Vežbanje, dijete, teretana...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 14 Jan 2020, 09:00

Steta sto ne otvore Decathlon i u NS-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 14 Jan 2020, 21:00

To su sad te cene. Poskupilo je gvoždje u zadnjih 2-3 godine. Ne znam za koju namenu ti treba, da li za vlastite potrebe ili za javnu upotrebu, uvek može da se nadje i polovnih ploča za tanku šipku.
Za olimpijsku šipku već malo teže naći polovne ploče.

Mada po meni i najbolja opcija je investicija u nove gumirane tegove. Jes' da je skuplje ali tad si završio posao za sva vremena.

Još ako imaš prostor (podrum,tavan,garaža) možeš da se opremiš u fullu za male novce jer se u Srbiji se namnožilo mnogo firmica koje rade dobre sprave.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Vladapetr » 14 Jan 2020, 21:30

shandu90 je napisao:
14 Jan 2020, 09:00
Steta sto ne otvore Decathlon i u NS-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Biće na proleće, u BIG-u.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od nikaragva » 15 Jan 2020, 09:08

Ma hocu samo jednu dvorucnu sipku i 70-80kg tegova, nista vise. Za licnu upotrebu.

Evo gledam oglase, oko 1- 1.5 evra je po kilogramu. Sto je manje vise ok cena.

Ali bas suprotno, nalazim uglavnom olimpijske fi50, makar u mojoj blizini. Za koje sipka kosta kao dragi kamen.

Kontam da uzmem te olimpijske tegove, a onda uradim na strugu adapter od plastike sa fi28 na fi50.


Zasto mislis da je gumirana opcija najbolja? Ne vidim razlog da kupujem bilo sta gumirano, jer ih necu drzati na plocicama ili parketu ...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Nissan Qashqai 1.6dci 2016 Redovan Servis Automatskog menjača

Post od member » 16 Jan 2020, 07:06

Iz čisto praktičnih razloga.

Metalne ploče stalno zvone,lupaju, trenjem kad se oguli farba s njih i slučajno poliješ vodom ili uzmeš znojavim rukama,hoće da hrdjaju pa onda se jebavaj s struganjem i farbanjem nanovo. Prljavština se hvata samo tako i ruke su uvek prljave. To su moja iskustva.

Tebi to možda uopšte neće smetati.

Gumeni se ne čuju, a kad se isprljaju obrišeš ih mokrom krpom.
U svakom pogledu su meni bolji od metalnih, osim u slučaju cene jer su skuplji duplo, mislim da je oko 2- 2,5eur/kg. Ali na 80kg, to i nije neka razlika.
Ako imaš mogućnosti, idi u BG u veleprodaju fitnes opreme i kupi sve novo i miran si za ceo život. Nemoj da se bakćeš s adapterima itd. Nemoj na to da gledaš kao na trošak.

Ja da imam prostor (podrum,garažu u kući) jedna od prvih investicija bi mi bila tegovi i oprema za vežbanje.

milosgranice
Postovi: 17
Pridružio se: 14 Nov 2013, 18:02
Lokacija: mladenovac

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od milosgranice » 16 Jan 2020, 09:55

Ja sam skoro kupio na KP polovne tegove Elan 120din/kg 28mm precnik rupe, sipka za njih napravljena od dve sipke 27.1 i 23 mm precnika ubacene jedne u drugu, lagano nosi 100kg, napravio lat masinu, podesivu klupu, spravu za propadanje i zgibove, dip belt od lanca i imam sve sto mi treba. Nisam varioc vec sam kupio aparat i sam vario prvi put u zivotu, pre toga sam malo vezbao naravno. Mogu i slike da ubacim ako vas zanima

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 28 Jan 2020, 09:41

Ima li neko kakvih kardio skalamerija u kuci/stanu? S caletom se raspravljam mesecima, posto je hteo traku za trcanje da ubaci u stan. Nece u kuci da oprema, daleko mu da se cima stalno :kezo: Kao neko najbezbolnije resenje sam mu preporucio onu spravu za nordijsko skijanje. Sta gledati, koji su dobri brendovi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Heinz » 28 Jan 2020, 13:23

Imam jedan odličan koji se ne koristi, javi se da se dogovorimo oko detalja :)
Bio najskuplji valjda u Capriolu, pre 7-8 godina npr.
Možda nađem slike danas, ako ne uslikaću ovih dana.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od shandu90 » 28 Jan 2020, 13:52

Mislim da mi radi PP sada, ako ne onda sibni ovde slike. Za pare cemo lako, para nema :kezo:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Luki-SB » 31 Jan 2020, 15:31

Teretana ima neke svoje prednosti sto se tice tezina ali ima i mana dok odes do teretane i tu izgubis vremena,onda ako si cesto na putu ili odsutan od kuce mogu dosta da pomognu i bodyweight vezbe,gumene trake za noge,trx i ruske girje i sasvim solidno da oblikuju telo.

Sad sam prestao sa teretanom i skroz vezbam od kuce tako da postepeno kupujem sve vise rekvizita,i pre sam povredio meniskus tako da sam izbegao operaciju meniskusa,postepeno radeci cucnjeve i druge vezbe za noge,dobre su i oni balans diskovi to planiram jednom da kupim.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 31 Jan 2020, 15:49

Za Bozic 109.9kg
Danas 101.4kg, 8.5kg manje (osecam i vidim da gubim svugde: podbradak, ledja, stomak)

3 obroka (7-8 ujutru, pa na svalih 5-6 sati). Pijem vodu. Ovo je kao neka hrono dijeta ali ima i mesa :)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od Puzo81 » 31 Jan 2020, 17:00

Svaka čast :bravo:

Za Božić 103 sada 99-100 i nema šanse ispod. Opet spao kaiš za jednu rupu. Teretana i kardio 3-4x nedeljno. Svaki dan vežbe za išijas. Slatko i gazirano izbacio i imam problem da me boli glava. Vratio sam štanglu Lindt čokolade i ok je i kašika meda sa mix sirovim lešnikom, badem, suncokret, ind orah na gladan stomak. Vode sigurno 3-3,5 l dnevno.

Išijagija me pre 20dana cepnula opet posle 4 god, 3dana inekcije diklofenak, dexazon i još neki k.Ustao prvog dana terapije. Iz hitne nisu hteli da dođu majke im ga :besan:, 1500m od mene. Moram na 90kg da rasteretim torzo.


Zanimljivo je merenje pre i posle 45-60min teretane, razliak je od 400-700grama. Naravno znojčina.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od steva_anya » 31 Jan 2020, 20:42

Ovo sto je jedem je kao hrono dijeta. Nije ni lose i bez ukusa :)

Ono sto planiram je da se striktno drzim ovih stvari, kako ne bih vratio nazad kilazu:
- jesti 3x dnevno, za moj ritam to je: dorucak 7-8, rucak 13-14, vecera 19-20h
- izbaciti beli hleb, jesti heljdu, razeni i sl
- piti Coca-colu u normalnim kolicinama, npr casa uz rucak ponekad, nekad u kaficu i sl
- uzine su voce
- nema dzank fuda uvece kasno
- kad god moze nekih 1-2x nedeljmo neki sport (stoni tenis, basket, kardio)
- sve sto mogu peske obavezno tako, sto manje kola
- nisam nikad probao alkohol, niti nesto preterano jeo slatkise i grickalice, pa mi to nece biti problem
- kroz ova 3 obroka drzati se da se ne prejedam

Videcemo kako ce biti. Cilj mi je 95kg, tj 15kg da skinem, ali mislim da bi u najboljoj formi bio sa 90kg tj 20 kg manje.

Ovih 15kg mislim da mogu skinuti za 3 meseca, sad sam za nepunih mesec skinuo 8.5kg od cega je ona voda u startu nekih 1.5-2kg

Najbolje sto vidim je kad obucem kosulju: stomak je odmah splasnuo, ali osetim kako me na ledjima ne zateze, pada masa i sa plecki :)
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od ikac2000 » 31 Jan 2020, 20:53

Ja sam pre par godina imao 108, pre godinu dana 106, kada sam kupio Mi Fit 3 i zadao cilj 10k koraka.

Sada sam 89kg vec par meseci, tacno 1 god od novog rezima.

Kako je ipak hrana oko 70%, jedem sve sto sam i jeo, samo sam izbacio svakodnevno pivo i sunku/slaninicu uvece, prepolovio beli hleb, smanjio kolu zero.

Primetio sam da kada rucam bez gaziranog, manje pojedem i osecam se sito. Tek par minuta posle obroka uzmem nekada casu.

Slatkise jedem sve, samo dosta manje, tipa 2 3 kocke cokolade ili kugle sladoleda, jer su ovde toliko dobri, i izbor je ogroman.

Inace sam izbacio cololadice izmedju obroka na poslu, i zamenio ih sa CORNY bez (dodatnog) secera.

Nemoguce mi je da spojim dorucak, rucak i veceru bez da gricnem nesto, inace se unervozim.

Sa ovakvim rezimom sam za sada ok, i bez odricanja hrane, samo kolicina.

I da, kada sam se zakopao na 103, poceo sam da trcim, pa dosao do 97, tada sam uveo sklekove i trbusnjake, i dosao do ovde.

Sada samo hodam dosta, i poneki sklek, 8 bajs.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk




Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Vežbanje, dijete, teretana...

Post od member » 01 Feb 2020, 22:32

Prošao sveti januar, svi se umastili.
Ja sam dobro prošao, bez veće štete.
Danas je prvi u meseci pa sam se merio, zadovoljan sam napretkom, sve ide po planu.

Odgovori