Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5032
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 11 Feb 2012, 08:05

bozza1979 je napisao:Malo tandrkao, osetno kasnije se ugasila lampica za ulje... Radio 15ak minuta, kazaljka za temp nije mrdnula, standardno, ocekivano... i to je to... jos neko vreme ce da stoji parkiran ;)
Zasto ti se kasno gasila lampica za ulje? Meni sa polusintetikom istog momenta kad motor upali gasi lampicu, tj. kao leti... mislim nije toliko niska temperatura a pretpostavljam da je kod tebe jos sintetika?

Inace, onaj dan kad je bilo -21 i meni je ko methan.masteru izletala plastika oko rucice menjaca :mrgreen: Kako promenim brzinu tako ispada :mrgreen: Ostavio da landara dok se nije ugrejo putem... i grejanju je trebalo dosta duze da proradi.

I zadnji amortizeri su mi dosta tvrdji i malo se podigao auto za 2-3cm... i ispo mi jedan sraf sto drzi zadnji branik kod ruba, izem ti sneg i ladnocu.

Ono sto me raduje sto je potrosnja goriva minimalno porasla u odnosu na normalnu "zimu".
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Stigla zima!

Post od McGruja » 11 Feb 2012, 08:15

Sneg opet dominira :sreckovic:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 11 Feb 2012, 08:18

Dabogda padao u Sahari, oni su ga željni... :roll:

Btw, kod mene pada potrošnja gasa, troši manje nego leti, he, he... Al' zato skočila potrošnja benzina... :)

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od bozza1979 » 11 Feb 2012, 08:41

cozmo je napisao:
bozza1979 je napisao:Malo tandrkao, osetno kasnije se ugasila lampica za ulje... Radio 15ak minuta, kazaljka za temp nije mrdnula, standardno, ocekivano... i to je to... jos neko vreme ce da stoji parkiran ;)
Zasto ti se kasno gasila lampica za ulje? Meni sa polusintetikom istog momenta kad motor upali gasi lampicu, tj. kao leti... mislim nije toliko niska temperatura a pretpostavljam da je kod tebe jos sintetika?
Ulje je Selenia WR, preslo oko 10500km. Mene to ne zabrinjava, cak stavise, normalno mi je da na ovakvom vremenu kasnije ugasi lampicu posle duzeg stajanja. Mozda ta razlika i nije bila toliko velika... Sada sam se fokusirao na nju, pa mi je, verovatno, delovalo da je trajalo dugo. I dok je sastavio malo, prvih par taktova traktorisao... Po meni, sve je kako treba.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11078
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 11 Feb 2012, 10:31

cozmo je napisao:
bozza1979 je napisao:Malo tandrkao, osetno kasnije se ugasila lampica za ulje... Radio 15ak minuta, kazaljka za temp nije mrdnula, standardno, ocekivano... i to je to... jos neko vreme ce da stoji parkiran ;)
Zasto ti se kasno gasila lampica za ulje? Meni sa polusintetikom istog momenta kad motor upali gasi lampicu, tj. kao leti... mislim nije toliko niska temperatura a pretpostavljam da je kod tebe jos sintetika?

Inace, onaj dan kad je bilo -21 i meni je ko methan.masteru izletala plastika oko rucice menjaca :mrgreen: Kako promenim brzinu tako ispada :mrgreen: Ostavio da landara dok se nije ugrejo putem... i grejanju je trebalo dosta duze da proradi.

I zadnji amortizeri su mi dosta tvrdji i malo se podigao auto za 2-3cm... i ispo mi jedan sraf sto drzi zadnji branik kod ruba, izem ti sneg i ladnocu.

Ono sto me raduje sto je potrosnja goriva minimalno porasla u odnosu na normalnu "zimu".
Bas si tvrdoglav :),
Tojotina brosura koju sam imao, je prikazala vreme koje je potrebno da ulje podmaze gornje delove motora.
Sad pricam iz secanja ali razlika izmedju 5w i 10w je bila, 10 na prema 35 sekundi u uslovima ispod 0....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5032
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 11 Feb 2012, 10:56

Zavisi koji motor - ovaj ima vrlo malo ulja (3l sa filterom) u sebi plus ima ventil u filteru. Odma dize pritisak, tj. ima vec ulja u gornjim delovima motora jer je filter gore i odma povuce. Sve zavisi od konstrukcije motora i kako je to reseno. Po tvom objasnjenju meni bi na -21 se culi podizaci itekako jer ulje ne tece, ali motor ima onaj standardni zujeci zvuk koji imaju te Toyote.
Ok, mozda kad ga ne bi palio 10 dana bi imalo uticaj ali na svakodnevno paljenje nema (ipak je u proseku -10 ujutro).

Inace servisno uputstvo koje gledam kaze da ipak kineski unimer pokazuje dobro.

Naime radni opseg akumulatora i punjenja za ispravan sistem paljenja za moj auto je:

13,5 do 15,1V (13,5 ugasen kad je prikacen na kleme - tako pise, ja sam merio kad je skinut s auta 12,9 do 13,2 i bilo mi je 15,1 kad je auto upaljen).

Sad sam isao u neku nabavku i ne da je zavejano nego nije normalno! Naravno niko ne cisti, niti ima smisla, posto duva kosava vetar stvara VELIKE nanose snega, tako da je autoput NS skroz zavejan kao i moje naselje. Srecom, to je sad cist sneg pa gume grabe odlicno, ali ako je neko zakopan na parkingu...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima!

Post od Gaginh0 » 11 Feb 2012, 10:59

Sneeeeeegggg :sreckovic:

Jebe nas pa rastura :D Al nema veze, malo da ubije ove baKcile...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 11 Feb 2012, 11:10

E, ja idem da radim... Ili da pokusam da stignem do Visnjicke :lol:


Kupujeeeem http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 4_matic/#8

Inace, jel zna neko, jel idu autobusi? xD treba da stignem do garaze :lol:
Poslednja izmena od NexT u 11 Feb 2012, 11:38, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Misha » 11 Feb 2012, 11:28

Pada,pada dokle vise ?! Hteo sam danas konacno da isteram auto iz garaze ali kako mi izgleda necu. :kuku:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Ogi » 11 Feb 2012, 11:32

Ma lose ti je, ti bar imas garazu... :( :tuzan:

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 11 Feb 2012, 11:32

cozmo je napisao:Zavisi koji motor - ovaj ima vrlo malo ulja (3l sa filterom)
I Punto multijet ima 3L ulja.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od profesorPROST » 11 Feb 2012, 12:29

Nema zime :mrgreen:

Slika

Slika
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 11 Feb 2012, 13:32

Sad se vratih. Nije lose... Mislim, mzoe da se vozi :D Ima snega svuda, auto-put je lepo ociscen, Brankov takodje... Nije lose uopste..

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 11 Feb 2012, 15:00

@cozmo:
I meni kasnije gasi lampicu za ulje, nego leti naravno. Ulje je mobil 1 0w40, prilicno tecno na ovim temperaturama i prilicno skupo :|

Da se tebi ta lampica ne pali i gasi onako cisto radi reda? :D

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Stigla zima!

Post od methane.master » 11 Feb 2012, 15:03

Danas sam zatekao auto u vrlo čudnom stanju. Sa jedne strane, ni pahuljica snega, sa druge strane 10cm. Nanos vetra. Naravno sneg je bio sa vožačke. ;) Za razliku od juče, plastika nije besnila. Svaki dan šetam, bez obzira na vreme, ali danas ću da preskočim. Iako nije toliko hladno kao ranijih dana, nešto mi se ne izlazi. Čitamo se posle. :budilnik:
Širim haos!

Odgovori