Ishrana...upozorenja i saveti

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12305
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od shandu90 » 16 Jul 2019, 07:01

nidza je napisao:Meni je većina njihovih od 50-70din bila bolja od bilo kog domaćeg i "uvoznog" koje se puni kod nas. Isprobao sam sve što imaju. Proizvode se u Nemačkoj, imaju jak, lep ukus, čvrstu penu i nijedno nema kukuruznu krupicu. Ako je na sniženju za 30 kinti neko od tih piva, nemoj sumnjati u cenu, pazari i uživaj. Kupi, probaj, neće ti biti ništa, možeš samo pozitivno da se iznenadiš ako voliš svetla piva.

Sad sam kupio kartone Stelle, ali apatinske, možda najbolje svetlo koje se puni ovde i nije mi bolje od Lidlovih piva.
+1
Tripuju se mnogo ljudi oko Linde i njihovih cena i kvaliteta.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od nidza » 16 Jul 2019, 07:57

Neće to još dugo. Meni se već čini da su im oborili kvalitet. Nisu oni došli ovde da mi budemo zadovoljni, nego da ugase već posrnulu domaću privredu, a zatim da uvaljuju smeće.

Obratite pažnju, sve više proizvoda je iz susednih zemalja, mleko je iz Bosne, npr. Ne kažem da je loše mleko, niti da običan čovek o tome treba da razmišlja, već država, međutim vajdica je važnija. Mislim, oni se hvale otvaranjem Lidla, idioti potpuni. Zemlja okrenuta uvozu će i ovo malo bede što je pravila da sad uvozi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od nikaragva » 16 Jul 2019, 08:45

Najbolje je mleko izbosne.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od member » 16 Jul 2019, 08:47

Sve si u pravu, ali samo jedna napomena.
Mleko iz Bosne dolazi u Srbiju već 12-15 godina, još otkad je Dukat preuzeo Somboled. A inače, to mleko kao sirovina stiže iz Madjarske.

Ali da ne bude zabune, to mleko iz Bosne je kvalitetije nego mleko iz Imleka jer se proizvodi po strožijim pravilnicima.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od nikaragva » 16 Jul 2019, 09:56

Znaci u lindi treba kupovati sad dok je sve super i jeftino. Za 2,3 godine ce poceti da prodaju smece.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od Darko » 16 Jul 2019, 10:00

nidza je napisao:
16 Jul 2019, 07:57
Neće to još dugo. Meni se već čini da su im oborili kvalitet. Nisu oni došli ovde da mi budemo zadovoljni, nego da ugase već posrnulu domaću privredu, a zatim da uvaljuju smeće.

Obratite pažnju, sve više proizvoda je iz susednih zemalja, mleko je iz Bosne, npr. Ne kažem da je loše mleko, niti da običan čovek o tome treba da razmišlja, već država, međutim vajdica je važnija. Mislim, oni se hvale otvaranjem Lidla, idioti potpuni. Zemlja okrenuta uvozu će i ovo malo bede što je pravila da sad uvozi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
:plusone:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od nidza » 16 Jul 2019, 11:19

member je napisao:
16 Jul 2019, 08:47
Sve si u pravu, ali samo jedna napomena.
Mleko iz Bosne dolazi u Srbiju već 12-15 godina, još otkad je Dukat preuzeo Somboled. A inače, to mleko kao sirovina stiže iz Madjarske.

Ali da ne bude zabune, to mleko iz Bosne je kvalitetije nego mleko iz Imleka jer se proizvodi po strožijim pravilnicima.
Nisam ni slučajno protiv toga da se zabrani uvoz bilo čega, ali domaći proizvod treba povlastiti uvek i omogućiti mu da dostigne taj kvalitet kome se teži. Ovako ga ne samo neće dostići, nego se ljudima neće isplatiti da proizvode išta, a onda nemaš nikakvu pregovaračku poziciju da uslovljavaš bilo šta, već samo da se natrtiš.

edit: ozbiljno sam ubeđen, možda pogrešno, da je nama mnogo približnije da pravimo kvalitetno mleko, meso, voće, nego da sklapamo Fiat ili VW. Umesto vodu da izvozimo, mi stavljamo reke u cevi, a izvozimo 500L na svoju štetu.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3397
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od kragujevac » 16 Jul 2019, 12:09

Da je bilo pameti pre 50ak godina Jugoslavija bi bila daleko najveći izvoznik hrane u Evropi. Problem je nastao nekako u to doba kad je u fenomenalnom komunističkom društvu postalo sramota biti na selu i baviti se poljoprivredom stočarstvom itd, pa su ljudi sa sela pojurili u gradove da rade u fabrikama, a sve ono što je moglo da se radi u selima bespovratno je propalo (bolje je bilo biti "drug" nego seljak). Sećam se kad je ujak mog drugara koji u živi Vučkovici blizu Kragujevca jednom prilikom rekao: ja ću uvek da imam za sebe i svoju porodicu, a šta ćete vi u gradu jednog dana da jedete, videćemo.
Ljudi su radije provodili osam sati u Zastavi i kooperantima radivši nešto za šta su samo bili priučeni nego da rade na svojoj zemlji. Na njoj su radili taman toliko da imaju za sebe, a onda kad je bilo potrebno sejati, saditi, pleviti, obrati itditd, prijavljivali su bolovanja u fabrici i nastavljali da rade na svojoj zemlji. Dok je moja majka radila u FNP Zastava tačno se znalo kad će ko od kolega koji su iz okoline KGa da prijavi bolovanje, sve po terminima za setvu,žetvu, svinjokolj itditd.

Ovo je više post za "zašto je Srbija tu gde jeste". :ccc:
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od ikac2000 » 16 Jul 2019, 12:47

Samo ja nesto ne vidim da ovde kod mene je Aldi i Lidl presao na krs robu, vec da odrzavaju odnos kvaliteta i cene, a kvalitet je, po mom subjektivnom utisku, iznad standardnog iz Rode ili Tempa u istom cenovnom rangu, koje sam koristio do 2015. Naravno, ne pricamo o premijum proizvodima koje kupuje 5% stanovnistva.

E sada gde se sta proizvodi, to je druga stvar i tu drzava treba da regulise, ali sa EU pravimima je pitanje sta i kako moze da se radi.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk





Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od Xepoj87 » 16 Jul 2019, 13:03

Pa Tempo je belgijski, domsci proizvodi su samo oni kojih nema iz uvoza. Meso nije nase, cak sto vise, najnizi kvalitet mesa koji se iz EU salje kod nas, jer nam je dozvoljeno da prodajemo do godinu dana smrznuto meso, dok je u EU to 6 meseci.
I to nije samo u Tempu/Maxiju, vec u vecini velikih lanaca.
Matijevic je ranije isto izvozio nase, uvozio njihovo, ne znam sada.

Ali je realno da su svuda strani proizvodi zacenjeni u odnosu na domace i tako i treba da bude, a kod nas ubijamo domaci kvalitet jeftinim inostranim sranjem.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od nikaragva » 16 Jul 2019, 13:16

Mesar u maxiju mi je rekao odakle dolazi meso, uzimao sam dve table slanine. Sa neke farme kod Lozinice.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od HKS » 16 Jul 2019, 13:46

kragujevac je napisao:Da je bilo pameti pre 50ak godina Jugoslavija bi bila daleko najveći izvoznik hrane u Evropi. Problem je nastao nekako u to doba kad je u fenomenalnom komunističkom društvu postalo sramota biti na selu i baviti se poljoprivredom stočarstvom itd, pa su ljudi sa sela pojurili u gradove da rade u fabrikama, a sve ono što je moglo da se radi u selima bespovratno je propalo (bolje je bilo biti "drug" nego seljak). Sećam se kad je ujak mog drugara koji u živi Vučkovici blizu Kragujevca jednom prilikom rekao: ja ću uvek da imam za sebe i svoju porodicu, a šta ćete vi u gradu jednog dana da jedete, videćemo.
Ljudi su radije provodili osam sati u Zastavi i kooperantima radivši nešto za šta su samo bili priučeni nego da rade na svojoj zemlji. Na njoj su radili taman toliko da imaju za sebe, a onda kad je bilo potrebno sejati, saditi, pleviti, obrati itditd, prijavljivali su bolovanja u fabrici i nastavljali da rade na svojoj zemlji. Dok je moja majka radila u FNP Zastava tačno se znalo kad će ko od kolega koji su iz okoline KGa da prijavi bolovanje, sve po terminima za setvu,žetvu, svinjokolj itditd.

Ovo je više post za "zašto je Srbija tu gde jeste". :ccc:
To je industrijalizacija koja se na nasim prostorima kasno desila tj za vrijeme Jugoslavije. E sad da li je taj odnos prema poljoprivrednim proizvodjacima bio (i sad) los ili dobar, to ne znam.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od Xepoj87 » 16 Jul 2019, 16:19

nikaragva je napisao:Mesar u maxiju mi je rekao odakle dolazi meso, uzimao sam dve table slanine. Sa neke farme kod Lozinice.
Vise verujem sestri i bratu koji je sef nekog velikog Maxija, no random mesaru :)

Sigurno da ima i naseg mesa, ali i to treba da bude jasno da je iz najgorih/najjeftinijih izvora.
Normalno meso sada mozes uzeti samo po probranim mesarama.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od lami » 16 Jul 2019, 19:15

Provereno, maxi ne uvozi sveze meso, ali imas domace dobavljace, od kojih neki uvoze, pa to prodaju dalje lancima, s tim da bi moralo da je istaknuto na proizvodu da li je uvoz.
Sto se tice mleka, uvozeno je davno mleko iz BiH, Zott, ako se dobro secam, kazu da je jvalitetno bilo. Ne razumem se mnogo u to.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Ishrana...upozorenja i saveti

Post od sasha015 » 16 Jul 2019, 21:45

nikaragva je napisao:
16 Jul 2019, 13:16
Mesar u maxiju mi je rekao odakle dolazi meso, uzimao sam dve table slanine. Sa neke farme kod Lozinice.
Brate,ja sam iz Loznice.20 godina se bavim prodajom hrane za domace zivotinje.
Nema farmi kod Loznice :rofl: Ovde trenutno ima vise kerova nego svinja.
To je lokalna klanica verovatno.Roba stize sa svih strana,nema tu kvaliteta.
Kao Zlatiborac.Na reklami idila,u stvarnosti 10 goveda na celom Zlatiboru....
Bosna je blizu,macva je blizu,soja GMO jeftinija u Bosni..Jbt,prodaju sojinu sacmu na benzinskoj pumpi.Svratis ,natankas benzin i kupis vrecu Brazilske soje..Bolje da ne znate sta jedete....Bice bolesti teskih za par godina...

Odgovori