Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29892
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od trojanac » 15 Nov 2020, 11:37

Vladapetr je napisao:
14 Nov 2020, 09:36
Ljubitelju, ne lupaj gluposti. Nema veze čiji je motor u pitanju, sigurno je da se ne radi generalna na 200k km i da se ne dosipa ulje na svakom punjenju rezervoara. To se možda dešava u Ljubiteljolandu, u realnom svetu ne.
@Vladapetr molim te bez uvreda. Ukoliko se sumnja u nešto što je izneto treba tražiti da se taj podatak potkrepi činjenicama, makar neki konkretan link i slično. Ovako svaki treći član će nekom reći da lupeta gluposti, a to nije u redu. Ukoliko ti ne odgovara ljubiteljov način pisanja lako u korisničkom kontrolnom panelu odabereš da bude nevidljiv.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 15 Nov 2020, 13:51

Napisao sam jednom i argumentovao, frajer je opet ponovio svoje besmislice bez ikakvih dokaza. Evo i sad, nakon što ga je OMP pitao, nema nijedan konkretan argument ili link nego ide stara fora uvek iste forme "vidi u servisnom priručniku, pisano je o tome po nemačkim forumima, pretraži vesti od pre ___ godina i tada se o tome govorilo".

Kako ja da argumentujem da nešto nije tačno? Sad neko napiše besmislicu tipa: Golf 5 Plus je sklon okretanju na krov, kako da dokažem da to nije tačno? Zar nije poenta da taj, koji iznosi tako teške kvalifikacije, iznese dokaz za njih?
Na ovom forumu je obratno, i iskreno prvi put u životu vidim (a recimo da imam dovoljno iskustva u online komunikaciji) da administracija tako nešto toleriše već godinama. Dakle, imamo lika koji konstatno iznosi stavove koji nemaju veze sa stvarnošću, ali bukvalno nemaju veze. I, umesto da se od njega zahteva da ih argumentuje (kad se već toliko razlikuju od nama poznate realnosti) - zahteva se od nas da to kuliramo ili dokažemo kao netačno!?

Što je najgore, tolerišete i kad se sa takvim pričama obrati nekom novajliji, ko nije imao prilike da nas upozna i skapira ko mu se obraća. Pitao sam pre nekog vremena, kada je neko nov postavio pitanje o kupovini auta a Ljubitelj se pojavio sa izjavom:
Za ostale ne znam ali VW dizel i gradska vožnja ne idu u istu rečenicu, EGR i kompletan usis svako malo zahtevaju popravke/zamene. I pored pokušaja VW da mnogobrojnim izmenama tokom godina nešto uradi i dalje problem nije rešen trajno. Doduše delovi su lako dostupni a i servisa ima dosta pa to olakšava situaciju.
Da li mislite da postoji ijedan auto forum na svetu koji bi tolerisao ovakvu glupost? Kako da argumentujem da ovo nije tačno, toliko je besmisleno da je to prosto nemoguće. Prebrojte samo korisnike VW vozila na ovom forumu i broj njihovih intervencija na EGR-u i usisu, dovoljno je.

Ili kad je napisao da se Honde u primorskim gradovima bukvalno raspadaju posle 5-6 godina, toliko im je loš lim?

Ili kad je napisao da Focus mk1 ima sistemski kvar sa nekim crevom hladnjaka i mora na svakih 150k da se sve stavlja novo, jer nema mogućnost popravke?

I tako dalje, mogu ovako bukvalno do sutra da nabrajam.

"Normalno" je da on @gavranu, dečku koji auto alarme i elektroniku otkida, bukvalno drži u malom prstu, na 4 strane soli pamet besmislenom pričom i postovima koji su sve duži i duži, a koja se završi ovako:
gavran je napisao:
31 Mar 2019, 15:42
ljubitelj je napisao:
31 Mar 2019, 12:03
Tytan 300 je digitalni alarm
20190331_145936.jpg

Završio sam priču sa vama.


I kad argumentujem svoje stavove, frajer to iskrivi u svojoj stvarnosti pa to izgleda kao u postu iznad, iz kojeg je izvukao potpuno besmislen zaključak:
Vladapetr je napisao:
13 Nov 2020, 00:42
Za taj motor su mišljenja oprečna, kad sam svojevremeno uzimao C-Maxa bio je jedan baš nadrkan u NS sa tim motorom. Pitam braću Grbiće gore u Pinosavi, jedan kaže uzmi dobar je, drugi kaže beži od tog motora Slika
Vladapetr je napisao:
14 Nov 2020, 09:36
Ljubitelju, ne lupaj gluposti. Nema veze čiji je motor u pitanju, sigurno je da se ne radi generalna na 200k km i da se ne dosipa ulje na svakom punjenju rezervoara. To se možda dešava u Ljubiteljolandu, u realnom svetu ne.
Dakle, jedan od dvojice najboljih Ford majstora na Balkanu mi je rekao da je to ok motor, drugom se taj motor ne sviđa, ali sada saznajemo da ovaj prvi nema pojma jer je Ljubitelj na googlu našao prave informacije?

Šta bi ovde bio validan argument kojim bih pojačao svoju tvrdnju, da ih dovedem na forum sa overenom izjavom i evidencijom rada servisa gde se vidi koliko automobila su imali sa ovim motorom, a koliko su generalki radili?

https://www.autoscout24.com/lst/ford?so ... 01&atype=C&

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... DESCENDING

Ova MX-5 Mazda je prešla 1.170.000km, dakle uradio je 5 generalki i sada je prodaje jer mu došlo vreme za šestu? :rofl: Pa je definitivno bolja kupovina Pume sa drugog linka, jer ona ima preko 1.200.000km, njoj je i šesta generalka urađena :kezo:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7978
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 15 Nov 2020, 14:29

ljubitelj je napisao:
15 Nov 2020, 11:28
OMP je napisao:
13 Nov 2020, 08:52
Ja bih ipak zaobisao taj 1.8 moze da bude ok ali moze i da pravi probleme, 1.6 je mnogo bolji izbor.
Ovu informaciju si ti napisao za TAJ 1,8.


Zato sto nisam znao da se taj noviji 1.8 razlikije od prethodnog dok nisam procitao na ford forumu.
A ti si zapeo da je los pa los sto znaci da si i ti pogresno informisan

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 15 Nov 2020, 21:45

Pa loše je u tome što je poznat da voli da pije ulje. To je manje više opšte poznato za tu familiju motora, jednostavno nešto su zeznuli pa je i cena polovnih shodno tome adekvatno niža, ne traže se kao polovni jer su rizični a nema aftermarket rešenja za problem.
Isto je i u Ford verziji, isto je i u Mazda verziji, isto je i u Volvo verziji, thi godišta o kojima je reč o ovome iz oglasa.
Drugih mana nema.
Sve sam to i prethodno napisao.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 18 Nov 2020, 19:41

https://www.autoscout24.com/lst/ford?so ... 01&atype=C&

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... DESCENDING

Ova MX-5 Mazda je prešla 1.170.000km, dakle uradio je 5 generalki i sada je prodaje jer mu došlo vreme za šestu? :rofl: Pa je definitivno bolja kupovina Pume sa drugog linka, jer ona ima preko 1.200.000km, njoj je i šesta generalka urađena :kezo:
[/quote]

:rofl: :loool:

U oglasu piše MX 5 prešla 116,000km (stošesnaest hiljada).
U oglasu piše prodaju se 3 komada Pume neregistrovane za upotrebu, može za delove. Predjena kilometraža svake od 3 nepoznata.

Ostalo istrgnuto iz konteksta a uz pogrešnu interpretaciju komentar nepotreban koliko je besmisleno.
Koliko neko ne uspeva da razume da je opomenut zbog svog uvredljivog pisanja koje krši pravila foruma.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 18 Nov 2020, 20:11

OMP je napisao:
15 Nov 2020, 14:29
ljubitelj je napisao:
15 Nov 2020, 11:28
OMP je napisao:
13 Nov 2020, 08:52
Ja bih ipak zaobisao taj 1.8 moze da bude ok ali moze i da pravi probleme, 1.6 je mnogo bolji izbor.
Ovu informaciju si ti napisao za TAJ 1,8.


Zato sto nisam znao da se taj noviji 1.8 razlikije od prethodnog dok nisam procitao na ford forumu.
A ti si zapeo da je los pa los sto znaci da si i ti pogresno informisan
Ponuda sa tim motorom, 2006-2008 godište a uglavnom kilometraže ispod 150,000km, ne retko i ispod 100,000km što Fokus, što Mondeo, što C Max.
Baš taj 1,8 motor
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... usage=USED

Npr.

113.000km 09/2008
100.000 05/2008
120.500 10/2008
102.568 12/2008
93.480 11/2008
114.800 05/2007
88.000 12/2008
86.800 11/2007
97.000 08/2006
86.970 06/2008
108.000 12/2008
123.700
111.528
100.000
105.000
66.000
97.112km

itd... ima stotine u ponudi sa malim kilometražama sa tim motorom kojih se jednostavno vlasnici rado oslobadjaju. U Nemačkoj gde je Ford domaći vrlo su lako dostupni servisi pa ne postoji problem održavanja ili servisiranja.
Mislim da nije slučajnost navedena ponuda.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 18 Nov 2020, 20:32


ljubitelj je napisao: U oglasu piše MX 5 prešla 116,000km (stošesnaest hiljada).
Slika

Pa mi moramo prvo da se pozabavimo azbukom i ciframa SlikaSlikaSlika možebiti i da ti ne lažeš, samo koristiš jezik koji se razlikuje od onog koji mi koristimo.



ljubitelj je napisao:U oglasu piše prodaju se 3 komada Pume neregistrovane za upotrebu, može za delove. Predjena kilometraža svake od 3 nepoznata.
Stajala je Puma sa 1.260.000km u voznom stanju, no naravno da si tad iskulirao. Sad, posle par dana je skinuta, verovatno odvezao da uradi jubilarnu sedmu generalku Slika




There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ivan » 18 Nov 2020, 20:47

Ljubitelj tipicno preteruje, jedino gde se slazem sa njim je da ova mazda ima 116kkm :D

Slika

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Ivan » 18 Nov 2020, 20:47

Slika

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 18 Nov 2020, 21:16

Kako god, nek bude da se gore u opisu zajebao mada nema logike. Na Autoscout je tačno 301 primerak sa 1.8 benzin motorom i kilometražom preko 200k km, prvih 50-ak debelo preko 300k km. Sigurno su svi radili generalku pa sad prodaju te automobile po par stotina eura.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 19 Nov 2020, 11:58

Oglas je dat za 3 (tri) komada Pume, i sve 3 neregistrovane od kojih 2 pokretne a 1 nepokretna.
Kilometraža nepoznata, jasno piše u samom oglasu.
A u naslovu oglasa je cifra 1234567km, prosto čovek hteo da izdvoji svoj oglas iz gomile.


Nije ni čudo što ne kapiraš šta se piše, preskačeš svaki drugi red :)
Pa mi moramo prvo da se pozabavimo azbukom i ciframa SlikaSlikaSlika možebiti i da ti ne lažeš, samo koristiš jezik koji se razlikuje od onog koji mi koristimo.
Mi :rofl:
Misliš Ti imaš problem što koristiš pisanje koje se razlikuje od onoga koji mi ostali koristimo na forumu u skladu sa prvilaima, normalnu komunikaciju.
Te fore da umesto bilo kakve argumentacije umeš samo sirovi napad ad hominem više pokazuju tvoj jezik nasilja ponovo i u ovom citatu.

Lepo preskoči, nije obavezno čitati sve postove svih. :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 19 Nov 2020, 12:44

Dakle, na Autoscout oglasima je više od 100 automobila na kojima je urađena generalka i koji se sada prodaju za 500 - 1000 eura? To je ono što nam saopštavaš, to je zaključak iz stanja na oglasima i činjenice za koju tvrdiš da je nepobitna?

Tvoja komunikacija nije normalna, jer normalnu komunikaciju ne čini (samo) korišćenje "kulturnih" izraza i fraza, nego poštovanje sagovornika pre svega tako što ga nećeš omalovažavati i vređati mu inteligenciju izmišljanjem podataka i izvrtanjem činjenica. Za to kako ti "kulturno" komuniciraš bi u većem društvu bio ismejan, a u kafani verovatno poslat napolje sa otiskom noge na guzici.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ljubitelj
Postovi: 10551
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 20 Nov 2020, 18:28

To je samo tvoj zaključak.

I pogrešan naravno jer nisi očito niti pročitao kompletno niti razumeo ni početni post pa nastavio sa nizanjem pogrešnih zaključaka.
Kao što si koji post ranije pogrešno iz oglasa zaključio za Mazdu MX5 i tvojih pretpostavljenih 5 popravki, pa si onda još jednom na podatak o 116k iz oglasa iskazao "talenat".

Vrlo lako pogrešno shvataš šta je neko napisao. :)

No nije bitno to, zanimljivo je da se ti pozivaš na poštovanje sagovornika, kafana je očito tvoj reper i nivo shvatanja normalnosti komunikacije o bilo čemu. Ali ovo nije kafana, ima pravila pa preporučujem da ih pogledaš ako si slučajno zaboravio.

Ko ti brani da ti izneseš i napišeš svoje činjenice, mišljenje, saznanje, podatke, činjenice, šta god ti misliš da je po tebi tačno a na TEMU kojom se bave postovi?

Kreneš sa....po saznanju koje imam je ovako i ovako....pa udri po pisanju sve kontra o temi ako misiliš da treba ali drži se pravila foruma šta je dozvoljen a šta je zabranjen način.

Svako će sam zaključiti, nisi ti sudija da odredjuješ šta je tačno, kapiraš li šta je forum i da je to javno mesto gde se treba pisati u skladu sa pravilima.
A ta pravila si i ti dobrovoljno prihvatio pa ih se pridržavaj, i ne bavi se karakterizacijom članova foruma.
@steva_anya je najfinijim rečima to objasnio, da ne ponavljam i citiram.

Ili ako ne možeš da pišeš prema pravilima onda preskoči tebi iritirajuće postove čiji sadržaj nisi razumeo, nije za tebe nešto tačno, ne svidja ti se drugačije mišljenje, ili bilo šta.... nije vredno da dovodiš sebe u situaciju da te opominju za postove koji ničemu ne služe, krše pravila i svakako ne doprinose ni samim temama ni forumu.
Prosto, napisano ti je kako da koristiš automatsku opciju.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Vladapetr » 20 Nov 2020, 20:04

Istom logikom, ti preskoči moje postove koji ne zadovoljavaju kriterijume, i svima super. Stavi na ignore, to je opcija koja je gore objašnjena kako funkcioniše

Sumiraću ovu raspravu: tvrdnja koju forsiraš od početka, da je taj 1.8 benzinac poznat po problemu sa uljem, da se na kraju ulje mora dosipati na svakom punjenju rezervoara i da se generalka radi na max 200k km je trula, podmukla laž. Kao i gomila toga što si izmišljao po forumu i branio kao da ti je dedovina.
Od mene toliko. Poyy
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7029
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Zanimljivi oglasi

Post od DukeNS » 20 Nov 2020, 23:24

Da se osvrnem na Fokus koji je i zapoceo raspravu... Isao drugar da ga vidi i naleteo na neku budaletinu od prodavca. Pita ga da upali auto i oslusne kako radi motor, a ovaj kaze - motor radi odlicno :mrgreen: . Nije hteo da mu da broj sasije i jos par glupiranja je bilo i ovaj moj se samo okrenuo i otisao. A isao je sa parama, da ga odmah kupi...

Odgovori