Zanimljivi novinski i drugi članci

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Geza » 22 Dec 2018, 19:21

Zlatno doba za pisanje tekstova je bilo od 2002. do 2008. godine. Početkom krize sve je puklo, nisi mogao da nađeš sponzore ni za gorivo.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 22 Dec 2018, 21:30

Nece ljudi da citaju vise.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od maniaxxx » 22 Dec 2018, 22:47

Igore ne znam šta si napisao jer me mrzi da čitam :mrgreen: ali meni ipak nedostaju revije, pišem nedostaju jer i nem aviše kvalitetnih, niti kvalitetnih novinara, koji znaju šta rade. Danas je sve u stilu "šok, never", uu koji ekran i slično...uostalom i sami avtomobili su takvi, danas navedu veličinu i broj ekrana i broj asistenta koje poseduju ( za neke sam siguran da imaju ekipu totalno dokonih ljudi koji se takmiče ko če izmisliti najneupotrebljiv asistent). Danas je najvažnije oddeljenje u proizvodnji marketing, ostalo sve može da se progura ako marketing radi voje.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45740
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Geza » 22 Dec 2018, 22:55

Mala digresija od teme. :) Tekstopisac/novinar je osoba koja će prva izgoreti na poslu. Konstantno jurenje rokova, pregledi i prepravke teksta, otkazivanje objave, naručeni hvalospevi... sve to jedna osoba treba da prevali preko tastature. Zato ne treba da se čudite što tekstove po novinama pišu honorarci koji tek ulaze u posao, a za pravog i iskusnog novinara treba dosta vremena. Problem nastaje kad pravog novinara treba pošteno platiti. Tada na scenu stupa nova mlada nada koja ulaže velike napore da postane jedno veliko ništa. :D
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 22 Dec 2018, 23:29

@maniaxxx
Evo ako budes imao vremena, poslednje sto sam napisao.
http://www.petrolheads.rs/test/sportist ... lietta-qv/
I ovo sam napisao cisto da ispostujem vlasnika i jer sam znao da ce forumasi da citaju.

Osim toga, pisem samo testove novih automobila jer auto kuce to vole da vide i dalje iz nekog neobjasnjivog razloga.

U svakom slucaju, ranije sam se cimao, cak sam se trudio i vesti da pisem sto kreativnije, da dodajem svoje komentare ne bih li zadrzao paznju, ali sve je to dzaba. Mora sve da bude instant, da gledaocu ne oduzme vise od jednog minuta vremena za neku vest. Zato smo vesti sad prebacili na Instagram. Izbacim 5-6 slicica i isto toliko recenica i oni presrecni sto ne moraju da citaju.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6355
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od maniaxxx » 22 Dec 2018, 23:48

Znam kakva je situacija, malo u šali malo ozbiljno sam napisao post. Nažalost se je potrebno prilagoditi tržištu ako hočeš da uspeš, ili barem da preživiš, a danas je sve instant, na horuk, i plitko. Ja LIČNO ne podnosim to, ali jebiga, ja sam samo jedan oldtimer.....recimu temu utopicni avto romantik....


Test sam pročitao ( jebiga, ja sam odrastao uz knjige i revije a ne uz tablice i telefone ), i mogu ga pohvaliti, ali nisam trebao upotrebiti rec test, vise review. Svidja se mi stil pisanja, ali ja bih ipak to malo drukcije napravio. Molim te ne uzmi ovo kao kritiku jer nemam nikakvog namena da kritiziram, to je samo moj pogled na stvari, ili to da mi je alfa slaba tacka :mrgreen:

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 23 Dec 2018, 00:04

Bice da je Alfa u pitanju. :D

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od TheWickerMan » 23 Dec 2018, 00:19

Igore, ti si pisao tekst? Svaka čast, sviđa mi se više od video testa. Peđa je moj dobar drugar i baš smo ovih dana pričali o tome.

Reci mi, pre pisanja teksta, da li si odgledao neki test Giuliette? Ne računam ovu.

Sent from my Mate10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od trojanac » 23 Dec 2018, 04:15

Pogledajte pisane testove na sajtu DMotion. Sale to lepo radi. A da se sve promenilo, jeste. Mi smo bili presrećni sa tetrisom, a šta danas deca imaju čim se rode.

HTC Desire 12 via Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 23 Dec 2018, 09:01


TheWickerMan je napisao:Igore, ti si pisao tekst? Svaka čast, sviđa mi se više od video testa. Peđa je moj dobar drugar i baš smo ovih dana pričali o tome.

Reci mi, pre pisanja teksta, da li si odgledao neki test Giuliette? Ne računam ovu.

Sent from my Mate10 Lite using Tapatalk
Odgledao nisam ni jedan, procitao sam jedan ultra-kratak britanski review. Uglavnom otvorim samo zeperfs, malo prostudiram u odnosu na konkurenciju gde je auto, pogledam cene, spisak opreme i to je to.

Treba i napomenuti da sam tu Alfu provozao na parkingu oko Ikee dva kruga. Zato nisam smeo da pisem nista vise od onih par recenica o performansama. I za ovo sam bio nesiguran da li sam stekao pravi utisak ili ne, zato sam vam ovde i postavljao ona pitanja za Q2 npr. :)

E da, Dmotion jesu verovatno najbolji tekstualni testovi, samo su mu slike katastrofa.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od aviator » 25 Dec 2018, 13:04

https://www.danas.rs/bbc-news-serbian/t ... eda-mraza/

Tramp sedmogodišnjaku: Još uvek veruješ u Deda Mraza?

"Donald Tramp i njegova supruga Melanija su primali pozive od dece širom Amerike.

Deca koja su zvala nadala su se da će doći do Norada, vladine agencije koja prati kretanje Deda Mraza širom sveta – koja još uvek funkcioniše, bez obzira na privremenu blokadu američke vlade.

Na neke pozive su odgvorili Donald i Melanija Tramp i zahvaljujući reporteru Kevinu Dijazu, saznali smo šta je predsednik rekao.

Ovako je Dijaz opisuje razgovor:

Tramp (dubokim klasom) obraća sedečaku Kolmanu: „Halo, je l’ to Kolman? Srećan Božić. Kako si? Koliko imaš godina?… Kako ti je u školi? Još uvek veruješ u Deda Mraza?"
:mrgreen:

Koka kola mrzi Trampa. :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 25 Dec 2018, 16:07

Pa slusaj ako je odraslima rasturao ozbiljne iluzije, ne cudi me da to radi i deci :)

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ikac2000 » 25 Dec 2018, 16:18

Malopre sam procitao nemacki AutoBild.

Dok nisam procitao, nisam verovao da na toliko nizak nacin forsiraju nemacke proizvodjace.

Te BMW 8 je extra, kakva Tesla. Pa onda eTron koncept rules, tesla ne pruza to...

Optereceni Teslom kao doktor za broj ljudi.



Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od aviator » 25 Dec 2018, 16:25

Trebalo ti godinu ipo da prokljuviš Hune. :)

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Heineken » 25 Dec 2018, 19:17

Степенице храма Оружаних снага Русије биће изливене од технике Вермахта

https://rs.rbth.com/zivot/84490-stepeni ... YfUcx5E2Lw

:kezo:

Odgovori