Ratna tehnika

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ratna tehnika

Post od HKS » 10 Maj 2015, 11:52

Day Walker je napisao:To sam cuo i ja, da ih mi preuzimamo dok se stvari ne vrate u normalu.

Međutim eto i njih u Srbiju :kuku:

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Ratna tehnika

Post od kvcali » 10 Maj 2015, 21:01

Najmocniji avion na planeti juce nad moskvom, stvarno zastrasujuce deluje

Slika Slika Slika
image hosting
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Ratna tehnika

Post od aleksa » 11 Maj 2015, 23:30

Vrhunski...

http://www.youtube.com/watch?v=Vpb_Cgt3YnU

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 11 Maj 2015, 23:35

:klanjamse:

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od Incognito » 12 Maj 2015, 22:38

@kvcali

Jel to Tupolev Tu-160 ? :) Mnogo mocno izgleda. Da nam je par primeraka ovog aviona pa da sravnimo Albaniju sa zemljom. :)
Iskreno, ovogodisnja parada im je bez premca najbolja do sada. Pokazali su mnogo iznenadjenja - S400, Armatu, strateski arsenal - vise nego dovoljno da Jenkiji upadnu u depresiju. :P

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 12 Maj 2015, 22:43

^
Tu-160 " Beli Labud" Sta ce ti on pa on ispaljuje rakete velikog dometa, sipusi su previse blizu za ovakvu spravu :kezo:

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ratna tehnika

Post od methane.master » 12 Maj 2015, 22:45

Pa dobro dragi moji rusofili, zar ja moram da prenosim ovo skoro 24h od objavljicanja. :kezo:
F-35: Najskuplja greška na svetu
Izvor: B92, Sputnik

Američki program da se izgradi F-35 lajtning II, nailazio je na prepreku za preprekom s odlaganjima i prekoračenjima budžeta.

Te prepreke ovog najnaprednijeg višenamenskog borbenog aviona mogle bi da ga pretvore u najskuplji neuspeli poduhvat na svetu.

F-35 kompanije “Lokid Martin“ trebalo je da bude “centralna tačka za definisanje isplative nove generacije lovaca koje bi koristila Mornarica, Vazduhoplovstvo, Marinci i naši saveznici“.

Međutim, cena koja mu je rasla vrtoglavom brzinom, kao i probijanje rokova, uz potrebe da se naprave krupne modifikacije motora, nakon što se prošle godine zapalio, uzrokovale su da mnogi komentatori iznesu stav da on nikada neće opravdati očekivanja. U Britaniji neki stariji odbrambeni eksperti ovaj projekat odbacuju kao "besmislen“.

Devet zemalja-partnera u projektu F-35 su Sjedinjene Američke Države, Australija, Kanada, Danska, Italija, Holandija, Norveška, Turska i Velika Britanija. Dobavljači iz svake od ovih država konstruišu komponente F-35 za sve letelice, ne samo one koje su namenjene njihovim zemljama. Međutim, Džon Maršal, iz trusta mozgova "Difens sinergija“, rekao je za britanski list "Indipendent“ da je ta letelica izuzetno skupa, tehnički i operativno falična i da je mala verovatnoća da će dostići potpuno i zadovoljavajuće operativno stanje u narednih nekoliko godina.

.

Skuplja dara nego mera

Ukupni troškovi programa F-35 povećani su sa 233 milijarde 2001. godine na 391 milijardu, što, prema nedavno objavljenom izveštaju, ovaj projekat čini "najskupljom i najambicioznijom akvizicijom“ Ministarstva odbrane SAD.

Bilo je planirano da avioni F-35 budu raspoređeni na britanskim nosačima aviona tipa "Kraljica Elizabeta“, koji su trenutno u fazi izgradnje, ali će zbog kašnjenja projekta ovi brodovi u službu ući bez aviona. Velika Britanija trenutno poseduje tri letelice, koje su na testiranjima u SAD, naručila je pet letelica, a planira da kupi još 10, što će rezultirati ogromnim računom za samo 18 aviona.

"Čovek bi mogao da pomisli da je minimalna porudžbina koju moraju da imaju do 2020. približno 48 letelica, ali siguran sam da se Kraljevsko ratno vazduhoplovstvo nada da će biti još porudžbina, pošto je predviđeno da F-35 zameni 'tornado‛“, rekao je bivši prvi morski admiral lord Vest.

Bivši ministar oružanih snaga Velike Britanije Nik Harvi rekao je za "Indipendent“ da "nije bilo teoretske šanse“ da F-35 bude spreman za borbu do 2018.

"Ne sećam se da sam čuo bilo kakve nagoveštaje da će ove naprave moći da se koriste u borbi pre 2020. godine. Može se argumentovano tvrditi da je ovo odavno bio jedan od najskupljih neuspelih vojnih poduhvata u istoriji“, rekao je Harvi.
Preuzeto sa http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... _id=990752

Naravno obratiti pažnju na izvor. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 12 Maj 2015, 22:47

Slicne i jos ostrije clanke mozes citati i po zapadnim medijima, tako da ono.. :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ratna tehnika

Post od methane.master » 12 Maj 2015, 22:50

Razne članke možeš pročitati i u Informeru i Trećem oku, što ne znači da je i tako kako u njima piše. F35 je jedna jako zanimljiva priča, ali pre svega o izmuzanju novca... nego gledajte bolje kako ćeš Čepurinu na oči, kad ovo ne prenosite. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 12 Maj 2015, 22:58

Znam ja dobro sta je F-35, pisao sam ovde mnogo pre ovog clanka da je to cisto izvlacenje para isto kao i f-22...

Kakav Cepurin, ja idem direktno kod Vladimira Vladimirovica Putina....

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Ratna tehnika

Post od methane.master » 12 Maj 2015, 23:16

Ma možeš i kod gospođe Ljudmile, svejedno, samo nemoj da vas kazne sa 3 uzastopna gledanja Labudovog jezera zbog neagilnosti. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
Incognito
Postovi: 611
Pridružio se: 01 Apr 2012, 22:06
Lokacija: Beograd

Re: Ratna tehnika

Post od Incognito » 12 Maj 2015, 23:19

Heineken je napisao:^
Tu-160 " Beli Labud" Sta ce ti on pa on ispaljuje rakete velikog dometa, sipusi su previse blizu za ovakvu spravu :kezo:
Pa zato i kazem. Kontam da Rusi direktno sa baze crnomorske flote na Krimu zavrse posao za nas, da se mi dzabe ne maltretiramo. :mrgreen: Ma za njih je i SuperGaleb odlicno resenje (samo kad bi mi imali bar jednu osposobljenu eskadrilu bilo kojih aviona sa ispravnim akumulatorima, bar). Koliko znam Arnauti nemaju ni jedan borbeni avion, trazili su 2006. godine od Amerikanaca da kupe 12 komada F16 Blok 50 aviona za svaki slucaj (polovni avioni koji je trebalo da budu prebaceni iz baze u juznoj Karolini), ako se stvari oko nezavisnosti Kosova zakomplikuju i Srbija krene vojno na Siptare. Bedzet Pacoli je to licno trazio od Busa mladjeg i obecao da ce platiti iz sopstvenog budzeta posto je Albanija kao zemlja ekonomski slaba za kupovinu bilo cega ozbiljnijeg od pusaka, ali su amerikanci to kategoricno odbili uz objasnjenje da su srpske vlasti obecale da nikakvih problema nece biti sa "srpske" strane i da im je pametnije da naruce nove helikoptere, sto su i uradili. Zato su Siptari sad dobili vetar u ledja da rade sta hoce svuda po regionu jer vide da smo mi unistili vojsku, da su Makedonci i Crnogorci ionako slabi i eto sjajne prilike da se ostvare vekovni nacionalni interesi, a da ih niko ne dira. :)

Sto se tice F35, koliko je rec o promasaju veka, govori i to da su gotovo sve zemlje koje su aplicirale za razvoj, smanjile za minimum 30% porudzbine u odnosu na prvobitne. Koliko sam cuo (ne znam da li je to proverena informacija), Danska je, iako je ucestvovala u razvoju i finansirala ga, totalno odustala od kupovine i trazi povrat novca za ucesce u razvoju. Prvi komadi su stigli u Britaniju, a sledeca tura od 35 "praznih" komada ide u Izrael. Kazem "praznih" zato sto ce Izraelci ubaciti sopstvenu elektroniku u te avione, kao sto i uvek rade. Svi ostali potencijalni operatori planiraju da porudzbine smanje upola. Mnogo novca su potrosili u taj projekat, a napravili izuzetno skup avion sa jako malom prakticnom vrednoscu. :)

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ratna tehnika

Post od Paja » 12 Maj 2015, 23:20

Da Bog da propali svi proizvođači oružija.

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Ratna tehnika

Post od Heineken » 12 Maj 2015, 23:28

Ma sta ce siptarima RV kad su tu borci za demokratiju, ljudska prava, zapadne vrednosti i ostali mirotvorci...oni ce umesto njih da odradjuju posao kao i do sada..

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ratna tehnika

Post od dragan » 13 Maj 2015, 08:14

ovo razmisljanje sa sravnjivanjem albanije sa zemljom je na nivou recenice jednog stratega genijalca sa akademije, u stilu " mi smo bre sila, sa mobilizacijskim naprezanjem x-tog stepena imamo 700.000 vojnika"...
Inace mi je pun kufer tih prica, i nisam nijedan "-fil" ali brate... Stvarno je super imati bar predstavu u kom veku zivimo...
Stvarno bez ikakve uvrede...
Hteo sam da napisem nesto jos na ono "najmocniji avion na svetu", ali reko ajde...

Odgovori