Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Zanimljivi oglasi

Post od dag81 » 17 Mar 2015, 22:48

Sve su to gluposti i rate i cene i ucesce sto su napisali, osim ako neces da nosioc lizinga bude predhodni vlasnik, ti da budes drugoovlascen da ga vozis, i placas ratu.
U suprotnom ako hoces lizing na sebe, auto mora biti vracen VB lizingu(pomenuo si da je njihov), stari vlasnik da izmiri svoje obaveze ako ih ima, ti sa VB lizingom ulazis u peoceduru odobrenja lizinga, biras ucesce, ratu, otkup.
Kao sto je rekao Markoni, kupujes auto, ide pogledaj, kad pogledas i svidi ti se hipoteticki sa vlasnikom u lizing kucu i tamo dogovor o isplati/uplati i ostalom kad vidi vlasnik gde je a ti vidis koliko lizing kuca ceni auto. Jer mozevvlasnik da ti kaze prodajem auto za 20.000e to ne znaci da ga mozes kupiti za te pare. Tacnije mozes ali da ti on doda 5.000e kesa ako ga lizing kuca proceni na 30.000 pa da das u ucesce tu cifru.(Iskarikirao sam ovo ali tako je).
Ali ti meni delujes da bi ga kupio, ali da molis Boga da ga ne kupis.
Poslednja izmena od dag81 u 17 Mar 2015, 22:52, izmenjeno 1 put ukupno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Floyd » 17 Mar 2015, 22:49

Ovde se apsolutno slažem sa Herojem. Sumnjam da je ovaj auto plaćen više od 40k evra (kamatu ne računam jer je nebitna u ovoj priči). Posle dve godine on nikako ne bi smeo da košta više od 28k evra.

Koliko sam shvatio, vlasnik planira da "izgubi" samo mesečne rate za period eksploatacije ali ne i učešće. Da je uzeo lizing na dve godine, rata bi mu bila min 30% veća. Zanimljiva taktika :)

Delija, ti imaš karte u rukama bez obzira na ovu sprdačinu sa oglasima. Njemu lizing ide i u interesu mu je da ga proda... a za prodaju ima skupog benzinca koji u Srbiji teško nalazi kupca ;)

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 17 Mar 2015, 23:10

Plaćen je više od 40000 jer je drugi primerak koji je bio demo auto prodavan za 40000 posle 2-3 meseca.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Delija » 17 Mar 2015, 23:23

dag81 je napisao:Sve su to gluposti i rate i cene i ucesce sto su napisali, osim ako neces da nosioc lizinga bude predhodni vlasnik, ti da budes drugoovlascen da ga vozis, i placas ratu.
U suprotnom ako hoces lizing na sebe, auto mora biti vracen VB lizingu(pomenuo si da je njihov), stari vlasnik da izmiri svoje obaveze ako ih ima, ti sa VB lizingom ulazis u peoceduru odobrenja lizinga, biras ucesce, ratu, otkup.
Postoji neka varijanta prebacivanja sa lica na lice. Olaksali su proceduru oko toga jer im se vise tako isplati nego da klijent vrati vozilo pa da se oni je*u sa njim. Onaj ko placa lizing i tako nije vlasnik vozila, vec je to lizing kuca.
http://forum.burek.com/udesetostrucen-b ... .wap2.html
dag81 je napisao:Ali ti meni delujes da bi ga kupio, ali da molis Boga da ga ne kupis.
Malo bezvezan komentar :ccc:

Znas kako - pare mi nazalost ne padaju sa neba, a ono sto je delovalo kao vrlo zanimljiva ponuda (tacno takav auto zelim i cifra je u jednom trenutku bila relativno ok uz planirano blago spustanje - uz to je i ritam placanja bio odgovarajuci) je postala prevelika mutljavina za moj ukus. Takve zajebancije ne prave ni cigani na Najlon pijaci :ccc:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Zanimljivi oglasi

Post od dag81 » 17 Mar 2015, 23:38

Proveri ti to svakako sa lizing kucom. Nije sve to crno belo. Mnoge stvari deluju logicno u nasim glavama ali nisu takve.
Nemoj se ljutis, ali nisi zagrizao, ili drugacije "grizemo". Ja da trazim takav auto, ili kad trazim auto za sebe i nadjem ga sa slika, ja to moram u najkracem roku da pogledam i kupim ako mi odgovara.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od NexT » 17 Mar 2015, 23:40

I dalje mislim da bi za vikend trebao da odes da pogeldas auto.

U najgorem slucaju kostace te 30-40eur put i jos svratis na odlicno pecenje.

Mislim da je samo prodavac problem, ali na kraju krajeva, ti radis sa lizing kucom, ne sa njima... Probaj da iskopas nekoga ko radi tamo, pa da izvuces nesto... Popust pri otkupu ili slicno, nevezano od Stefanovica.

Njima ponudi pare koje bi ti dao. Raspitaj se koja je fora sa ratama i cenom. Ne padaju ovakvi sa drveta, pa da ih ima svaki dan u oglasima.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Delija » 17 Mar 2015, 23:46

Tako ce verovatno i biti.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od steva_anya » 17 Mar 2015, 23:58

Da li ti je uopste opcija kupovine za kes u opticaju?
Od kupovine Civica prosle godine nisam gledao oglase [osim klika na linkove iz teme] i prosto mi je neverovatno da sa oko 30000e nema ovakav BMW3 preko, sa sve zeljenom opremom, motorom, i tim sertifikatom na kom insistiras. U Nemackoj se bar prodavao, ovde svega par komada.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Delija » 18 Mar 2015, 00:04

To je bio i inicijalni plan, ali je pomeren dok ne resim stambeno pitanje. Ovo je uletelo neplanirano.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od NexT » 18 Mar 2015, 00:06

paaa, u principu i nema :)

Suzio sam izbor na ono sto Delija trazi, ostalo 40ak kola. U prva tri se vec dolazi do ove cifre
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... ine&noec=1

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Scuderia » 18 Mar 2015, 00:08

On je planirao 31-2 da da, ovaj izadje 38-9 ovde.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Delija » 18 Mar 2015, 00:10

Dobro, za ovaj konkretan nije moguc povracaj PDV-a.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
pavle
Postovi: 932
Pridružio se: 12 Jan 2014, 13:36
Garaža: Alfa Romeo 159 2009 2.4 211 hp
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od pavle » 18 Mar 2015, 00:34

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... 4-250ks-6l

Trosi 6 litara na autoputu u sestoj na 100 na sat ! :D

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Laki021 » 18 Mar 2015, 04:34

Xepoj87 je napisao:Nov 328i:
34000e pocetna cena.
4000e M paket,
1000e parking senzori napred i nazad, sa kamerom,
sport automatski menjac 2500e,
Xenon farovi 700e.

To sve izadje na maximum 43.000e, u slucaju da sam neke cifre zaokruzio na manje.
43.000e za auto sa 0km, koji sam sklapas, na sledeci auto kod njih automatski dobijas 10% popusta i ako ga sam sklapas, 4 godine garancije sa kompletno besplatnim odrzavanjem.
Da ne kazemo da je totalno realno da na ovu cenu racunamo 10% popusta, jer je realnije da ces veoma lagano na lageru naci slican koji ce ti odgovarati.
Tu dolazimo do skroz realne cifre od recimo 39.000e.
Da ne pominjemo sada sajamski popust koji je realno minimum toliki.


Njihova ponuda:
Auto star 2 godine, ostalo jos 2 godine garancije sa besplatnim odrzavanjem.
Presao 28.000km, kilometrazu koju Delija prelazi sporije nego ja bajkom, koji nisam vozio 3 godine.
10600e, realno 10.000e za ucesce, sto je ogromna cifra.
40x600e, sto znaci 24.000e.
Plus dodatnih 4500e na kraju, da bi auto bio zaista tvoj.

To je sve ukupno 38500e, realno 39.000e.


Treba li bilo sta ovde dalje razmisljati?

Moj izbor bi bio da odem na sajam i nadjem bolje opremljeni novi primerak na lageru za malo vecu kintu i pazarim isti na lizing, kome, ako je ucesce 20%, ne moze biti ovoliko koliko su oni trazili.
Iskreno, sada i da pristanu na cenu od 5.000e, ja ne bih razmisljao. Za dva dana su podigli cenu za 6000e iz dva puta, sto je neverovatan bezobrazluk i krajnja neozbiljnost.
Ne zanima me koliko je taj auto kostao 2013. godine i koliko je vlasnika kostao sa kamatom za lizing.
Interesanrno, ko ja da pisem :)
Svojevremeno si negodovao kad sam ovako navodio racunicu za vecinu mladih polovnjaka i tvrdio da su mahom precenjeni, evo sad lepo racunas i zakljucak se jasno namece.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 18 Mar 2015, 04:46

Par puta sam napomenuo da ste me ti i Floyd naterali da obratim paznju na vise stvari.
A i ranije nije bilo besplantog odrzavanja, nisu bile ovolike garancije, novi automobili su bili skuplji, a jaci modeli ekskluzivniji.
Sada vec srednji modeli idu super, a srednja oprema sadrzi zaista mnogo. (tada je Bmw 3 dolazio sa manuelnom klimom, bez koznog volana i ozvucenjem koje je ravno tranzistoru, a cene opreme apsurdne)
U onoj raspravi sa vama za novo vs polovno sam imao pravo za primere koje sam ja navodio, sto se naravno ne moze uzeti za pravilo, a kasnije sam par puta spominjao da ste u pravu sto se takvog pogleda tice.
Ovo je jedan od tih primera, gde vise platis polovnjak.
Da ovaj auto na kraju izadje 30.000e, nov ne bi bio isplativ, ali svakako ne i nesto mnogo skuplji.

Ako uzmes primerke koji su opremljeni onako kako ja volim, pa kostaju 60.000+ eura, retko se isplati nov, jer bi takav 328i star 2 godine bio jeftiniji oko 20.000e.

Evo primera:
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... ORT&noec=1

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... ORT&noec=1

Ovi su kostali 10.000e vise od primeraka koji su sada jeftiniji 2,3.000e.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori