Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Neo » 26 Maj 2021, 21:45

Ja se sad vratih iz prve vožnje ove sezone, nažuljao se za sve pare :)

Vozim Genesis Day One 10, single speed, prezadovoljan sam. Nije moja slika, sa neta je, ja sam svom skinuo blatobrane samo.
Slika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 26 Maj 2021, 21:53

Prošao par radnji na NBG i pogledao sajtove... Očajan izbor za ovo što ja tražim. 80% su mountbajkovi, a ostalo oni gradski sa paktregerom. Ovih hibridnih/treking praktično i nema.

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Neo » 26 Maj 2021, 22:02

Zaista preporučujem polovan iz uvoza. Ima to što ti tražiš, i često su u super stanju i za sasvim pristojan novac. Ja sam zadnja dva bajsa kupio kod nekog lika iz Smedereva, ima ih bar 50 na prodaju i može da se probere. Počni od KP.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Biciklizam

Post od Kornjaca Rade » 26 Maj 2021, 22:23

Preskupi su novi bajsevi kod nas. Vidi na ciklo berzi kod Lajosa iz Temerina, ima verovatno nesto sto ti odgovara :) . Taj iz Smedereva je isto imao gomilu bajseva uvek, ne mogu da se setim koji mu bese nick.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 26 Maj 2021, 22:31

Nije što su preskupi nego što nema. Samo montibajkovi. Mislio sam da kao gospodin čovek odem u radnju i kupim bicikl, ali vidim da od toga nema ništa.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od Sloba » 26 Maj 2021, 22:32

Bio sam kod Lajosa pre dva meseca i jako su poskupeli bajsevi, sto i on kaze. Red velicina, ono sto je pre par godina bilo 250, sada je 350-400€.

Sent from my MI 9 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 26 Maj 2021, 22:45

Na primer Decathlon u katalogu ima solidan izbor. Ali na lageru - jako tanko. Mislim da se osećaju posledice covida, usporenih, otežanih i skupljih nabavki na globalnom nivou i skršenih "just in time" proizvodnih procesa. A to isto važi i za izvore odakle nabavaljaju naši preprodavci sa malih oglasa.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 26 Maj 2021, 22:50

Moje najnovije grlo, sklopljen pre neku nedelju. Brz, lagan, kvalitet izuzetan, ram, rucni rad Japan, plus Shimano mehanika, made in Japan. I mali detalj Suntour cuveni po kvalitetu bar end Shifteri.

Slika

Sent from my Redmi 7A using Tapatalk
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 27 Maj 2021, 07:33

grujicd je napisao:
26 Maj 2021, 19:26
Bio konačno do PlanetBike servisa, da oni pogledaju šta je sa preskakanjem. Za početak, lanac i kaseta treba da se menjaju, a uskoro verovatno i pogon. Pa i paknovi, sajle, bužiri, ručice... A ni gume nisu najnovije. Za utehu je da točkovi nisu loši :D

Sad se već više razmišljam da uzmem nov bajs, mada nisam još prelomio. U principu 99% vozim asfaltom, ali tu su ivičnjaci, rupe, ponekad se prođe nešto zemljanim putem ali je to više da se preseče put... Generalno sam zadovoljan mojim postojećim bajsom - mounti bajk samo stavljene uže slik gume. Probao sam od drugara par skupljih trkačkih bajseva. Iako nema nikakve sumnje da su brži, meni su bili neudobni, jedva sam čekao da se vratim na svoj bajs. Sećanje je čudna stvar, ali mi se čini i da su dosta neudobniji od mog starog Rog 5-trzinca iz 80-tih, tad se to zvalo trkački bajs. Samo nije imalo tako uske u tvrde gume kao sadašnji drumaši. U suštini ok bi mi bio i neki drumski bajs ako može u gornjem položaju da se relativno uspravno sedi, prednji amortizer mi ne treba, samo ne želim preterano uske gume. Ove sad su 26x1.50. Kad gledam nove bajseve specifikacije kažu nešto kao 700x28, to je samo inči protiv milimetara?

Kakav meni bajs uopšte treba? Koliko shvatam to je neka hibridna varijanta. Nisam siguran da sam jasno obasnio šta želim, u Planetbajku su mi pokazali Polar Forester Pro za 55k:

https://planetbike.rs/biciklizam/bicikl ... omp-1.html

I SCOTT SUB CROSS 20 MEN za 110k:

https://planetbike.rs/biciklizam/bicikl ... omp-1.html

Na prvu loptu vidim da oba imaju gume sa nekim malim kramponima što mi se nije svidelo.

Gde uopšte da gledam bajseve? Ja znam za Planetbike, Intersport, Decathlon, Marconi. Nisam rad da kupujem preko oglasa, mnogo bi radije da odem u prodavnicu. Neki saveti kako da biram veličinu bajsa?
Sto bi menjao bajs, ako ti je tvoj dobar, sredi sta imas i cepaj dalje. Mozda ti novi ne bude odgovarao nikako, nije ni to nemogice da se desi, ako promasis dimenzije.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Biciklizam

Post od NemanjaOOOO » 27 Maj 2021, 08:16

grujicd je napisao:Na primer Decathlon u katalogu ima solidan izbor. Ali na lageru - jako tanko. Mislim da se osećaju posledice covida, usporenih, otežanih i skupljih nabavki na globalnom nivou i skršenih "just in time" proizvodnih procesa. A to isto važi i za izvore odakle nabavaljaju naši preprodavci sa malih oglasa.
Kakvi su generalno ti u Decahtlonu? Vidim kad se u NS otvorio bio je solidan izbor, sad vec tanko, a cene su sasvim korektne. Jedino što me bacilo u rebus kod njih, sto vidim da su mehanicke komponente njihov neki brend, cak i n onima preko 50.000 slabi sta ima danje Shimano ili Sram, sve nesto njihovo...

Ja sam kod tog Lajosa u Temerinu uzeo pre 3-4 godine, prodao ga prosle godine za iste pare, ako ne i za vece, ne secam se tacno, sta govori koliko su cene otisle i sada kad pogledam nesto u tom rangu, definitivno jače cene.

Jos prosle godine za lik iz Planet bajka mi kaze da nikad vecu prodaju bicikli nisu imali i tada su pusti bilo što se tice i bicikli i ostale opreme i delova.

Definitivno treba vrebati iz uvoza, samo obratiti pažnju da se mnogi bacakaju sa ciframa. Kad vidim da traze po 500-600e za neke 26ice sa slabijom opremom, tipa Altus/Acera nije mi dobro,dok moze i do 400e da se naleti na isto u boljoj opremi.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 27 Maj 2021, 08:35

Ja i dalje uzimam bicikle za 40-50 evra i posle izmenjam sve sto treba, ako treba.

E sad ti moji nisu popularni na oko, ali je kvalitet vrhunski. Prosle nedelje sam uzeo treking za drugara, bicikl je bukvakno nov novcijat, kvlitet opreme daleko iznad danasnjih kineskih budzevina. Ali godina proizvodnje oko 96-98.
Od ulaganja morao sam samo da popravim shifter jer mu je mazivo propalo od starosti.

Inace Tange japanski celik, Shimano Paralax tockovi, Wheeler brand.

Ciljano uzimam komade koji nemaju slabe tacke u paketu, jer nema prepreka da traje narednih 20god, sa minimlanim odrzavanjem.

Takodje sam uzeo i jedan deciji Wheeler isto novo stanje, bicik je zver za domace decije bicikle.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 27 Maj 2021, 08:48

@NemanjaOOOO
Kad sam gledao Decathlon bajseve lako sam nalazio review-e na youtube. Ali kad sam pogledao šta ima na lageru od toga što me zanima, kad otvoriš polje za veličinu vidiš ili da nema ničega ili imaju npr. 1 komad u S veličini u jednoj radnji i to je to. A pošto sam sinoć i bio u NBG Decathlonu, vidim da se to stanje sa sajta slaže sa stvarnim stanjem.

@Bax možda si u pravu, najracionalnije je da popravim stari bajs i da vozim, ionako dosta manje vozim nego ranije.

Nego mi je bajs sa 26" točkovima, a ćerka od 14 godina ima 29", pa moj sad izgleda malo smešno pored njenog. Pri tom, ni ne znam da li mi moj postojeći bajs 100% odgovara. Znam da neću trkački bajs, ali neki noviji treking/hibrid bi mi možda bio bolji od postojećeg? Npr. na ovom znaju da mi trnu podlaktice posle dužih vožnji, da je korman podesiv možda bi mogao da nađem bolji položaj. Ali si i u pravu da bi mogao da mi bude i gori, to ni ne mogu da znam pre vožnje od 20-30km.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Biciklizam

Post od Bax » 27 Maj 2021, 08:53

Lanac i 7faz, kostaju 10-12ak evra zajedno, tako da to se lako zameni.
Naravno ako odes u planet bike, to nece vise biti ta lova, znace oni da napakuju sve i svasta, a pitanje hoces li uopste resiti ono na sta se zalis.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od grujicd » 27 Maj 2021, 09:40

A onaj servis kod Asteriksa?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od Rakhil » 27 Maj 2021, 10:09

Kupi kasetu i lanac i dodji do mene na Bezaniju, zameni se to za 15 minuta :)

Odgovori