Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 25 Jan 2022, 10:30

ftj je napisao:
24 Jan 2022, 18:54
Pocelo je od toga da li parkirani(zakljucani) automobil moze da aktivira erbegove ako ga udari neki drugi auto.

Ja nesto mislim da ne bi trebalo. Dakle jednostavan da/ne odgovor.
Ne, počelo je od predloga @ grujic da se u vožnji odlukom vozača isključi motor sa kontakt brave i time isključe aribaogvi da se pri udaru u prepreku /auto/ koji se preprečio tokom otklizavanja ne bi dodatno pravila šteta usled ispaljivanja airbagova.

Dakle, tokom vožnje ispravan airbag sistem vozač ne može da samostalno isključi. Jednostavan odgovor.

Parkiran, zaključan, automobil uopšte nije nijednom pomenut niti se ijednom rečju davan odgovor o tome.

Dobro misliš, jednostavan odgovor je ne za tu neku sada novu uvedenu temu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Grujic » 25 Jan 2022, 10:34

Nije bilo reci u voznji, nego kada auto kliza kao sanke ko na onom snimku. Nikakva voznja nije spomemuta.

Za parkiran auto si pitan odmah posle, ali si davao neke neodredjene odgovore.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока



ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 25 Jan 2022, 10:36

Snimak je iz vožnje, naravno jer se vozilo kreće, motor radi.
Nije parkrirano, nije isključeno, nije zaključano. Nema veze sa situacijom vozila na parkingu.
Sasvim jednostavno.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od dragvorl » 25 Jan 2022, 10:48

ljubitelj je napisao:
25 Jan 2022, 10:25
Ali u tvom stilu, to si ti kratke rečenice kopija nečega desetog bez sopstvenog argumenta za bilo šta, već vidjeno.
Pomesao si ti nesto, ja napisem kratko i sa cinjenicama koje su dostupne.
U tvom stilu, napises roman, a sustine nema, vidi se da imas obilnog viska vremena. No dobro, i dalje si uporan, to se mora priznati.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 25 Jan 2022, 11:00

Opet na prazno, bez čine nica, nisi odgovorio šta nisi razumeo u o neispravnim airbagovima na 2,6 miliona GM vozila u člancima na koje se pozivaš?
A vremena imam jer saniram prehladu i u kući sam a svakako nadjem vremena kada izmisliš ili izokreneš nešto iz samo tebi znanih razloga..
Poslednja izmena od ljubitelj u 25 Jan 2022, 11:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Grujic » 25 Jan 2022, 11:06

ljubitelj je napisao:Snimak je iz vožnje, naravno jer se vozilo kreće, motor radi.
Nije parkrirano, nije isključeno, nije zaključano. Nema veze sa situacijom vozila na parkingu.
Sasvim jednostavno.
Ne, ja sam rekao da ugasis motor, znaci auto kliza, ti ugasis i skines sa kontakta. E to je receno.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od ljubitelj » 25 Jan 2022, 11:11

Grujic je napisao:
25 Jan 2022, 11:06
ljubitelj je napisao:Snimak je iz vožnje, naravno jer se vozilo kreće, motor radi.
Nije parkrirano, nije isključeno, nije zaključano. Nema veze sa situacijom vozila na parkingu.
Sasvim jednostavno.
Ne, ja sam rekao da ugasis motor, znaci auto kliza, ti ugasis i skines sa kontakta. E to je receno.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Šta ne, rekao si da ugasiš motor u vožnji, znači auto se vozi i ti skineš sa kontakta. To si rekao. I sada ponovio.
Da li auto u vožnji ide levo, desno, uzbrdi, brzo, sporo, kliza , je svakako vožnja i potpuno nebitno za suštinu da airbag sistem ima posebno napajanje i to što misliš neće imati efekat u vožnji. To je rečeno.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima...

Post od Grujic » 25 Jan 2022, 11:34

Aman koja voznja???
Jel si video snimak od kojeg je pocela cela prica?

Auto kliza sa tockovima koji se ne okrecu!

Edit: I sta dodajes reci, voznja mi ne pise ni u jednom od ta dva posta.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stigla zima...

Post od OMP » 25 Jan 2022, 11:40

moje misljenje da bag mora da se aktivira kad je auto u pokretu i putnici u autu bez obzira dal je motor ugasen ali da to zavisi od faktora brzine i sile udara tako da mislim da se u ovom slucaju klizanja niz brdo ne bi aktivirao jer je mala brzina ali da ides 80 na sat i ugasis auto i udaris u nesto morao bi da ispali begove. Blokirani tockovi ne bi smeli da budu prepreka da se aktivira bag jer ti i kad kocis sa 80 mozes da ih blokiras i tako udaris pa se beg otvori.

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Stigla zima...

Post od kami » 25 Jan 2022, 11:43

Bag-ovi se aktiviraju kada si vezan...?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Stigla zima...

Post od dragvorl » 25 Jan 2022, 11:52

ljubitelj je napisao:
25 Jan 2022, 11:00
Opet na prazno, bez čine nica, nisi odgovorio šta nisi razumeo u o neispravnim airbagovima na 2,6 miliona GM vozila u člancima na koje se pozivaš?
A vremena imam jer saniram prehladu i u kući sam a svakako nadjem vremena kada izmisliš ili izokreneš nešto iz samo tebi znanih razloga..
Kao prvo zelim ti brz oporavak. Sto se tice teksta, vidi se da ga nisi detaljno procitao i razumeo jer bi u tom slucaju nasao konkretno opisano u kojim polozajima na opisanim GM vozilima se ne aktivira jastuk i ne bi pitao nekoliko puta isto pitanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stigla zima...

Post od OMP » 25 Jan 2022, 12:07

kami je napisao:
25 Jan 2022, 11:43
Bag-ovi se aktiviraju kada si vezan...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
nije to uslov, mogu i kad nisi vezan....ima dosta faktora koji uticu na aktivaciju begova

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Stigla zima...

Post od motorista » 25 Jan 2022, 16:58


Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima...

Post od cozmo » 25 Jan 2022, 17:01

Sta se ovde desava sa airbagovima:


https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Hroni ... peske.html

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Stigla zima...

Post od OMP » 25 Jan 2022, 18:03

Neretko se dešava da automobil pri udesu pretrpi značajna oštećenja, a da se vazdušni jastuci ne otvore. Treba imati u vidu da je nekada bolje da se ne aktiviraju, bez obzira što se krećete velikom brzinom.

Na primer, ukoliko sa 80 km/h naletite na vozilo koje je iznenada zakočilo ispred vas, počnete da kočite i motate volan istovremeno da biste ga izbegli, udarite svojim prednjim desnim ćoškom njegov zadnji levi, nastavićete da se krećete i imaćete šansu da se bezbedno zaustavite ako sačuvate prisebnost i ostanete na asfaltu (i niko ne naiđe iz suprotnog smera).

Ukoliko vam se u takvoj situaciji otvori vazdušni jastuk ili više njih, posledice mogu da budu ozbiljne, pošto biste verovatno izgubili kontrolu nad vozilom. Materijalna šteta će biti velika, ali činjenica je da nije bilo potrebe da se otvori jastuk.

Takođe, moguće je da automobil udari u neki stub, koji će prodreti u motorski prostor, ali neće doći do aktivacije jastuka, zato što je kompjuter procenio da sila usporenja nije bila potrebnog inteziteta.

Jednostavno, vazdušni jastuk je tu da vas zaštiti u situacijama kada se proceni da sigurnosni pojas nije dovoljan.

Odgovori