Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8044
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 06 Mar 2020, 18:24

to definitivno, alfe tek kad im padne cena postaju popularnijee u narodu, posebno kod nas ali npr. Stelvio koliko mi se cini se lepo prodaje, kod nas ih ima vec u nekom finom broju za razlku od Giulie a Stevica je skuplji

Ralee
Postovi: 3479
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ralee » 06 Mar 2020, 18:28

Tesko da ce biti primamljiva, pogotovu sa ovim cenama koje nisu pale znacajno. Pogledajte koliko Giulietta kosta sad kao polovnjak a koliko 147 u svoje vreme.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Geza » 06 Mar 2020, 18:28

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 06 Mar 2020, 18:29

Secam se da su me ovde dosta pljuvali u Giulia temi sto sam pricao da ne moze da kosta kao Mb i Bmw, makar bila i jednako dobar auto, ali eto, nesto sto je nekima bilo jasno odmah, sada je postalo jasno i ostalima, primarno starac vujadinu, ako se secam dobro.
I naravno, i sada bi verovatno imao nesto da smisli kao odgovor da pokusa da ispadne u pravu...

Ne moze brend sa losom reputacijom, nesigurnom buducnoscu, slabim/nepostojecim marketingom i jako losom servisnom i prodajnom mrezom, da kosta kao premiumi, samo zato sto se vozi dobro...istripovali su se da vecina ljudi kupuje Bmw zaista samo zato sto se dobro vozi...sto je promil kupaca.
Posle su spustili cene, ali kasno, jer je vec na izlasku taj auto dugo bio poznat i prestao da bude wow posle 2 godine.
Mora da se prodaje da bi mogli da dignu cene, a da bi se prodavao bez, mora se ponuditi dobar paket po dobroj ceni, sto Giulia prosto nije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Zanimljivi oglasi

Post od BRABUS » 06 Mar 2020, 19:04

OMP je napisao:
06 Mar 2020, 18:24
to definitivno, alfe tek kad im padne cena postaju popularnijee u narodu, posebno kod nas ali npr. Stelvio koliko mi se cini se lepo prodaje, kod nas ih ima vec u nekom finom broju za razlku od Giulie a Stevica je skuplji

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... lvio-22-at

Ma jos 4 s 0km al su 2019-o

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 07 Mar 2020, 00:52

Xepoj87 je napisao:
06 Mar 2020, 18:29
Secam se da su me ovde dosta pljuvali u Giulia temi sto sam pricao da ne moze da kosta kao Mb i Bmw, makar bila i jednako dobar auto, ali eto, nesto sto je nekima bilo jasno odmah, sada je postalo jasno i ostalima, primarno starac vujadinu, ako se secam dobro.
I naravno, i sada bi verovatno imao nesto da smisli kao odgovor da pokusa da ispadne u pravu...

Ne moze brend sa losom reputacijom, nesigurnom buducnoscu, slabim/nepostojecim marketingom i jako losom servisnom i prodajnom mrezom, da kosta kao premiumi, samo zato sto se vozi dobro...istripovali su se da vecina ljudi kupuje Bmw zaista samo zato sto se dobro vozi...sto je promil kupaca.
Posle su spustili cene, ali kasno, jer je vec na izlasku taj auto dugo bio poznat i prestao da bude wow posle 2 godine.
Mora da se prodaje da bi mogli da dignu cene, a da bi se prodavao bez, mora se ponuditi dobar paket po dobroj ceni, sto Giulia prosto nije.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nemoj projektovati svoj pristup diskusijama na sve ostale. Ti si taj koji hoće da tvoja bude poslednja, kome je pitanje života ili smrti da bude u pravu, ali nisu svi kao ti niti je svima forum biran kao tebi. Kapiram da ti je lakše da misliš da su svi kao ti, ali jbg ga.

Što se tiče cenovne politke Guilie šta god sam rekao tada, mislim i sada. Nađi neki moj citat za koji misliš da je pogrešan, pa mogu to da prokomentarišem radi ostalih.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 07 Mar 2020, 08:38

Ljudi koji varaju najcesce prozivaju druge da varaju, pa je tako i za ovo da neko ima potrebu da bude u pravu ;)

Ne pada mi na pamet da opet sa tobom ulazim u 20 strana dugu diskusiju sa kilometarskim postovima.
Prodajni rezultati govore sve sto se ima reci.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8044
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 07 Mar 2020, 08:55

mozda je alfa brend sa losom reputacijom ali totalno neopravdano, rekao bih da su bmw, audi i vw statisticki mnogo kvarljiviji automobili nego alfa, imaju mnogo vise tehnickih mana nego alfa ali jbg njih prodaje ime i uvek ce ga prodavati makar pravili i najgora kola na svetu. Generalno alfa je od uvek bila za kupce sa stilom i koji znaju sta hoce.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od starac vujadin » 07 Mar 2020, 10:06

Xepoj87 je napisao:
07 Mar 2020, 08:38
Ljudi koji varaju najcesce prozivaju druge da varaju, pa je tako i za ovo da neko ima potrebu da bude u pravu ;)

Ne pada mi na pamet da opet sa tobom ulazim u 20 strana dugu diskusiju sa kilometarskim postovima.
Prodajni rezultati govore sve sto se ima reci.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ti si mene prozvao, ne ja tebe i još si ušao u polje ličnih projekcija. Bolje bi bilo da si se držao teme, a ne da ulaziš na lični nivo.

Prodajni rezultati Giulie ne govore da li je neko od nas bio u pravu. Bio bi u pravu da sam tada tvrdio unapred da će se Giulia odlično prodavati, a ja to nikad nisam tvrdio. Zato sam ti sada rekao da nađeš neki citat gde sam o tome govorio, Ono što sam tvrdio da je njihova strategija pozicioniranja Giulie dobra i da je cenovna politika dobra i da Giulia ne treba da bude jeftina. I dalje mislim isto. Međutim da bi se neka strategija ostvarila potrebno je još dosta taktičkih stvari da se odrade i obistine i o svemu tome sam još tada pričao kao moguća pretnja njihovim namerama.

Auto za koji sam odmah u startu tvrdio da će se odlično prodavati i da će biti hit je Suzuki Jimny, a ti si tvrdio da se neće dobro prodavati. E, to je primer gde prodajni rezultat govori u prilog nečijoj tezi jer je to baš i bio predmet priče.

Očigledno te diskusije sa mnom duboko pogađaju pa si požurio da proglasiš nekakvu svoju "pobedu" posle nekoliko godina, a nisi se podsetio gradiva.
Poslednja izmena od starac vujadin u 07 Mar 2020, 10:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 07 Mar 2020, 10:07

"za kupce sa stilom i one koji znaju šta hoće"... Slika
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 07 Mar 2020, 10:15

omp,
Možda ali ne bi trebalo zaboravljati da je Alfa 30tak godina sticala reputaciju kvarljivog brzo korodirajućeg auta i da je odavno nema u SAD, Japanu i sličnim zehtevnim tržištima.

To šta je sada treba da potraje 20tak godina pa da opet Alfa postane "ime" od poverenja u kvalitet pa onda može i povećanje cena a pri tome to treba da se potvrdi širom sveta, na primer u SAD.
Za to trebaju solidne prodajen cifre a to Alfa neć postići sa traženom cenom i eto spirale u kojoj je rezultat prodaja na nivou statističke greške iako je sam auto odličan.

Uporedio bih sa Hyundaijem, koji je pravio dobra kola u svojoj klasi nekih 20-25 godina sa visokim kvalitetom a probijao se cenom i tek onda počeli da traže i dobijaju više cene za nove aute i postali jak svetski igrač.

Složio bih se sa Herojem, čudnovata je politika Fiata kao matične kuće, Alfa nije ekskluziva kao Maserati i njen domet je masovna ekonomik cena da bi se prodavala u znatnijem broju. Ovako odličan auto stoji u salonima umesto da se vidja na ulicama.

Ja na primer nisam odavno video nijednu Alfu mladju od 10tak godina kod nas, onako u saobraćaju, na parkingu negde...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9060
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Darko » 07 Mar 2020, 10:24

OMP je napisao:
07 Mar 2020, 08:55
mozda je alfa brend sa losom reputacijom ali totalno neopravdano, rekao bih da su bmw, audi i vw statisticki mnogo kvarljiviji automobili nego alfa, imaju mnogo vise tehnickih mana nego alfa ali jbg njih prodaje ime i uvek ce ga prodavati makar pravili i najgora kola na svetu. Generalno alfa je od uvek bila za kupce sa stilom i koji znaju sta hoce.
Sedim cesto u jednom kaficu gde takodje svraca neki lik sa djulijom. Dodatno covek se oblaci u tom nekom italijanskom elegantnom fazonu, i taj neki opusten look.
Bas mi pade na pamet kako taj auto ide savrseno uz njega. Ne kazem da to ne bi bio i neki npr elegantni mercedes.
Ali zato ne mogu da zamislim da djuliju vozi neki "dnevna doza prosecnog srbende".

Flex
Postovi: 3
Pridružio se: 22 Feb 2020, 04:00

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Flex » 07 Mar 2020, 10:28

Ali zato takav Srbenda kupi Pasata i tera drva u njemu, jbg.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Mladen7 » 07 Mar 2020, 10:49


ljubitelj je napisao:
Ja na primer nisam odavno video nijednu Alfu mladju od 10tak godina kod nas, onako u saobraćaju, na parkingu negde...
Pa kako ?
Većina koja se kod nas vozi je starija od 10 god a priličan br je bliže 20 god.

Ono što se slažem da kad se jednom stekne loša reputacija duplo se teže ispravlja.
Odavno nisu ptoblematičnije od proseka ,naprotiv.

Dodatno to kako i kada izbacuju nove modele je baš čudno, da se lepo izrazim.
Nema još nove C segmenta ,SUV C segmenta Tonale ...još ništa.
Sa 2 aktuelna modela je smešno pričati o ozbiljnoj prodaji .
Sa 4-6 modela i ajde a ovako mi je nejasno čemu se nadaju.
Stoji ta pozitivna istorija i kod određenog ,malog, br ljudi vrlo pozitivan imidž ali opet mislim da nije dovoljno.



Послато са Mi A3 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Xepoj87 » 07 Mar 2020, 10:50


OMP je napisao:mozda je alfa brend sa losom reputacijom ali totalno neopravdano, rekao bih da su bmw, audi i vw statisticki mnogo kvarljiviji automobili nego alfa, imaju mnogo vise tehnickih mana nego alfa ali jbg njih prodaje ime i uvek ce ga prodavati makar pravili i najgora kola na svetu. Generalno alfa je od uvek bila za kupce sa stilom i koji znaju sta hoce.
Bio bi u pravu, da Alfa nije imala jace ime od svih navedenih, a ti razmisli zasto je sada nebitna.

Jedno je imati par godina problema sa kvalitetom, svakome se desi, ali je drugo imati par decenija problema sa kvalitetom.

I nije samo nekvalitet ubio Alfu, nego visedecenijski losa politika brenda na svim poljima.
Brend je daleko vise od dobrog automobila, logistika iza brenda te velicine je ogromma i sve mora da radi super, da bi na kraju dobio priliku da prodas dobar proizvod.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori