Zdravlje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od pedja » 20 Okt 2021, 18:01


DukeNS je napisao:Poceo sam da pijem domacu koziju surutku i to je pakao koji ne bih ni najgorem neprijatelju pozeleo, ali sta cu, moram.
Nije svaka surutka ista. Meni nije problem da je pijem, ali ima razlika u ukusu, kako kod onih iz radnje, tako i kod "domaćih". Skoro sam uzeo na pijaci, odlična, baš klizi :D


Svakako je kozija lepša od kravlje surutke. Malopre načeh flašu "Kozari" surutke.



TapaT


Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zdravlje

Post od swemir » 20 Okt 2021, 18:27

Au surutku i ja ne mogu...
Cak mogu i sok od kleke da proguram ali surutku bas ne mogu...

Sent from my SM-N986B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zdravlje

Post od Bax » 20 Okt 2021, 22:01

pedja je napisao:
20 Okt 2021, 18:01
DukeNS je napisao:Poceo sam da pijem domacu koziju surutku i to je pakao koji ne bih ni najgorem neprijatelju pozeleo, ali sta cu, moram.
Nije svaka surutka ista. Meni nije problem da je pijem, ali ima razlika u ukusu, kako kod onih iz radnje, tako i kod "domaćih". Skoro sam uzeo na pijaci, odlična, baš klizi :D


Svakako je kozija lepša od kravlje surutke. Malopre načeh flašu "Kozari" surutke.



TapaT
Dobra kozja surutka je kao mleko, perfektna, sobnem 2 litra u cugu, imam zenu na pijaci, donosi vrhunsku.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7069
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zdravlje

Post od DukeNS » 20 Okt 2021, 22:03

Problem je sto je meni i mleko odvratno, mada obozavam mlecne proizvode i konzumiram ih u bas velikim kolicinama. Ova surutka mi je najveca kazna koju sam mogao dobiti. U petak dobijam neku kravlju, pa cu videti da li je podnosljivija, ali sumnjam. :nesvest:


ljuba je napisao:
20 Okt 2021, 14:56
Gde se ljubis za vreme korone :) ili pak pijes iz tudjih casa :)

Sve, sve, ali pijenje iz tudjih casa nije sigurno. :D Od malih nogu sam izuzetno gadljiv. Kad smo kao klinci pili vodu ili sok posle sporta, ako ne dograbim flasu prvi da pijem, ostajem zedan, jer ni tad nije bilo sanse da uzmem nakon nekog.


@Grujic , mogu da se suzdrzim od nekog sporta i veceg naprezanja (koje ne podrazumeva nosenje dece :) ), ali neko strogo mirovanje mi je nemoguca misija. Verujem tvom savetu, a vidi ovaj koji sam dobio:


Ma sta 6 meseci, najbolje 6 godina da ti je rekao da pauziras. Jesus...(facepalm). Najveci broj komplikacija kod mono se javlja u periodu od 3 nedelje nakon pojave simptoma. Generalno nema puno studija o uticaju fizickih aktivnosti nakon prelezane mononukleoze, ali je generalni savet da se nakon 3 nedelje pocne polako sa beskontaktnim sportovima i/ili vezbama snage uz autoregulaciju. Znaci dozirano i polako pa u zavisnosti od toga kako telo reaguje pojacavati/smanjivati intenzitet.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Zdravlje

Post od Grujic » 20 Okt 2021, 22:27

Davno smo na infektivnim potegli to pitanje i dobili sledeci jasan odgovor.
To ke kardiotropni virus, 6 meseci je potrebno, to mnogi ne postuju, cak ni neki doktori se ne slazu, ali su nam rekli da se desava po 1-2 iznenadne smrti godisnje mladih upravo zbog toga, a to se sazna samo kada npr neki sportista umre na terenu pa odjekne u medije.

I moras uz abdomena da radis ako se slezina nije unormalila

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Zdravlje

Post od Ji 4Tze » 20 Okt 2021, 22:45

Žena došla u posed kefira poreklom sa Kavkaza (ako sam dobro razumeo), komšinicin svekar je arhitekta koji je radio po Rusiji i on doneo to od nekog lokalca, kažu mnogo zdrav mlečni proizvod.

Stave se ta zrnca u litar mleka, ostavi u mraku na sobnoj temperaturi do 15-24h (zavisi koliko je toplo u gajbi), procedi i konzumira. Toliko je prosto. Kefir zrnca se isperu i stave u nov litar mleka.

I broj im raste svaki dan, neverovatno da u kujni tako gajiš nešto što je nastalo hiljadama kilometra dalje i ostalo u originalnoj formi :opustanje:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zdravlje

Post od Momčilo » 20 Okt 2021, 23:06

Ja sam nakon nekih analiza prosle godine dosao do zakljucka da imam antitela na mononukleozu, sto valjda znaci da sam je "prelezao" ali bez simptoma.. A po kolicini antitela u tom trenutku, doktorica mi rekla da je izvesno to bilo skoro (prethodnih 6 meseci).

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Zdravlje

Post od Mares » 21 Okt 2021, 14:22

Ja sam imao mononukleozu (tzv. Epsten Bar virus) pre 6 godina, par dana posle nove godine je fasovao, secam se da takav bol u grlu u zivotu nisam imao, bukvalno ko zilete da gutam. Jedno 3 nedelje sam se lecio, temperaturu nikako skinuti, uvek oscilira od nekih 37.5-40+, u prve dve nedelje antibiotici koje mi dogktor prepisao nisu radili posao, ja se vise smorio i odlepio od kucnog lencarenja, trecu nedelju mi prepise panklav, vec drugi dan uzimanja osetim se preporodjeno, temperatura nestala, u toj nedelji kad sam bio na panklavu najbolji drug slavio 30-ti rodjendan, naravno nalipacio se rakijestine na proslavi, kako sam zavrsio sa panklavom od sledece nedelje vaskrso i proslo me sve, nastavio sa uobicajenim nacinom zivota, alkoholijada par puta nedeljno klasika, nikakvo mirovanje, malo sam bio ublazio hranu jedan period na preporuku lekara, batalio suhomesnato i mlecne proizovde sveo na minimum.

Te godine kako je stiglo prolece, virus je ocigledno fino oslabio imunitet jer sam tada prvi put imao alergiju na polen, korov itd...narednih godinu-dve alergija se svela na minimum, sredio sam imunitet tako sto sam malo korigovao ishranu, ubacio voce koje skoro svaki dan jedem (pre skoro nista), smanjio industrijske slatkise i sokove na minimum, mlecne stvari isto, suhomesnato za kucu nisam kupio zadnjih sigurno 5-6 godina :mrgreen:, naravno ne znaci da to nije zdravo jesti, jedem kada se servira meze, kulen obozavam, ali sve to samo domace izvedbe.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zdravlje

Post od Momčilo » 21 Okt 2021, 15:55

Kako čitam tvoj post, odmah sam se setio da je i mene u jednom trenutku pre ja mislim 2 godine uhvatila jaka bol u grlu, bukvalno kao zilete da gutas, nocu nisam spavao od bola.. I ja sam se danima lecio prirodnim lekovima, čajevima, vocem, cak sam i šerbet pio, ali ni malo nije pomoglo. Posle 3 dana sam uzeo panklav na svoju ruku, i vec posle 1 tablete sam bio preporodjen. Tako da, moguce da sam i ja tad prelezao mononukleozu, s obzirom da imam antitela..

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 28 Okt 2021, 13:55

Društvo pozdrav sa hirurgije KCS.
Ništa strašno, operisao žučnu kesu laparaskopski ali nije baš ni jednostavno kao što sam mislio slušajući priče. Dobro je što oporavak ide brže nego kod klasične operacije.
Srećom rešio na vreme bez komplikacija.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Dobro veče

Post od ikac2000 » 28 Okt 2021, 13:57

Brz oporavak!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Dobro veče

Post od member » 28 Okt 2021, 14:00

Brz oporavak!
Ko ti je radio - Žuvela ?

Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Dobro veče

Post od ljuba » 28 Okt 2021, 14:11

Brz oporavak ti želim i ja. Što smo matoriji to sve sporije ide :)

Verstuurd vanaf mijn SM-A515F met Tapatalk


ftj
Postovi: 13039
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ftj » 28 Okt 2021, 14:51

To bih i ja trebao da radim nekad, videli su mi na tehnickom da imam kamencice, iako nemam nikakve tegobe.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dobro veče

Post od trojanac » 28 Okt 2021, 16:37

Preporučio bih rešavanje dok miruje. Može ozbiljnu zajebanciju da ti napravi. Kod mene je bilo par kamenčića pre 5 godina. Sad puna kesa. A vreme brzo prođe.
Sreća pa se nije upalilo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Odgovori