Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od pedja » 01 Okt 2022, 19:26

To je Žan Klod Van Dam momenat. Pred takmičenje zaplašiš protivnika. Malo sklekovi, malo sebi pusti krv, da izgleda zajebanije...

TapaT


N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od N_L » 07 Feb 2024, 18:52

grujicd je napisao:
05 Jul 2020, 13:37
Ona FitPro varijanta donošenja hrane je odlična ko može da priušti. Žena mi se solidno stesala posle 4-5 meseci toga, a godinama je probala razne varijante sa promenljivim ili kratkotrajnim efektima.
Ipak je taj FitPro nešto što može da se gura na duže staze, hrana je i raznovrsna, ukusna i kvalitetna. Glavni problem sa menijem koji ti prepiše nutricionista je da sam praviš te obroke, još ako se pored toga kuva druga hrana za ostale ukućane to zahteva dosta vremena i truda.
ftj je napisao:
05 Jul 2020, 13:48
Slazem se, pro fit je ubedljivo najlaksi nacin da jedes zdravo i da se ne cimas uopste a da je pritom hrana ukusna i kvalitetna. Al pitanje je koji procenat stanovnistva moze da priusti 350e mesecno za ishranu.

Znam da su stariji postovi ali iskoci mi topic kad sam trazio fitt pro iskustva na googleu.
Ja sam evo na trecoj nedjelji fit pro i uopste mi ne odgovara i necu nastaviti. Nemam puno slobodnog vremena i htio sam da zapocnem sa ovim ponovo zdravu ishranu (zbogom restorani i narucivanje) pa onda da se vratim na kuvanje i spremanje sam svega, s malo i priprema za x dana jer nemam vremena vise da kuvam svaki dan. Nego manje bitno to, sto se tice fitpro obroka i hrane imam par zamjerki:

90% stvari mi se ne svidja. Realno, mozda i manje, al to drugo ne znaci da mi se svidja nego je prihvatljivo, ali imaju stvari koje mi budu bas odvratne da ne mogu da ih jedem. Ne sjecam se da sam nesto pojeo i rekao mm ovo je bas dobro, mozda 1, 2 stvari u ove 3 nedjelje.

Drugi problem je velicina porcija. Ja znam da racunam kalorije i mjerim hranu u gram, ranije sam to radio i super mi to ide i volim da radim, ali ove porcije su minimalne. Posle svega ostanem gladan i onda je borba da ne jedes, samo ti nacnu apetit.

Trece a i vezano za drugo je sto se bas fokusiraju na neke stvari koje su "zdravije" a zanemaruju druge. Npr od salata budu uglavnom gorke i bzv stvari, brate povrca mozes kilo pojesti a da nema 100 kalorija ali ne, i tu minimalno stave i samo odredjene stvari. Nema nista "na kasiku" sem ponekad supa npr.

Ne znam, bas mi ne odgovara ali eto, probao mjesec dana i idemo dalje, sad pravim spisak i plan kako najbolje sam da se vratim na spremanje, sta da nosim na posao itd, ranije sam radio full remote pa je lakse bilo, sad ponekad idem u kanc pa moram na to da se prilagodim. Mooozda vidim neku drugu kompaniju pa i tamo probam zavisno od vremena al evo vidjecemo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nidza » 07 Feb 2024, 21:17

Ako nisi varao, a ta fit ishrana ne izaziva skokove u šećeru, trebalo bi da si se već navikao posle 20 dana?

Možda da ubaciš neki proteinski izolat kada umireš od gladi?

milosg
Postovi: 1482
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od milosg » 08 Feb 2024, 10:23

N_L je napisao:
07 Feb 2024, 18:52
ranije sam radio full remote pa je lakse bilo, sad ponekad idem u kanc pa moram na to da se prilagodim.

Mene je full remote upravo izbacio iz navika da treniram, spremam hranu... kao kući sam pa ću lako, ne moram unapred itd. Deca uvek imaju neke grickalice dostupne... :mrgreen: . Nema logike, ali je tako ispalo.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ftj » 08 Feb 2024, 11:26

Davno je bio onaj post o profittimu al iz danasnje perspektive to je ipak velika glupost :)

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Uroš S. » 08 Feb 2024, 11:37

nidza je napisao:Ako nisi varao, a ta fit ishrana ne izaziva skokove u šećeru, trebalo bi da si se već navikao posle 20 dana?

Možda da ubaciš neki proteinski izolat kada umireš od gladi?
Bas naprotiv, koncentrat, ne izolat.

Mada ih nema puno na tržištu. Pan Sport ima svoj brendiran, madjarska proizvodnja ja msm (ili poljska), korektan je.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Heinz » 08 Feb 2024, 12:06

A od dr Feelgooda paketi hrane? Svojevremeno sam čuo pohvale za te varijante, samo skupo bilo.

pedalaš
Postovi: 633
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od pedalaš » 08 Feb 2024, 13:08

Moja supruga se hrani povremeno „preko“ tog Feelgooda. Uh, što mrzim te periode, to je nešto neopisivo, jer se tada sa njom ne može nikuda realno putovati, osim na dan, a i tada je pakao, zbog potrebe da svaki dan primiš dosta kabasto upakovane obroke za taj dan, a i potrebe da sve to u odgovarajućim uslovima poneseš sa sobom za taj dan. A mislim i da „ono“ ne bih jeo ni da mi neko plaća... :) Može da se "drži linija" i sa "Karadjordjevom" svaki dan. Samo pre i posle ručka pregaziš Fruškać popreko i jedi šta hoćeš :)

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od N_L » 08 Feb 2024, 14:26

Dzaba, gladan pa gladan, evo slike rucka i vecere i dorucka za sjutra dan. uzina je bila 4 lanene plocice male s nekim namazom od maslina i jabuka. Dorucak ovas i jogurt njihov danas.

E sad, jos jedan problem sto ne volim ribu. Ne jer izvoljevam nego od onog mirisa i ukusa dobijam nagon za povracanje. Jedino tuna kad je u nekom sosu ili losos dio necega pa tako, a oni daju barem 1 nedjeljno ribu:/ al ajde to je licna stvar, ovo drugo objektivno ni ukus ni kolicina. Umjesto 10 zrna nara bolje da mi daju vise drugog povrca qq

A ovako na slike kad gledam djekuje kao ok porcija al bas nije :DSlikaSlika

No nemam sad slike ove neke druge hrane da vidite kako tuzno izgleda

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nidza » 08 Feb 2024, 14:35

Ne izgleda toliko loše. :)

Nikad nije kasno da čovek našteluje čulo ukusa za prave stvari, posebno ako je organizam naviknut na prerađevine, preslano, prezačinjeno, puno šećera, itd.

N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od N_L » 08 Feb 2024, 14:41

I izgleda, na insta kad sam gledao sve top al u praksi meh da ste "burger" juce vidjeli eh no dobro, to je to od mene krecemo od iduceg vikenda nazad na kucnu hranu, makar me naceralo na to :D

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nidza » 08 Feb 2024, 15:10

Dobio si dovoljno ideja od tih fit čudamuda, bar filter oslića i salatu kao iznad nije teško spremiti, dapače, za te pare verovatno možeš kvalitetniju svežu ribu da jedeš i da je spremiš tako da je zavoliš lagano. Prosto je nemoguće reći ne voliš ili voliš ribu, ili neku drugu namirnicu, kada mogu da se spreme na bezbroj potpuno različitih načina sa različitim ukusom.

Ja od bundeve bacam peglu, a potaž jedem, čak mi se sviđa. :)

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 08 Feb 2024, 16:53

Fotografija je cudo. Kad je drugar otvarao piceriju, pozvao je nekog njegovog ortaka da mu fotka hranu. Na slici izgleda da ces se izvrnuti od dva parceta, a u praksi uzmes jos jednu porciju Sto se tice ribe, ja je ne mogu smisliti, posebno me smori ciscenje, ali je jedem jer je zdrava Bundevu ni ja nesto ne volim, nekako mi je nikakva. Tazbina to cesto tamani, spremaju 100 cuda od bundeve, mene ni da dirne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od grujicd » 08 Feb 2024, 17:08

I moja žena trenutno uzima Fitpro, šta znam meni ono nije neukusno, čak štaviše sviđa mi se što su neke neobične stvari. I ribu volim. Uvek dobiješ i neki preliv da sipaš preko salate. Što se količina tiče verujem da može da ti bude malo, ja štrpnem kad joj ostane nešto, koristim to kao prilog ili predjelo :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od pedja » 08 Feb 2024, 17:35

Ja ponekad, da saberem šta pojedem tokom dana, reklo bi se da čovek od 100+kg ne bi preživeo. Ipak, kada se čovek odluči i navikne... Jedem raznovrsno, redovno, samo pazim koliko i ne jedem baš sve.

Nekada otkinem hranu za troje. Može mi se...

Dakle, može čovek proći sa dosta manje hrane, od onog što misli.

Problem je što te zdrave varijante dostavljaju svima isto, razlika je samo muško/žensko, ili se varam?


--
Što se tiče onoga da neko nešto ne može, shvatam. Imao sam razne primere u okruženju, koji nisu čista folirancija.

Milion puta sam rekao da sam srećan što sve mogu da jedem. Spreman koješta, kao i supruga, tako da sam probao svašta, a mnogo toga smo prvi put spremili pod sloganom "nećeš znati dok ne probaš".

Jedan od najvećih strahova, kada je beba bila pre rođenjem, bio je da li će hteti sve da jede :D

Za sada, sabija sve vrste hrane. Krompir je blago kritičan, ali se može umešati sa nečim. Sabija heljdu, speltu, batat, sve začine koje koristimo, a nije ih malo... Jela je više vrsta ribe, razna mesa, uključujući i konja. Doduše, voće i povrće bolje ide od mesa, ali nema žalbe. Samo avokado (još uvek) nismo uveli...

Sve će se to promeniti, ali bar znamo da može :D

Skoro se neka žena blago šokirala što dete nije probalo Plazmu.



TapaT



Odgovori