Biciklizam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od snork » 25 Feb 2012, 14:55

Ako se sećaš, pričali smo o tome na starom forumu - zaključili smo da će se kočnice bilo kog vozila ili čak letelice usijati ako se koriste dugo. Ključna stvar je zakočiti, pa pustiti malo da se ohlade, pa tek onda ponovo kočiti. Naravno, postoje ekstremne discipline, kao što je spust (downhill), gde se zaista mnogo koči, pa ima smisla stavljati "oversized" kočnice.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 25 Feb 2012, 20:31

snork je napisao:
Davno sam u nekom američkom časopisu pročitao da se sve gume za bicikle mogu skidati rukama, onda sam to i probao i polugice više nikada nisam koristio. :) Fora je samo da se krene na mestu najudaljenijem od ventila - i to je to. Što je guma tanja, teže ide, ali sam relativno lako uspevao da skinem i 700C x 23.
Zavisi od felne kakav joj je unutrasnji falc, zavisi i od same gume. Gume sa kevlarom umesto zicom na obodu nema sanse da skines bez pajsera a ovo je iz licnog iskustva. Ipak je lakse sa pajserima skinuti gumu. Nisu skupi pajseri a gledao sam kada su skudali gumu sa felne srafcigerom pa su unutrasnju dokusurili.
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 25 Feb 2012, 20:41

snork je napisao:Ako se sećaš, pričali smo o tome na starom forumu - zaključili smo da će se kočnice bilo kog vozila ili čak letelice usijati ako se koriste dugo. Ključna stvar je zakočiti, pa pustiti malo da se ohlade, pa tek onda ponovo kočiti. Naravno, postoje ekstremne discipline, kao što je spust (downhill), gde se zaista mnogo koči, pa ima smisla stavljati "oversized" kočnice.
Znaci ne konstantno kocenje celom nizbrdicom, nego pustiti da se zaleti biciklo, pa onda prikociti, pa tako par puta, umesto non-stop drzanja kocnice i odrzavanja koliko toliko konstantne brzine?

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od snork » 25 Feb 2012, 20:56

BAJKER je napisao: Zavisi od felne kakav joj je unutrasnji falc, zavisi i od same gume. Gume sa kevlarom umesto zicom na obodu nema sanse da skines bez pajsera a ovo je iz licnog iskustva. Ipak je lakse sa pajserima skinuti gumu. Nisu skupi pajseri a gledao sam kada su skudali gumu sa felne srafcigerom pa su unutrasnju dokusurili.
Naravno, imam ih ja i nosim ih u torbici ispod sedišta, zajedno sa rezervnom unutrašnjom gumom, flekicama i lepkom, alatom za rastavljanje/sastavljanje lanca i par ključeva. :)
nikaragva je napisao: Znaci ne konstantno kocenje celom nizbrdicom, nego pustiti da se zaleti biciklo, pa onda prikociti, pa tako par puta, umesto non-stop drzanja kocnice i odrzavanja koliko toliko konstantne brzine?
Da, svi smo se bili složili da se tako kočnice manje greju.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 25 Feb 2012, 21:35

Kada sam se spustao niz Kop sa Pancica ski stazama a imao sam M-break kocnice na Maxam Traction biciklu koje su daleko od danasnjih u pogledu zaustavne moci, morao sam kociti iz sve snage malte ne celom deonicom gde je nizbrdica bila. Felne su bile toliko vruce da ruku nisam mogao staviti na nju. Kada kocis bitno je da podjednako kocis sa obe ruke. Situacija cini kako ce se kociti.
Slika

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 25 Feb 2012, 21:59

Cime podmazivati lanac i lancanike? Malo sam linuo 15w40 :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od Sloba » 25 Feb 2012, 22:02

Kupiš ulje za lance u Planetbikeu ili Fanaticu, ako baš hoćeš da bude po PS-u. Ja sam kao klinac koristio WD40 i sve bude odlično neko vreme, ali se onda naglo osuši i lanac počne da cvili. Koristio sam i Bagat ulje za mašine za šivenje, grafitnu mast i ko zna šta još.:D

Meni je na novom bajsu teleskop prednje viljuške došao potpuno suv i grunuo sam u unutra Seleniu Gold i eno je... radi već 4 godine perfektno.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 01 Mar 2012, 09:18

Nisam imao mira da cekam lepse vreme, pa sam malo vozao zadnjih nedelju dana :)
Evo rezultata:
Total workouts: 5
Total duration: 3h:33m:12s
Total distance: 75.52 km
Trips around the world: 0.002
Trips to the Moon: 0
Average speed: 21.25 km/h
Average pace: 2m:49s
Calories burned: 4511 kcal
Burgers burned: 8

Nemam nikakve upale, osim tek blagog brujanja u nogama i ono sto je i dalje najgore buljson, ali i grlo, jer je jos uvek hladan vazduh, tako da sad ripam kao magarac :oops:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Biciklizam

Post od BAJKER » 01 Mar 2012, 20:53

Samo polako ne preteruj dok ne steknes kondiciju, bitno je da trosis vise kalorija nego sto unosis jer samo tako ces gubi tezinu. Ja planiram u subotu da malo pedalam :D
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od trojanac » 04 Mar 2012, 13:49

Juče smo BobRock i ja odvezli makine u servis centar "čika Bajker" gde je urađena kompletna dijagnoza, a zatim i izvršene sve potrebne popravke. Ja sam imao sreću da sam potražio mišljenje specijalista na vreme jer mi je bicikl bio u lošijem stanju nego što sam mislio, ali sad je sve to sređeno. Drug Bajker sa njegovim zlatnim rukama i neizmernim iskustvom, uz dobra klješta, čini čuda. :D

Trebali smo danas zajedno da vozimo ali su se obaveze isprečile, pa sad čekam još samo Bob da odustane, na kraju ću pedalati sam. Jurim samo onu Android aplikaciju što je ubacio nikaragva, pa da počnemo sezonu. :doubleup:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 04 Mar 2012, 14:20

http://www.endomondo.com/home
Samo se registrujes na sajtu, i odatle mozes onda da posaljes link na telefon, uneses samo broj.
Besplatna je, ima i pro varijanta, sa nekim stvarima koje mi i ne trebaju (neki treneri i sta ti ja znam :) )

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post od Sloba » 04 Mar 2012, 14:28

Android biciklisti. :mrgreen:

zuzazu
Postovi: 4607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Biciklizam

Post od zuzazu » 04 Mar 2012, 14:41

Juce se malo vozilo...
Bez Androida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Biciklizam

Post od nikaragva » 04 Mar 2012, 15:58

Sloba je napisao:Android biciklisti. :mrgreen:
Pda, lepo izgleda kada vidis kuda si isao i koliko si presao km i imas neku statistiku voznje. Znas na cemu si :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Biciklizam

Post od NexT » 04 Mar 2012, 16:16

Otvorio sam sezonu i ja danas :mrgreen: (msm, ovu prolecnu, ono po snegu se ne racuna)

Napravio 28km, 2x se peo na Bezanijsku kosu, noge mi bride kao da sam trcao maraton, i kondicija mi je nula.

Odgovori