam gladan, a u 90% slucajeva kada idem u restoran sam gladan i ako eksperimentisem sa narucivanjem neceg drugacijeg, na kraju UVEK kazem sebi kako sam budala sto nisam uzeo pljesku i pomfrit i najeo se.

Drugi problem je sto u domacim restoranima imas skoro svuda dobar rostilj, a ostalo je na meniju vise reda radi. A to je verovatno zato sto vecina upravo rostilj i jede, jer se vodi tom logikom kao i ja od genetskog straha da ne ostane slucajno gladan. :)
(za tu logiku znam da je neispravna, jer glupo je jesti u restoranu nesto sto jednako kvalitetno mozes spremiti i kod kuce)

Sto se tice inostranstva, tamo mi je svaka hrana eksperiment :) i gotovo uvek ostanem gladan. Jedino kod Grka i Turaka mogu da se najedem ko covek (gyros, kebab i taj rad...) :mig:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14175
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od pedja » 29 Jan 2012, 21:56

Svako radi kako mu volja. Ne napadam druge, vec mi licno nije jasno, a svako ce prema svom afinitetu :pivo:

Secam se, jednom prilikom, za moj rodjendan, pre pijancenja odemo na veceru, da udarimo podlogu.
Zasednemo, dodje konobar, pita redom sta i kako i sazna da nemamo mnogo vremena, te da smo gladni. Prvi predlog je bio " vidim ja da ste vi pravi momci, jesni, da vam predlozim "muski tanjir"" Na pitanje da pojasni, dobismo ocekivan odgovor: "Pa, mesano meso" .
Daj bre, ti nas zaje*avas, a kao imate neki fensi jelovnik...
Izvini se covek, navikao je da to tako ide, pogotovo kada je musko drustvo. Zatim nam je doneo jelovnik gde se stvarno dalo probrati (iako nema previse jela). Svi smo jeli razlicito (biftek sa kozjim sirom i nekim glupostima, curetina sa svim i svacim i tako jos ponesto) i svi smo bili i vise nego zadovoljni. A cena? Pa neznatno skuplje od "obicnog" mesista.

Inace, nadam se da restoran jos radi. U pitanju je Splav Barakuda, kod Usca.
Odlicna usluga, mozda i najbolja vinska karta u gradu (po pitanju domacih vina, kako izbora tako i cena; tadasnji vlasnik je vlasnik jedne od privatnih vinarija), zanimljiv jelovnik, odlican hleb ( njihov domaci, u vise varijanti)...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29965
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od trojanac » 29 Jan 2012, 22:05

Kad ste već "bezobrazni" pa ste počeli da stavljate slike...

Slika

Restoran Chiken Tikka, Novi Sad. Ovo je bilo extra!
Posetite www.garaza.rs !

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Ogi » 29 Jan 2012, 22:08

Ja sam u Novom Sadu bio u restoranu PLAVA FRAJLA, jedino mesto kod nas gde sam naisao na Njeguski stek... haos je bilo...

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Dobre kafane i druga mesta gde je dobra hrana!?

Post od Texonja » 29 Jan 2012, 22:10

pedja je napisao:Svako radi kako mu volja. Ne napadam druge, vec mi licno nije jasno, a svako ce prema svom afinitetu :pivo:
Ma opusteno pricamo, naravno da niko nikog ne napada. Napadanje je za drugu temu (sve mi diraj, ali Wagena mi ne diraj :mrgreen: ).

Znam da ljudi cesto izbegavaju mleveno meso, ali ja nisam nikad imao nikakav problem pa zato i nemam averziju ka njemu (doduse, ni ne jedem cesto po restoranima). A fora je sto kad uzmem neke "filozofije" poput medaljona, nekih argentinskih stekova, trte-mrte, na kraju uvek pomislim "pu, kako sam glup, sto nisam uzeo cevape". :pardon:
Pravi sam Balkanac po pitanju hrane, u najgorem smislu, ali sta da radim. Ne ponosim se time, ali se ni ne stidim da priznam. A problem je u tome sto mislim da je vecina gostiju u domacim restoranima takva, pa je otud onaj konobar i predlozio mesano meso, kao sto si i sam rekao... To se delimicno moze primetiti i po restoranima u "Paklenoj Kuhinji". Kao da nam je u genima to da ne ostanemo gladni.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Odgovori