Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 03 Sep 2018, 22:39

JEZIVO!

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Biciklizam

Post od marketman » 04 Sep 2018, 01:53

Ima tu i druga strana medalje. Evo juce na neosvetljenom putu nailazim na biciklistu bez i jednog svetla, naravno i obucen u tamno. Da mi je u susret isao neki baja sa xeljonima pitanje je da li bi ga video na vreme. Dakle koliko ludaka ima za volanom, toliko pa i vise ih ima na biciklama.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Xepoj87 » 04 Sep 2018, 03:01

Med je napisao:
03 Sep 2018, 20:33
Ovo bi trebalo da ide u temu - kako nas GAZE u Srbiji! Al ajde! Čitam samo sa jednog novosadskog portala o gaženjima biciklista u zadnjih mesec dana :

01.08. Braće Ribnikar - 39 godina muškarac
09.08. Maksima Gorkog - 22 godine muškarac
19.08. Puškinova - žena 53 godine
19.08. Narodnog Fronta - dečak 10 godina
24.08. Braće Popović - 18 godina mladić
Drugar je bio svedok pre mozda nedelju dana, Tosin Bunar, kombi pregazio starijeg biciklistu, izasao, bacio bicikl sa strane i otisao.
Kaze pandur da ce da ga terete za pokusaj ubistva.


Ali, evo juce bas, lik i riba na bajkovima, nikakvo svetlo, 10 uvece, jos lik menja trake, obilazi...

Sto se barem neke odstete ili pravde tice, montirati kamere kada vozis bike kroz grad.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Biciklizam

Post od Kabe » 04 Sep 2018, 13:10

Vidim da je lepo druzenje u ovoj temi, pa ajd da predstavim i svoju spravu.

Rec je o gracioznom Batavus Mambo Holandjaninu:

- Aluminijumski ram (XXL - 65cm)
- Menjac - Shimano Nexus Inter 8 u zadnjoj glavi
- Prednja aluminijumska hidraulicna viljuska sa amortizerom - Batavus
- Duplozidni aluminijumski tockovi Roody Rims by Batavus - 28"
- Amortizer u sipci sedista Post Moderne
- Shimano Nexave dobos kocnice
- Aluminijumski volan sa brzom kopcom, podesiv u vise nivoa
- Aluminijumski paktreger nosivosti do 25Kg
- Kompletno led ostvetljenje sa parking svetlom
- Anatomsko sediste Selle Royal, model - Giarra
- Anatomske kozne rucice
- Dinama u prednjem tocku - Shimano

Zajedno vozimo duge rute po Vojvodini (za sada), krace gradske usluzne deonice i blic treninge do 30Km u blizini grada.

Slika Slika Slika Slika
Slika
Slika
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 04 Sep 2018, 13:26

Potpisujem !!! Komplet prednjeg i zadnjeg svetla je cca 350 dinara i nindžama je mnooogooo da daju toliko. Kupiš Marlboro za te pare a može i tegla i po piva da se kupi...
Pišem kao pešak, vozač i biciklista. Ne vredi da prave akcije i da "dele" svetla - po meni čist idiotizam i samoreklamerstvo. Nemaš svetlo? Izvadimo ti oba ventila pa guraj bajs do kuće.
Sutra uveče nećeš bez svetla. Ne znam kako drugačije? Protiv nindža se borim tako što idem direktno na njih ako mi idu u susret bajsom. Kad i ako uspe da zakoči i nešto dobaci samo kažem - nemaš svetla, ne vidim te! Kad su se vozile "kritične mase" u jesen i zimu i skupi se 10-300 ljudi pitam otvoreno - a kako će pola njih nazad kad nemaju svetla? Bez odgovora....

A to kako se vozi....no comment. Kakvih slepaca ima za volanom nema ih manje ni na bajsevima. Jedan detalj iz CH - deca do petog razreda ne smeju sama bez odraslh da iziđu na cestu. Smeju da voze isključivo po bici stazama kojih doduše ima u izobilju. Tek kad polože pred policijom mogu sami da idu. Da ne pričam da ni tamo ni u Nemačkoj kacige nisu modni detalj a ni obaveza. Ljudi ih kupuju i nse zbog lične bezbednosti. Od prošle godine i vožnje u Nemačkoj mi ne pada na pamet da stavljam slušalice u uši. Čak ni jednu što je ZOBS-om dozvoljeno. Gledali su me Nemci kao idiota sa slušalicama u ušima.

Mi smo svetski šampioni u tumačenju zakona i propisa kako nama odgovara....

.....

Editujem da ne otvaram novi post!

Odličan ti je bajs Kabe - moj je daleko od toga ! Vozim ga petu godinu, kupljen je napolju nov. Robna marka lanca supermarketa, ništa posebno. Odbijam da sednem na nešto bolje jer ima ona
"sa konja na magarca" :) , tako da ako se zaljubim u neki model moraću kola da prodam da uzmem šta mi odgovara. Šalim se naravno, odgovarao bi mi još veći ram i gume od 28 inča. Bolovi u šakama su jedina posledica dugih vožnji i moraću da tražim rešenje. Evo fotka od subote dok sam čekao voz na NBG...Prednja korpa je "must have" ma kako glupo izgledalo jer zbog znojenja ne podnosim ranac na leđima a i želim da su mi bitne stvari na oku. Nedostaje mi još jedna bisaga. Dinamo u glavi točka sam montirao pre par meseci. Zadnje svetlo sam uzeo u Nemačkoj pre mesec dana - Busch-Muller - led svetlo. Dobro je što ima aku u sebi pa kad se zaustavim svetli još par minuta.

Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 04 Sep 2018, 13:44

Kabe je napisao:
04 Sep 2018, 13:10
Rec je o gracioznom Batavus Mambo Holandjaninu:
Na prvi pogled - dedin bajs iz pedeset i neke. Kad ono, haj tek!

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Biciklizam

Post od passenger » 04 Sep 2018, 15:39

Kabe :thumbup:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Biciklizam

Post od Kabe » 05 Sep 2018, 11:08

@Med

Tnx. Bitno je kao sto su kolege na prethodnim stranicama rekli da se KOTRLJA :) Za rad ugodjaja, s vremena na vreme dodas koji deo, osnova postoji :)

@grujicd

Jes vala :D

@Pass

Sve je na nivou, ali moram da iznesem i jednu jedinu zamerku koju imam. To su kocnice. Do sada nisam imao iskustva sa dobosima, te posle mnogih V i nekih hidro varijanti, ovo ne da ne koci, nego je bas slabo :D Pokusacu to da resim mozda na neki nacin u buducnosti...
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 12 Sep 2018, 22:03

Kolege malo snimale voznju


Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 12 Sep 2018, 23:22

Lepo! A kad uživate? Meni ovo izgleda ko da vas vijaju 😊! Sunday Run or Sunday Ride ?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od Sloba » 12 Sep 2018, 23:38

Taj sto snima pretice preko pune...

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 13 Sep 2018, 00:02

Uzivanje je na spustu, mada neko uziva i na uzbrdci :D

Ovo je na snimku u pocetku je oko 40-45km/h
Spust je bio oko +60km/h nista specijalno

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 13 Sep 2018, 10:48

Haha, jasno mi je ! Meni je najveći užitak poslednja krivina uspona :P . A još veći kad ne smandrljam pri spustu :rofl:

Znaš zašto pišem ovo? Brate, nikad vas ne vidim da sedite negde i kulirate usput. Sve neka frka, neka žurba, takmičenje.
To ako nisi u full opremi ko da si kužan. Pa odeš na 2bike pa rasprava unedogled (a ko i ovde za kola) jel taj xght bolji od zfghn...
Gledam ja, buljim - ništa mi jasno nije al ajde....da smo svi isti vozili bi jugiće. A najsmešniji su ovi što naručuju iz Kine lampe il šta god za 19,99 nečega
pa se to čeka mesec dana pa jel stiglo il nije, jel to to pa da li su na carini razbucali pa da li su carinili.....

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 13 Sep 2018, 21:25

Odmaramo ali na kraju voznje u toku voznje jedino da se dopune bidoni i nastavlja se dalje, mada sve zavisi koja ekipa vozi, ovde smo na Avali odmarali :D
Ovo na snimku i jesu takmicari ili bivsi takmicari ili cak cetvorostuki olimpijac tj sadasnji selektor, iza je bilo jos sporijih grupa tako da ima za svakoga.

Sto se tice opreme kada vidim da neko hoce da vozi drumasa bez opreme to mi bas ne ide u glavu, mogu da shvatim po gradu, od A do B ili u pocetku dok se ne kupi sta treba ali da ides tj bilo koju ozbiljniju turu bez opreme ne ide bas tako ovo mislim na drumasa. To je kao vidim brzinku motor u sorcu ili papucama :glavomuzid:

To je ljubav na 2 tocka ne znam kako drugacije objasniti i opisati

Ali najbitnije je da se kotrlja i okrece :bicikl:

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 14 Sep 2018, 01:53

Ajde sad....pa jesmo išli jugićima na more pa nam ništa falilo nije. Otvoriš sve prozore i milina. :kezo:

Ja sam ovim bajsom prekjuče 95 km uz Frušku i niz nju, od Futoga do Beočina preko Rakovca na Vrdnik i Jazak pa preko Iriga i Karlovaca nazad u NS.
Meni je zaista bitno da se kotrlja. Odmarao i razgledao šta sam hteo i koliko sam hteo. Bitno mi bilo da me ne hvata mrak ako baš ne mora. To je za vas
"piece of cake" ali za mene je kao da sam na Mesec sleteo. Isto kao kad ja nekome kažem da odvozim 1500 km i stanem samo da pišam i sipam gorivo.
Za mene je to ništa a za druge je kvantna fizika. Kako se uzme.... E da, oprema? Pa patike i bermude :D Ajde, i tri majice.

Slika

Odgovori