Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Heinz » 03 Avg 2020, 10:00

Pa što uze Hondu onda? :)

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ChobbyNS » 03 Avg 2020, 10:12

Klotovi mi i ne ulaze u izbor. Mislio sam na devetke u pristojnoj opremi koje su održavane kako treba.
Mene lično bi bilo sramota da oglasim auto na kojem se čuje ležaj u menjaču.
I mislim na fl modele konkretno, pre fl može da se nađe za male pare.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zanimljivi oglasi

Post od nidza » 03 Avg 2020, 10:30

Zašto bi te bilo šta bilo sramota, ideš ispod svake cene za ispravan auto, plus još imaš kupce koji se biju za krntije koje dobro izgledaju, a jedva čekaju da ih čipuju.

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Pulp Fiction » 03 Avg 2020, 10:35

ChobbyNS je napisao:
03 Avg 2020, 09:48
Znam par ljudi iz NS koji su se zaleteli pa uzeli 159 za ~3k€, uglavnom su svi završili u servisu sa računima od oko 2k€ da se auto dovede u red.
Ja lično devetku ispod 5k ne bih ni gledao, ne može da bude dobra.
Pa šta može da ne valja. Bukvalno ovih 1.9 ima u svemu mogućem po oglasima, nije 159 nikakav raritet ni ekskluziva u tehničkom smislu?
Pogledaj oglase čak ih ni nema nešto mnogo i rekao bih 80% su od 3k do 4k... De bre 5k da se daje za nju?

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Momčilo » 03 Avg 2020, 10:37

Nema šta da bude sramota, sramota je samo prećutati preko telefona neke stvari koje su odmah vidljive prilikom dolaska.
Pre 2 godine smo gledali neku 307icu u NSu, od fizičkog lica koji je kupio sebi noviji auto. Na telefon je govorio da je sve extra, da sve radi, da je motor perfektan i slično. I kad smo mu rekli da ćemo iz Šida da dođemo da pogledamo, on je govorio da vredi, da ćemo se oduševiti, bla bla.. A kad smo došli, auto je bio krš teški, turbina zviždi baš baš jako da je moja mama odmah videla da je loše. Još kad smo mu nabrojali šta tu treba da se menja, da bi možda i kupili uz korekciju cene, on kaže kako je cena fiksna, da ne spušta ni 50e.

Ne znam šta je tim ljudima, ako ćeš već da prećutiš nešto, neka to ne bude vidljivo odmah.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Zanimljivi oglasi

Post od stefanan » 03 Avg 2020, 10:55

Hondu uzeo jer mi limuzina ne radi bas posao, osim ako bi bila top. Mada malo mi zao za tu iz Aranđelovca što je bila full (odustao sam bila srebrna, 2005, i morala bi odmah kod majstora). Ležaj se bas malo čuo, ne bi me čudilo da ljudi ni ne znaju o čemu se tu radi. Ja prvi ne bih da nisam na bravu radio menjač.

Pulp Fiction je napisao:
ChobbyNS je napisao:
03 Avg 2020, 09:48
Znam par ljudi iz NS koji su se zaleteli pa uzeli 159 za ~3k€, uglavnom su svi završili u servisu sa računima od oko 2k€ da se auto dovede u red.
Ja lično devetku ispod 5k ne bih ni gledao, ne može da bude dobra.
Pa šta može da ne valja. Bukvalno ovih 1.9 ima u svemu mogućem po oglasima, nije 159 nikakav raritet ni ekskluziva u tehničkom smislu?
Pogledaj oglase čak ih ni nema nešto mnogo i rekao bih 80% su od 3k do 4k... De bre 5k da se daje za nju?

A onda staviš na papir i shvatiš da imaju po soma evra ulaganja minimum. Veliki servis + klapne/nova usisna 400-500e, kvačilo 20k, zamajac 30k,mozda oba, menjac ako treba 300ak evra, gume 30k (većina vozi pogrešnu dimenziju m+s I jos te ubeđuju da je to za sva doba), registracija ako treba. Gde su tu jos neka ulaganja kojih će sigurno biti... Klima, trap, neki senzor, egr, dpf.

Unutra od opreme ako treba volan, menjač bude izlizan, sedišta loša.


Limuzina FL 2.0 na oglasima nema dobra, a za ispod 6.
Ima jedna zlatna 2.0 Mjet za 4800, ali spolja skroz iščukana, ulubljen gepek, vrata bi sva morala da se farbaju, ističe rega, nema ni letnje ni zimske gume, veliki servis ne zna se kad je radjen, kvačilo je kao radio bivši vlasnik ne zna se kad. E da, nema kožu već neki krem štof. Znaci bas loša kombinacija boja

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6243
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Heineken » 03 Avg 2020, 11:27

Eh kupovina 159 limuzine u Srbiji :kezo:

Sve sto je stefanan napisao je tacno. Pa i te 2.0 od po 6k sto su dobre imate bar 1000 evra ulaganja u njih u startu . Ljudi ne znaju kad je sta radjeno na autu, a ovamo preko telefona i u oglasu sve ful.

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ChobbyNS » 03 Avg 2020, 11:54

Pulp Fiction je napisao:
ChobbyNS je napisao:
03 Avg 2020, 09:48
Znam par ljudi iz NS koji su se zaleteli pa uzeli 159 za ~3k€, uglavnom su svi završili u servisu sa računima od oko 2k€ da se auto dovede u red.
Ja lično devetku ispod 5k ne bih ni gledao, ne može da bude dobra.
Pa šta može da ne valja. Bukvalno ovih 1.9 ima u svemu mogućem po oglasima, nije 159 nikakav raritet ni ekskluziva u tehničkom smislu?
Pogledaj oglase čak ih ni nema nešto mnogo i rekao bih 80% su od 3k do 4k... De bre 5k da se daje za nju?
Ako su iz uvoza tu se sem dubinskog ništa ne pipne, uglavnom te sačeka mali i veliki servis, egr dpf, kočnice, kvačilo, trapovi, gume...
Ako je od fizičkog lica često je slična situacija, zaleteo se na malu cenu pa gleda da se reši sranja kad mu majstor sabere ulaganja.
Ja kad vidim da se GT prodaje za 2 soma duša me zaboli, mene moj izašao jedno 5 soma do sad Slika
Ali dobro, ja ga nisam ni uzimao za preprodaju nego da ostane par godina kod mene pa zato bacam pare u njega.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Darko » 03 Avg 2020, 11:54

Ja kad bih gledao 159, a merkam je za neko buduce vreme. Gledao bih one koje kostaju 6k u inostranstvu sa malom km. A ne ove za 4k kod nas. (kakva je to 159ka koja je placena 2k preko). Pa solidan stilo kosta 2k na zapadu.

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Mladen7 » 03 Avg 2020, 11:56

Sve ste tačno napisali.
Prošle god kad sam tražio na šta sam sve nailazio...na kraju sam poručio od preko .

I ne ,ne može iole solidna u lepoj opremi za malo para .

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9069
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Darko » 03 Avg 2020, 12:00

Nedavno sam gledao jednu SW 120ks u belgiji. 2010 ili 2011. 78k km. Fantazija stanje. Bila je 7k pa spustena na 5.9k i otisla. To je kupovina. Kosta ali ozbiljna prica.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zanimljivi oglasi

Post od BigMazzy » 03 Avg 2020, 12:42

I onda "debili" kao ja i slični, koji u startu srede svoj auto pa ga maze, paze , uredna servisna istorija... ispadnemo nenormalni što nam je auto skuplji par stotina evra kad ga prodajemo nego ostali u oglasu. Naravno da niko ne može da naplati u postprodaji sve što je uložio u auto al može barem trud oko tog auta.
Meni gledali Nissan Qashqai i spuštali cenu po 1000€. Alo rođače, gume nove u garanciji plaćene 70000 dinara plus akumulator nov, plus servis automatskog menjača, plus veliki servis plus auto bez greške.

I evo poslednjih par dana tražimo auto za kuma. Pogledao mučenik 20 automobila, i sve je realno čist bezobrazluk. I pita se čovek lepo, koja sam budala kad prodam auto bez greške za normalnu cifru i onda očekujem da isto takav kupim.

Možda je sad najbolje lepo uzeti auto sa placa iz uvoza pa šta nam Bog da. Barem su ispolirani I dubinski oprani za početak.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Pulp Fiction » 03 Avg 2020, 13:21

stefanan je napisao:
03 Avg 2020, 10:55
Pulp Fiction je napisao:
ChobbyNS je napisao:
03 Avg 2020, 09:48
Znam par ljudi iz NS koji su se zaleteli pa uzeli 159 za ~3k€, uglavnom su svi završili u servisu sa računima od oko 2k€ da se auto dovede u red.
Ja lično devetku ispod 5k ne bih ni gledao, ne može da bude dobra.
Pa šta može da ne valja. Bukvalno ovih 1.9 ima u svemu mogućem po oglasima, nije 159 nikakav raritet ni ekskluziva u tehničkom smislu?
Pogledaj oglase čak ih ni nema nešto mnogo i rekao bih 80% su od 3k do 4k... De bre 5k da se daje za nju?

A onda staviš na papir i shvatiš da imaju po soma evra ulaganja minimum. Veliki servis + klapne/nova usisna 400-500e, kvačilo 20k, zamajac 30k,mozda oba, menjac ako treba 300ak evra, gume 30k (većina vozi pogrešnu dimenziju m+s I jos te ubeđuju da je to za sva doba), registracija ako treba. Gde su tu jos neka ulaganja kojih će sigurno biti... Klima, trap, neki senzor, egr, dpf.

Unutra od opreme ako treba volan, menjač bude izlizan, sedišta loša.


Limuzina FL 2.0 na oglasima nema dobra, a za ispod 6.
Ima jedna zlatna 2.0 Mjet za 4800, ali spolja skroz iščukana, ulubljen gepek, vrata bi sva morala da se farbaju, ističe rega, nema ni letnje ni zimske gume, veliki servis ne zna se kad je radjen, kvačilo je kao radio bivši vlasnik ne zna se kad. E da, nema kožu već neki krem štof. Znaci bas loša kombinacija boja

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa ne možeš tako negativno da gledaš uvek. Prvo one su prešle dosta, vrlo moguće da je neko već rešio stvar sa usisnom i menjač ako je uopšte imao problema. Zamajac je isto može a ne mora, ali i to je za svaki auto. Gume takođe radiš zbog sebe, isto kao i servise. I to je opet nešto što važi za svaki auto. Imaš opciju da za 3500e uzmeš i uradiš ponešto pa ne moraš odmah sve, ali znaš šta imaš ili da veruješ nekome nalickanom sa dobrom opremom da ti je uvali za 50% višu cenu od svih sa oglasa i onda opet nešto imaš da radiš, kako bi se onda osećao?

Kod nas auto prodaje samo brend i godina proizvodnje zato imamo te ''jeftine krševe''. Nikome ti nećeš uzeti veće pare jer si eto sredio sve mehanički, kupio vrh gume i šta znam tražiš mu hiljadu evra više, on će te gledati belo i reći pa imam desetine istih ovakvih za manje para... Zašto, pa zato što iako je svestan da su lošije, te servise će odlagati maksimalno... I baš kao što Chobby kaže kao taj prodavac ma to nije ništa, ide to sve, i zbog toga ima na ulicama tih 159 sad već dosta i prodaju se budzašto.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Puzo81 » 03 Avg 2020, 13:41

ChobbyNS je napisao:
03 Avg 2020, 09:48
Znam par ljudi iz NS koji su se zaleteli pa uzeli 159 za ~3k€, uglavnom su svi završili u servisu sa računima od oko 2k€ da se auto dovede u red.
Ja lično devetku ispod 5k ne bih ni gledao, ne može da bude dobra.
3soma nisu ni preko sem da nisu sa 300k km+, redovno pratim :)

Slažem se, ispod 4,5-5,5 tamo + 1-1,5do nas nema da valja, pričam za 2008+.

Čast izuzecima kod nas po oglasima su 350-400k km ako ne i više.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zanimljivi oglasi

Post od DukeNS » 04 Avg 2020, 01:30

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... _date=true


Da li ima poznavaoca koji bi prokomentarisali ovaj auto?

Odgovori