Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 14 Sep 2018, 02:31

Naravno sve je kako se uzme

Ovo na snimku je ekipa sa grand fonda, znaci skoro amaterska takmicarska ekipa :) u ovako vecoj grupi mnogo brze se ide jer je velika zavetrina i "vuku" jedan drugoga.

Naravno da idemo i da uzivamo u prirodi, sednemo negde odmarimo sve zavisi koja ekipa vozi, ali sve opet razlicito jedno je kada vozis drumasa, drugo kada vozis mtb po sumi, trece kada se vozikas po gradu...

Svaka cast i respect za voznju i treba tako :doubleup:

Ja sam vec pisao da vozis i do trafike bitno je da vozis, bicikli je najbolja stvar na svetu! :bicikl:

Oprema?
Nisi ni svestan koliko znaci i olaksava voznju.
Npr samo sprinterice koliko se manje trosi energije, gace udobnost...

btw

I ja vozim iz cuga auto, poslednja veca distanca 1700km samo gorivo i pipi, tako da te razumem u potpunosti :D

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 14 Sep 2018, 08:26

Putopisi ove žene su vrh! I svaka joj čast - 5 banki a sama po svetu. Sad vrlja negde po Južnoj Koreji. A gledam ovo i ne verujem...muzički tuneli, odmorišta...


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Biciklizam

Post od Darko » 14 Sep 2018, 08:48

Capriolo e bajkovi na popustu. Da imam sad viska love uzeo bih ovaj folding e bike.


Slika

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 14 Sep 2018, 10:53

Da, odlična stvar je asistencija. Gledam ljude letos kako idu na posao na e bike. Odelo, kravata, aktovka preko ramena i kaciga. Ne oznoji se uzbrdo.
Ali gde ovde da ga ostaviš? Ovi su "jeftini" - čitaj cca 550 evra u odnosu na ozbiljnije modele gde nijedan nije ispod soma evra. Odneli bi ga sa sve stubom.

Evo ima i Planet Bike akciju - Scott e bike 244.880,00 dinara i još dobiješ 10% :D , tamana kola da prodam pa mi pretekne za bajs ;) . Sad vidim da imaju test vožnje, moram
to da probam nisam još vozio električni bajs.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Biciklizam

Post od Darko » 14 Sep 2018, 11:17

Meni je taj mali folding elektro vrhunska stvar za putovanja/more, lako ga mozes spakovati u gepek i stan.. a moze da posluzi i po gradu.
Sad je cena oko 65 hiljada sa popustom (kao pola iphona x) :kezo:
Kakav je kvalitet ne znam ali za nezahtevnog korisnika valjda moze lepo da posluzi.
Sto se tice kradje to je posebna prica. Inace baterija se moze skinuti posle voznje.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Biciklizam

Post od Spa-Francorchamps » 14 Sep 2018, 11:23

Obavezno probaj pre kupovine, meni ne deluje da je udoban za vožnju za visoke osobe...

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 14 Sep 2018, 12:04

Moram da se ukljucim :D

Ja nisam bas nesto vidjao e bike na ulicama zakljucane preko, prvo ja to ne mogu da stvrstam u bicikli, to je pre motor sa pedalama :zbunjen:

Jedino ako je obezbedjen parking pa da ostavis, ne voze oni za prevos neke ozbiljne masine to su sve obicni gracki bajsevi koji nisu toliko na ceni, sad neko da ide sa drumasem ~5000e i ostavi ga tek tako, pa i tamo ce da dobije noge, nisu bas oni imuni na takve stvari.


Sto se tice ovih malih bajseva i cena kod nas to je bezobrazno skupo a pritom izbor uzasan, nase radnje su bas kriminalno skupe u odnosu eu ali bas bas skupe... :besan:

Sto se tice transporta, ne vidim ni jednu prednost u odnosu na obican bajs, u gepek da ga stavis ode ceo gepek, a nema potrebe za time danas ima toliko nosaca koji se kace na zadnja vrata stavis lepo bajs i vozi misko :)

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2425
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Biciklizam

Post od Sinisa G. » 14 Sep 2018, 13:32

Poslje par dana guglanja(od kog me na kraju zabole glava), kupih na kraju od ponudjenih u radnji a po preporuci prodavca
Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Ji 4Tze » 14 Sep 2018, 14:04

Prednosti ima. Samo je pitanje sta podrazumevaš pod vožnjom. Za prevoz, odličan. Za ozbiljnu rekreaciju nije.
Ko neće na autu da tegli bajs, stane u gepek.
Stane u svaki lift.
Stane pored radnog stola.
Stane gde god ima 80x60cm mesta. Otprilike :)
A npr. moj ima i 3brzinski menjač a pogon je sa zupčastim kaišem.
I mnogo mi je lakše klinca da vozim u sedištu i da pratim gde su mi ostala deca nego na velikom MBu.
Jedino što mi fali jeste ta struja pozadi ali Sram npr to više ne pravi pa bih morao nešto na prednjem točku. To je manje više samo za drndanje uzbrdo ako nećeš da se znojiš.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 14 Sep 2018, 15:23

Dobro mozda sam i ja malo zadrt.

Nebrojano puta sam nosio biciklove sa sobom svuda i nikakav problem nisam imo bilo je cak slucajeva da sam rasklopio pa zajedndo sa stvarima u gepek ali po meni najbolja stvar je nosac na kuki ili na zadnjim vratima.

Moze taj mali da zavrsi stvari po gradu ali nista vise od toga, ali bicikli na struju to NIJE BICIKLI barem sto se mene tice!

Naravno ovo samo iznosim svoj stav :sesir:

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Biciklizam

Post od Med » 14 Sep 2018, 15:35

Sretne trabant magarca na sred puta i kaže mu - Ajde marš sa puta magarčino! Odgovori mu magarac - kad ja tebe mogu da zovem autom , mogao bi i ti mene zvati konjem!

Ma jes, nije bicikli, bicikl je 😂😂😂! Slažem se sa tobom. Al nije ni motor!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Biciklizam

Post od OMP » 14 Sep 2018, 17:25

ja pre par dana pazario capriolo oxigen 29", na popustu za 180e, regularna cena 220e....neuporedivo se lakse i lepse vozi od starog sa 26" tockom koji me je sluzio pune 22 godine sa samo jednom zamenom zadnje glave i kompletnog kocionog sistema, dobro i gume sam jednom menjao, to je bio kvalitet, ovaj sad neka sluzi i upola bice dobro

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Biciklizam

Post od Spa-Francorchamps » 14 Sep 2018, 20:10

Da te dugo služi Oxygen!

Baš ga je sastavio Capriolo, štedeli su na svakom mogućem delu. Lanac mu je najbolja komponenta.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Biciklizam

Post od OMP » 14 Sep 2018, 21:25

ma meni ne treba nista specijalno zavrsavace posao i ovaj, ne idem po terenima, vrv cu gume da menjam da skinem ove kramponke i stavim za asfalt...jbg koliko para toliko i muzike svestan sam toga ali bolje nisam ni trazio

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 15 Sep 2018, 10:23

Mesecno sam bar dva puta u Tel Avivu, i vec par godina ih gledam kako podizu broj bicikala (i trotineta) na struju.

U uslovima gradske eksploatacije, siguran sam da je bar 95% elektrifikovano. Istina je da U TA zna da bude pakleno dva meseca godisnje, ali su e bike u upotrebi cele godine.

Izuzev u sportske svrhe, bicikl na struju je buducnost.

Ovaj video sam davno ostovao na forumu.

Dario Pegoreti, najbolji frame builder danasnjice, legenda, i covek sa obe noge na zemlji. Obratite paznju na interviju:


Odgovori