Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Biciklizam

Post od methane.master » 04 Maj 2013, 21:49

Nisam ni znao, i na već legendarnom SportsDirectu postoji sekcija vezana za biciklizam.
Širim haos!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od trojanac » 04 Maj 2013, 21:54

Fala Pajo. Imam dojavu za jeftinu nabavku, pa ću otići da vidim šta ima, posle praznika.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Biciklizam

Post od Paja » 04 Maj 2013, 22:23

Vodi računa da je 99% garderobe koja se prodaje preko oglasa iz Kine. Uglavnom se radi o kopijama timskih dresova. Generalno su ljudi zadovoljni i tom garderobom naročito spram cene, ali ako je to u pitanju možeš i sam da naručiš.
Ovaj šorc koji bi ti odgovarao je kod nas u oglasima 35€ čisto da vidiš razliku u ceni. http://www.aliexpress.com/item/Cyclewea ... 75481.html

Pogledaj malo ovaj aliexpress.com ima zanimljivih stvari

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 04 Maj 2013, 22:41

Northwave Italijanski brend u pravljenju sportske biciklisticke opreme. Koristim ih vec vise od 10 godina i prezadovoljan sam kvalitetom njihove robe. Kupim duge zimske termo biciklisticke i traju 10god bez znakova koriscenja, isto je i sa zimskom jaknom, dresovima letnjim i jesenjim...Dakle ni jedan sav nije popustio, deri, peri, susi, nosi...
http://www.northwave.com/en/home
Imao sam neki Nike dres original za bajk, kuvao sam u njemu kao da sam u sauni.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od trojanac » 04 Maj 2013, 22:48

Ma izbor je veliki, kao i za druge stvari. Dacu proritet biciklu, da bude u top stanju, a potom ostalo polako. Vozio sam i do sad u obicnom sorcu i biciklistickoj majici, pa mi nista nije falilo.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 04 Maj 2013, 23:11

Treba da mislis na 00 i potomstvo :D
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Biciklizam

Post od Paja » 04 Maj 2013, 23:18

Sinoć sam opet seo na ženin KTM da skoknem po roštilj, bez šorca naravno i iako je sedište namešteno kako treba uopšte mi nije bilo prijato tako da ne znam kako uopšte voziš onako duge vožnje.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od trojanac » 04 Maj 2013, 23:22

Onda će žena da mi kupi poklon za rođendan, par meseci ranije. :D
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Biciklizam

Post od Paja » 04 Maj 2013, 23:24

:doubleup:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 04 Maj 2013, 23:33

Samo je ti ubedi da je to dobro za oboje :)
Slika

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 04 Maj 2013, 23:42

Sve više biciklista i u Srbiji :D

Beograd -- Biciklizam i u Srbiji sve rasprostranjeniji. Zadatak da popularizuju taj vid prevoza su preuzeli biciklisti koji se jednom mesečno okupljaju u "Kritičnoj masi".
Vožnjom kroz centar grada skreću pažnju ostalima u saobraćaju da im obezbede sigurnost na putevima, a gradskoj upravi da je neophodna bolja biciklistička infrastrultura.

Zajednička vožnja koja promoviše bicikl kao prevozno sredstvo i bicikliste kao učesnike u saobraćaju. Istovremeno je i druženje ljudi sa istim ciljem - da voze bicikl i da pritom budu bezbedni.

Stajanje u saobraćajnoj gužvi, trošak za benzin i popravke ili plaćanje karte za prevoz - zamenili su sa dva točka.

Da se broj biciklista iz godine u godinu povećava konstatuju i u Saobraćajnoj policiji. Biciklisti u saobraćaju imaju ista prava kao i ostali, ali i iste obaveze. U saobraćajnim nesrećama završavaju sa većim i težim povredama. Samo u prošloj godini 69 biciklista je poginulo a 450 zadobilo teške telesne povrede.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... PGxJnuLbi8
Slika

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 05 Maj 2013, 08:24

"Da se broj biciklista iz godine u godinu povećava konstatuju i u Saobraćajnoj policiji. Biciklisti u saobraćaju imaju ista prava kao i ostali, ali i iste obaveze. U saobraćajnim nesrećama završavaju sa većim i težim povredama. Samo u prošloj godini 69 biciklista je poginulo a 450 zadobilo teške telesne povrede"

Svaki gradski glavesina ili nacelnik saobracajne policije (ako moze od stomaka) ne mora daleko da ide. Dovoljno je da Avalskim putem licno prodje deonicu od Trosarine do podnozija Avale. Svasta ce da se nagleda...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Biciklizam

Post od nidza » 05 Maj 2013, 08:44

Ja sam prestao aktivno da vozim bajs posle trećeg ozbiljnog čukanja sa kolima, kada sam završio naglavačke na gepeku taksija. Kod nas ne postoji ni osnova kulture u saobraćaju za bicikliste i motorcikliste, tako da je vrlo hrabro (na granici ludosti) voziti ih u saobraćaju. Na žalost, ni biciklisti ni motoristi se često ne ponašaju kako bi trebalo, pa su rizici jako veliki.

Treba ozbiljno da se poradi na infrastrukturi i kulturi, da se ljudima u mozak duboko usadi bicikl i neće biti problema.

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od pierre » 05 Maj 2013, 10:55

Samo kad bi kultura bila na nivou, nedostatak infrastrukture i ne bi bio veliki problem. Kao vozač auta i kao biciklista, kažem da kultura nedostaje na obe strane. Vozači treba da obrate pažnju na bicikliste i da se ponašaju prema njima kao prema ravnopravnim učesticima u saboraćaju. A i biciklisti noću MORAJU biti osvetljeni, da poštuju davanje signala za skretanje rukom, da se ne provlače između automobila na semaforu, pretiču sa desne strane. Već 20 godina vozim bajs u gradu koji nema ni 1m biciklističke staze, ravnopravno sa automobilima bez problema (priznajem da se u POu vozi dosta sporije i pitomije nego u BGu, NS je negde između). Samo kad bi svi znali kako treba da se ponašaju, a onda tako i rade ne bi bilo nikakvih problema, čak i bez infrastrukuture, koja je naravno uvek dobrodošla.
Slika

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 05 Maj 2013, 11:40

U Svajcarskoj, Austriji, Italiji, Francuskoj, Nemackoj pa cak i u Sloveniji vozaci kada vide biciklistu ili kolonu biciklista koje ne mogu zaobici idu polako iza njih i niko ne trubi i ne nervira se a o pominjanju blize i dalje porodice to niko ni ne pomislja za razliku od nas Balkanaca. Kada sam isao kroz Italiju vidjao sam gomilu biciklista kako voze specijalke i niko ih ne pretice , puna linija idu ljudi u grupi pa skoro 40km/h blago nizbrdo jedino nas vozac busa komentarise prostacki, morao sam da odreagujem jbg branim cast dvotockasa :mrgreen:
Slika

Odgovori