Ratna tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 03 Feb 2015, 14:40

http://fotografersha.livejournal.com/601545.html




https://www.youtube.com/watch?v=bCJgYnZNzH4

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ratna tehnika

Post od Dusan » 03 Feb 2015, 16:49

Geza je napisao:https://www.youtube.com/watch?v=H-vkdUB ... 1422579428
Ja ne razumem zasto bi na Super Bowl-u bila ova reklama za bombaredere? :zbunjen:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 03 Feb 2015, 17:10

Lozenje nacije.....

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od snork » 03 Feb 2015, 21:24

...pred početak svetskog rata.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6747
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Ratna tehnika

Post od ljuba » 03 Feb 2015, 21:32

Jeste, cisto lozenje nacije. Citav zapad ima jedan OGROMAN problem. Ratna tehnika postaje izuzetno komplikovana, a vojske vise ne mogu ni priblizno mnogo da placaju a jos manje da motivisu mlade ljude i strucnjake da rade i (eventualno) ratuju. Razmere tog problema su enormne. Bice interesantno u kom smeru ce ici a prica, ali jedno je sigurno nece izaci na dobro... Tehnika se ne odrzava sama a mnoge vojske su se previse oslonile na istu...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ratna tehnika

Post od methane.master » 03 Feb 2015, 22:41

Otkada sam prošle godine video klip kada dron samostalno sleće na nosač (ima kačeno u temi) samo čekam kada će da se pojavi T-800. Slika
Širim haos!

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 03 Feb 2015, 22:51

ne samo to, nego u realnom sukobu, pribliznih protivnika, kolicina tehnike je ogranicena, i brzo ce da se trosi, (unistava). a potrebno je ogromno vreme da se takva komplikovana tehnika ponovo napravi, kao avion na primer, potrebni su meseci da se nekoliko komad asklope, a i pitanje je gde ce da se sklapaju kad su takve fabrike fiksirane za protivnicke raketne sisteme i samo pritiskom na dugme nestaju za nekoliko minuta od stiska dugmeta...
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ratna tehnika

Post od nidza » 03 Feb 2015, 23:24

U ww2, pa i ratovima posle, se pokazala sva slabost komplikovane tehnike i prednost jednostavnih i lako održavanih rešenja.

Tapatalk

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 03 Feb 2015, 23:30


Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 04 Feb 2015, 10:18

besposadna kupola, dva clana posade u odvojenoj kapsuli, deluje nestvarno,

mada je to bio zahtev vojske, videcemo ga na paradi...
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ratna tehnika

Post od Geza » 04 Feb 2015, 11:16

Oldtajmer.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... vkwuGcWC_w
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ratna tehnika

Post od Geza » 04 Feb 2015, 22:27

https://www.youtube.com/watch?v=Ykm9vskZ3Rk
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od Incognito » 04 Feb 2015, 23:46

Deluje premocno i ne sumnjam da ce takav biti i u praksi. Nego, nije mi jasno zasto Rusija planira tolika ulaganja u konvencionalno naoruzanje jer se postavlja pitanje da li ce takva vrsta oruzja Rusiji ikada biti potrebna ? Slusao sam jednog ruskog generala-veterana koji je posle proslave dana pobede kroz razgovor, na pitanje da li ga impresionira silno oruzje koje je prodefilovalo crvenim trgom, istakao jednu vrlo bitnu recenicu koja je glasila otprilike ovako "Uveravam vas da Rusija posle rata u Gruziji nikada vise nece biti primorana da vodi kopnenu borbu protiv bilo kog neprijatelja. Ako neko bude upotrebio neko oruzje protiv nas, to ce biti premijera rata kakvog do sada nismo videli. A tu ce nam tenkovi ciniti samo bespotrebnu kolicinu gvozdja." Onda ga je voditeljka upitala da li to znaci da ga uglancani tenkovi nisu previse impresionirali, a on je odgovorio "Ne, samo sam rekao da nikada nece biti upotrebljeni i da su u skladu s tim, bespotrebna investicija".

Ja otprilike mislim da je to sustina. Rusija je strateska sila i sve svoje potencijale u narednih desetak godina trebalo bi da fokusira na stratesko oruzje jer ako ne bude isla u korak sa amerikancima po pitanju tehnoloskog razvitka strateskog oruzja (a pozeljno je naravno da bude ispred njih), mogla bi se naci u velikom problemu. Treba gledati sta rade amerikanci koji odavno najmanje para trose na tenkove.
Srbija je recimo primer zemlje koja bi morala imati jako konvencionalno naoruzanje, prevashodno ogromnu kopnenu vojnu opremu - tenkove, samohodne haubice i slicno jer se izuzev Republike Srpske, nalazimo u totalno neprijateljskom okruzenju i ako ikada ne daj Boze budemo ratovali, ratovacemo sa nekim od suseda, ili sa vise njih istovremeno. Rusija i SAD su totalno druga prica.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 05 Feb 2015, 00:09

^
Naravno da nece ovako izgledati ovo je 3d model star desetak godina kojeg su novinari iskopali ponovo..



Objekt 195 sa topom 152 mm :kezo:

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od snork » 05 Feb 2015, 05:10

Incognito je napisao: Deluje premocno i ne sumnjam da ce takav biti i u praksi. Nego, nije mi jasno zasto Rusija planira tolika ulaganja u konvencionalno naoruzanje jer se postavlja pitanje da li ce takva vrsta oruzja Rusiji ikada biti potrebna ? Slusao sam jednog ruskog generala-veterana koji je posle proslave dana pobede kroz razgovor, na pitanje da li ga impresionira silno oruzje koje je prodefilovalo crvenim trgom, istakao jednu vrlo bitnu recenicu koja je glasila otprilike ovako "Uveravam vas da Rusija posle rata u Gruziji nikada vise nece biti primorana da vodi kopnenu borbu protiv bilo kog neprijatelja. Ako neko bude upotrebio neko oruzje protiv nas, to ce biti premijera rata kakvog do sada nismo videli. A tu ce nam tenkovi ciniti samo bespotrebnu kolicinu gvozdja."
To je bilo pre rata u Ukrajini. Mislim da će se za koji dan pokazati da tenkovi ipak nisu izgubili značaj. ;)

Problem sa Ukrajinom je taj što je Staljin posle oslobađanja Belorusije i zapadne Ukrajine 1940. godine, uzeo i komad krajnjeg zapadnog dela (grad Lavov - rus. Lvov, ukr. Lviv, nem. Lemberg) koji nije ni bio u Ruskoj imperiji, već u Austro-Ugarskoj. Tu žive pounijaćeni Ukrajinci koji osećaju jak otpor prema Rusiji i koji su za vreme Drugog svetskog rata imali "nezavisnu državu" a la NDH i poklali skoro milion Rusa i Jevreja i, što je najčudnije, 200000 Poljaka. Njihov vođa Stjepan Bandera je posle rata živeo u Minhenu, gde ga je 1950-ih pronašao i likvidirao KGB. Jedino se u zapadnom delu govori pretežno ukrajinskim jezikom, a odatle potiču i generatori sadašnje krize.

Najbolje rešenje za Ukrajinu (koja do Oktobarske revolucije nije ni postojala kao pojam, već se zvala Malorusija) bi bila podela i to tako da ruski deo pripadne Rusiji, a austro-ugarski deo Poljskoj. Mislim da bi Poljaci znali kako da se obračunaju sa tamošnjim nacistima. Zato me iznenađuje anti-ruski stav Poljske u ovoj krizi, jer su u suštini na istoj strani.
Ђенерал Јанковић

Odgovori