Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Stigla zima!

Post od TheWickerMan » 26 Jan 2012, 13:16

dag81 je napisao: Neka ta unutrasnja plastika kosta 2e u proizvodnji x2=4e x 100.000 vozilia=400.000e pa vi racunajte kolika je to usteda za fabriku. 400 radnika moze da dobije platu samo zbog te plastike. Malo li je!?
.
Uze mi recenicu sa tastature... :)

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Stigla zima!

Post od mr.Big » 26 Jan 2012, 13:39

NexT je napisao::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Evo ga opet, Das Punto :lol: :lol: :lol:

Stekaju se bre gde stignu, kakav crni led...
Pre ce biti -evo je antiPunto kampanja sa VG. :mrgreen:

Promasili ste temu ,tj sasa lbg ju je kao i ranije okrenuo na pljuvacinu...Prica je o plasticnim podkrilima koje mnoge velike firme ne stavljaju oko zadnjih tockova manjih modela.
Da li su Francuzi u pravu ili ne -to me ne zanima,a i od kad su oni neko merilo bilo cega. Smesan vam je taj trip -vozim vrhunsko vozilo od nekoliko soma evra ,ajde da se rugam ,,nedostojnima''. Glupo je da to potencirate i tamo gde to nije tema.
Samo da znate,i ja sam pre x godina izvrnuo dzepove za (u to vreme) polovnjaka snova-pa sam posle izvesnog vremena shvatio koliko je u stvari taj rezon pogresan i zapravo malogradjanski. Prosao sam to i nadam se da cu uskoro biti u prilici da pazarim nov (dakle-pravi) auto,pa makar bio i francuski :) .
BTW:upravo sam na cerkinom Puntu shvatio pravu razliku izmedju novih i polovnih kola. Jednostavno,
radi kako treba vs. konstantna zajebancija zarad puvanja

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od Saša » 26 Jan 2012, 13:48

mr.Big je napisao:Samo da znate,i ja sam pre x godina izvrnuo dzepove za (u to vreme) polovnjaka snova-pa sam posle izvesnog vremena shvatio koliko je u stvari taj rezon pogresan i zapravo malogradjanski. Prosao sam to i nadam se da cu uskoro biti u prilici da pazarim nov (dakle-pravi) auto,pa makar bio i francuski :) .
BTW:upravo sam na cerkinom Puntu shvatio pravu razliku izmedju novih i polovnih kola. Jednostavno,
radi kako treba vs. konstantna zajebancija zarad puvanja

:doubleup:

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1571
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od sasa lbg » 26 Jan 2012, 13:52

Mr Big
ti imas neke probleme samnom jel? najpre napises" sasa lgbt" i to je smesno jel? a sada kazes da "pljujem"!
Bezobrazan si bez razloga,pocitaj malo svoje postove.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Stigla zima!

Post od mr.Big » 26 Jan 2012, 14:04

sisa lbg,
za onu slovnu gresku sam ti se izvinio...Evo,ponavljam-izvini jos jednom.

A ko je bezobrazan videces kad ti procitas svoje postove upucene meni,ukljucujuci i na VG forumu.

EDIT by mod: Provokacija na forumu u svakom smislu je zabranjena. Ovo je već drugi put u nekoliko postova da drugog člana nazivate pogrešno, a oba puta uvredljivo. Smatrajte da ste javno opomenuti.
Poslednja izmena od mr.Big u 26 Jan 2012, 14:05, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Stigla zima!

Post od Texonja » 26 Jan 2012, 14:04

mr.Big je napisao: Samo da znate,i ja sam pre x godina izvrnuo dzepove za (u to vreme) polovnjaka snova-pa sam posle izvesnog vremena shvatio koliko je u stvari taj rezon pogresan i zapravo malogradjanski. Prosao sam to i nadam se da cu uskoro biti u prilici da pazarim nov (dakle-pravi) auto,pa makar bio i francuski :) .
Nije pravilo u danasnje vreme, jer vise ni nov Premium nije garancija da ce sve da radi. Stede svi na sve strane, u svim granama industrije, tako da je glavna fora napravi sto jeftinije, izreklamiraj sto bolje i prodaj sto vise komada sto skuplje mozes. Kad uzmes pare, svaka briga proizvodjaca/prodavca prestaje! :roll:
Prosto se pitam dal' je bolje kupiti nov auto ili uzeti neki star godinu-dve koji je vec prelezao sve bolesti sa prvim vlasnikom. Inace, slozio bih se sa tobom 100% da smo pricali pre oko 2 god o ovome... Danas ne!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Stigla zima!

Post od Geza » 26 Jan 2012, 14:07

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 26 Jan 2012, 14:07

mr.Big je napisao: Pre ce biti -evo je antiPunto kampanja sa VG. :mrgreen:

Promasili ste temu ,tj sasa lbg ju je kao i ranije okrenuo na pljuvacinu...Prica je o plasticnim podkrilima koje mnoge velike firme ne stavljaju oko zadnjih tockova manjih modela.
Da li su Francuzi u pravu ili ne -to me ne zanima,a i od kad su oni neko merilo bilo cega. Smesan vam je taj trip -vozim vrhunsko vozilo od nekoliko soma evra ,ajde da se rugam ,,nedostojnima''. Glupo je da to potencirate i tamo gde to nije tema.
Samo da znate,i ja sam pre x godina izvrnuo dzepove za (u to vreme) polovnjaka snova-pa sam posle izvesnog vremena shvatio koliko je u stvari taj rezon pogresan i zapravo malogradjanski. Prosao sam to i nadam se da cu uskoro biti u prilici da pazarim nov (dakle-pravi) auto,pa makar bio i francuski :) .
BTW:upravo sam na cerkinom Puntu shvatio pravu razliku izmedju novih i polovnih kola. Jednostavno,
radi kako treba vs. konstantna zajebancija zarad puvanja
uopste ne shvatam poentu posta...

Osim ovaj deo "ne zanima me da li su francuzi u pravu ili ne, ali znam da Fiat jeste jer ne stavlja" :uf:
I, da, u pravu si, francuski automobili nikada nisu bili merilo... Sta onda reci tek za Fiat...

Niko nije pominjao cene kola, ko sta vozi itd... Jednostavno, ako me ubedis da je bolje da ne postoji zastita, i da kamencici lupaju po metalu (a pogotovo na manjim kolima je zvucna izolacija odlicna) onda svaka cast...

Punto je znaci sigurniji auto od recimo Alfe 147, koja dolazi iz iste kuce, ali ima pozadi koseve plasticne, tj cak su i presvuceni tepihom, da bi se poboljsala izolacija...

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Stigla zima!

Post od mr.Big » 26 Jan 2012, 14:11

Texonja,
koliko sam shvatio,ti si svoje probleme sa novim kolima resio garancijom. To i jeste poenta, a kvalitet izvikanih brandova (ukljucujuci i legendarni VW) je sasvim druga tema.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Stigla zima!

Post od Paja » 26 Jan 2012, 14:14

Auuu

Tex i anti VW ne ide u isti post :D

:kokice:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Stjepa » 26 Jan 2012, 14:18

Pajo daj i meni malo :kokice:
Upravo pratimo premijeru prve rasprave u Garazi. :smesko:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 26 Jan 2012, 14:20

@mr.Big i sasa lbg

Ukoliko niste upoznati sa Pravilnikom foruma, kliknite na link u mom potpisu. Ličnim prepucavanjima nema mesta na ovom forumu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Stigla zima!

Post od Texonja » 26 Jan 2012, 14:30

@Pajo, ne ide u istu recenicu nikako! :pravilnik: :smesko:

@mr.Big , Resio jesam, ali nije poenta resiti privremeno, posto se taj problem koji sam ja imao gotovo po pravilu pojavi ponovo na BMW-ovim N47 i N57 motorima. To je vec propust proizvodjaca koji ne zele da prihvate. (da ne bude da lupetam, ima toga i na stranim forumima, a ako se nekome cita mogu i linkove ostaviti).
A propusta je bilo kod sva 3 auta koje sam imao u posedu krace ili duze i to sve u prvih par meseci. Mozda vec zvucim kao dosadno dzangrizalo koje je imalo problem pa sad samo gundja, ali to nije jedan problem na jednom autu, nego 3 problema na 3 nova auta od kojih su dva Porsche, a jedan BMW. (pisao sam vec nasiroko o BMW-u, a i o neispravnom CD-plejeru na Porscheu i o kontaktima koji oksidiraju nakon 2 meseca stajanja na otvorenom na drugom Porscheu, pa da se ne ponavljam u detalje)

Slicno sam iskusio i sa drugim granama industrije, tj bilo cega sto se proizvodi u danasnje vreme i tvrdim da vise ne postoji nijedan brend i nijedan proizvod za koji se sa SIGURNOSCU moze tvrditi da je odradjen kako treba i da je apsolutno prosao celokupnu kontrolu kvaliteta. Ni auto, ni patika, ni TV, ni telefon, ni frizider, ni.....
Poslednja izmena od Texonja u 26 Jan 2012, 14:35, izmenjeno 2 puta ukupno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Stigla zima!

Post od mr.Big » 26 Jan 2012, 14:32

NexT je napisao:Osim ovaj deo "ne zanima me da li su francuzi u pravu ili ne, ali znam da Fiat jeste jer ne stavlja" :uf:
I, da, u pravu si, francuski automobili nikada nisu bili merilo... Sta onda reci tek za Fiat...
Sto mi podmecete da ja kao branim usr@ni Fiat i da tvrdim da su neka kola nebezbedna zbog tih plastika i sl. Uzgred, i Stilo ima isto to kao i Alfa,al nema veze.
Jedino sam izneo teoriju da lagana(mala,kratka) kola to nemaju iz ranije pomenutih razloga.Igrom slucaja,auto koji je imao nezgodu zbog te plastike je mali Reno. Zasto je to ovde dovoljan razlog za pljuvanje po omrazenim kolima,koja zajedno sa gomilom drugih svetskih proizvodjaca takodje ne montira to parce jeftine plastike.
Takodje,voleo bih da vidim sliku bilo kog Punta2 sa trulim zadnjim kosevima -cisto radi ilustracije fuseraja. Bio bi red, posto smo videli trule Honde ,Dacije,Mecke itd...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od Ogi » 26 Jan 2012, 14:52

trojanac je napisao:Kod većine japanskih i korejskih vozila ta zaštita ne postoji pozadi, a i napred je pitanje kako su izveli. Nije bitno koliko košta auto, to se ne radi zbog uštede. Pisao sam o tome u temi o mom automobilu.
i30 ima i napred i pozadi :sreckovic:

Odgovori