Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14244
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od pedja » 06 Sep 2023, 17:41

Zato samo 3.0

TapaT


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Kuzmanovic » 06 Sep 2023, 18:02

U Francuskoj voze Riken, a nama ovde ne valjaju Tigar. Sto letnje, sto zimske. :D

Sent from my SM-S901B using Tapatalk



Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2343
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Skipper » 06 Sep 2023, 19:56

Verovatno došao sa nekim ćelavim gumama pa se prodavac isprsio za riken.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15142
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Kuzmanovic » 06 Sep 2023, 20:03

Prednje su zimske a zadnje su letnje. Riken, normalno.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
STrider90
Postovi: 143
Pridružio se: 16 Sep 2017, 17:08

Re: Zanimljivi oglasi

Post od STrider90 » 06 Sep 2023, 22:01

member je napisao:4x4 nije prioritet. Prioritet je prostor, dodatna oprema, asistencije u vožnji.
5008 upada u izbor čisto iz razloga što su novi koštali 42-45, i sad može da se nadje za 16-18-20k . U njega ide Aisin 6/8.
Ili npr. Galaxy, ali izgleda da i aktuelni model ima problema sa automatskim mjenjačem kao i prethodna generacija. Kodiaq sam uzeo samo kao poredjenje, ako je neko vozio oba, pa da da komentar.
Mogu ja, probao sam oba. Drug je pre nekoliko meseci kupio 5008, lep, udoban, odlična sedišta, solidno ide (2.0hdi manual), brdo opreme, prostora koliko hoćeš za tako mali auto. U drugom redu tri odvojena sedišta i ravan pod što je raritet danas, i udobniji je od Kodiaqa, plus dosta manje troši. On ima troje dece, lagano ih spakuje, a i treći red može da posluži za sitnije osobe, ne samo za decu (ali na gepek onda zaboravi, moraćeš krovni kofer da stavljaš). Ne odgovara mi nikako onaj volan, prenisko je, čudan oblik i nikako da se naviknem da tablu gledam preko njega. Grafika je lepa, ali ekrani imaju nisku rezoluciju pa se svaki piksel vidi.

Sa druge strane, Kodiaq kojeg ima kolega dosta bolje ide jer je imao 40ks više + dsg i lepše se vozi zbog pogona. Nisu baš uporedivi iako su ista klasa. Kao da je nemac, sve je na svom mestu, lepo uklopljeno, klasično, pomalo sterilno. Jednostavno, nema zamerke osim što troši baš muški, kao da je 3.0, i što mi je zadnji kraj izrazito ružan, ali to je stvar ukusa. Meni Škoda više leži od ova dva modela, ali je i skuplja dosta na oglasima


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od petarboj » 07 Sep 2023, 06:54

OMP je napisao:kazu da je 2.2 bolji motor ali on je slab za te limuzine a 2.7 nije bas sjajan motor ali ima dosta koji se voze bez problema mada ako napravi problem bude to prilicno skupo
2.2 u C6 je smejurija, može se to voziti, ali nije to to. Obično su upareni sa manuelcima i nemaju hidroaktiv 3 oslanjanje. Ja bih to preskočio. 2.7 ide dobro, pa i odlično, ali da, ima probleme. Do duše, svi ti problemi se svode na par stvari koje mogu da se preduprede dobrim održavanjem. Problem mogu biti prelivi dizni koji nisu sjajno konstruisani i treba pregledati sa vremena na vreme i zameniti (motor se puno greje i par komada je gorelo zbog ovoga), drugi veliki problem je kućište termostata koje je očajno konstruisano, plastično, pukne i auto ostaje bez antifriza. Isti problem je i na Land Roverima s tim motorom. Tu je problem što se to ne vidi lako ako ode tipa na autoputu, a temp antifriza se ne menja dovoljno brzo da se uoči problem da ga nema. Takođe, sva creva i račve su zakomplikovali i treba ih pregledati. Može se preuprediti zamenom tog glupavog kućišta termostata na svakih nekoliko godina, praćenjem antifriza a poželjna je i ugradnja senzora nivoa antifriza (ovaj senzor je i postojao na ovim motorima u celoj PSA grupaciji, ali je bilo problema da antifriz kroz strujni kabl ode do kompjutera, ima neko suludo objašnjenje kako je to moguće, pa su ga izbacili). Još jedan problem može biti uljna pumpa koju takođe majstor treba da prati. Što se tiče hidraulike, bukvalno nisam čuo da je iko imao problem da je nešto otišlo, jedino se može desiti da par bombi treba da se zameni (ali i to je jako retko i menja se u paru ako ode leva/desna).

I da se razumemo, održavanje nije skupo. Auto delo puno mehanike sa C5 i 407/607, ono što može biti problem su svetlosne grupe i tako neki specifično delovi za njega, ali i to se sad može lako naći - sve više ih ide u kobasice, pogotovo u EU gde je održavanje mnogo skuplje nego kod nas. To kućište termostata je tipa 100e novo, prelivi dizni su 15k din, jedna bomba je 6k din, uljna pumpa 100e. Ovo su stvari koje se za 5 godina rade jednom ako i jednom, i otprilike su najskuplje stvari koje mogu da odu (ne računamo menjač :D). Bukvalno, ako se kupi auto o kojem ne znate ništa, za 1000e se radi veliki, mali servis, sve ove tri krupne stvari i zamene creva ako ima neko problematično. I mirni ste 5 godina. Sa ovim cenama automobila, u kombinaciji sa niskom nabavnim cenom C6ice - penal.

Rešenje dosta problema je naravno nabavka primerka sa 3.0 motorom koji su išli u restyle, obično su 2012., I oni su naravno dosta traženiji i skuplji. Kad kažem skuplji, neretko 2x pa i više skuplji od primeraka iz 2007/2008 koji su najčešći.

Uglavnom, nećete se slađe navozati od C6ice, nabavna cena je smešna, održavanje nije skupo a auto više nije bauk za pravog majstora.

P.S. poslao sam na recenziju drugaru, takođe vozaču C6, i dobio info da su ove cene delova od pre par godina i da su sad nešto veće, kao i sve što je poskupelo. Svakako, ne menja priču i stav previše :)

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk






Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8069
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 07 Sep 2023, 08:15

Znam dva slucaja 2.7 motora (jaguar i 607) koji su prolupali, pretpostavljam zbog uljne pumpe a citajuci negde najvise se to i navodilo kao mana tih motora

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3674
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zanimljivi oglasi

Post od member » 07 Sep 2023, 20:35

Ja se dvoumio zimus da uzmem jedan C6 2.7 sa problemima, za smešne pare, mislim da je bio oko 1500CHF, ali sam odustao jer nisam mogao naći majstora koji je hteo da ga uzme u ruke. U zadnje vreme u naselju često vidjam Lancia Thesis u baš top stanju. C6 i Thesis su mi bili tiha patnja pre 15-20god.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12359
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od shandu90 » 07 Sep 2023, 20:47

Komsa je dugo imao thesis (do pre 5-6 godina). Meni je taj auto izgledao nekako matoro i prevazidjeno. Mozda zato sto sam ga svaki dan gledao. C6 ipak deluje dosta svezije. Video sam pre neki dan beli na SU tablice, mnogo dobro izgleda. Petrov vidim s vremena na vreme kad skoknem u njegov kraj, lep je i crn


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8069
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 07 Sep 2023, 22:05

Tezis izgleda lepo kad je u nekoj dobroj boji sa dobrim felnama i enterijerom, ali kad ga vidim u npr. svetlo plavoj sa plavim velurom i onim punim felnama ko ratkapne onda mi je gadan. Komsija u mojoj tazbini imao 2 tezisa, zandji je bio "100th anniversary" verzija, bas dobro izgledao i iamo sam prilike oba da vozim, auto tip top, mislim da ga jos cuva samo ga sklonio negde, bas cu da ga pitam... pre toga je imao isto tezisa u malo slabijoj opremi ali taj nije bio u nekom zavidnom stanju kao ovaj. Odlican auto, jedino sto ih uglavnom zeza je elektronika kao i adaptivno vesanje, taj prethoni kog je imao je zakucao u nekom sport modu, najnizem i najtvrdjem, bas bio los za voznju. Oba su 2.4 motori.

Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od petarboj » 08 Sep 2023, 07:52

Moj i ja retko viđam Uglavnom vozim C2, pa je on uglavnom pred zgradom, C6 je u garaži i za manje od 200km se ne pali

Taj beli na SU table je onaj bicolore, crni krov? Znam čoveka, stavio je belu foliju do prozora i stvarno izgleda odlično. Mislim da je sad na oglasima jer je čovek kupio Teslu Y. Prelazi nerealne km. Evo sad sa Teslom 40k od marta, a tako se i raj C6 vozio. Taj auto je u dobrom stanju, ako nekoga zanima, ima kilometara ali je sve što treba rađeno (i mislim čak sve gore što sam pisao, na vreme).

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Poslednja izmena od petarboj u 08 Sep 2023, 07:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 845
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Rolla » 08 Sep 2023, 07:54

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... ia-20-tfsi

Jel poznat nekom auto i zasto ide 30-40% ispod trzisne cene?

Korisnikov avatar
Antibes
Postovi: 58
Pridružio se: 17 Jul 2016, 23:08

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Antibes » 08 Sep 2023, 07:56

Piše u oglasu.
To je učešće a sve ukupno treba da se isplati 21000€

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


lami
Postovi: 3285
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zanimljivi oglasi

Post od lami » 08 Sep 2023, 07:56

"Da ne bi bilo zabune cena 12500€ je ucesce za auto, ostalo je da se plati jos 43 rate po 487€, ukupno 21000€"

Послато са SM-S918B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 782
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od AleksandarAca » 08 Sep 2023, 08:01

Verovatno je covek zaboravio da napise da posle isteka lizinga ima da se plati i otkup 10ak hiljada :D

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Odgovori