Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7978
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 24 Apr 2022, 23:38

mnogo mocno izgleda, jedan od retkih pick up-ova koji mi se bas svidja i koji bih rado posedovao

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od srdjanyo » 25 Apr 2022, 08:31

To je za bogate lopove i kvazielitu. Pošteni ljudi u Srbiji ovo ne voze. Jedino ako su prodali par njiva i kuća...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7978
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 25 Apr 2022, 10:11

kakav komentar :glavomuzid: po tome svaki peti auto na ulici voze lopovi....najbolje da svi voze skode fabije, izgledace posteno i niko nece imati sta da im prigovori :)
Sta je bitno kako je ko dosao do para i sta vozi, svako za svoj groš, a ovaj auto sigurno nece da voze oni koji su se nakrali i stekli pare preko noci, takvi voze vec poznate statusne simbole koji su skuplji od ovoga a kojih ima mnogo, ovakav auto nema sirok spektar klijenata

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Grujic » 25 Apr 2022, 10:20

Realno, ovaj auto se bas ne uklapa u te sablone koji se etiketiraju.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od srdjanyo » 25 Apr 2022, 10:49

OMP je napisao:kakav komentar :glavomuzid: po tome svaki peti auto na ulici voze lopovi....najbolje da svi voze skode fabije, izgledace posteno i niko nece imati sta da im prigovori :)
Sta je bitno kako je ko dosao do para i sta vozi, svako za svoj groš, a ovaj auto sigurno nece da voze oni koji su se nakrali i stekli pare preko noci, takvi voze vec poznate statusne simbole koji su skuplji od ovoga a kojih ima mnogo, ovakav auto nema sirok spektar klijenata
Dolazim do zaključka da, ovi prazilukovići koji voze kola preko 100k nikako ne mogu da naprave ni 500€ u Srbiji za mesec, a kamoli za dan. Kada bi se vrednovala pravna država i zakoni, mnogi bi u Srbiji (vlasnici svakog petog auta) "brinuli" kako da dokažu poreklo imovine, pokretne i nepokretne, zatim diplome itd. Ali, dok se god ljudi vode "Šta to mene briga", a ovamo svi gledaju Rijaliti, bićemo prćija u sred Evrope koja živi na kredit EU. Za 200-300 €.
I bolje da voze Fabije nego Reno Mošuse i Sitroene iz Švice...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 25 Apr 2022, 11:24

Meni je f150 raptor brutalan, a Ranger onako.
I preskup je.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Martin Mystere » 25 Apr 2022, 11:27

A Fabije iz Švice? Kako se takvi kotiraju na listi prazilukovića?

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Gazu » 25 Apr 2022, 11:56

Ja mislim da će upravo novopečeni biti više biti opterećeni skupim autima, kao i telefonima. Mada mnogo zavisi i od vaspitanja i odrastanja, ali vidim da oni što iz "siromaštva" dođu do para imaju tendenciju da se raspištolje.

Druga je stvar što ima ljudi koji imaju enormno mnogo para u odnosu na većinu. Nije ovo sad kao pred francusku revoluciju gde su bogataške kočije gazile siromašne kao pse lutalice, nije sad tako jasno vidljiva za granica između staleža, geografski gledano smo izmešaniji, ali razlika vidno postoji.

A do takvih para se ipak ne stiže pošteno, pogotovo je komunizam kod nas otišao pre samo 30 godina - uz sve one ratove i rasplamsavanje korupcije.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Zanimljivi oglasi

Post od BigMazzy » 25 Apr 2022, 12:49

srdjanyo je napisao:To je za bogate lopove i kvazielitu. Pošteni ljudi u Srbiji ovo ne voze. Jedino ako su prodali par njiva i kuća...

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Па има поштених људи у Србији који ТО возе а и много скупље аутомобиле. Могу и да те упознам са некима, да видиш како изгледају успешни људи који су својим знањем и умећем зарадили милионе, имају фирме, запослене са одличним платама.....Јбт, какве паралеле ти извлачиш, има ли нека тема где нећеш мешати политику и стање у Сирији, Украјини, Русији ЕУ са опуштеним ћаскање љубитеља аутомобила?
И да , возио сам Рено "Мошуса" а возио сам и фабију, за Французе, Фабија је полупроизвод који возе само поштени Срби и то јој је једина предност, пардон, Срби средње класе јер морамо за некога оставити Дачију и Фиата!
...........
Ево пар сличица тих богатих лопова и квазиелите, а ту је и мој Фиат недостојан ни средње класе а камоли Фабије, мало смо се дружили, тј ови из квази елите и са купљеним дипломама ме једва удостојили њиховог друштва.SlikaSlikaSlika

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3252
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od srdjanyo » 25 Apr 2022, 13:09

Izvin'te što sam pola foruma taknuo u tanku žicu. Da budem pristojan.
Pravna državo, prava i pravdo, laku noć.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Martin Mystere » 25 Apr 2022, 13:10

To ti je ona čuvena generalizacija - ako neko ima novca da kupi veći stan ili bolji/skuplji auto automatski mora da ga je stekao lopovlukom i na nepošten način...

Disclaimer - niti imam veliki stan niti skup auto, samo ne volim generalizacije u bilo kom obliku. U stvari, ne da ih ne volim nego ih se užasavam.

Ali eto, duboki nakon za malobrojne poštene a onu polovinu foruma koje je takla priča modernog Robin Huda neka bude sram zbog odsustva osećaja za pravo i pravdu kad ne vide da su svi oni koji su nešto stekli u stvari lopuže... Ili je samo grožđe jako kiselo...

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ftj » 25 Apr 2022, 13:59

U takvim pričama se na kraju najčešće ispostavi da se tim lopužama ne zamera moralna i etička ispravnost što su lopovi već što taj što zamera nije u toj poziciji.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Gazu » 25 Apr 2022, 15:08

Ne možemo zameriti ljudima takve komentare kad znamo već gde živimo. Jedno je što je neko završio neki fakultet, pa je u fazonu "vidite, ja sam pametan, zaslužujem više od ovog ili onog", ali naravno da to ne funkcioniše tako. Nije to tako jednodimenzionalno.

Sa druge strane, i ja znam ljudi koji su bogati, koji imaju auto da se u**em, a koji su pošteni. Sa druge strane, deluje da je tu neko od njihove familije i uprljao ruke na ovaj ili onaj način. Pa šta kad vidiš nekog recimo našeg doktora, radi na nekom institutu, a ima stančuge, tip top vikendicu, bazen, automobilčine. E to se već ogavne stvari. To mu od plate i legalnih prihoda nije.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Grujic » 25 Apr 2022, 15:32

I ti omasio upravo.
Itekako mogu, i to legalno, najlegalnije. Nisu svi - ali moze.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Martin Mystere » 25 Apr 2022, 15:34

Naravno da ima svakakvih - i poštenih i nepoštenih ali kao što rekoh, nema gore stvari od generalizacije i reći da je neko isključivo ovakav zato što ima auto od € 50k a neko onakav samo zato što možda vozi nekog jugića s kraja devedesetih.

Neko ima porodičan, nasleđen stan i ne mora poput mene da odvaja mesečno 400€ za ratu kredita za stan već teoretski može da svu sumu da izdvoji kako bi kupio auto na kredit i sada bih ja trebao da iz čiste ljubomore, zato što vozi auto 2022. godište, od recimo € 40k da ga nazivam lopovom? Naravno da ne.


Odgovori