Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Stjepa » 15 Feb 2012, 11:34

Grujic je napisao:Stjepo, ti li si????
Sta me je odalo? :lol:

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 15 Feb 2012, 14:02

Slika

Evo nam ga Mad Max doso:

Slika
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 15 Feb 2012, 14:12

Kad bi se u mom kraju pojavila grtalica san jednog praseta da umre kao svinja se ne bi ostvario!
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od swemir » 15 Feb 2012, 14:25

Danas sam bio skeptican, ali odlucio sam posle deset dana, odnosno prosle subote, da upalim auto, i da ocistim izlaz koji je bio blokiran...


za neverovati je da je auto upalio posle toike pauze, i sa starim akomulatorom. Hajde prosli put , ipak je bila manja hladnoca, ali sad, ostao sam zatecen...drugi put ove zime :trljamoci:

Pocinje da me odusevljava ovaj moj tudor i megane u paketu :muzika: ... sve vreme napolje, diesel, neverovatno....akomulator 2005, ...

p..s tudor pripada exide, tako da slobodno bez razmissljanja samo EXIDE kupujte, :cool!: :cool!:



:pijemcaj:
Poslednja izmena od swemir u 15 Feb 2012, 14:33, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Stigla zima!

Post od mr.Big » 15 Feb 2012, 14:30

steva_anya je napisao:Kad bi se u mom kraju pojavila grtalica san jednog praseta da umre kao svinja se ne bi ostvario!
:lol: :cepamdrva:

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od cozmo » 15 Feb 2012, 14:33

Ovaj je doso "po duznosti" inace tarifnik je 4000 din za 100m ulice... moj kolega i komsiluk u Borci platili (svako po 200-300 din), doso baja, sve ocistio...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Ogi » 15 Feb 2012, 17:38

Posto su mi se slegli utisci mogu da konstatujem da su zimske sluzbe (i parking servis) svoj posao uradili katastrofalno (odnosno, nisu ga ni uradili).
Lako je ocistiti novobeogradske bulevare, po njima moze bez problema da se vozi i kada ima snega ali nijedna, ali nijedna ulicica u koju sam ja usao, a citajuci forum vidim da su takva i vasa iskustva, nije ociscena, znaci one nisu ni 10-og prioriteta, one se jednostavno ne ciste! Kolotrazi uzasno visoki, zbog kojih su ljudi ostajali bez shus plehova, lajsni, branika, auspuha!

Sta je uradila zimska sluzba?

1. Nabacila planine snega na parking mesta cime ih je bukvalno zatvorila za izlazak i ulazak automobila
2. Niti jedno jedino parking mesto nije ocisceno
3. Sneg se u normalnim drzavama ODNOSI !!! Ovako, kao ocistili su glavne (ali samo glavne) ulice a onesposobili su 99% parking mesta u gradu

Na kraju, jedno pitanje. Malopre kada sam hteo da se parkiram, isao sam od napred i usao sam do pola a onda je tu bio neki kao ivicnjak koji je bio klizav i na koga nisam mogao da se popnem, drzao sam ga na klackalici u prvoj (dodam gas pa popustam kvacilo, mozda i desetak puta) cime sam mislio da zaljuljam auto i na taj nacin da se popnem. Nisam uspeo tako ali kada sam konacno uspeo primetio sam da se dimi iz motornog prostora. Da li neko zna sta je to moglo da bude (lamela nije zasmrdela!) ?
Poslednja izmena od Ogi u 15 Feb 2012, 17:55, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Stigla zima!

Post od McGruja » 15 Feb 2012, 17:51

Idi u rukverc sledeći put, a dim je verovatno samo vodena para

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Grujic » 15 Feb 2012, 18:04

Meni lici da si mu ga dao po lameli, al me cudi kako onda nije zasmrdela

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Stigla zima!

Post od Laki021 » 15 Feb 2012, 18:09

Ogi je napisao:

3. Sneg se u normalnim drzavama ODNOSI !!! Ovako, kao ocistili su glavne (ali samo glavne) ulice a onesposobili su 99% parking mesta u gradu

Gde si to video da se sneg odnosi?

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10461
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Stigla zima!

Post od TheWickerMan » 15 Feb 2012, 18:24

Npr,Kijev Ukrajina,noću iznose sneg kamionima iz grada :mig:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od nuk » 15 Feb 2012, 18:25

Laki021 je napisao:
Ogi je napisao:

3. Sneg se u normalnim drzavama ODNOSI !!! Ovako, kao ocistili su glavne (ali samo glavne) ulice a onesposobili su 99% parking mesta u gradu

Gde si to video da se sneg odnosi?

i koliko si ti licno snega ocistio??
































:D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Stigla zima!

Post od Paja » 15 Feb 2012, 18:38

Ogi je napisao:Posto su mi se slegli utisci mogu da konstatujem da su zimske sluzbe (i parking servis) svoj posao uradili katastrofalno (odnosno, nisu ga ni uradili).
Lako je ocistiti novobeogradske bulevare, po njima moze bez problema da se vozi i kada ima snega ali nijedna, ali nijedna ulicica u koju sam ja usao, a citajuci forum vidim da su takva i vasa iskustva, nije ociscena, znaci one nisu ni 10-og prioriteta, one se jednostavno ne ciste! Kolotrazi uzasno visoki, zbog kojih su ljudi ostajali bez shus plehova, lajsni, branika, auspuha!

Sta je uradila zimska sluzba?

1. Nabacila planine snega na parking mesta cime ih je bukvalno zatvorila za izlazak i ulazak automobila
2. Niti jedno jedino parking mesto nije ocisceno
3. Sneg se u normalnim drzavama ODNOSI !!! Ovako, kao ocistili su glavne (ali samo glavne) ulice a onesposobili su 99% parking mesta u gradu

Na kraju, jedno pitanje. Malopre kada sam hteo da se parkiram, isao sam od napred i usao sam do pola a onda je tu bio neki kao ivicnjak koji je bio klizav i na koga nisam mogao da se popnem, drzao sam ga na klackalici u prvoj (dodam gas pa popustam kvacilo, mozda i desetak puta) cime sam mislio da zaljuljam auto i na taj nacin da se popnem. Nisam uspeo tako ali kada sam konacno uspeo primetio sam da se dimi iz motornog prostora. Da li neko zna sta je to moglo da bude (lamela nije zasmrdela!) ?

Moja impresija je potpuno drugačija.

Činjenica je da su prvog dana zakazali i nisu se snašli sa onoikim snegom, ali od tada pa na dalje sve glavne ulice su čišćene vrl brzo. Nije realno očekivati da safalt bude crn dok sneg veje.

Pitanje je šta su ulice drugog prioritete i sl. Npr. moju ulicu su poslednjih godina počeli da čiste u recimo tom drugom krugu. Ove godine su tu bili slabiji ali su zalazili. Po meni je veći problem što su po malm ulicama, kao što je moja, gde inspekcija ne zalazi ljudi dominantno alergični na lopatu.

Logično je da će kamion nabaciti sneg na - ka trotoaru - parking mestu. Isto tako je logično da vlasnik kola otkopa svoje vozilo. Mislim da odvoženje snega zbog čišćenja parkinga nije realno očekivanje jer je mehanizacija potrebnija za čišćenje ulica.

Teško mi je da poverujem da su mašine stajale, a oni gledali kako sneg pada. Ja sam mnogo kivniji na građane lenčuge koji čekaju da neko umesto njih očisti oko zgrade, kuće, lokala.

Daleko od toga da mislim da je savršeno. Uvek može i treba bolje, ali ovakvog snega nije bilo xy godina i na kraju je dobro ispalo kako je moglo.

Ljudi ako imate neki ugrožen krov razmislite kako da ga očistite. Sa topljenjem sneg postaje mnogo teži i opasnost da se krov uruši je sve veća.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Stigla zima!

Post od bane valjevo » 15 Feb 2012, 18:39

Ogi preterujes...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3835
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od swemir » 15 Feb 2012, 18:43

u americi, npr. samo glavne ulice siste, a ti sam ispred svoje kuce, ulicu, zgrade, parkinga, e sad ako neces sam, onda unajmis profesionalce, pa im debelo platis.


a ako ne ocistis, onda isto debelo platis, kaznu...

isto je za ulicnu rasvetu, sam imas svoju banderu, boli dupe grad da osvetli tvoju ulicu. ako ti ne radi bandera, debelo platis, a naravno sam placas struju za tu banderu.+

jel znas da u coral sprignsu nema kanalizacije, nego septicke jame, a vile sa bazenima :glavomuzid: ...


dobro su nasi cistili onako kao i sve kod nas, ali ljudi nisu mrdnuli dupetom, jer i kod nas treba kazna ko ne ocisti oko zgrade i parkinga...

nije problem toliko i u drzavi koliko i u nama, i mislimo da druga drzava masira jaja... e nije bas tako..

pogledajmo primer malivuka...

Odgovori