Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 03 Mar 2023, 10:54

A kome bi bili zanimljivi takvi automobili koje jos uvek vidjamo na ulicama?

Kad vec pomenusmo tako neke primerke, drugar iz srednje tj njegov otac imao mercedes reponju fabricko stanje, bukvalno barnd find varijanta. Radnja se desavala sredinom 80ih godina, auto je bio mislim 68. ili 69. god. znaci ni 20god star. Njegov otac otisao da vidi i kupi nekog reponju iz oglasa u neko selo mislim kod Vrnjacke Banje, cica ga ostavio u ambar ali bukvalno, posle smrti ili pogibije sina, oni otisli uvece da ga vide, brzo se dogovorili oko kupovine, izvukli ga iz ambara svog prasnjavog i nikakvog pogledali malo i oterali auto kuci. Sutradan po danu pogledali bolje auto videli da je ozbilja prica, oprali ga i skontali da je auto top stanje, mala km, imao jedino neko ostecenja na vratima koje je kasnije zafarbano ili sve ostalo fabricki. Taj auto je dugo vozen i koriscen i za putovanja i sl., ja sam ga prvi put video 96. ili 97. godine, stvarno vrhunsko stanje bio, pitam ga jel radjeno nesto i sl. kaze ne takav je uzet sto mi je dosta kasnije potvrdio i covek koji je bio jedan od aktera u toj kupovini i izvlacenju auta iz tog ambara. Taj mercedes se vozio do neke 2005.-6. sto ja pamtim i uvek je bio takav kao sto sam ga ja video, nikad farban, nista radjeno, bas ocuvan, onda mu se gubi trag, prodat je negde ali ne znam detalje. Taj drugar mi je pricao da je par puta 90ih godina njegov otac dobijao od nekog nemca ili ne znam koga nov tad aktuelan mercedes u zamenu za ovaj ali nije pristajao da ga da, sad mozda je ta prica i malo nabudzena ali cuo sam je sa jos nekih strana.
Poslednja izmena od OMP u 03 Mar 2023, 11:00, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Geza » 03 Mar 2023, 10:56

Kupuje se za buduće vreme, muzej nije kratkoročna investicija.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 03 Mar 2023, 10:59

pa da ali opet takvi primerci nikad nece biti zanimljivi niti vredeti nesto sem ako ih nije vozila neka bitna licnost ili da auto ima neku posebnu pricu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 03 Mar 2023, 11:07

Jos jedan zanimljiv auto iz mog okruzenja je bio opel rekord iz 80 ili 81. godine, 2.0 dizel, drugarov otac ga kupio novog, taj auto se de pre mozda 10 ili manje godina aktivno koristio i bio u maltene novom stanju, presao nesto preko 200k km, od pocetka imao navlaku na volanu (one kozne opsivene) presvlake na sedistima, uvek pokrivena instrument tabla zbog sunca, stajao u gazazi ili pod nastresnicom, ma bas bas ocuvan, i spolja i unutra, jedino mu je mozda jedno poliranje povrsinsko falilo da mu vrati top sjaj ali nikad nista farbano, nigde truo, mehanika takodje samo odrzavanje nista dirano. Vozili smo se sa njim dosta isli svuda po srbiji drugar isao i po inostranstvu sa njim kaze uvek je bilo reakcija kad ga vide na putu ili parkingu. Sad taj auto stoji napolju i propada, na zalost, nije da ima neku vrednost ali sad je tek nema i steta sto ga nisu sacuvali a imali su uslova.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ralee » 03 Mar 2023, 13:06

OMP je napisao:
03 Mar 2023, 08:01
ne moze da se predi boja slike sa oglasa i sa google a i ova boja je specificna jer u haldu deluje tamnije a na suncu kristali dolaze do izrazaja kao i mnoge bordo boje ali nije ni bitno ne mora da znaci da je to taj auto uopste samo generalno kazem da ne moze se po boji suditi.
Ne sudim samo po boji iako se vidi da nije isti auto u pitanju, a ako ces bas da cepidlacis vidis da su kvake razlicite.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 03 Mar 2023, 13:26

napisao si boju pa sam to i prokomentarisao a detalje nisam zagledao

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Momčilo » 03 Mar 2023, 13:32

OMP je napisao:
03 Mar 2023, 10:59
pa da ali opet takvi primerci nikad nece biti zanimljivi niti vredeti nesto sem ako ih nije vozila neka bitna licnost ili da auto ima neku posebnu pricu.
Trebao sam ja onda sačuvati moj Peugeot, njega je vozio bivši momak Cece Ražnatović. :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 03 Mar 2023, 13:33

dobro necemo da idemo u krajnosti :)

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Day Walker » 03 Mar 2023, 21:53

Mozda je umocio u Cecu u Pezou, definitivno si ga trebao sacuvati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Momčilo » 03 Mar 2023, 22:18

Dubinsko s razlogom nisam radio dubinsko.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Martin Mystere » 04 Mar 2023, 01:54

ljubitelj je napisao:Pa jeste odlična stvar, originalne gume i njihovo stanje ukazuju na istinitost ili ne navedene kilometraže i opšteg stanja.
Isto tako i ostale stvari koje se mogu vizuelno proveravati, od pojaseva sedišta rukohvqata pa nadalje.

Ovaj auto je verovatno tačno opisan i verovatno jeste nekorišćen a da li vredi danas tu procenjenu cenu pokazaće tržište i vreme. Po meni treba ga čuvati još 20tak godina pa onda bi možda postao redak model u ponudi, i eventualno tražen.
Za mene to što lik još uvek vozi auto sa gumama iz 2007. godine nije normalno niti dobro....

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Gaginh0 » 04 Mar 2023, 07:20

Moji su 2005. kupilu nov Chevrolet Kalos. Posle 10 godina je imao na satu ~35.000, fabricke gume, fabricki trap, i sve je počelo da se čuje (logičino), a auto nije imao maltene nikakvu vrednost. Tata nije hteo ništa da ulaže u njega već ga je prodao za nešto malo više od prosečne cene za taj auto u to vreme. Kupio prvi komšija, zamenio sve što je trebalo i dan danas se vozi bez problema.

Jbg, neko nije hteo da ulaže, a neko je bez problema sve zamenio jer je auto bio kao nov, unutra jos folija na radiju bila.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8049
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 04 Mar 2023, 08:44

Meni nikad nece biti jasni ljudi koji kupe nov auto i prelaze par hiljada godisnje, koja je poenta novog auta onda? Po meni nov auto se kupuje ako godisnje bijes bar 20k km da bi prica imala smisla u suprotnom je bacanje para.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Gaginh0 » 04 Mar 2023, 08:52

Šaljem ti broj od ćaleta u inbox pa ga zovi da ga pitaš, verovatno sad pije kafu i gleda tv pa može da priča :kezo:

Šta znam, uzeli taj auto za mamu da ide sa njim na posao i ja ga vozio malo kad sam položio. Sledeće godine je ćale sebi uzeo Octaviu sa kojom je prešao 100.000 za prve dve godine. Iz krajnosti u krajnost.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Momčilo » 04 Mar 2023, 09:06

Ja poznam vise ljudi koji su kupilu nov auto i prelaze malu kilometrazu. Jednostavno nece da razmisljaju ljudi o polovnom, a imaju mogućnost da kupe.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Odgovori