Ratna tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od Incognito » 05 Feb 2015, 13:49

@ Snork Moguce, mada i sadasnja ruska tehnologija (T90) je dovoljna za narednih dvadesetak godina i vise. Zasto ? Zato sto Rusija u svom okruzenju ima samo jednu supersilu, a to je Kina. Ona nece nikad napasti Rusiju na bilo koji nacin, kopneno da i ne govorim. Kazakhstan, Belorusija, Jermenija, Azerbejdzan, Mongolija su lojalne Rusiji, a i da nisu, to nisu zemlje koje imaju takav obim ekonomije da bi uopste mogli da razmisljaju o razvoju skupog oruzja koje bi moglo da zapreti Rusiji. Zato mislim da Rusija treba da stavi veci akcenat na razvoj strateskih raketa, tj. balistickih raketa srednjeg i dugog dometa jer joj je to od velike vaznosti za sigurnost.
A za Ukrajinu se slazem ... Da mi je neko pre par godina pricao kako ce se Ukrajina okrenuti protiv Rusije, ne bih verovao. Ne zato sto nisam svestan da su Ameri spremni na bukvalno sve, vec zato sto nisam verovao da ce Ukrajinci poverovati da mogu izdejstvovati bilo kakav vid pobede nad Rusijom, da nisu nista naucili iz nasih nevolja tokom devedesetih i da su spremni da do te mere zrtvuju sopstveni narod i zemlju zarad zapadnih interesa. To mi nikako ne ide u glavu.

A sto se tice Poljaka. Ni ja ih ne razumem, to moram da priznam. Bio sam u Varsavi i Lublinu u novembru 13 dana poslom, za to vreme sam dosta razgovarao s mnogim Poljacima i nekako ih dosta bolje upoznao. Oni ne vole Ruse, to je nazalost cinjenica. Ni sam ne znam zasto je to tako. Kada im spomenes Ruse, kao da si im stavio prst u oko, ponasaju se nekako kao Hrvati kad im neko spomene Srbe. Kada ih pitas da li su svesni da su im Nemci ubili 11.000.000 ljudi, a ne Rusi, govore kako su im Nemci i Nemacka mnogo pomogli da razviju drzavu, kako su ulozili 150 milijardi evra direktnih investicija u Poljsku zbog cega danas mnogo bolje zive nego sto je bio slucaj dok su bili pod ruskom kapom, da Nemacka zali zbog patnje koju im je nanela, a da Rusi navodno i dalje nisu odustali od zelje da okupiraju Poljsku. Valjda misle da je Rusija mala zemlja bez prirodnih resursa pa joj fali zivotni prostor, a posebno poljska nafta i gas kojeg Rusi nemaju. :mrgreen: Jednom recju, vidi se da oni imaju otvoreni strah od Rusije u cemu je znacajno doprinela antiruska kampanja sirom Poljske koju su finansirali amerikanci. Kad procitas bilo koji njihov medij, na primer njihove najtiraznije novine "Gazeta Wyborcza" odmah se vidi pljuvacina po Rusiji, mislim da mi u Srbiji nemamo ni priblizno takve anturuske medije. :mrgreen: Pricaju stalno kako je im je ruski ambasador u Poljskoj rekao da ako toliko prizeljkuju da ih Rusija okupira, da nije nerealno da im se ispuni ta zelja. Poljaci to shvatili ozbiljno pa pali u trans, trazili su i da ambasador bude proteran iz Poljske. Cirkus. :)
Licno, kao sto rekoh mislim da su Poljaci opterecni Rusima bas kao Hrvati sa Srbima, medju njih je ubacen crv netrpeljivosti, a licno mislim da to nije dobro jer ako amerikanci shvate da sa guranjem Ukrajine na Rusiju ne budu mogli nista da urade, gurnuce Poljsku na Rusiju i Poljaci ce se opet naci u problemu. Jer jednostavno, zapad nikome ne daje pare na lepe oci, Poljska kao prilicno znacajna zemlja u istocnoj evropi ce taj zapadni novac morati kad tad da opravda, male balticke zemlje su suvise slabe da bi ameri na njih mogli da racunaju, Nemacka je naucila lekciju iz proslosti i sumnjam da ce se vise ikada vojno konfrontirati sa Rusijom, a Ameri od svog cilja nikada ne odustaju. :)

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od Rakhil » 05 Feb 2015, 14:42

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ratna tehnika

Post od nikaragva » 05 Feb 2015, 14:48

Sloveni su generalno glupi ljudi i umesto da se ujedine i vladaju ko gospoda, oni se međusobno najviše rokaju.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Ratna tehnika

Post od McGruja » 05 Feb 2015, 14:51

A ko se to pa ujedinio?

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Ratna tehnika

Post od aviator » 05 Feb 2015, 16:29

@Incognito
Prelistaj medjusobnu poljsko-rusku istoriju, pa će ti biti jasna ta, obostrana, netrpeljivost.
Srbi i Hrvati do XX veka nisu imali sukobe, za razliku od Poljaka i Rusa.
Još od Ivana IV Groznog su ratovali.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Ratna tehnika

Post od Dusan » 05 Feb 2015, 17:04

Rakhil je napisao:Slika
:kezo: :plusone: :bravo:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od snork » 06 Feb 2015, 00:50

McGruja je napisao:A ko se to pa ujedinio?
Ujedinile su se desetine nemačkih državica i stvorile današnju Nemačku. Nije im smetalo što su jedni protestanti, a drugi katolici, i što se i kulturno i jezički više razlikuju nego južni Sloveni od Vardara pa do Triglava.

Ujedinile su se italijanske državice na isti način, doduše oni su svi katolici, pa verski problem nije ni postojao.

Ako pogledamo u još dalju prošlost (pre oko 1000 godina), ujedinile su se Mersija i Nurtumbrija i stvorena je Engleska. Šta je Engleska dalje radila sa raznim Velšanima, Škotima i Ircima, pa onda i širom sveta, da ne pominjem...

Isto tako su se mogli pre 1000 godina ujediniti Srbi i Hrvati - dva susedna plemena koja su govorila istim jezikom. Ne znam kako bi se danas zvala ta njihova država, ali znam da bi se prostirala bar od Alpa do Crnog mora.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ratna tehnika

Post od nidza » 06 Feb 2015, 07:16

Mogli su, ali smo zakasnili. 50 godina ranije da smo se ujedinili verovatno bi istorija izgledala skroz drugačije.

Tapatalk

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Ratna tehnika

Post od aviator » 06 Feb 2015, 09:17

Nidzo, varaš se. Vatikan je uvek tu da pokvari.
End of.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ratna tehnika

Post od methane.master » 06 Feb 2015, 09:18

I laminati. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 06 Feb 2015, 14:48

armate im trebaju jer je koncept T72 doziveo vrhunac i nema prostora za dalja usavrsavanja, i potreban im je tenk koji ce da radi na arktickom pojasu, da radi ono sto drugi ne mogu..

a sto se tice strateske komponente, tu je akcenat na balistickim raketama potpuno novim nosacima RS-24 Yars, i nuklearnim podmornicama koje se masovno grade i pustaju u sluzbu.

treba pomenuti i RS26 sarmat, teska oko 100 tona, potpuno nov koncept takvog oruzja, kao i ponovno uvodjenje atomskih vozova.

i takodje je nedavno istupila iz sporazuma o ne uvodjenju novih krstarecih atomskih raketa za neutralisanje antiraketnih stitova, aerodroma, radarskih komunikacijskih cvorista.

ovako nesto

Slika
Poslednja izmena od kvcali u 06 Feb 2015, 14:53, izmenjeno 2 puta ukupno.
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 06 Feb 2015, 14:51

Ukrajinska hitna :glavomuzid: :glavomuzid:

Slika
Slika
Slika

Sad kad ih razvale negde opet ce biti kuku evropo zli rusi krse zenevsku konvenciju itd.....

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ratna tehnika

Post od nidza » 06 Feb 2015, 19:28

Rade isto što i u bivšoj SFRJ. Marketing bajo, ali ovde to neće da pomogne.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 06 Feb 2015, 21:04

Bugari ove godine ostaju na dva operativna Mig-a 29

http://www.segabg.com/article.php?id=736777



Za razliku od naseg njihov komandant lepo kaze kakvo je stanje...

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Ratna tehnika

Post od BAJKER » 06 Feb 2015, 21:25

Eto prilike da im NATO sa dve eskadrile popuni prazne aerodrome i time pridje blize Ruskoj granici. A posto su Bugari clanica Nato to ce biti i jedino logicno, jer sta ce Natovcima stare 29ke.
Slika

Odgovori