Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Razne teme, pitanja, iskustva
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Ogi » 15 Jan 2012, 23:16

Danas na glas pred zenom prokomentarisem kako su kolegi sa VG ukrali auto... Megan, covek imao temu, kupio ga ja mislim u Oktobru, ne znam da li ste primetili... i ona kaze "samo vi slikajte automobile i postavljajte na internet i pricajte koliko ste ulozili u njih..." Samo sam zacutao. Nateralo me na razmisljanje.

Sta vi mislite? :roll:

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od TheWickerMan » 15 Jan 2012, 23:19

Nja... ko ce da krade Alfu? :lol:

salim se,ima tu logike,nekada sam krio tablice na slikama ,sad ne... iskreno,jedino izbegavam da pricam koliko sam vozio jer ima MUPovaca svugde,narocito na Fejsbuku ;)

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od profesorPROST » 15 Jan 2012, 23:29

Ogi je napisao: Sta vi mislite? :roll:
Ti svakako iznosiš previše ;)
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Texonja » 15 Jan 2012, 23:36

Po meni ne moze puno da steti bilo sta sto iznesem, tj ne vidim kako moze to da pomogne lopovima?
OK, moze ako kazes "imam alarm taj i taj... izmesten OBD... i skriveni prekidac" , ali opet i to nije neka velika pomoc. Narocito mislim da lopovi imaju pametnija posla nego da kradu auto jednog ludaka koji je stavio X zastita, pored toliko drugih koji nemaju ni alarm. Sto se tice tablica, ionako na ulici moze da vidi moj auto sa sve tablicama, pa ne vidim poentu da ih skrivam na fotkama.

Long story short, mislim da je to razmisljanje pomalo paranoicno, u fazonu Ilije Cvorovica. :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Gaginh0 » 15 Jan 2012, 23:42

Kontam da to nema veze, uostalom sta njma znace moje tablice?

Imas Megana koji se lakse ukrade od Fabia i ne stavis nista od opreme...

Sto mene svakidan pitaju sto "za te pare nisi kupio Golfa ili Passata"? Zato sto moras sve zivo da mu stavis i opet da strepis... Ovako kupis auto koji se manje krade, stavis mu Zeder i Alarm, pa jbg onda...

Ako lopov zeli da ti ukrade auto, ukrasce ti ga u dvoristu zajedno sa alarmom, zederom i tvojim psom!
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od methane.master » 15 Jan 2012, 23:43

Što se krađa tiče, danas su i lopovi surfuju netom, ali nešto ne verujem da će mi manje ili više detalja spasiti ili ne auto, za slučaj da se neko ozbiljan nameračio na njega.

Što se informacija o sebi tiče generalno, svako valjda ostavlja onoliko koliko misli da treba. Internet jeste prilično "nebezbedno" mesto i treba biti oprezan, ali ne treba biti ni paranoik.
Širim haos!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Floyd » 15 Jan 2012, 23:56

Kradja nema nikakve veze sa forumom...
Nit lopova zanima koliko je ulozeno u auto jer ga ne krade da bi ga registrovao i vozio, niti je u pitanju neki izuzetno redak primerak pa se trazi info kako doci do njega (kao u filmu Gone In 60 Seconds).
Megan 2 se puno krade iz razloga sto je kradja istog veoma jednostvna.
Gledao sam reportazu na FR televiziji kako ih klinci iz geta kradu iz zahebancije da bi se malo vozali...

Za ostale privatne informacije...zavisi od toga sta se iznosi. FB je gori po tom pitanju ;)
Texonja je napisao:Long story short, mislim da je to razmisljanje pomalo paranoicno, u fazonu Ilije Cvorovica. :)
:plusone:

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od djiuliju » 16 Jan 2012, 00:30

Pa i ako bas traze kola po netu, valjda ce da zaobidju onaj za koji napisemo da ima zeder, obd, alarm ili sta vec.

Mene vise zabrinjava sto je Ogi papucar i sve prica zeni :lol:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Gaginh0 » 16 Jan 2012, 06:33

^
Dobar je Ogi, ali stres na poslu jbg :mrgreen:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od zuzazu » 16 Jan 2012, 08:03

Ogi je napisao:Danas na glas pred zenom prokomentarisem kako su kolegi sa VG ukrali auto... Megan, covek imao temu, kupio ga ja mislim u Oktobru, ne znam da li ste primetili... i ona kaze "samo vi slikajte automobile i postavljajte na internet i pricajte koliko ste ulozili u njih..." Samo sam zacutao. Nateralo me na razmisljanje.

Sta vi mislite? :roll:
Nisu u pitanju samo automobili, niti neke druge vrednosti koje imamo...
Nemate pojma sta bolesni umovi mogu da smisle.
Tvoja supruga je 100% u pravu.
Govorim empirijski.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Texonja » 16 Jan 2012, 08:56

@Zuzazu, u 17 postova koliko imas, ovo ti je drugi put da koristis rec "empirijski", a njoj je prosek jednom u 10.000 postova. Sad narednih 19.983 koristi neku drugu. :mrgreen:

A sad ozbiljno... Logicno je da nekome nesto ukradu, kada ima puno clanova na forumu. Evo uzmi i u privatnom zivotu recimo 5.000 vlasnika automobila i videces da su barem jednom ukrali auto, a iako su ukrali auto samo jednom coveku, njih 10 ce da kaze da su i njemu jer su lazovi. Pa zar nije bio onaj clan (ne znam mu ime) koji je izmislio i osobu i auto. Koliki je problem da neko pod nickname-om "trlababalan" pise kojestarije i snima film? Ne kazem da je taj konkretno izmislio da su mu ukrali Megane, nego kazem da je veca verovatnoca da je neko sa foruma izmislio da su mu ukrali auto, nego da su mu zaista ukrali.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 09:02

Hm, onda moj auto nece niko dirati. Treba tamo da ubacim veliku sliku sa tablicama i osobenim detaljima auta :lol: :lol:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od Grujic » 16 Jan 2012, 13:28

Slazem se da smo cesto nesvesni koliko ljudi cita forume, ali ne vidim tu neko opasnost po kola jer nemamo mi generalno nista toliko zanimljivo niti retko... A i nista posebno ne kazemo sto se toga tice.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od nikaragva » 16 Jan 2012, 13:31

Mislim da je to slicna prica, kao o donorima organa. Kad neko ima sve podatke o tebi i tvojim organima, a dovoljno je mocan da ti ih uzme kad mu zatrebaju ... :)

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Da li iznosimo previse detalja o sebi?

Post od zuzazu » 16 Jan 2012, 13:55

Texonja je napisao:@Zuzazu, u 17 postova koliko imas, ovo ti je drugi put da koristis rec "empirijski", a njoj je prosek jednom u 10.000 postova. Sad narednih 19.983 koristi neku drugu. :mrgreen:
Izvini ako sam te uznemirio vanstatistickom upotrebom reci u kolokvijalnom govoru.
Bez obzira, hvala ti sto pratis moj lik i delo.
Ocekujem da mi i u buducnosti teoretski ukazes gde sam uprskao empirijski. :buket:

Odgovori