Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od DukeNS » 29 Nov 2019, 17:07

Nece uopste da mi otvori disk i prepozna bilo sta na njemu. Sad sam zvao ordinaciju i rekli su da ce oni to uraditi i poslati mi mejlom. @Grujic , prosledjujem cim meni stigne. Hvala za ponudu!

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 29 Nov 2019, 18:22

Žao mi je što ti se to desilo.
Dva pitanja:
Ne znam jel može biti od pomoći, ali da pitam, gde si radio magnet?
ja sam ga radio u MAG i u VMR. Doktori su mi se oba puta žalili na snimak iz MAG-a. Em nije dobro uradjen, em nije dobro očitan. Zaključak je da u VMR su oba puta odradili bolje. Razlika je u tome da li je potrebna operacija ili ne. Velika razlika.

Drugo pitanje: kod kojeg fizijatra si išao?

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7024
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od DukeNS » 29 Nov 2019, 21:08

U Magu sam radio. Ne znam, tamo me je doktorica poslala. Rekla mi je, a to je ponovila i nakon mog snimka, da je zadovoljna kako ispadne.

Fizijatar je Valerija Klem. U Pap Pavla ima ordinaciju.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 13 Dec 2019, 19:35

Ne znam za tu doktoricu,a nadam se da mi neće ni biti potrebno da znam.
Sad nedavno sam čuo za jedan slučaj da je čoveku nestao jedan disk. Potpuno nestao, nema ga, ne vidi se ni na magnetu kao da ga nikada nije bilo. Bio je i na Banjici i niko u Srbiji još nije uspeo da postavi dijagnozu, a kamoli nešto drugo. Pričala mi njegova sestra,pa ne verujem da bi lagala za takve stvari.
Meni zvuči malo nestvarno, ali eto.

Da se malo apdejtujem. Nakon 6nedelja sam na 101kg, tako da pretpostavljam da ću ispuniti neki mini cilj,a to je ispod 100tke do Nove Godine. Udradio nekih 15ak laganih treninga jer za nešto više trenutno i nisam spreman. Kardio ne radim uopšte, zasad. To ću ubaciti tek kad napredak malo uspori.
Prehrana sredjena skroz. Kalorije ne obaram,zasad. I njih ću posle, kad bude potrebno. I dalje se dobro jede :)

Vadio sam krv, čisto onako iz radoznalosti. :) Rezultati su naravno, katastrofalni. Ali rešićemo i to, ne može sve preko noći.


Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Martin » 14 Dec 2019, 10:35

Nemoguće, znači - NE MO GU ĆE.

Znači, disk se dezintegrisao - a kičmena moždina se samoskratila??? :rofl:

Jedino, kao je doktor ili medicinska sestra koja je to čula bila frizerka pa završila kurs za medicinksu sestru/kupila diplomu itd....




Moguće, da se disk toliko stanjio, da je teško uočljiv na MR. Zdrav disk je debljine oko 5-6 mm, a ovaj možda 1-2 mm, mada i to je opet ekstrem.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Grujic » 14 Dec 2019, 10:48

To nestao disk je nedovoljno precizno, iza toga moze da stoji sasvim objasnjiva pojava.

A ovako se ne zna ni na sta se odnosi.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od HKS » 15 Dec 2019, 17:24

Jel leg extension losiji od cucnja po pitanju opterecenja (ostecenja) koljena? Da li onda izbjegavati i leg curls, u ovom drugom snimku je lik i njih pomenuo kao lose?







Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Ji 4Tze » 15 Dec 2019, 21:48

Ne treba preterivati s kilažom, zahvalna je za pripremu i da se vratiš u formu.
Čučanj i iskorak s opterećenjem su sigurno učinkovitiji ali je tu uvek problem što imaš veliku mišićnu grupu = velika težina = velika šansa za povredu
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od trojanac » 16 Dec 2019, 10:14

Opustih se previše u poslednje vreme. 97.7 kaže vaga jutros, a bio sam sišao ispod 97.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Rolla » 05 Jan 2020, 19:46

Ja pre mesec dana uradim krvnu sliku i ispostavi se da imam povisen holesterol.
Moj dan je pocinjao tako sto na putu do posla pokupim nesto malo u pekari, pa onda "dorucak" oko 12-1 na poslu i na kraju oko 5-6 rucak kuci.
Usput na poslu neretko imamo nesto slatko u kancelariji i uvece se po nekad spremale palacinke ili neki cips i sl.
Na kraju holesterol 1.5 preko gornje granice ali za mene koji imam 28 god, 186cm i 85 kg je alarmantno.

Od tada sam poceo da vodim racuna sta jedem. Ujutru kuci dorucak tipa ovsene pahuljice, kajgana sa jednim zumancetom, sendvic sa curecim prsima i sl.
Na poslu izbegavam testo tipa pice ili testenine, od rostilja jedem belo i junece meso, izbegavam slatkise i dodao sam voce u ishranu.
Naravno kuci je izbaceno sve slatko i masno.
E da, trudim se da ne jedem beli hleb, i uopste unos drugih brasnih namirnica sam sveo na minimum.

Nakon mesec dana sam izgubio 6 kg. Bez ikakve fizicke aktivnosti i naravno bez gladovanja. Samo je poenta uvesti neki balans.
Sada moram malo fizicki da se aktiviram jer osecam da sam izgubio malo misicne mase.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jan 2020, 20:13

Kako ti stoje AST i ALT?

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Rolla » 05 Jan 2020, 22:39

AST 29
ALT 18
Kao i sve ostalo, u granicama.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Puzo81 » 05 Jan 2020, 23:51

Enzimi jetre :D

Imao sam laparoskopiju žuči pre 8god pa od 1 u 6meseci radim lipidni status i pomenute enzime jetre.

Jedno 3god sigurno imam ukupni holesterol 6,2-6,7, parcijalni dobri ispod normale, LDL iznad, trigliceridi bili 4,7. Doktorka nilad nije želela dati Atoris itd lekove jer sjebavam jetru i kao mlad sam. Prepiše dodatke ishrani tipa hartikol, redukciju ishrane, treninzi...

I esktra, izbacim pod br 1 slatko jer ono najviše gruva holesterol, brzu hranu i gazirano svw mada nešto nisam ni ljubitelj, ubacim više povrća, voća pomalo (ne sme mnogo, šećer gruva iako je voćni), vode standardno 3-4l pijem jer imam potrebu, domaća slanina, jaja, pršuta, sir masni, kulen ali svw u granicama normale...

I u junu julu kontrola, trigliceridi sa 4,7 na 2,1 (do 1,7normal), ukupni hol spao na 5,7 koiko se sećam, parcijalni nisu u okv ref vrednosti ali dosta bolji, enzimi jetre standardno dobri iako nemam žučnu kesu.

I pazi sad, od povratka sa godišnjeg u julu pa do kraja decembra, ručkovi, večere jedno 4x nedeljno u restoranima, sladoledi, gazirano, kolači u poslastičarnici, giros, indeks... I trigliceridi bato na 4skoro a holesterol na 7,2 :glavomuzid:. Za 5meseci sve sjwbo totalno.

Opet dala dopunu ishranu Arterinorm, lista hrane i ako do juna ne vratim svw kako treba kreće mi Atoris koji je pijw doživotno i sjebava jetru kao i svake tablete.

Nema zajeb više, ubacio sam i ribu 2-3x nedeljno (rečna-morska-konzerva), jaja moraju zbog proteina i dobrog HDL-a, pančeta domaća, piletina, krastavac i paradajz, kesten...

185cm/100kg 38god, treniram 4x nedeljno.

Fitički sada izgledam kao da imam 90 plafon.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 06 Jan 2020, 07:03

I tih 100kg je mnogo. Mora to još da ide dole.
To što ti se čini da imaš kao 90kg, to ustvari znači upravo ono što ti i nalaz potvrđuje- da si pun masnoće iznutra tj.verovatno imaš visok procenat visceralnih masti (12-15%) što je zapravo veći problem od potkožne masnoće (šlauf oko stomaka). Otud i masna jetra. Idi na vagu koja meri visceralnu masnoću pa ćeš videti da sam bio u pravu. Procenat visceralnih masti se skida mnogo teže i sporije nego potkožna.
Zato se vraćam na početak priče- ako nemaš veliku mišićnu masu(a verovatno nemaš čim si jeo sve i svašta) skini još 10kg, ne zbog izgleda, nego zbog zdravstvenih razloga.

To nije ništa strašno što se ne može dovesti u red bez lekova. Ali treba vremena, možda i više od tih 6meseci. To zavisi od tebe i tvoje discipline. Nije teško, ali moraju se promeniti loše navike.

Ima raznih ljudi. Mom rodjaku sam dao preporuku da smanji jelo i piće, on kaže jok. Dobio dijabetes tip 2, i umesto da povede računa o zdravlju, on i dalje ždere a usput i pije lek,kaže tako mu lakše nego da pazi šta jede.
Jednostavno,neki ljudi nisu svesni svoje nesvesti.


Da se vratim na temu. Prestani da maltreriraš jetru jelom i pićem.
Smanji loše masti, smanji proste ugljikohidrate.
Kao dodatak prehrani preporučujem čajeve od korena maslačka, čička,i gujinu travu sikavicu.
Takođe obavezno ubaci tablete silimarin, to nije pravi lek, a pomoći će.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3250
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Puzo81 » 06 Jan 2020, 13:12

U pravu si, na 90kg bi bilo odlično i pokučaću kalorijski deficit svakog dana uz redovne treninge. Mišićne mase ima dosta, pogotovo torzo, leđa i noge i ne sme doći do atroviranja zbog išijalgije što je druga priča.

Istrošen mi je disk imi kako sw več zove jastučw uzmeđu dva pršnjena. Kada sam gledao na snimku fakrički je npr treći seo na drugi a izmešu trećeg i četvrtog je razmak veći nego što treba. Za 10godina sw desilo jedno 6 totalnih uklještenja da nisam mogao na noge. Poslednji put takav slučaj pre 3,5godine i kada sam nastavio trenirati (zaštitni položaji pri ustajanju i ceo dan, vežbe za išijalgiju koliko mi se god činile smešne pogađaju perfektno taj deo kičme, teretana tegovi +aerobni treninzi, plivanje...) nisam imao problema sve do preključe kada sam uzeo da ubacim veš u korpu, nezgodno čučnuo sa strane i kao da me je neko presekao mačem preko bubrega i pao sam na pod, ni makac.
Sa leve strane ispod bubrega na onom mestu boli haos. Ustati ne mogu jer gornji deo tela pritiska živac i hoće oči da ispadnu. Sve isto kao pre. Hitna neće da izađe, kažu pij diklofenak, maži voltaren i ćao. To je ok ali oporavak će trajati min 20dana, znam tako mi je bilo prvi put.
Već oprobano trebaju mi intramuskularno diklofenak, bensedin i ohb12 ili ono crveni vitamini za nerve komplex B12 ili kako već. Davali su i dexazon. Posle 3 bi mi bilo fest o mogao bih da trčim.
Sreča supruga se seti komšinice koja radi u hitnoj, dođe i da mi pomenuti mix, reče trebaće 5dana. Subota ujutru oko 1 ukljuštenje, puzanjw do kreveta, inekcija oko 18h i ka posle 24g ustanem na noge i višw nw moram mokriti u flašu. Juče druga inekcija, sads sišao sam do radnje, pažljivo.
Mislim da treba i ostale 3da da, neka idw do kraja.

Reče 3nedelje minimum nema naprezanja i teretane pa lagano obe vežbe za išijas i ostalo i realno moram 10kg dole jer mi je torzo baš veliki i vrši veliki pritisak na problematično mesto.

Mislim da je uzrok ovome debilno prejedanje i ležanje ovih par dana i slabo treniranje u decembru.

Odgovori