Recikliranje

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Recikliranje

Post od Texonja » 14 Jan 2013, 22:32

Zna li neko sta raditi sa staklenom bespovratnom ambalazom osim baciti je u djubre? Flase od vina, Somersby-ja, teglice od baby kasice i sve slicno nemam gde da odlozim. Da bacim u djubre zajedno sa tetrapakom i pelenama ne mogu, jer mi je van zdrave pameti. Opet, pitao sam par ljudi i niko ne zna gde bi se to moglo odloziti ili odneti. Postoji li neki centar za reciklazu?
Ne moram da dobijem nikakve pare za to, evo za dz bih to utovario u auto, odneo gde treba i ostavio im, samo da znam da ce se to staklo upotrebiti na pametan nacin umesto da zavrsi na deponiji kao da je djubre.

Pretpostavljam da u BG postoji resen problem toga. Ima li u NS mozda?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Recikliranje

Post od NexT » 14 Jan 2013, 22:35

:rofl: :rofl: :rofl:

Ne postoji. Bar ne organizovano.

Na par mesta su postavljeni kontejneri za PET/staklo itd, ali mislim da to i ne funkcionise bas. Bar u Bg.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Recikliranje

Post od Texonja » 14 Jan 2013, 22:40

To za pet je glupost. Dodje neki musavi, razje&e lokot i povadi svu ambalazu pa nosi da proda. Onda bolje odmah njemu da smo dali, nego sto su postavljeni ti kontejneri. Za staklo nisam nigde video.
A stvarno mi je gre'ota da se tako baca. Jbt, pa stari papir se ne baca tek tako, a kamoli staklo.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Recikliranje

Post od djiuliju » 14 Jan 2013, 22:43

Potpuno ispravno razmisljas, koliko samo papira, stakla, raznog metala, plastike moze da se reciklira, i koliko bi se na taj nacin manje zagadjivala zivotna sredina...nazalost, Srbija :glavomuzid:
Vec sam pisao, u JA ima odvojenih kontejnera, al dzabe kad se sve prazni u isti kamion

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Recikliranje

Post od bane valjevo » 14 Jan 2013, 22:47

Ovde kod mene na Karaburmi dolaze svake subote uvece. Dobili smo od gradske cistoce plave kese za papir, staklo, limenke, plastiku... Ostavis ih ispred zgrade, ili kuce, dodje kamion i pokupi... To smo poceli pre par meseci... Uz Infostan je doslo pisamce da ako zelimo da recikliraml, pozovemo neki broj i prijavimo se, sto smo mi i uradili...

Sent from my ZTE Blade III using Tapatalk 2
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14178
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Recikliranje

Post od pedja » 14 Jan 2013, 22:59

Grejac iz Aleksinca reciklira staklo. Kada sam vozio bajs, prolazio sam (kod Kule Nebojsa)pored onih smesnih kontejnera za reciklazu, a jedan bese za staklo.

Tptlk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Recikliranje

Post od Floyd » 14 Jan 2013, 23:08

U CH se sve odvaja...staklo, pet i konzerve se izbacuju na odredjenim punktovima u gradu a papir i karton odnose komunalci jednom mesecno.
U pocetku mi je bilo tesko da se navknem a sad uhvatim sebe kako odvajam smece i kad odem negde :D

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Recikliranje

Post od snork » 14 Jan 2013, 23:52

Texonja je napisao: Pretpostavljam da u BG postoji resen problem toga. Ima li u NS mozda?
Nekada davno (u vreme SFRJ), postojali su kontejneri za staklo (odvojeno za providno, zeleno i braon), kao i za papir, ali na retkim mestima po gradu. Sada (od pre par godina) postoje za papir, PET i metal, ali ne i za staklo. :x Bilo kako bilo, ja papir, PET i metal odvajam i nosim u te kontejnere. Jesu ih "sakupljači sekundarnih sirovina" razvalili, ali mi to ne smeta. Bitno je da se reciklira.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Recikliranje

Post od nikaragva » 15 Jan 2013, 08:37

U Čelarevu postoji neka reciklaža stakla. Odnosno skuplja se ambalaža od lav piva lomi i nosi u staklaru, Paraćin ili gde već, nemam pojma. Nema više da pivara pere flaše i puni, nego uvek dobijaju iz staklare nove flaše.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45773
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Recikliranje

Post od Geza » 06 Nov 2015, 21:52

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... lYw9WBr6hs
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Recikliranje

Post od NexT » 06 Nov 2015, 22:07

Ma sprdaju se, ovo ne postoji.

Korisnikov avatar
branja
Postovi: 3726
Pridružio se: 25 Feb 2015, 10:44
Garaža: jtd,bajo moj; cannondale bad boy
Lokacija: Pančevo

Re: Recikliranje

Post od branja » 06 Nov 2015, 23:58

Sta ne postoji?
Slika

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Recikliranje

Post od Uroš S. » 07 Nov 2015, 00:35

Htedoh reći koji BMW ima onako ogavan enterijer kad ono Mini. Stvarno retko gnusan.

Kako su onako čisti automobili odozdo, kao novi praktično?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Recikliranje

Post od dragvorl » 07 Nov 2015, 21:34

Tako se zavrsava jedan ciklus, steta sto kod nas ovakvi dolaze umesto da se uzimaju novi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13023
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Recikliranje

Post od Saša » 07 Nov 2015, 23:12

Ovo mi liči na reciklažu neprodatih i zastarelih modela sa lagera, rastavljaju se u delove koji će završiti u servisnoj mreži. Na isti način je i kod nas u Kragujevcu nekoliko hiljada neprodatih i na parkinzima "ostarelih" Puntića rastavljeno i reciklirano. A onda svako malo imaš akcije po ovlašćenima servisima sa zamenama amortizera, kočnica, velikim servisima i slično... Pa tu onda ubace još i refabrikovane delove i tako to... A sve namenjeno polovnjacima (koji teško da bi drugačije i došli u ovlašćene servise). Novi/aktuelni modeli imaju naravno drugačiji tretman i drugačije cene održavanja... :)

Odgovori