Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Biciklizam

Post od DasAuto » 09 Apr 2019, 18:37

Sta kaze raja za ovaj model?
Prijatelj vozi vec godinu dana i zadovoljan je. Navodno je mnogo dobar za cijenu.
https://www.wiggle.com/vitus-sentier-29 ... untryId=14

A danas sam prodao svoj stari bajs sto sam uzeo prosle godine, obicni "Yosemite" znaci budget bike. Stavio na FB market za 160e, poslje 20 arapa neki estonac izleti i na kraju uze bicikl.
Kazem mu "Take a ride try it out" a on na ruski naglasak "what ken bi vrong with a bike" i dade kes bez problema. Milina sa takvim imati posao.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Biciklizam

Post od Risto » 09 Apr 2019, 23:04

@zuzazu,

Kakav bedak:(

Uzeo sam i ja bajk, u pitanju je Cube-ov jedan od baznih modela, rekao bi da je star bar 5-6 godina.

Potrebno je da ga malo utegnem i pomažem. Na šta obratiti pažnju osim standardnog podmazivanja lanca? Šta uzeti kao zaštitu od krađe?

Nisam vozio bajk skoro 10 godina, fin osećaj je opet odvoziti turu.

Slika

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Kuzmanovic » 10 Apr 2019, 00:40

Podmazi lanac, nasteluj menjace, pregledaj stanje kocnica (ne znam kako se to radi na disk kocnicama, niti me interesuje) i pedalaj.

Obavezno pravilno odredi poziciju sedenja podesavanjem visine i ugla sedista i lule. Imas na internetu gomilu primera kako pravilno da odredis poziciju sedenja. Kad smo kod sedista, ja bih kupio drugo sediste, koje ne bi bilo ovako debelo i na prvi pogled udobno. Takva sedista su zdravija i uz koriscenje odgovarajucih biciklistickih sorceva sa uloskom dovoljno udobna.

I skinuo bi narandzaste katadioptere sa tockova (ako to nije kriminal na zapadu) :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 10 Apr 2019, 08:50

Sve bih se slozio sa @Kuzmanovic , pogotovo sto se tice estetike.
Ako je bicikl kupljen polovan, ili si prvi vlasnik, a nije stajao na suvom, probaj da odvijes srafove lule i sedista i zavij ih nazad. Ako te ne mrzi, stavi i masti na njih.
Moze da se desi kada budes na voznji i zatreba ti , da ne mozes da ih odvijes.
Kad si vec sa imbusom u ruci, proveri dotegnutost rucica kocnica i rucica menjaca.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Biciklizam

Post od passenger » 10 Apr 2019, 09:09

Proveri je l imaš kacigu na glavi :mrgreen:

Obavezno našteluj sedište kako valja. Bilo koji servis za bicikle će te posavetovati, mada ima na internetu. Ja sam s.ebao meniskus na turi od 100 km sa previše podignutim sedištem.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11045
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 10 Apr 2019, 10:01

Bax je napisao:
03 Feb 2019, 23:46
Nabavio sam jedan bas zanimljiv bajs, pravi klasik. Bridgestone t700 iz 1985. U pitanju je light turer iz zlatnog doba japanskih bicikli. Uzeo sam ga ponajvise jer je bilo skoro sve na broju od opreme sem fabrickog zadnjeg menjaca. Inace oprema je prva generacija Deore - Shimano deer head. Jako lepa i retka oprema, ima gravure jelena na menjacima. Ram je triple tanjeni celik, jako lagan za taj tip bicikla.Sam model je jako cenjem medjulju ljubiteljima koji tvrde da je voznja izvanredna. Sad ja sam polako krenuo da ga sredjujem, pa vodecemo kako ce to izgledati na prolece,kad krene sezona.

Slika
Malo sam radio na bajsu koliko stozem, uradjeno je sredjivanje i poliranje rama, centrirani tockovi i ocisceni, nabavio sam jos Deer-Head zadnji menjac, izuzetno retka i vredna zverka. Ima gravuru jelena na sebi. Tako sam kompletirao fabricku opremu.

Podmazao orginalnu patronu pogona (nova sinteticka mast), prekontrolisao industrijske lezajeve tockova, vidi se da su mnogo presli, ali su zdravi.

Sledece na redu je ciscenje ostalih komponenti pa sklapanje....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11391
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od starac vujadin » 10 Apr 2019, 10:06

Risto, stavi uže gume. Biće ti lepša i lakša vožnja ;)

zuzazu
Postovi: 4604
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 10 Apr 2019, 14:03

passenger je napisao:
10 Apr 2019, 09:09
Obavezno našteluj sedište kako valja. Bilo koji servis za bicikle će te posavetovati, mada ima na internetu. Ja sam s.ebao meniskus na turi od 100 km sa previše podignutim sedištem.
Nista ti nece tako dobro sy€b@ty kolena kao previse dignuto sediste.
Cak i drugari, biciklisti, za koje znam da znaju kako se podesava visina, vole da podignu sediste.
“Ni do sada mi nista nije bilo”
“Volim da istezem nogu”
“Lepse je ovako”
i sl.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Biciklizam

Post od passenger » 10 Apr 2019, 14:35

100km sa teškom MB biciklom, previše podignuto sedište. Nisam danima mogao da hodam. Rekao bih da mi se nikad nije vratilo na "fabrička podešavanja".

Usput su nas prestizali neki biciklisti i rekao mi lik da stanem i da namestim sedište. Medju njima bio jedan fizioterapeut koji mi je stavio steznik na koleno i nekako se dogegao do KG.

Nakon toga uglavnom downhill.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11045
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 18 Apr 2019, 10:06

Za burazera, je stigao Giant Expedition iz 87 u Deore, u Mint stanju, kakav bicikl !!!, slika je ilustrativna model je isti.

Model je nastao kao rezultat spin Holandski-Tajvanske saradnje.
Posle ogromnog uspeha slicnog Koga-Miyata koncepta (Holan-Japan), Holandjani su napravili novu kombinaciju i isto probali sa GIantom.
Bajs je predobar, rezultat je te saradnje, ram je prakticno u packu kopija Miyatinog dizajna, radjen je kao bicikl koji je trebao da se nosi sa azijskom turer konkurencijom tog doba, Miyata, Bridgeston, Panasonic, Centurion....

Slika
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 18 Apr 2019, 10:37

Pih, moras se savijati da saltas :D

Korisnikov avatar
Kabe
Postovi: 993
Pridružio se: 13 Jan 2012, 05:47
Garaža: Japanska vozila
Lokacija: https:://localhost/Novi_Sad/

Re: Biciklizam

Post od Kabe » 18 Apr 2019, 13:43

Ne brini, kada sedneš već si "savijen" tako da nosem možeš da ga šaltaš :D
ОПРЕМ ДОБРО! Posetite blog - Kabe.Space

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11045
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 18 Apr 2019, 13:51

Slika

Nije bas, podesis se kao vikend ratnik.

Iz te ere se trkacki bicikl dosta lezerno podesavao, ovo moze samo relaksiranije da bude, a imas 3 hvata, koja menjas kako bi izbegao umor...

Slika
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11391
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od starac vujadin » 18 Apr 2019, 17:43

Legendarni duel :klanjamse:

Slika

Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Biciklizam

Post od DasAuto » 18 Apr 2019, 19:58

Danas stigao.
Prije sam samo imao jeftina bicikla tipa 150-350€, ovo mi je prvi ozbiljni trail MTB. Ne znam kako bi opisao osjecaj ali primjeti se koliko su kvalitetniji dijelovi na malo skupljim. Jedini problem mi je kondicija koja je otisla u PM :(


Vitus Sentier VR 27.5
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Odgovori