Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od HKS » 10 Maj 2020, 23:26

Ima li razlike u izvodjenju cucnja sa i bez tereta?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 775
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Blackshadow » 12 Maj 2020, 11:14

Ima, teže je sa teretom!
Ne bi trebalo

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
Shone STI
Postovi: 216
Pridružio se: 07 Nov 2012, 11:59
Garaža: Subaru Impreza WRX STI
Lokacija: Pančevo

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Shone STI » 12 Maj 2020, 11:59

Zavisi sa koliko tereta :) bez tereta radiš mišićnu izdržljivost sa tegovima je to uglavnom hipertrofija

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 13 Maj 2020, 19:55

HKS je napisao:Ima li razlike u izvodjenju cucnja sa i bez tereta?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
Zavisi gde drzis teret, moze da krene da ti prebacuje na druge misice od uobicajenih, pa treba blago prilagoditi ugao nekada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 13 Maj 2020, 20:27

Ja za 2 meseca (januar i februar) skinuo 14kg, pa sad za 2.5 vratio 4-4.5, i to nekako sve u stomak.

Ponovo cepam hrono/keto princip ali ubacujem sutiranje na kos i stoni tenis, a kad puste bazene i jednom nedeljno plivanje.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od HKS » 27 Maj 2020, 22:25

Koliko je ovo bezbjedno, ne moze prsten da se do kraja zavrne jer nema vise slobodnog navoja?

Slika
Slika
dnd dice simulator

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od rade74 » 27 Maj 2020, 23:52

Ma ok je

Sent from my MI 9 using Tapatalk


programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od programer » 28 Maj 2020, 00:25

U zavisnosti šta radiš, može i bez njih, tako da je ok što rade kaže. Inače po pravilu, treba da ide kontra, jer u ovo udubljenje što se vidi na prstenu, ide gumica.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 05 Jul 2020, 09:42

Zadnjih par meseci sam u prilično lošem stanju. Ugojio sam se nekih 10kg, energija na nuli, česti napadi gladi tačnije napad želje za čokoladom.
Probao nekoliko različitih režima ishrane, neki novi a neki za koje iz iskustva znam da rade posao... I ćorak. Izdržim po 15-20 dana maltene po ps-u, skinem možda 1kg i smorim se. A energije nemam ni za osnovno funkcionisanje, pa zveknem kilo čokolade i onda sam kao nov... Nekih par sati

Nakon malo istraživanja, uz konsultaciju sa drugarom čiji je kolega imao isti problem, odem kod endokrinologa i odradim tzv. ogtt test. Ispostavi se ono što sam i pretpostavio, imam veoma jaku insulinsku rezistenciju.
U suštini, trebalo bi da može da se reši relativno brzo ali uz striktno pridržavanje odredjenih pravila. U mom slučaju to znači BUKVALNO bez ikakvih slatkiša, ništa po neka kockica na par dana, ništa cheat day itd... Ne bih da pravim potpuno nagle rezove u fazonu potpunog izbacivanja testa i barene hrane, pogotovo u ovo doba epidemije. Izbacio sam slatkiše u potpunosti, testo sveo na minimalnu meru i "uobročio se" tj jedem u pravilnim razmacima i u istim terminima. Za sad ide ok, osećam se bolje i lakše. Vaga pokazuje mali boljitak, ali je to još daleko od dobrog. No, bitno je da smo počeli
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 05 Jul 2020, 10:17

Meni je sto puta lakše skroz izbaciti slatko nego svesti na "samo kockicu". Inače i ja sam u zadnjih par meseci dostigao rekordnu kilažu, 115kg. I, pošto je supruga veliki fan Čigote, rešim da odem s njom nedelju dana. Ako neko ne zna, to je hotel/bolnica na Zlatiboru koji ima programe mršavljenja. Kad dođeš izvade ti krv, urade analize, EKG, izmere te, pregledaju, a onda ideš na režim. Standardna ishrana bude oko 1300 cal dnevno, imaš 3 obroka i dve užine, a između su šetnje po okolnim brdima, vežbe u bazenu i u sali. Garmin mi je brojao da sam svaki dan trošio preko 4000cal. Hrana nije neukusna samo je prilično neslana, ima povrća, voća, sira, jogurta, mesa, imaju neki njihov hleb... Možda sam prvih dan-dva bio gladan, posle ništa. Em često jedeš em stalno imaš neke aktivnosti. A ni količinski nije malo, samo je od te količine veći deo povrće.

Rezultat, 4.7kg manje za tih nedelju dana. Doduše, od toga 2.4kg su masti, ostalo tečnost i mišići. Po mom mišljenju nije realno da i žena od 60kg i muškarac od 110kg imaju istih 1300cal obroka, i da sam zato gubio i mišićne mase, ali da im je tako lakše da pripremaju. Inače ako ti doktori odrede iz zdravstvenih razloga možeš da imaš i drugačije obroke. Imam i teoriju da zato što jedeš neslano telo izbaci višak vode (baš sam puno išao u WC prvih dana). Ali je u svakom slučaju jako dobar reset, čišćenje organizma, a i aktiviranje celog tela na vežbama i šetnjama.

Inače ekstremno debelih tamo ima samo 10%, a recimo trećina izgleda normalno ili čak i mršavo. Više dođu da očiste organizam nego da mršaju.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 05 Jul 2020, 10:19

Ubićeš se tako Vlado.

Ono što mi prvo pada na pamet, ako imaš Instagram, pa pronadji na Instagramu naloge Dusan Petrović i Marko Stojanović, obojica su u posljednje vrijeme imali objave o IR.
Plati nekom od njih dvojice.
Uzmi 6meseci pred sebe i daj si malo discipline, nije teško.



Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Momčilo » 05 Jul 2020, 10:30

Vlado, nisam neki stručnjak, ali pratim preko drustvenih mreza rad morphosisa iz BGa, i rekao bih da su ljudi mnogo ozbiljni u tom poslu. Koleginica je imala isti problem kao ti, i blizu je cilju koji je na pocetku izgledao skroz nerealno, a to sve u saradnji sa njima.
Da me ne shvati neko pogresno, ne znam ljude, rekao bih cak da je to ekipa jedna a ne jedan covek, i da imaju izvanredne rezultate. Ukoliko nemas instagram, javi mi se u pp, iscimacu ih ja za kontakt.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Grujic » 05 Jul 2020, 10:36

Elem, ko da me prozvaste obojica :)

Bio sam na programima kod Marka, a sad idem u Morphosis, ispisacu detaljnije posle al cu samo reci da Morphosis vredi ulozenih i para i truda.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Xepoj87 » 05 Jul 2020, 11:27

@grujicd ne mozes da gubis misice tako lako.
Ljudi samo tripuju da gube misice, ali su to voda i masti iz istih.
Uvek se prvo jedu voda, pa masne naslage, pa onda misici.

Ljudi cesto misle da imaju vise misica no sto imaju, jer se voda veze uz misic.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2300
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Skipper » 05 Jul 2020, 11:49

Ja taman krenuo ponovo lepo u teretanu i sad me ove nove mere i rast broja zaraženih opet odvratiše. Razmišljam da odem u Decathlon i kupim 2 seta od po 20kg za bučice i 2 ekstendera i par ručki za sklekove i da skroz prebacim da vežbam od kuće.
Neće biti isto kao teretana ali bolje nego išta. Ishranu sam solidno sredio ali ima tu još da poradim.

Odgovori