Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Stigla zima!

Post od Texonja » 03 Feb 2012, 11:09

Nmm pjm, nisam pitao za ime. Znam samo da mi je rekao kako taj tip trenutno ima tamo i devojku Filipinku. Dakle, ne sex turizam, nego vaistinu devojku. :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od sasa lbg » 03 Feb 2012, 11:10

Modesty je napisao:Ja ne razumem te ljude koje mrzi da ociste auto, ja ga ocistim skroz od krova do dole, farove, stop svetla, bocne migavce obavezno...

Najgori je bio BMW koji je ocistio samo soferku i strugalicom 10cm na prednjim prozorima toliko da vidi bocne retrovizore...i nista drugo. Npr kada ulazi u raskrnicu i pogleda bocno - ne vidi nista... :shock:
U HR ne ocistis auto u potpunosti ...kazna skoro 50 eur! pa ti ne cisti :smesko:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Stigla zima!

Post od FitnessGuy » 03 Feb 2012, 11:10

Ja sam sada samo čistio sneg po dvorištu i oko auta, ne nameravam da ga isterujem narednih dana. Ne znam da li ima svrhe da ga samo svakog dana upalim i pustim da radi par minuta?
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 03 Feb 2012, 11:12

Ako ne planiraš da ga voziš, od svakodnevnog paljenja i rada u mestu par minuta (što samo po sebi nije dovoljno da se akumulator dopuni), bolje je da akumulator izvadiš i držiš u kući.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od dag81 » 03 Feb 2012, 11:14

@Tex, onda nije to taj, ovaj je sa nasom ozenjen, :smesko:

Po NSu je OK, kao nesto ciste, nema guzve ali se brzo stize gde god krenuo. Bar je takva situacija bili od 8-pre 30ak minuta.
A sneg veje samo tako, skoro nije ovako padao. Temperatura je -9c.

Jedino sto mislim da su putari sinoc zeznuli sto su bacili so, pa je sad steglo ispod snega na bulevarima.

Ugalvnom 4 zimske gume +ESP i nema zime bar po ravnici.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od steva_anya » 03 Feb 2012, 11:18

^ Majorka!!!! Bivsa devojka radi tamo, kaze da je cele godine vreme fenomenalano.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Stigla zima!

Post od FitnessGuy » 03 Feb 2012, 11:19

Sloba je napisao:Ako ne planiraš da ga voziš, od svakodnevnog paljenja i rada u mestu par minuta (što samo po sebi nije dovoljno da se akumulator dopuni), bolje je da akumulator izvadiš i držiš u kući.
Doduše, imam i punjač, pa mogu da ga stavim na punjenje dan pre nego što budem nameravao da ga vozim...
dag81 je napisao: Da nije to Srdjan nas sugradjanin?
Jer znam da on radi graficki dizajn i tako te stvari, i da nije vezan za mesto.
Posao snova...
To neki srećković poput mene. :oops:
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 03 Feb 2012, 11:27

Ako imaš uslove, sve je bolje od drndanja u mestu, hladnog starta, rada na temperaturi nižoj od radne, uzaludnog trošenja goriva i vremena. Juče sam izvadio akumulator iz Pežoa pošto je pred crkavanjem i držim ga u ormaru, a kada mi treba, vozim ženin avto. :kezo:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13042
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 03 Feb 2012, 11:37

Hajde neka mi neko konačno objasni koja je razlika po po motor u tome što odmah kreneš ili što ga malo greješ u mestu (bar toliko dok ga ne očistiš od snega i leda)? Čini mi se da je, sem povećane potrošnje (jer se ne krećeš, jel te) i zagađenja vazduha - razlika nikakva. Motor pojma nema da li se kreće ili stoji (kada je ovako malo opterećenje u pitanju). Ne podmazuje se on samo zapljuskivanjem iz kartera pa da bi kretanje bilo jako bitno... Osim toga, dok stoji, radi sigurno i na manjem broju obrtaja - opet bolje po hladan motor. Kada se krećeš sa hladnim motorom jako je teško držati obrtaje na manje od 2000 a da se ne guši i da iole ide...
Poslednja izmena od Saša u 03 Feb 2012, 11:38, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od swemir » 03 Feb 2012, 11:37

sloba-
a sto ga drzis kuci,mislim niska temeratura po sebi sjebe akomulator_

ja sam mislio da ga sjebe teze paljenje automobila

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Stjepa » 03 Feb 2012, 11:42

Pisalo se na VG forumu o tome. Neka prica je da se motor bolje zagreva kada je u nekim obrtajima, naravno ne visokim.
Tako da ispade da mu je najbolje (po motor) voznja na tih 2000 kad je hladan. Preko 1/2 max obrtaja je forsiranje hladnog motora, kadradi na 800 u leru opet ispade da ne valja.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Stigla zima!

Post od jaksa » 03 Feb 2012, 11:44

GY UG 8, sve preporuke za ponašanje guma u današnjim uslovima.
Sledeće godine kupujem još dve, za zadnje točkove

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Sloba » 03 Feb 2012, 11:48

swemir je napisao:sloba-
a sto ga drzis kuci,mislim niska temeratura po sebi sjebe akomulator_

ja sam mislio da ga sjebe teze paljenje automobila
I jedno i drugo mu smanjuje kapacitet, a kod mene konkretno problem je u akumulatoru. Zimi kapacitet ispravnog akumulatora može da padne i do 50%, a kada još auto ima problema druge vrste sa paljenjem, to samo znači da je akumulatoru još teže. I prošle zime na jačim minusima se mučio kod prvog jutarnjeg paljenja, a juče je prvi put i potpuno klonuo i nije mogao da zavrti ni dva-tri kruga, koliko bi mu inače bilo dovoljno da se motor upali. Da sada akumulator iznesem iz kuće i stavim u auto, upalio bi kao u pola leta, siguran sam. Imao sam to sa Puntom jedne zime i bukvalno je tako bilo.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Obavezno pogledati!

Post od Scuderia » 03 Feb 2012, 11:51

:doubleup:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13042
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 03 Feb 2012, 11:53

Stjepa je napisao:Pisalo se na VG forumu o tome. Neka prica je da se motor bolje zagreva kada je u nekim obrtajima, naravno ne visokim.
Tako da ispade da mu je najbolje (po motor) voznja na tih 2000 kad je hladan. Preko 1/2 max obrtaja je forsiranje hladnog motora, kadradi na 800 u leru opet ispade da ne valja.
Ne može hladan/odmah po startu nikako da radi na 800 obrtaja jer ga automatski saug drži na jedno 1100-1200 obrtaja (negde i više, zavisno od automobila) dok se bar malo malo ne ugreje. :mig:

Odgovori