Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 18 Apr 2012, 20:06

Ako ishrana nije resena dzaba ti sve to. Definicija se pravi u kuhinji. Mada primecujem da dosta ljudi uopste ne obraca paznju na nju ili ne zna kako se pravilno gradi definicija pa trenira do besomucnosti i samo pumpa misicnu masu, a bf ostaje isti.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Stjepa » 18 Apr 2012, 20:18

Ima ovde kompetentnijih od mene da odgovore ali ajde.
Treretana:
1) koristis teg da oblikujes misic
2) koristis misic da pomeris teg

Dve najosnovnije razlike.

steva_anya je napisao: neko da drzi samo kondicione treninge u sali, old school vezbe, Sparta fazon i sl
"prirodne vezbe" :mrgreen:
Znam dve osobe, obe u godinama, koje mogu da ti/nam (kako god) odrze takav trening u teretani sa svim "opasnim bilderskim spravama" da ti/nam ne bi bilo dobro posle 10min. Koristio bi i tegove a i kako ti kazes "prirodne" vezbe i u opste ne bi morali da te/nas opterete nekim tezinama. Tako da... Kao sto se ponavlja izjava u ovoj temi - mnogi idu u teretanu ali mlate besomucno. I sebe mogu svrtati tu.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 18 Apr 2012, 20:45

Ne slazem se da se definicija pravi u kuhinji pravilnom ishranom.
Tako se moze korigovati "salce" i sl, ali bas definisati misic, npr "izvuci triceps" - to je cisto vezbanje.

Stjepo, ima i toga, ali nemoguce da od svih "zaobljenih" momaka koji godinama idu u teretanu svi oni rade pogresno. A i to pogresno je sirok pojam ... U ovim teretanama ima zaposlenih, neki su manje neki vise profi, ali setaju, gledaju, kontrolisu i savetuju kako sta da se radi...

Nije poenta uraditi nesto sto ce te za 5 minuta slomiti ... Uzmi dzak cementa od 50kg i setaj uz stepenice :) Mislio sam na pravi trening, razgibavanje, malo sporta [fuca, basket], pa vezbe, opet malo sport, i onda bas jake vezbe. Bilo je to u Radnickom ranije, medjutim bilo malo zainteresovanih ...
Kazem da bude trening, da bi se slusao trener, da ima discipline, a ne da 6-10 likova jurca kako ko hoce ...
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 18 Apr 2012, 20:57

Pa sta pokriva misic nego salce? :)

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Stjepa » 18 Apr 2012, 21:01

@Steva a o tome ti i pricam - teretana je sirok pojam, mnogo kombinacija. Iako imam trenutno dobro pauzu od kada sam je posetio zadnji put (oko 6 meseci) proveo sam toliko vremena i sreo toliko ljudi da sam neku "filozofiju" pokupio pa iako se ja nisam "uradio" mogu nekog pocetnika da posavetujem barem ono najosnovnije.
I kao sto rekoh imas ljude koji dodju da bi izgradili telo, trugi da bi bili jaki i nabubreli, treci eksplozivni i zaj*bani u klincu, cetvrti sirovine... Mozda pogresim sa nekim od opisa ali poenta je jasna. Pitaj slobodno nekoga koliko mu je bitna misicna masa i sve ce ti biti jasno.
Kao sto rekoh znam dva trenera koji mogu da ti odrze takav trening da je efekat razbijajuci, a da ne vidis dzak od 50kg. Izmedju ostalog ima jedan program P90X koji udara i ja nema sanse da izdrzim tim tempom celih sat vremena dnevno koliko je potrebno, ali kida.
Upoznao sam u ljude "masa, masa je mama" i to je drugi tip treninga.
A opet video ljude (ne i neki ozbiljniji razgovor jer su nekako... tankih zivaca i nismo na istoj frekenciji) za koje bi na ulici rekao da su nista posebno ali bi se pokajao da im kazes pogresnu rec.
Sve zavisi ko zbog cega ide u tretanu. ;)

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 18 Apr 2012, 21:04

Koza i potkozno tkivo. Koliko ce biti debelo "salce" zavisi i od ishrane i od vezbanja. Masti se trose kad se iskoriste telesne rezerve - zalihe secera, na prvom mestu glukoze a zatim glikogena. Masti se stvaraju kad ima viska glukoze. Kad je sve to u manje-vise granicama normale postoji sklad.
Sklad se postize ishranom, medjutim uz adekvatan trening i sa "losom" ishranom moze da ga nema. Idealna ishrana ce eliminisati "salce" ali nece dati oblik, tonus, elasticnist i snagu misica - to ce vezbanje.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Scuderia » 18 Apr 2012, 21:36

Govorim o definiciji kao 'otkrivanju' tih misica. Normalno da ih oblikujes i povecavas treningom :doubleup:

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Med » 18 Apr 2012, 22:54

Е, ја се не угојих ;)
То ми даје подстрек...а, рекох ли да сам очистио "справу"?!?!
Само да још кренем, хехе!

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Uroš S. » 19 Apr 2012, 01:17

Stjepo pogodio si bas gde treba, to je sustina priče. Moj "trener" iz teretane, čovek me polomi na treningu od 45 minuta a ne uzmem teg veći od 2.5kg, isto tako otkinem grudi sa 40kg na benču(šipka plus 20kg), a maksimum mi je preko 110kg, i tako za svaku grupu posebno, sa jako malim kilažama može jako mnogo da se uradi.

E Stevo pretera ga, pa toliki bilderi decenijama pričaju da definicija dolazi iz kuhinje i da čini preko 2/3 dobrog izgleda(pod time mislim na jasno izražene mišiće na celom telu).

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od mljacko » 19 Apr 2012, 21:49

Ja sam pocela da trcim, sa inspektorom Mljackom.
Za pocetak 2 kruga "oko skole" - 1.7km :cool!:

P.S. Plan mi je da "podelim" trening.
Posto sam s.k.o.t trcacu ujutru i uvece sa Mljackom po 2, 3 kruga dok ne udjem u stos, onda cu verovatno da povecavam.
Koliko sam "van forme" pokazuje i to sto sam posle 1.7km bila skroz na skroz mokra, ali za razliku od mog proslog pokusaja - ovog puta sam mogla da disem :sreckovic:

Postoji odlican sajt: trcanje.rs pa ako nekog zanima moze da gvirne...


http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od methane.master » 19 Apr 2012, 22:51

Mislim da Mljacko nije baš trkački pas. :think:
Širim haos!

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 20 Apr 2012, 05:38

Kad odlucis da pojacas trening uzmes Mljacka u ruke pa radis sa opterecenjem. :)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od mljacko » 20 Apr 2012, 07:40

:rofl: Mljacko trci brze od mene i verovali ili ne cak me i vuce da ne stanem. :)

P.S. Jooooj, sve me boli :uplakan:
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od FitnessGuy » 27 Apr 2012, 11:35

Pozdrav, narode! :)

Evo i mene posle nekog vremena. Imao sam puno obaveza oko Fibo sajma.

Dakle, kraj još jednog sajma. Poslednji u gradu Esenu. Od naredne godine domaćin će biti Keln. Tek je prošao ovaj, a ja jedva čekam naredni.

Pravi fitness raj. Sajam se prostirao na čak 12 ogromnih hala, na desetine hiljada posetilaca, svi najpoznatiji takmičari i takmičarke, proizvođači suplemenata, opreme...

Štandovi prepuni suplemenata, cene izuzetno povoljne, nekada čak i smešno niske. Testeri su se delili na sve strane, degustacije na svim štandovima, mnogo noviteta. Mogle su se isprobati najnovije sprave za vežbanje. Prelepe fitnesice na sve strane....

Uspeo sam upoznati mnogo novih lica, koja su mi ranijih godina izmicala. Tako sam imao prilike da dobijem potpisane slike i napravim zajedničku fotografiju sa legendama poput Cutlera, Kai Greena, Lee Priesta, Toney Freemana, Oksane Grisine, Guntera Schlierkampa, Lionela Beyeke, Ed Nunna, Alekseya Lesukova itd.

Moj kompletan izveštaj možete pročitati ovde http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezba ... dinga.html
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od FitnessGuy » 27 Apr 2012, 12:14

Evo i jednog dela moje "kolekcije" legendi :mrgreen:

Francis Benfatto - prava legenda. Čovek izgleda neverovatno dobro. Ogromne ruke. Dobacio mi kako je oduševljen jer ga mlađi uglavnom slabo prepoznaju i znaju njegove uspehe.
SlikaSlika

Jay Cutler - konačno ga upoznah. Nije mi žao bolova u leđima i nogama od dugog stajanja u ogromnoj liniji fanova. Ipak, neprofesionalno od njega što je kasnio preko pola sata, a onda namestio mrzovoljan izraz lica. Videlo se da mu jako dosadno i teško palo fotkanje, rukovanje, potpisivanje... Ipak, kao njegov veliki obožavalac, poželeo sam mu petu Mr. O titulu. :)
Slika

IFBB Pro Lionel Beyeke
Slika

IFBB Pro Fouad Abiad - profesionalac, ljubazan, spreman da podeli savete. Zaštitno lice Scitec Nutritiona
Slika

Günter Schlierkamp - ogroman i dalje iako se ne takmiči već poduže, duhovit i vrlo prijatan čovek. Uspeo sam malo duže da popričam sa njim.
Slika

IFBB Pro Evan Centopani, zaštitno lice Universala. Izuzetan čovek.
Slika

Troy Alves - Veliki profesionalac, vrlo ljubazan čovek. Zamolio sam ga za fotku van "radnog vremena", ustao je i ispoštovao me, uz obrazloženje da je to učinio samo zato što sam ga pristojno i ljubazno zamolio. Deluje tako sitno na bini među onim grdosijama, a uživo je ogroman u odnosu na nas obične smrtnike. :D
Slika

Čuvena IFBB Pro fitness takmičarka Oksana Grishina. Vrlo prijatna i skromna devojka. Kada je čula da ima velikog fana u Srbiji, oduševila se. :) Odmah me ponudila da sednem sa njom za sto u ugao štanda i popričamo malo. Potpisala mi jednu njenu fotografiju. Devojka je izdržala 4 dana sajma na nogama, od jutra do mraka, i sve vreme bila jako raspoložena i ljubazna. Pravi primer profesionalizma.
SlikaSlika
Slika

Deo "ulova" za taj dan ;D
Slika
A, ukupan ulov na kraju sajma je izgledao ovako :D :D 80% toga bilo je uhvaćeno ili osvojeno, ostatak kupljen po smešnim cenama
Slika

Slika

Prelepe Scitec Nutrition takmičarke
SlikaSlika

Slika

Čika Coleman je ljubazno delio autograme i fotkao se sa fanovima :)
Slika
IFBB Pro Roelly Winklaar šmekerski ćaskao sa fanovima na štandu BSN-a. :)
Slika

Ed Nunn, fantastičan čovek. Tako pozitivno lice. Šaljivdžija. Naprosto je mamio posetioce i svi su želeli da stanu pored njega, pa ni ovaj mališan nije odoleo da upozna velikog čiku. :)
Slika
Na kraju još malo lepih fitnesica :)
Slika
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Odgovori