Zanimljivi novinski i drugi članci

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ljuba » 30 Nov 2018, 08:46


Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od aviator » 06 Dec 2018, 14:29

https://www.blic.rs/kultura/vesti/srdan ... li/exfz7xs

"- Ne mislim ništa dobro o ovom političkom trenutku. Živimo u vremenu u kojem je politika nepravedna prema pojedincu, u kojem je pravo na bilo koju vrstu slobode ugašeno. Ono što mene najviše i boli i plaši je što postoji tolika politička manipulacija, a koja se prezentuje kao da je to normalno. I to poniženje koje većina ljudi doživljava se prezentuje kao nešto što je za njihovo dobro. Po mom mišljenju je licemerje najveći problem srpske političke scene. Ekonomija je rasturena. Mi znamo da smo kolonija, znamo da naši političari vode politiku tako što im Angela Merkel pošalje spisak šta treba da urade, to su okolnosti koje vidimo i nismo mi jedina zemlja koja je u toj poziciji. Ono što je za nas - posle 5. oktobra i nekog vremena kada smo verovali da ta Evropa nama želi i dobro - razočaranje, i za mene lično je veliko razočaranje, upravo to da smo mi u stvari postali kolonija za lošu robu i loše projekte, neuspešne fabrike i poluuspešne i neuspešne biznismene, i prostor za treću ligu političke i ekonomske ekipe koja se tu pojavljuje. Za mene je to veliko razočaranje. U svemu tome naši političari profitiraju za sebe, a možda i uživaju da rasturaju ovu zemlju. A politički vrh sve one koji kažu da su dva plus dva četiri odmah nazove idiotima, lažovima i kojekako još... Istina nikome ne odgovara. Istina se izokreće, stvara se virtuelna istina koja odgovara malom krugu ljudi koji od toga imaju interes, pre svega ekonomski. Teško mi je da pričam o društvenoj i političkoj situaciji u Srbiji jer je suviše gorko, ali ovde sam rođen, odrastao, živim, nikada nisam otišao, tako da imam pravo."

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Ji 4Tze » 07 Dec 2018, 22:38

Nije otišao jer ne bi imao kome da proda svoje znanje, nikog ne zanima jugoslovenska škola kinematografije. Drugo je što mi živimo u ubeđenju da je naš mikrokosmos svima zabavan, kao ono što se čudimo kad su fore iz društva zabavne samo onima unutar istog.

Nego, druga tema ali ne mogu da nađem prethodne postove..

Smeće svuda, kraj reka, u šumama, pored kuća...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1479240

Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od member » 08 Dec 2018, 07:56

Možda si u pravu, ali živimo u vremenu kada je najveća glumačka faca Dvejn koji uopšte i nije glumac i njegovi filmovi su meni negledljivi. Ali zato zarade stotine miliona.
Onda pogledaš Klopku koju je režirao Golubović,i jasno je da su to dva različita sveta kinematografije.


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od trojanac » 13 Dec 2018, 16:07

Zastrašujuće...

Humans have been around for more than 2 million years. But in the last 44 years, we have achieved what we haven’t in all this while: a mass annihilation of our fellow earthlings. Between 1970 and 2014, Earth lost nearly 60% decline of its mammals, birds, fish, reptiles and amphibians, almost all of it due to human activity. The rate at which Earth is losing its biodiversity is comparable only to the mass extinctions. This and other findings have been published by the World Wildlife Fund in its Living Planet Report 2018, a stinging reminder of the declining health of the planet.

Published by WWF every two years, the report documents the state of the planet in terms of biodiversity, ecosystems, the demand on natural resources and its impact on nature and wildlife. This year, its results are even more devastating than ever:

20% of the Amazon has disappeared in just 50 years
On a global scale, the area of minimally disturbed forests declined by 92 million hectares between 2000 and 2013
Of all species that have gone extinct since 1500 AD, 75% were harmed by overexploitation or agriculture
Ocean acidification may be occurring at a rate not seen in at least 300 million years. The Earth is estimated to have lost 50% of its shallow water corals in the past 30 years


https://www.cntraveller.in/story/45-yea ... Mr-335yyic
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Darko » 17 Dec 2018, 23:07

Vrsta u nestajanju ovde..



ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od ikac2000 » 20 Dec 2018, 17:56

Nisam znao da Autobild u Srb ima samo 4 zaposlena...Slika

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od HKS » 20 Dec 2018, 18:30

A sta ih ima vise biti kad im je skoro sve prevedeno iz njemackog magazina...

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Darko » 21 Dec 2018, 22:07


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 829
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Rolla » 21 Dec 2018, 22:43

Bilo je i za ocekivati nakon primene vlasnicke strukture.


Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Darko » 21 Dec 2018, 23:55

Pogledao sam vecerasnji poslednji intervju na tv prva. Super gost zarko lausevic.
Odjava emsije je bila takva da ti kroz glavu projuri misao "ko ostane poslednji nek ugasi svetlo".

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od Dusan » 22 Dec 2018, 02:08

Darko je napisao:
17 Dec 2018, 23:07
Vrsta u nestajanju ovde..
Da je srece da je tako.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 22 Dec 2018, 08:19

ikac2000 je napisao:Nisam znao da Autobild u Srb ima samo 4 zaposlena...Slika
Ima ih vise samo su mnogi honorarci a mozda i volonteri, neki su iz Blica, a neki su deo uze rodbine pa pomazu.
U tom poslu ti je sve "seci usi, krpi dupe". Posebno kada je print u pitanju. Doslo je vreme kada ljudi nece da citaju ni portale, a kamoli da plate za casopis.
Mi za 5 sati skupimo 5000 pregleda na YT a toliki je njihov tiraz od cega ko zna koliko primeraka podele i bace. Pa vi vidite koliko je to perspektivan posao.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od member » 22 Dec 2018, 15:39

Taj posao je već odavno neisplativ i a čak i pred gašenjem.
Ja se sećam da sam jedva čekao svaki drugi petak u mesecu da kupim autočasopis. I pročitam sve u jednom dahu. Pa posteri, pa kalendari. Ali sve je to davno prošlo vreme. A to je bilo izdanje na svakih 15dana jer i nije bilo toliko noviteta.
Posle sa pojavom interneta, i specijalizivsnih sajtova, papirne novine su postale višak.
Koliko znam, i Vrele Gume su prešle na mesečno izdavanje tek toliko da ih ne ugase.

Sve se seli na internet i YouTube.

Postoji čitav niz delatnosti koja će izumreti kao npr. turističke agencije.

Igore, koji GoPro koristite?

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi novinski i drugi članci

Post od igor_harris » 22 Dec 2018, 17:37

VG imaju samo TV izdanje. Od casopisa su ostali SAT, TopSpeed, Auto Magazin i AutoBild.
Jesu pred gasenjem, zato su sad napravili neko udruzenje "profesionalnih novinara" koje je po njihovim recima osnovano da "zastiti" profesiju. Samo nisu rekli od cega/koga je stite. Posto samostalno i postenim radom nisu uspeli da je zastite od...khm, khm...ne znamo cega, videcemo na koji nacin ce im udruzenje pomoci u tome, mada se odgovor na to pitanje vec nazire.
Doduse, mislim da jedino AutoBild od respektabilnih medija nije deo te price.

Koristimo 2x GoPro 7 Black i Hero 3+.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Odgovori