Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 08:39

Ja danas prvi put nisam krenuo autom na posao i mislim da nisam pogrešio, kao što reče trojanac klizavo je kao ni jedan dan do sada a ima i leda po asfaltu. Inače i živim i radim na NBG.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Stigla zima!

Post od Cherokee » 13 Feb 2012, 08:40

I ja se bogme razmisljam da li na posao ici kolima. Nije problem toliko otici koliko je problem naci parking.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 13 Feb 2012, 08:44

Jutros smo naravno gurali komsije sa letnjim gumama da izadju s parkinga. Uopste ih ne razumem. Moraju po svaku cenu da voze kola iako imaju letnje gume. Komsiju sa novim Aveom smo jedva izgurali da upadne u kolotrage i jedva je izaso iz ulice. Dzaba svi ESP i TRC sistemi kad su letnje gume (iako glanc nove, nema teorije da se pokrene). A to sto mu iz izduva smrdi na pokvarena jaja - podavili smo se, rekao sam mu da sipa neko kvalitetnije gorivo. Drugi komsija je jos veci hit - Audi 100 - prednja leva zimska, ostale letnje! Majko mila :mrgreen: To je tek bio hit da se pokrene... brate :shock:

Mi sa zimskim smo prosli normalno, malo setka po kolotrazima ali ne proklizava.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Stigla zima!

Post od McGruja » 13 Feb 2012, 08:50

Ja sam kolima dosao na posao, po gradu je normalna voznja

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 13 Feb 2012, 08:53

NexT je napisao:@nuk, ali zasto nisi lepo lopatao pre nego sto si zaleteo auto? xD
nisam zato sto je to jedino mesto u naselju gde klinci mogu da se sankaju i bilo mi je trulo da im kvarim "stazu" jbg, i moje dete se tu sanka

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 13 Feb 2012, 09:11

Kako onda ja svako izađem sa letnjim, stvarno mi nije jasno... :D

Još jutros (ustvari sinoć) me zatrpala ralica. :shock: Iako je prošla - nije ništa specijalno dobro očistila jer je opet ostao ugažen/zaleđen sneg od ranije i oni kolotrazi, plus napadao svež sneg preko noći. Da nevolja bude veća, nisam čistio ništa od subote, a jedan komšija ispred mene na jedno pola metra nabacao gomilu snega čisteći svoje parking mesto, a iza na metar parkiran drugi auto. Malo sam razbio nogama one zaleđene gromade, pobacao ih rukama na drugu stranu ulice, razgrnem nogama ostatak snega koliko sam mogao da ne zajašim na njega, kresnem poluočišćenog Punta (jer sa druge strane ne mogu prići od visokog snega) i lagano mic po mic napred-nazad (bez proklizavanja) izađem na ulicu, odem 50-tak metara dalje gde je malo bilo čistije i tu dovršim detaljno čišćenje...
Odvezao potom ženu do njene firme, kad tamo - ništa očišćeno ispred, morao sam kroz prilično visok, neugažen sneg da prođem... I opet ništa, nije bilo prokliazvanja, prođoh lagano. Poenta je čini mi se samo u dobroj/dubokoj šari gume, odnosno pogodnom dezenu, te malo osećaja kod vožnje. A i visok i relatinvno lagan Punto takođe ne odmaže. Ove Continentalke - koliko sam ih god kudio letos zbog buke - na snegu zaslužuju odličnu ocenu, naravno - koliko se to može reći za jedne letnje gume... :)

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 09:45

Promašio si poentu...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 09:46

Ja sam 4 godine preglao sa letnjim Firestone, jesu zimske malo bolje, ali Punto moze kroz grad i sa letnjim...
Najslabji je na kocenju, na polasku nikad problem.
Sinoc sam isao do Karaburme, u nekim strmim ulicama, ljudi ni sa zimskim ne mogu da se snadju, tako da montiraju lance.
Juce sam se vozio i sa Accordom, ima gume od 400 evra, i jedva smo se dovukli gde smo krenuli.
Mnogo tu uticaja ima tezina auta, raspored mase, sirina guma, klirens, pogon, o. moment....
Jutros na parkingu, Jugo ide svuda, a "zveri" ni da maknu bez gurke....
Poslednja izmena od Bax u 13 Feb 2012, 09:51, izmenjeno 2 puta ukupno.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 13 Feb 2012, 09:47

A ja kad kazem da je Bg put odadradio ok posao, niko mi ne veruje :)

klizavo je bilo sinoc za sve pare...
Iskljucujem se sa Gazele, idem na K. Milosa, i i mentol sa X5 obilazi punta sa unutrasnje strane u krivini, naravno morao sam da se ukopam u mestu kad sam ga video. Jedva sam krenuo posle :? U drugoj je uhvatio grip i izvukao gore... Onda je autobus ostao na vrhu ulice, nije mogao da iscupa onaj poslednji deo pre ambasade Turske...
Al isli smo Nbg-Visnjicka-centar-Zemun-Nbg, cistaci su samo picili s kraja na kraj grada... Iznenadilo me je da je uz sav onaj sneg leva traka autoputa bila cista do asfalta...

Od jutros je vec skroz drugacije, tj skroz ok za voznju...

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 13 Feb 2012, 09:52

Bax je napisao:...
Najslabji je na kocenju, na polasku nikad problem.......
Koja od te dve akcije je potencijalno smrtonosna?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 09:58

Nije problem zaustavljanje auta, vec je problem, sto lako blokira tockove i gasi motor.
Zato mi se sa Winterama bez snega, desavaju neplanirane stvari, proleti auto kroz raskrsnicu i slicno...
Sa letnjim barem znas na cemu si.

Drago mi je sto imam te zimske gume, ali i sa letnjim bi pregurao sve ovo. Mizda bi manje vozio, i ibegavao kriticna mesta, na kojima me i zimske izdaju.
Samo da budem jasniji, na starom Coltu su preskupe letnje Pirelli bile neupotrebljive, tj mnogo losije nego letnje na Puntu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Stigla zima!

Post od Cherokee » 13 Feb 2012, 10:11

Ipak sam dosao autom na posao i nasao parking olako. :mrgreen:

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 13 Feb 2012, 10:29

Bax je napisao:Nije problem zaustavljanje auta, vec je problem, sto lako blokira tockove i gasi motor.
Zato mi se sa Winterama bez snega, desavaju neplanirane stvari, proleti auto kroz raskrsnicu i slicno...
Sa letnjim barem znas na cemu si.
Ti si trebao te Wintere da menjas odma, tj reklamiras. Meni se to ne desava uopste. Auto koci u svim uslovima sa njima odlicno. Po snegu su perfektne, nema gde ne izvuces, po ledu su losije ali pri kocenju dobro koce i nema sevrdanja, vrlo malo. Juce sam isao po onom kijametu i izvlacio svugde bez problema, kocio dobro... Po suvom su odlicne kao i po mokrom. Cudi me, tvoj i moj auto su slicnih masa i medjuosovinskog rastojanja... jedino mozda raspored tezine ali kod mene u ulici 90% zimskih su winter1 a komsija ima Punta Classica i prezadovoljan je ponasanjem te gume. U odnosu na Continentalke kaze nebo i zemlja kad je ladno.

Tebi su garant fabricki neispravne te gume.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 13 Feb 2012, 10:38

Problem je, sto su ljudi uglavnom prezadovoljni sa svime i svacim :)

A i ta fomulacija "prezadovoljan" je mnogo siroka.
Daj neke egzaktne pokazatelje...

JA cesto na neko parking mesto udjem, pa posle 5 sati ne mogu da izadjem, i sta sad gume su propale za 5 sati :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 13 Feb 2012, 10:47

Evo definicije: covek je prezadovoljan po snegu i ledu sa njima na Punticu. Prosle zime je vozio Continentalkama kad je pao onaj veci sneg i u**o se, i odma uzo Wintere, stavio i kaze preporodio se. OK, kaze po suvom, kad je iznad 15 stepeni Continentalke lepse pasu Puntu, ali i namenjene su za to. Za vrlo hladno vreme, dakle ispod 10 stepeni i nize, ili za uslove kao sto su sad - kaze razlika nebo i zemlja. On kao i ja bez problema izlazi sa zavejanog parking mesta, prolazi onaj pakao od nase ulice sa pola metra nanosa... problema kao ti, sa njima, po suvom nije imao. Nije ni primetio da nesto duze koci ili da auto pliva ili nesto. Jeste meksi malo sa njima i malo mozda za nijansu naginje vise u ostrijim krivinama ali drugo nesto nije primetio.

Vozio sam i ja nekad sa letnjim po snegu (recimo novim Dunlopovkama) i znam kako se moj auto ponasa... nema teorije da grabi kao sa Winterkama ili bilo kojim drugim zimskim gumama.

Ali znam slucajeve da su lose bile fabricke Wintere, desava se.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Odgovori