Izbor brijača i tehnike brijanja

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od BAJKER » 05 Dec 2012, 22:53

Bax je napisao:Haha ja ocelavio sa 17...
Muke su to, al kazu da smo dobri u krevetu :mrgreen:
Ja sa 13 poceo da sedim al zato ima kose na glav :D i a za ovo drugo :kezo: ne cu da kazem nista.
Koristim Braun sa mrezicom od svoje 18-te godine do sada, znaci 24 godine se brijem jednim istim aparatom SVAKI DAN a ponekad i dva puta :) Ne smeta mi bradi jer je navikla. Posle mu ga dam sa nekim after shave npr. Brut 33 i milina.
Slika

ljubitelj
Postovi: 10549
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od ljubitelj » 06 Dec 2012, 22:56

Uroš S. je napisao: E da, može da bude i autonoman, izdrži sigurno 10 brijanja s baterijom, a može i dok je na kablu da se koristi. Ima šatro neku opciju 5 min punjenja za 1 brijanje, nisam probao.
Raniji modeli su mogli da izdrze po nekoliko nedelja svakodnevnog brijanja sa jednim punjenjem, mozda cak i mesec dana.
Doduse i kostali su reda 300 maraka, sto bi bilo danasnjih 300 evra, i mislim da su bilo daleko kvalitetniji od ovih novijih modela.
Ovaj Philips koji sada koristim ima jedno 4-5 godina i baterija sada jedva izdrzi nedelju dana, cesce mora 2 puta nedeljno da se puni.

Ja i nisam nesto odusevljen kvalitetom ali barem nije bio skup, secam se da je bio manje od 50 evra. (shodno ceni takva je i cetkica za ciscenje, takva je i kutija koja je obicna a nije kao ranije oblozena finim plisom itd vidi se da se stedelo pri izradi).

Kada se otvori unutra ima mesta za 2 baterije ali je Philips ugradio samo jednu- usteda.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od NexT » 07 Dec 2012, 01:37

Sutra cu da idem da prosetam i vidim sta ima...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Darko » 07 Dec 2012, 19:50

Da li meni neko moze da pomogne :)

dakle, ne volim kad sam obrijan, a ne volim ni kad sam zarastao, vec nesto izmedju, 2-3 dana brade, da se oseti pod rukom i malo vidi.. e sad kako to postici, da li postoji neka masinica koja moze tako da sisa bradu na minimum? palo mi je na pamet nesto poput one masinice u frizerskom salonu kad sisaju na 1 mm

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Paja » 07 Dec 2012, 19:52

Upravo mašinica za šišanje, ali i to je smor koristiti.
Ja sam imao fazu od dve godine kad sam išao jednom nedeljno da mi šišaju bradu.


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Darko » 07 Dec 2012, 20:18

Verujem da treba pribaviti neku profesionalnu masinicu za sisanje. Imam neki filipsov jeftini trimer, probao sam da predjem bradu sa njim, kao da nema snagu da osisa delove gde je jaca brada..

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Stjepa » 07 Dec 2012, 20:20

@Darko odgovorise Paja i Floyd. Ali i ja da potvrdim. Kupio sam pre skoro godinu dana masinicu za sisanje (kao u frizerskim salonima) za neku cifru od recimo 1000din.
I onda zavisno od faze u kojoj sam (ili brijac neko vreme ili malko pustim bradu pa masinica).
Sama procedura skracivanja brade masinicom ne traje nista duze nego sto mi treba brijacem da se obrijem.



@NexT probaj brijanje na sarajevski nacin. :mrgreen:

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Darko » 07 Dec 2012, 21:07

@stjepo, kad se brijes tom masinicom, jel cupa, pece, iritira ili opusteno kao kad sisas kosu na keca :D

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Xepoj87 » 07 Dec 2012, 21:09

Ja isto koristim neku najobicniju Philips...
Svaka ce da ti zavrsi posao... Najslabija masinica za kosu je duplo jaca od bilo kog trimera...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od nuk » 07 Dec 2012, 22:30

Ovo je recimo idealno za navedene potrebe. Ovde ga navode kao trimer ustvari je masinica za shishanje

http://www.tehnomanija.rs/trimeri/rowen ... -1014.html


Sto se aparata za brijanje tice, kod nas na trzistu jedino sto valja jeste Philips i Braun.
Philipsu dajem prednost kod modela sa rotacionim "glavama" koje su efikasnije od mrezica ali treba imati u vidu da vise iritiraju kozu te ih u slucaju osetljive koze treba izbegavati.
Kad je Braun u pitanje, za iole jacu bradu treba gledati od serije 3 pa nadalje, serija 1 je igracka, bukvalno.
Ja licno koristim jedan Braun model iz serije 3 evo vec, peta godina, a probao sam bar 20ak modela razlicitih aparata i ovaj mi najvise odgovara, rotacione glave mi nikako ne prijaju iako sam pokusavao da naviknem kozu.
Pri izboru aparata treba imati u vidu par stvari, za svakodnevno brijanje ce maltene svaki aparat da zavrsi posao, za neredovno brijanje gledati aparate sa dodatkom za dugu bradu i trimerom (odlicna stvar), obavezno se raspitati za cenu rezervne mrezice/ nozica koji se po pravilu menjaju na 18 meseci (nekad cesce, nekad redje) i da aparat bude vodootporan zbog lakseg ciscenja i odrzavanja

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od TheWickerMan » 07 Dec 2012, 22:38

nuk je napisao:Ovo je recimo idealno za navedene potrebe. Ovde ga navode kao trimer ustvari je masinica za shishanje

http://www.tehnomanija.rs/trimeri/rowen ... -1014.html
ne radi Tehnomaniji sajt... ovaj : http://www.eponuda.com/trimeri-masinice ... ena-210398

Ovaj konkretan primerak imam ja i služi mi da skratim bradu na "brijaću" dužinu, tj. da mogu da je brijem Mach-om 3... Darko,radi baš to ,kad ne staviš nijedan češalj,ostaje ti brada od 1 mm ...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od nuk » 07 Dec 2012, 23:03

Da, da, bas taj.

Moze komotno i za shishanje da sluzi, ko ima potrebu za tim :)

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10464
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od TheWickerMan » 07 Dec 2012, 23:40

pa da, ja se sa njim i šišam,pošto se brijem na dve nedelje u proseku, sa češljem 3 mm se ošišam, bez češlja skratim bradu i obrijem se :) kad bi morao da se brijem na 2-3 dana, ne znam šta bi jer stvarno mrzim da se brijem :kezo:

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Izbor brijača i tehnike brijanja

Post od Stjepa » 08 Dec 2012, 03:31

@Darko nema nikakvog cupanja.

Odgovori