Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 12 Feb 2012, 09:02

Ja dajem gomilu pluseva ovima koji prave struju ali mnoooogo minusa onima koji upravljaju istom zato sto je izvoze u ogromnoj kolicini na Kosovo i BiH. Po ovom vremnu to je ogroman profit.

A ovde se dize panika kako struje nema i kako ce biti restrikcija.

A to sto cemo mi koji se grejemo na struju imati enormne racune zbog slabe struje to nikom nista (odma da se ogradim: kod mene u naselju nema daljinskog sem u dve nove zgrade i soliterima a to je 5% naselja, niti postoji mogucnost da se grejes alternativno osim ako ne ulozis par hiljada evra u radijatore, kotlove, kucicu za ogrev i slicno a te novce retko ko ima). Eventualno smederavac ili pec, ali opet nema se gde drzati ogrev.

Evo uljani namesten na 2KW - mozes jezik na njega da stavis koliko je "vruc" :besan: Pre neki dan je taj isti pravio saunu u predsoblju na 1KW snage. A sad na 2KW nista... isto vazi i za klime, 20-30% duze mi rade a temperatura je porasla!

Inace kod mene ja jedini cistim sneg.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 12 Feb 2012, 09:25

Poslednjih 10 (deset) dana u Batajnici nema struje, uglavnom po 3-4 sata.

Razumem da treba stednja, ali ne razumem da se struja ne moze iskljuciti na Novom Beogradu, Zvezdari, Bezaniji, Dorcolu...

Da dodam da nam iskljucuju bez najave i reda, i da nam svakog 31.12. oko 20h gase srruju na pola sata-sat.

Koliko me ta nepravda i neravnopravnost nervira, poceo sam pomisljati da je "Batajnica na spisku kao radikalsko mesto".

Apolitican sam, i ne zelim da i drugi nemaju kad nemamo mi, vec ako se mere primenjuju da ih osetimo svi.

Ako na to dodam da grtalicu vidimo samo na tv-u ....
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30008
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 12 Feb 2012, 09:32

Nikaragva, pošalji ovog sa grtalicom kod Steve. :lol:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 12 Feb 2012, 09:38

Stevo, za Batajnicu se ne bori sa Beogradom u profilu. :mrgreen:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Stigla zima!

Post od McGruja » 12 Feb 2012, 10:34

A Batajnica i jeste na mapi "Radikalsko mesto" :mrgreen:

I mene nervira što tamo gase struju, nisam imao pojma o tome.
Nervira me što je uopšte gase, zar je moguće da nemamo dovoljno u Februaru
Podelio bih otkaze u EPSu i u elektranama bez ikakvih problema, igraju se sa nečim toliko bazičnim, da ne bih imao uopšte razumevanja

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30008
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 12 Feb 2012, 10:50

Ne bih bio toliko odlučan da izjavim tako nešto dok se u potpunosti ne upoznam sa situacijom. Ne sumnjam da je situacija teška i da se sprovode mnoge mere kako ne bi dolazilo do restrikcija. Ako se negde i događaju treba tražiti odgovor svakako, ali ne i odmah optuživati. Evo šta kaže predsednik opštine Novi Beograd... http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/306638 ... nje-struje

Za mene je ovo još uvek podnošljiva situacija, a verujem da i u mnogim organizovanijim državama u Evropi situacija nije puno bolja.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 12 Feb 2012, 10:57

Ne treba grtalica za sporedne ulice, pogotovo ove u Batajnici. Bolje da cisti 10km batajnickog druma, nego 10km sporednih ulica.
Sa malo vecom aktivnoscu komsija, recimo od sat vremena dnevno, cela ulica moze biti prolazna i prohodna. Na zalost, na 3-4 kuce se nadje jedan komsija sa stavom "ma zabole me, meni ne smeta", ili jos gore "ma, ionako ce neko ocistiti i za mene" ...
Ali opet, stav komsija tokom nasih radnih akcija sa lopatama je "da smo nacisto zaboravljeni".

Kazem, ako je zaista takva situacija da se struja mora gasiti [sto je po meni sramno i nelogicno - sta je sa onom "nepotrosenom strujom iz decembra kad je bilo +10?"], neka se gasi. Ali onda svima. Zasto Batajnica 10 dana da bude bez struje, a npr. Novi Beograd ni jednom?!
Meni licno ne smeta, prezivecu 2 nedelje bez 3-4 sata struje dnevno, ali sta ce moja sestra??
Nikad ne znamo kad ce nestati i na koliko! Kada skuvati rucak, kada decu okupati? Kako podesiti grejanje? Na ovih -15/-20 kuca se za par sati rashladi. Mislim, i mi imamo zivot. Ranije se znalo, bile su neke zone, pa je sve bilo crno na belo "I zona 12-16", "II zona 16-20" ...
Sada se svelo, takav mi utisak i osecaj, da nam gase struju:
- zato sto je Batajnica ogromna, ima 40-50 hiljada stanovnika sa okolinom
- zato sto je "radikalsko mesto" - Seseljcity
- zato sto se nas glas ne cuje

Zamislite da svaki dan, bez najave, po 3-4 sata Dorcol, Stari grad, Zvezdara budu bez struje, i tako 10 dana?!?! Mediji bi bili zatrpani!

Kod devojke na Karaburmi je jedan dan samo faza bila iskljucene [cu' jedna faza, bas ce pristedeti], kod druga u bloku 63 nije ni nestajala, u ordinaciji na Dorcolu takodje ...

Trudim se da gledam na ovo pozitivno, koliko mogu, da se rekreiram sa lopatom, da sestricinama pricam price, ali je prevrsilo svaku meru!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Stigla zima!

Post od methane.master » 12 Feb 2012, 11:24

Nema ovde mnogo politike. Situacija je takva. Batajnica je naselje u kom ima mnogo objekata koji se greju na struju i to je to. Na ovim temperaturama mreža radi na granici i verovatno ima manjih kvarova pa otud i isključenja. Verujte EPS-u bi najelegantnije bilo da isključi NBG, iako verujem da 200k ljudi troši možda i manje struje nego 50k u Bataji. Da potsetim, NBG se sa 99% greje preko centralnog grejanja. Struja može da se isključi bukvalno pritiskom na 2 dugmeta, bez da šalješ ekipe po trafostanicama ili da se pentraju po banderama i sl. E problem nastaje u trenutku kada nestane struje prestaju da rade i cirkulacione pumpe po zgradama, pa za manje do 1h radijatori postaju potpuno hladni i eto mnogo većeg belaja.

Daleko od toga da je NBG, medved u šumi. U slučaju nekog ozbiljnijeg kvara na većim trafo-stanicama, dalekovodima ili nedajbože nekoj od elektrana. NBG ostaje bez struje, automatski, u roku od nekoliko sekundi, da bi se zaštitio ostatak mreže, a upravo iz gore navedenog razloga, veliki broj potrošača na par dugmića, i to se dešavalo u dosta navrata 90-ih i 00-ih :mig:
Širim haos!

Korisnikov avatar
BobRock
Moderator
Postovi: 739
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Octavia 1.9 TDI A5 FL,Kia Ceed 1.4 2014
Lokacija: Batajnica

Re: Stigla zima!

Post od BobRock » 12 Feb 2012, 11:33

Problem Batajnice je sto ima mnogo novoizgradjenih kuca koje su nelegalno nakacene na struju. Takvi trose i sakom i kapom jel nista ne placaju, a drzava ne planira da uvede red. Tu ispastamo mi legalci, jer cesto nestaje struje usled preopterecenja trafo stanica i prevelike potreosnje. Inace Stevo meni je struja nestala samo jedanput za ovih deset dana, a iste probleme sam imao kao i tvoj kraj pre3-4 godine kada su se svi zivi nakacili pa je trafo iskakao stalno,dok nisu napravili novi.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14189
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od pedja » 12 Feb 2012, 11:43

Ima istine u onome sto methane.master govori.
Ko trosi, tog i seku. Nazalost, koliko god skupo naplatili onima sto trose, ipak seku, kao i onima koji su na divlje prikaceni...

Ja imam centralno grejanje i protocnu toplu vodu, zimi trosim vise struje koliko za sijalice, jer ranije pada mrak (a koristim stedljive sijalice , tako da ni to nije razlika - verovatno se anulira sa obzirom da mi je zamrzivac na terasi i da nema potrebe da pali motor po ovom vremenu - stoga, mozda trosim i manje nego tokom leta, jer ni klimu nemam :mrgreen: ).
I sada meni treba da ugase struju da bi stedeli? Mislim, nemam ja nesto protiv, kako svima tako i meni, ali ne bi postigli nikakav efekat.
U delovima naselja gde nema CG, tj gde su kuce, ili nestaje struje, ili im odlazi faza po faza...

Slazem se sa Stevom da treba da objave grupe za restrikcije, pa udri. Bar da znamo na cemu smo.

Edit: razmisljam nesto: Sve i da mi iskljuce struju, samo bi napravili medvedju uslugu.N
Naime, dnevno trosim 10ak KW. Usteda na par sati restrikcije je minorna. Ukljucivanjem struje bi bim trebalo mnogo vise da pokrenu pumpe i dogreju vodu, nego sto su ustedeli, plus bi ljudi zveknuli grejalice dok CG ne dodje ponovo u pogon.
Tako da mislim da restrikcije u ovakvim naseljima (sa CG i toplom vodom) nemaju nikakvog pozitivnog efekta na smanjenje postrosnje. Pre ce postici kontra efekat.
Poslednja izmena od pedja u 12 Feb 2012, 12:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 12 Feb 2012, 11:46

Isto vazi i za ZP. Masa se prikljucila polulegalno i imaju etazno i pakao prave sistemu. I mi zadnjih par dana smo imali nestanke struje po 15-20m ili sat vremena.

Inace super sam stigo danas na posao. Posto je lep sneg, ko po sinama.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Stigla zima!

Post od Paja » 12 Feb 2012, 12:04

Kud pomenuh struju :D

Stevo u Zvezdaru ne diraj, poslaću Mc-ija :evil: :kezo:

Najveći paradoks ovih dana vezan za struju je zajebancija sa radnim i neradnim danima. Ponedeljak i utorak su ostvili celoj državnoj upravi da odluče šta im je činiti. I naravno svi direktori, predsednici... će doći ugrejanim limuzinama u ugrejane kancelarije i biti "ozbiljni" i narediti rad.
Da li neko razmišla koliko bi se struje uštedelo kad ne bi radili svi sudovi u Beogradu - Palata pravde, bivši peti u Ustaničkoj, bivši četvrti na NBG-u, bivši treći u Timočkoj, apelacioni u Nemanjinoj, Privredni u Masarikovoj... ionako će velika većina suđenja biti odložena jer stranke neće dolaziti zbog vremena. U svakom kabinetu i svakoj sudnici će raditi ili klima ili kvarcna grejalica pa vi vidite.
Beograđanka, osim Studia B, bi cela mogla da se isprazni, sve su kancelarije kojekakvih državnih i kvazidržavnih tela...
Primera ima još.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 12 Feb 2012, 12:14

Stevo, nisam siguran da je to tako... Ne branim nikoga, i ne kazem da sam u pravu, ali cisto sumnjam da njima dune tako da gase struju u naseljima gde se ljudi greju istom...

Nocas je npr ispala Galenika, pa do jutros nisu imali struje... Sigurno je slicno i na drugom kraju grada...
Mislim da mreza u tim delovima grada jednostavno nije pravljena da izdrzi sve sto se trenutno desava... Mozda i gresim...

Uz ovaj sneg, rekao bih da sve sluzbe grada rade kako treba... Evo, parkirao sam auto pre 15 minuta, vec ima preko cm snega na njemu. Zamislite kako je cistacima kad on prodje, ocisti, ali ono opet napada dok stigne do sledece raskrsnice, jos je danas debelo smanjen intenzitet saobracaja.

S moje tacke gledista, zadovoljan. Ulice na BK ociscene (ne pricam o sporednim i izmedju zgrada), ali su cak i sporednu ulicu iz koje se ulazi na parking ocistili drugi dan posto je prestao da pada sneg.
Grejanje je nenormalno dobro. Nije bilo ovako prosle godine. Vec jedno 10-15 dana nisu ugasili radijatore.
Struja nije nestajala uopste. Ne, lazem, u sredu je nestala 2x po 15 minuta, ali to je bio lokalni kvar, u nasoj trafo-stanici.
Od kad su poceli ovo ranije gasenje rasvete, interventna jedinica prolazi po 5x parkingom i obilazi kola. Ovo me je odusevilo kada sam video.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45816
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Stigla zima!

Post od Geza » 12 Feb 2012, 12:17

NexT je napisao:Zamislite kako je cistacima kad on prodje, ocisti, ali ono opet napada dok stigne do sledece raskrsnice, jos je danas debelo smanjen intenzitet saobracaja.
Zamisli kako je meni kada počistim dvorište i ulicu, i dok se vratim ponovo u dvorište sneg ponovo može da se čisti :lol:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 12 Feb 2012, 12:21

eto, ti ih najbolje razumes.

Zato moje komsije rade pametno. Niko se ne hvata za lopatu ni kada prestane da pada sneg, mozda ce opet poceti za par dana :lol: idioti.

Odgovori