Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od danijel00 » 07 Jul 2020, 22:19

isto... al ajd probaj da ne seces, nego zapisi sve što pojedes, pa ćeš sam krenuti da smanjujes šta ne treba... i sve što popijes ;)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Skipper » 15 Jul 2020, 16:25

Ja skinuo nekih 6-6.5 kila za malo manje od mesec i po dana od kad sam malo poveo računa o ishrani.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od HKS » 16 Jul 2020, 16:29

Valjaju li ove kucne varijante hiperekstenzije? Najbolje bi bilo uzivo odmjeriti, ali mogu samo preko slika jer je u drugom gradu.


Slika
Slika
Slika




Druga varijanta je da napravim takvu spravu, ali u tom slucaju bih morao cekati da se izradi i pitanje kako bi ispalo. Cijena bi bila blizu ove sa slika. Mana bi bila ta da ne bi moglo da se demontira, a prednost sto bi bila cvrsca.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 16 Jul 2020, 23:05

Ne radim na toj spravi nikada. Po meni, bezveze bacanje novca. Ako ti se radi baš hiperekstenzija, radi je na podu. Ako ti je neophodan oslonac za noge , možeš da improvizuješ- npr. Sastaviš 2-3 stolice, stopala zavučeš iza posljednje stolice, i odižeš trup u vis.
Nisam gledao uputstva na Instagramu.

Xeroj, koliko kalorija pojedeš u tih 1h ? Ne bude ti muka ?

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od HKS » 16 Jul 2020, 23:51

Na podu kicma ide u minus, taru se prsljenovi, ne bih to. Kao kad bi na ovoj spravi isao skroz gore.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 17 Jul 2020, 01:31

member je napisao:
16 Jul 2020, 23:05


Xeroj, koliko kalorija pojedeš u tih 1h ? Ne bude ti muka ?
Pa zavisi...za sada nemam neke velike restrikcije, recimo da je najgore sto pojedem velika pica u Pizza Bar-u, a poslenji put sam i tu parce ostavio...vecinu vremena pojedem neku prosecnu gurmansku sa pomfritom ili slicnu velicinu neke druge hrane...recimo, kod dede u Takovskoj obicnu pljedzu od 300g sa lukom i alevom.
Opet, danas pojeo 2 tanjira graska i pre toga jednu rol virslu dok sam isao do mojih...juce jeo 2 porcije Kineza...generalno obrok mi je isti kao i kada sam jeo 2-3 puta dnevno, nemam potrebu za vise.
Ne brojim kalorije i ne opterecujem se jos uvek izborom hrane.
Ja sam i ovako razredjeno jeo, imao dosta sati pauze, 90% vremena 2 obroka...pa mi nije tesko palo, ali znam ljude da im je bila frka prvih 7 do 10 dana.

Desi se nekada da ogladnim, jedem i ne opterecujem se.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 17 Jul 2020, 05:54

HKS je napisao:Na podu kicma ide u minus, taru se prsljenovi, ne bih to. Kao kad bi na ovoj spravi isao skroz gore.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Tom logikom bi gimnastičari završili u invalidskim kolicima, pošto na njihovim treninzima kičma ide u minus milion puta godišnje. :)
Kako hoćeš, tvoje su pare ali ja ne vidim preku potrebu tom spravom.
Za gradnju te grupe mišića samo udri mrtvo dizanje i veslanje u pretklonu.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 17 Jul 2020, 07:55

Gimnasticarima prvima stradaju zglobovi, oni ekstremno nezdravo vezbaju, verovatno medju nezdravijim sportovima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 05 Avg 2020, 22:55

steva_anya je napisao:
05 Jul 2020, 22:46
steva_anya je napisao:
31 Jan 2020, 15:49
Za Bozic 109.9kg
Danas 101.4kg, 8.5kg manje (osecam i vidim da gubim svugde: podbradak, ledja, stomak)

3 obroka (7-8 ujutru, pa na svalih 5-6 sati). Pijem vodu. Ovo je kao neka hrono dijeta ali ima i mesa :)

Sad na 93.5kg, posle hrono januar-feb, malo vratio tokom Corone u martu-aprilu, u maju-junu nastavio hrono i keto.

Od 95-96kg ubacio sutiranje na kos u sali po 30-45min na pocetku, sad sam na 45-60min.

Cilj je pre bio 95, sad sam pomerio na 90, a verovatno cu i spustiti na 88-89.

Pre neki dan bio na -20.1kg, danas 19.5kg (sve zavisi kad se merim, i da li sam se nalio tecnosti).

Sad krecem samo jake vezbe za trbusnjake, vrlo malo sklekove i mahom keto ishrana (5 dana) + 1-2 dana hrono i neki dzank fud tipa parce pizze/burger.

Treba da zategnem donji stomak (trbusnjaci i ledjnjaci) i gornji otisao na kasiku :)

Ono sto mi se najvise dopada sa ovoliko manje je:
- nemam bol u ledjima pri duzoj voznji
- inace nisam hrkao, mozda 1x mesecno, ali od januara kaze supruga ni jednom da me nije cula
- manje se znojim
- nema kriza za kocom ili fast foodom
- manje kolicinski hrane mi treba da se zasitim

Ko god treba da smrsa: moja podrska, nije tesko sem pocetnih kriza, a prosto je: jesti manje - trositi vise. Ja sam i sa keto i hrono skidao, a skinuo sam i sad 1.5 kg za 7 dana a jeo najstrasnije u hotelu - plivao ceo dan, igrao se sa decom, malo sauna tj potrosio vise nego sto sam uneo.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ivan » 06 Avg 2020, 16:05

Mrzi me da trazim svoj zadnji unos, ali sam skinuo sa 107 na 85kg jos prosle godine i onda to odrzavao bez vecih problema, kada se rodila cerka, tu sam se ekspresno ugojio 5kg u mesec dana, neispavan, pa sam konstantno jeo jaku hranu, osecao da mi fali energije, posle sam i tih 5kg lagano skinuo.

Manje sam sklon prejedanju, ne jedem vise 2 bureka za dorucak, ne pojedem celu porodicnu picu sam za rucak itd.
Zadnji put sam prosle nedelje jedva pojeo 3/4 porodicne pice, a mogao sam celu.

Ranije i kada sam se gojio sam bio fizicki aktivan, dosta setao, trcao, radio zgibove itd., ali sam preterivao sa pre svega energetskim picima i grickalicama, pa onda tek sokovima i obicnom hranom.
Kada sam bio mladji navikao sam da mogu da jedem sta hocu, koliko hocu i da sve potrosim i valjda se metabolizam usporio kada sam zagazio u 30te pa sam u roku od par godina dosao do tih 107kg mic po mic.

Nemam neke specijalne mudrosti da iznesem na ovu temu, sigurno se ne hranim po preporukama nutricionista, trudim se dosta mesa i sira da jedem, povrce tu i tamo, voce bas slabo, radio sam krvnu sliku pre par meseci, odlicna, nizak holesterol.

Tako da mislim da je moja situacija kombinacija fizicke aktivnosti i mozda nesto ubrzanog metabolizma pa potrosim solidan unos kalorija.
Mozda bi svako trebao da nadje neki rezim koji mu najvise odgovara i odrziv je na duze staze.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ikac2000 » 06 Avg 2020, 16:40

Ja sa 107 na 84, vec godinu ipo, tacnije godonu ipo traje pad kg.

Bez keto i tih dijeta, to nije odrzivo.
Manje slatkisa, ali jedan sladoled dnevno obavezno, pivo ne svakog dana, hleb smanjen, ali pice, pastete i kobaje (sve u DE, znaci sa dosta manje masti nego u Srb obicno). Znaci ne odricem se apsolutno nicega.

I minimum 10k koraka dnevno, mada kolicina hrane i povremeni zgibovi i sklekovi, da se telo ne opust, najvise doprinosi.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 06 Avg 2020, 22:59

Ja samo da vas pozdravim. Sa vagom ne razgovaram. :loool:
Posetite www.garaza.rs !

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od danijel00 » 07 Avg 2020, 21:26

:) razumem te. nisam mesec dana prišao vagi, a ne preskacem obroke

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Skipper » 10 Avg 2020, 10:31

Skipper je napisao:
15 Jul 2020, 16:25
Ja skinuo nekih 6-6.5 kila za malo manje od mesec i po dana od kad sam malo poveo računa o ishrani.
10 kila manje od kada pazim na ishranu ali i dalje imam još dosta da skidam.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7065
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od DukeNS » 11 Avg 2020, 02:56

Ja ne smem ni da napisem na koliko kg sam spao. Neko bi se obradovao, dok sam ja pao u depresiju kako sam se osusio kao grana. Pisao sam vec da sam zeznuo ledja jos u julu pre godinu dana i od tad sam bez fizicke aktivnosti, a jos i mnogo manje jedem. Sa 4 rekreacije nedeljno (2 puta fudbal, 2 puta kik-boks) i nesto zgibova i propadanja, sam spao na 0 aktivnosti. Ramena i ruke su mi kao kod devojcice. Taman kad pomislim da mi je bolje i da cu malo krenuti sa vezbanjem, ledja me podsete da mi nije vreme. Na sve to sam jos dobio i stomačić. This time, next year... :uplakan:

Odgovori