Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od profesorPROST » 03 Feb 2012, 22:55

Danas sam se nagledao svakakvih pešaka :?
Najčešći prekršaji, ali nisu problem prekršaji, nego što ugrožavaju svoju, a i bezbednost vozača:
-hodaju sredinom ulice, danas mnogo primera, čak i sa malom decom :naughty:
-prelaze ulicu na njihovo crveno svetlo
-pretrčavaju ulicu gde je opasno po normalnom vremenu, a ne ovo danas
-ljute se , gestikuliraju, psuju vozače u prilikama gde nisu u pravu (razumem ja da je hladno, ali...)

Najbolji primer danas; devojka ide Bulevarom Nikole Tesle u pravcu od Ušća prema Zemunu desnom trakom, a pešačka staza uredno očišćena, vraćam se nako desetak minuta, a ona i dalje u desnoj traci "piči" :roll:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od sasa lbg » 03 Feb 2012, 22:58

Ja sam danas napravio 60 km u gradu ...sve u svemu i nije lose obzirom koliko pada.
Sad moze da pada ..sutra ne radim :cool!:

Veceras kad sam se vratio ja i komsija ocistimo 2 parking mesta da bismo se parkirali (inace da je bilo prohodno bili bi vec zauzeti) ocistimo ulaz,sve ispred zgrade gde prolaze auti i pesaci ...
Od toliko stanara niko ziv nije mrdnuo prstom HEBOTE KAKVI SMO LJUDI !! osecam kad su nas gledali sa prozora da su se jos i smejali :glavomuzid: ono vidi dve budale kako ciste.
Taman posla da bi se neko uhvatio za lopatu i ocistio oko svog auta,kao da se nikad vise nece tu parkirati :naughty:

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od dag81 » 03 Feb 2012, 23:15

Ja cu poludeti od ovih aero brisaca koliko lede, katastrofa. Sto je najgore ne mozes ih ni ocistiti kao klasicne. :ludilo:
Okuju su ledom ocas posla i ne vidim nista kroz soferku, katastrofaaaaaaa. Sutra za put sam spremio i stare tako da cu ih usput menjati i odledjivati u autu. Strasno. Sve mi je OK samo me ovo nervira neverovatno.

@Sasa, nece se vise tu parkirati dok je sneg, zauzecea vasa prvom prilikom. :kezo:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Stigla zima!

Post od dragan » 03 Feb 2012, 23:19

Rakhil je napisao:Malopre pogledam kroz prozor, likovi okacili sanke o Golfa i vuku se po Grckoj ulici. Reko, aj dobro, bar ne vuku decu.
10 minuta kasnije, prolazi Pezo i vuce lika na snowboard-u. Tu sam vec krenuo da se pitam WTF.
Jos 10 minuta kasnije, gorespomenuti Golf je otkacio sanke, zakacio sediste iz auta i jurca vukuci njih dvojicu :shock:

Sad gledam tipa koji je izasao sa opremom za nordijsko skijanje i cepa gore-dole po ulici. Ne kapiram da li me je vreme pregazilo, ili su svi redom prsli s mozgom...

Cujem danas da ce da pada cele nedelje manje-vise. Ako je ovakvo stanje posle 24h, ja sutra idem da lovim jelene po Bezaniji da imamo mesa za zimu i koze da se grejemo...
a jesi video sivog rs-a kako isprobava gume po grckoj??? :mrgreen:
bio prazan pravac, razvukao sam ga momacki, ti likovi o kojima pricas su me samo pogledali sa izbecenim ocima :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Led na putu - kako voziti?

Post od dragan » 03 Feb 2012, 23:23

pedja je napisao:
McGruja je napisao:Baš tako, a i u prvoj brzini imaju dovoljno momenta da krenu bez ili sa jako malo gasa
Danas dokazano :doubleup:
Pustis kvacilo i on se lagano uzvere uzbrdo, sve sa ledom. Nema sta ti da doziras gas, da proklizava i tako to :lol:

Inace, ASR na Oktaviji malo preteruje.
Clia sam po Kopu ganjao bez tog ASRa i nikada proklizao nije (mislim, dobitna kombinacija nepobedivih, Clio +Winter1 :mrgreen: )
klio 2 je odlicno balansiran auto, jako dobro ide po snegu...
ako ulovim vreme da dodjem na onaj uporedni test, pokazite gde treba proci sa ug 7+ i gotovo...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Ogi » 03 Feb 2012, 23:25

Ja sam jutros shvatio da sam se zajebao sto sam krenuo na posao cim sam izasao sa parkinga. Posle posla sam jedva parkirao u ulicici iza zgrade i to sam u nedostatku lopate rukama i nogama cistio sneg da mogu da se parkiram paralelno, uspeo sam nekako i vise ne krecem sa parkinga do daljnjeg. Ono sto je veoma vazno je sto sam "ususkao" auto odnosno sa svih a posebno sa bocne strane sam ga "zastitio" snegom jer posto je uska ulica, postoji samo jedan trag za automobile i kako idu samo se ljuljuskaju levo-desno i postoji mogucnost da skliznu i da udare auto na parkingu...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 03 Feb 2012, 23:26

Nisam računao, ali izvezao sam sigurno oko 100km danas, sve po gradu. Pojedini pešaci definitivno nemaju nikakavu orijentaciju, ponašaju se kao da su na sred poljane. Na vozače nemam toliko zamerki, par njih su blokirali saobraćaj pokušavajući da parkiraju, ali sam i ja to isto radio, pa ih razumem. U tim situacijama ostavim dovoljno odstojanje i sačekam. Bilo je svega, uglavnom već pomenuto, pa da ne ponavljam. Mogu samo da kažem da sam očekivao goru situaciju obzirom na količinu snega i nerašćišćene ulice. Uglavnom sam svugde prošao gde god sam krenuo. Malo sam se namučio na jednom parkingu jer je bilo malo mesta za manverisanje, ali sam uspeo da se parkiram i isparkiram posle.
Sa gumama sam vrlo zadovoljan. Bilo je malo "plesanja" u nekim momentima, ali ništa opasno. Sve ostalo bez problema, uzbrdo, nizbrdo, kako god.
Jedino što sam poludeo jer sneg nije prestajao da pada. Kad sam krenuo od kuće očistio sam auto lepo, posle sam sve manje imao snage za čišćenje pa je bilo čišćenje koliko brisači odrade. Srećom pa grejači čas posla otope sneg na zadnjem staklu, ali onda sva ta voda se slije na vrata prtljažnika i tu se zaledi.

Sutra opet!
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 03 Feb 2012, 23:30

Da, da, vozaci su bili bolji nego sto sam ocekivao... Bilo je par slucajeva sa letnjim gumam (jedan zamalo da me udari na Slanackom putu u Visnjickoj banji), autobusi su malo pravili haos po gradu (Kneza Milosa, Bezanijska kosa, Visnjicka banja itd), ali je generalno ok proslo... (270 km po Bg :mrgreen: )

Plesanja mora da bude, auto samo sklizne sa naslaga snega, nema to veze ni sa gumama ni sa bilo cime...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Ogi » 03 Feb 2012, 23:43

Ne treba ni paliti grejace jer onda zamrznu brisaci, tu sam se isto zajebao. Cak ne treba paliti ni grejanje na soferku, meni je sve bilo ok dok topao vazduh koji duva na soferku poceo da topi sneg sa stakla, onda su brisaci sve to usrali, to tada su korektno radili s obzirom da je sneg suv pa lako sklizne sa povrsine a i ne magli nesto preterano iznutra...

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Stigla zima!

Post od bane valjevo » 03 Feb 2012, 23:48

Jutros isao busom 25p od Karaburme do Vracara, Trebalo mi je malo vise od 3 sata u oba pravca... Ali ajde, zima je pa sta ces, mora se...

Upravo sam sada stigao, isli smo u kineski restoran Lee, Fiat 500, zimske gume (neke finske Nok- nesto, ko zna razumece), auto malo plese, ali ide, sve ok, u Dalmatinskoj smo gumama cistili mesto za parking, ali i da bi se lakse isparkirali... Sneg sve vise i vise zatrpava...

Danas video 6 pokvarenih autobusa, Floridi ispred mene na skretanju iz kraljice Marije u Ruzveltovu je bukvalno pukao zadnji branik, i poceo da se vuce po zemlji, iz nepoznatih razloga... A malopre sam video autobus na skretanju iz Visnjickog bulevara u Marijane Gregoran koji se zaneo i skoro pa prepolovio (u pitanju je harmonika). Cudno vreme, mnogo cudno...


PS Getz je neupotrebljiv jer je parkiran na nepristupacnom mestu u nepristupacnoj planinsko kotlinskoj ulici Karaburme... :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 03 Feb 2012, 23:49

Ogi, ne kapiram tvoju tehniku. Meni je ceo dan radila ventilacija, naravno sa toplim vazduhom usmerenim na stakla i noge, a i grejači zadnjeg stakla su radili isto dosta. Ništa mi nije zaledilo, a ako brisač počne malo da brljavi čim i se ukaže prlika stanem, očistim brisače i sneg koji se nakupio ispod brisača i na levoj strani šoferke, te time rešim problem.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima!

Post od Gaginh0 » 04 Feb 2012, 00:00

Trojke problem je u tome sto se sve lepo otopi i obrise i kad stanes za 15 min ti se zalede brisaci i cao...

Ja sam presao ravno 100km danas, ni jedan jedini problem nisam imao sto se tice guma i auta, cak sam isao po 60km/h po Futoskom putu. Jedini su mi problem ti hebeni brisaci, ja sam svoje skinuo i uneo u kucu pa cemo videti sutra...

Inace malo sam se zezao po dubokom snegu, ledu, itd. i nigde nisam ostao... Great success! :cool!:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 04 Feb 2012, 00:02

Vama ti brisači nešto ne valjaju. Moji dohvate malo leda, to se skine čas posla i opet dobro.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 04 Feb 2012, 00:04

Ta tehnika nema smisla.

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Stigla zima!

Post od FitnessGuy » 04 Feb 2012, 01:02

Sloba je napisao:Ako imaš uslove, sve je bolje od drndanja u mestu, hladnog starta, rada na temperaturi nižoj od radne, uzaludnog trošenja goriva i vremena. Juče sam izvadio akumulator iz Pežoa pošto je pred crkavanjem i držim ga u ormaru, a kada mi treba, vozim ženin avto. :kezo:
A, baš sada čitam u Press-u:

Izbegnite zimske muke
- Spoljna vrata obložite trakom kako se ne bi zaledila
- Pustite vodu da curi kako se cevi ne bi zaledile
- Redovno palite automobil :D
(http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vest ... +dana.html)

Ipak više verujem stručnom forumu, plus što mi je ovo tvoje objašnjenje sasvim logično.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Odgovori