Stigla zima...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 31 Jan 2012, 10:58

Hehe, ja sam moj konacno izreklamirao i dobio ganc nov white horse, tako da nemam problema. Ako i ovaj izdrzi 2g kao prosli, bice odlicno, 4g po ceni jednog :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima!

Post od Gaginh0 » 31 Jan 2012, 11:00

Moj kad je stajao neregistrovan i kad ga nisam palio po 15 dana nije hteo da upali, pa sam morao na kablove iako je t padala do nule. Ali posto ga sad svaki dan vozim, nemam tih problema.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Dobro veče

Post od Bax » 31 Jan 2012, 11:03

Sloba je napisao:
Gaginh0 je napisao:Moj krese ko mina! Samo na prvom paljenju mi upali lampicu od vode, posle minut ugasim auto i upalim i sve normalno, valjda dok se malo razradi...
Ovaj moj je još prošle zime krenuo da posustaje kod prvog jutarnjeg starta, a dolaskom toplijeg vremena se unormalio i bez problema radio celu godinu. Ove zime su još osetniji simptomi umora tako da verujem da mu je ovo poslednja. Najbolje bi mi bilo da izdrži do proleća, a da novi kupim pred narednu zimu. Zato Suzuki sa fabričkom Vartom starom 4 godine od samo 36Ah vrti kao u sred leta.
Ja sam svog Varta, otpisao jos pre 3 godine, i dalje krese, usporeno, ali krese...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29965
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od trojanac » 31 Jan 2012, 11:09

Bax, ipak je tvoj Varta. Ovo je Black Horse. :kezo:
Ima kum Black Horse na Alfi 156 koju je skoro uzeo. Nije palio jedno vreme, stigao minus i pre neki dan dođe, traži kablove. Upalio je odmah, čim smo mu prislonili kablove, što znači da mu je malo trebalo, ali za to malo, da ti treba hitno, a neće da upali.
Bax, ti imaš sreću što ti je auto u podzemnoj garaži. Jesi merio nekad kolika je temp na tvom garažnom mestu, u odnosu na napolju?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Stigla zima!

Post od Bax » 31 Jan 2012, 11:24

Prekljuce je bila oko 6 stepeni, kad je napolju bio minus ceo dan.
Samo ja mislim da kako hladni dani odmicu i tamo polako pada temp...

BTW, od kada sam presao na Mobil full sintetiku, nema vise kucanja iz glave motora, prvi minut, pri paljenju na minusu, tako da je moguce da lakse i zavrti...

Potrosnja ovog Mobila, je ista kao i Selenie 20k, oko 1.5 dec na 1000km, mozda malo veca...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od bozza1979 » 31 Jan 2012, 17:02

Snajkin Punto upalio iz prve, ali, baas jedva je zavrteo... Stajao 20 dana.

Ono nije normalno koliko leda se navatalo, dva sata ga cistio. Na njemu su letnje gume, i nije bilo sanse da se isparkira, slajfuje ko blesav. Malo su ga blokirale kocnice (ostala povucena rucna), ali otkocio se vrlo brzo.

Moj se po tom parkingu sa 2x Dunlop Winter Response bez problema vozao.
Do kuce, 15 km, nije se zagrejao na radnu temperaturu, veliki deo puta nizbrdo i voznja malim gasom.

I da, iskoristio sam priliku i posle nekih 25 godina se sankao sa bratanicom :)

Inace, mrzim zimu :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 31 Jan 2012, 17:38

Mercedes pali standardno na pola kljuca (akumulator neki kamionski Varta, star par meseci)

Pug ujutru malo duze vergla, mada mi se cini kao da je akumulator malo izgubio udarnu snagu. Ne vergla on duze jer ne moze da spoji, nego je zvuk kao da aku nema snage za to prvo paljenje. S obzirom da je tek godinu dana garancije isteklo, navijam da ga ovih par dana sje*e, pa da dobijem novi :)

Kombiji su u garazi, tako da ne racunam u zimsko paljenje.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od Stjepa » 31 Jan 2012, 17:44

Pusti malo muziku na kontaktu, jedno sta-dva, sa sve upaljenim farovima, maglenkama, ventilacijom... :mrgreen:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima!

Post od Gaginh0 » 31 Jan 2012, 17:56

prikljuci malo neki woofer, pojacalo, TA pec... :doubleup: :cool!:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Stigla zima!

Post od nikaragva » 31 Jan 2012, 21:01

NexT je napisao:, navijam da ga ovih par dana sje*e, pa da dobijem novi :)
Ih, ja sam se otelio dok nisam dobio drugi :D
Pet puta vracao i na kraju covek kaze ne valja. Pa reko sto nisi prvi rekao da ne valja i dao drugi. Kaze, eeee pa ne moze to odmah tako - u fazonu morao je malo da me jebucka. Ali sam bio UPORAN! :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Stigla zima!

Post od NexT » 31 Jan 2012, 21:01

imam vezu :mrgreen:

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Stigla zima!

Post od sasa lbg » 01 Feb 2012, 10:54

Ako se ostvari vremenska prognoza ..sneg od cetvrtka do ponedeljka sa ovim niskim temp.-nahebasmo! bice :bibip:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Stigla zima!

Post od FitnessGuy » 01 Feb 2012, 11:12

Moja uličica je danima pola zaleđena. Još ako je sada pokrije talas snega, biće zaista vrlo, vrlo nezgodno. Inače, uličica je uska, tj. ima taman dovoljno mesta da se mimoiđu dva auta. Jedna strana je rezervisana za parkiranje,a druga za vožnju. No, mnogi to ne poštuju, pa su automobili naizmenično parkirani(neki sa leve, neki sa desne strane).

Većina nas iz ulice izlazi u rikverc i to su tesna provlačenja i po suvom. A, mogu da zamisliti kako će sada biti kada se led zamaskira snegom. :shock:
Ume auto da zapleše kada se više točkova odjednom nađu na led i onda tras u drugi auto. ;D Još nisam overio nikog, pa neću ni da izazivam sudbinu i narednih dana verovatno neću ni izlaziti iz ulice.

Jedina dobra strana ovakve ulice jeste što je iznedrila vrhunske rikverc vozače i majstore manevrisanja na tesnom. :smesko:
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Stigla zima!

Post od half man » 01 Feb 2012, 16:15

Javili narednih dana povecavanje sneznog pokrivaca i u NS ,bedaaak :(

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Stigla zima!

Post od Gaginh0 » 01 Feb 2012, 18:25

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: :sreckovic: voznja 30km/h kroz grad, uzivancija, gledanje ljudi kako se klizu, zaglavljuju, padaju :mrgreen: :isplazijezik:

Jedva cekam sneg!


Samo me brine sto ce nase putare iznenaditi sneg :rofl: :rofl: :rofl:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori