Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 13 Okt 2018, 22:00

Sta i gde ti najvise smeta saobracaj? :)

Mostanica je solidan krug i slazem da ima dosta manje saobracaja ali ipak mi je Avala dosta zanimljivija :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 13 Okt 2018, 23:33

Od novog Merkatora do Slavije mi je trebalo 25min, a ima 5km. Nije baš neki biciklizam, svako malo semafor, ideš malo put malo trotoar. Do autokomande je još gore. Bulevar Oslobođenja nije loš, ima odvojen deo za bicikliste, ali posle do Avala iako nije baš pregust saobraćaj ipak ga ima dosta. Nije samo bezbednost u pitanju, već što tad dišeš punim plućima a samo dime oko tebe. Čak i dok sam se penjao na samu Avalu pored mene je prošlo 50 automobila - lep dan, subota, pa je puno ljudi išlo gore.
Jeste lepa i zahtevna tura, zamerka se odnosi samo na saobraćaj.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 13 Okt 2018, 23:51

Novi BG jos ima i bici stazu sta da kazemo za stari deo grada? :D
Meni ne smeta navikao sam ceo zivot da vozim po putu tako da nemam tih problema, mene vise nerviraju ljudi koji setaju biciklistickom, kola parkirana na stazi...
Do Avala je sasvim korektno, moze bolje naravno ali nije ni horor jos su zakrpili rupe do 1000 ruza, do skoro leteli su mi bidoni od rupa :nonono:

Ja u poslednje vreme imam problema sa idiotima koji obilaze kola u suprotnom smeru a mi dolazimo u susret i ne fermaju nas ni 3% danas sam hteo jednog idiota da gadjam bidnom isli smo 40km/h i vidi nas magarac i jos, jedva smo zakocili i sleteli sa puta! Ne znam sta bih radio takvim idiota :evil: :palica:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od snork » 13 Okt 2018, 23:55

Dok sam aktivno vozio bicikl, izbegavao sam Avalu vikendom. Tada je baš velika gužva i mnogo više automobila nego radnim danom. Radnim danom može desiti da te od podnožja do vrha ne pretekne ni jedan jedini automobil.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 14 Okt 2018, 20:19

Radnim danom je milina od podnozja do vrha ici putem ili pesackom stazom koja moze samo mtb-om.
Ali zato radnim danom dok prodjes grad smuci ti se.
Slika

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 15 Okt 2018, 15:05

Samo za extremne zavisnike :)


Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od starac vujadin » 15 Okt 2018, 15:40

BAJKER je napisao:
14 Okt 2018, 20:19
Radnim danom je milina od podnozja do vrha ici putem ili pesackom stazom koja moze samo mtb-om.
Ali zato radnim danom dok prodjes grad smuci ti se.
Meni je teže da do dođem do Trošarine nego od Trošarine do Avale i nazad. U stvari nije uopšte tako teška tura kao što se čini i priča. Više izmori kroz centar ili ako neko nije u formi može da se "ispumpa" uz Teodora Drajzera. Ja ne mogu da vozim trotoarom, meni je to smaranje neviđeno i nerviraju me biciklisti koji kao divljaju po trotoaru i provlače se između pešaka. Čak izbegavam i biciklističke staze kad su mnogo sporije nego kolovoza.

Danas me je oduševila jedna devojka kako je vozila kroz gradsku gužvu, napičila je brže od kola, prolazila kao šilo kroz raskrsnice...a vidi se da zna šta radi.

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 15 Nov 2018, 08:56

Pocelo je pravljenje tockova....
Mavic Open Pro black anodized felne. Felne su verovatno najbolje ikada napravljene. Prvi uslov je bio da su double eyelet (sa dvostrukom ojacanjem za niplu). Ovakve felne u bilo kojoj izvedbi: aero, polu-aero, kutija, skoro je nemoguce naci.
DT Competition 2,0-1,8-2,0 zice. Po preporuci proizvodjaca, za road racing namerno nisam isao na lakse 1,8-1,6-1,8 zbog uvijanja zice koje je za 0,2mm cetiri puta vece nego kod zice 1,8.
DT Swiss 370 & 240 nable. Zahtev je bio da budu sa industrijskim lezajevima. Moja greska je sto nisam isao na ravne, straight pull zice. Vise zbog lakoce centriranja nego neceg drugog (postoje i drugi razlozi, ali meni manje bitni).
DT brass duge i kratke niple. Duge i kratke jer nisam bio siguran u odabranu duzinu zice, za sada je prednji upleten dugim niplama. Za sada se odluka pokazala dobrom, jer mi je kod prednjeg tocka falilo oko dva navoja da zica idealno punim navojem bude obuhvacena niplom. Zadnji ce verovatno biti duge na non-drive strani i kratke na drive strani. Lock niple nisam koristio jer kod dobro centriranog tocka (sa pravilnim naponom), nipla se nece odviti. Kod tocka sa malo napona, nipla se odvije a zica popusti sto vodi do rascentriranja tocka a zatim i pucanja zica, cega vozac nije svestan ako vozi lock niplu.

Pletenje tri preko jedne. Zato sto odgovara mojoj tezini, kao i boljem uglu zica nego kod 4 preko 1. Svako radijalno pletenje je iskljuceno. Samo klasika...
Kada dodje do centriranja, napon u zicama ce biti kontrolisan Park Tool tenziometrom.
7897D52F-B4AA-452E-AF8E-79BEBDBCCF83.jpeg
DB85E7DA-1FA7-4322-B8B2-FF95FDA19379.jpeg
0E7CA0C2-5C82-4F14-9F41-4191BBD686BF.jpeg

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 15 Nov 2018, 10:37

Za racunicu su takodje potrebni mnogi podaci kojih nema na netu, a radi se o milimetrima. Koliko toliko sam premerio nable, a onda je pocela igranka sa unutrasnjim precnikom felne. Naime, proizvodjac (Mavic) ne navodi kolika je visina ojacanja (eyelet) i gde lezi nipla u felni, te za koliko se skracuje duzina zice. Srecom, na netu su se nasli podaci ljudi koji su zvali Mavic technical support.

Na kraju je sve leglo kako treba.
72736001-1056-484D-9EF7-6FD1DCAD46C9.jpeg
40847DB8-C51D-4A3F-B861-EF7A3CBFA76B.jpeg
40847DB8-C51D-4A3F-B861-EF7A3CBFA76B.jpeg (11.42 KiB) Pogledano 2177 puta

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 15 Nov 2018, 11:04

Slika

Ja imam drugu zanimaciju za svezije vreme, sredjujem slicnog Bianchi Rekorda '86(Bianchi Columbus tubes, hand made in Italy)iz 1986, komplet je hromiran ispod laka. Trenutno se polira grupa :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 15 Nov 2018, 11:36

@Bax

:ludilo: :ludilo: :ludilo: :ludilo:

Jos mi kazi da je campagnolo grupacija? :klanjamse:


Mogao bi malo da se vratis da pises ovde :D



@zu

Kakvu makinu teras? :bicikl:

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11083
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 15 Nov 2018, 11:54

Nisam dugo pisao, mada nije da nisam bio aktivan, malo sam usporio nabavke, jer sam ogranicen sa smestajnim kapacitetima.
Imao sam neke aktivnosti kako da prevazidjem limite sa te strane, i naravno uzivao sam u voznji tokom sezone :)

Bjankic ima staru Shimano 600(Ultegru), mada su bile verzije i sa Campijem sa istim ramom

Bicikl je onako dosta bio vozen, lanac nikad vise rastegnut nisam video, ali sem jednog konusa nema znacajno potrosene mehanike, tako da ce sve biti tip top kad se uradi, vec sam nabavio full kvalitene brusene Shimano konuse, kao zamenu.

Dosta ocekujem od njega u pogledu voznje, inace imam jos na cekanju i Cilo Columbus Cromor, kao i jednog F.Mosera, tako da to mi je ono sto ce me zabaviti tokom zime.

Uzeo sam letos razne bajseve, izmedju ostalog i ovog Svajcarca, koji je zanimljiv jer je to poslednja aktivna manufaktura u Svici; Aarios 1930

Slika

Nega sam uzeo sa polomljenim dropom za delove, medjutim onda sam promenio ideju, sredio drop i aktivirao ga.

Odlican bicikl, inace su specijalisti za turing bicikle od cro-mo, a cifre su im da se smrznes, 5-10.000 svajcaraca po bajsu.

Slika
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
speedy stikis
Postovi: 2103
Pridružio se: 01 Jul 2016, 12:27

Re: Biciklizam

Post od speedy stikis » 15 Nov 2018, 12:27

Ne ide Bianchi i ShimaNO :nonono: NONO :naughty:

Bitno da je u dobrom stanju kad ga iservisiras ima da leti :D


Sta je za svajcarca 5-10k mora da prate njihov standard :kezo:

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 15 Nov 2018, 13:34

speedy stikis je napisao:
15 Nov 2018, 11:36
@Bax

:ludilo: :ludilo: :ludilo: :ludilo:

Jos mi kazi da je campagnolo grupacija? :klanjamse:


Mogao bi malo da se vratis da pises ovde :D



@zu

Kakvu makinu teras? :bicikl:
Pravio (sklapao) sam neki cyclocross. Tokom sastavljanja me je uhvatilo neko ludilo olaksavanja bicikla pa sam isao protivno svojim principa.
Sada se vracam na klasiku i otezavam ga :mrgreen:

Mogu reci da poslednjih 40 godina nisam seo na kupovni bicikl vec sam ih sastavljao od dana 1.

Ne kazem da je kupovni (gotov) bajs los, samo ja imam primedbe bar na 10 stvari, pa ako krenem u menjanje, kosta me kao da ga pakujem.

Bax, lepo je videti kako ih ozivljavas :pivo:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30016
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od trojanac » 15 Nov 2018, 14:52

Lepo je videti da ova tema živi. Ja teško da ću ikad ponovo sesti da vozim. Probao sam, nije išlo i bliže sam odluci da batalim trajno nego da pokušavam pa se skršim negde.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori