Zanimljivi oglasi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 04 Mar 2023, 09:23

Ma znam i ja takve ljude ali mi nije jasna matematika. Ok imas love, neces da kupis polovan auto star 20 godina, kupis nesto par godina staro, odrzavano, pouzdano, sa malo km i nemas brige ali ne dajes toliko para kao za nov i sto je bitnije ne gubis ih toliko kroz vreme.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od carov2 » 04 Mar 2023, 09:40

Često to što zamišljamo, par godina staro, održavano, pouzdano, sa malo km, košta relativno mnogo u poređenju sa istim takvim novim autom, pa dođu ljudi u situaciju, "aha za par hiljada eura sedam u nov auto, dobijem garanciju, nemam obavezu odmah da uradim mali servis, gume, tako da se pitam, ko uopšte uzima par godina star, za par hiljada manje."

N.N.

Kao i svi i ja imam takve ljude u okruženju i nema šta ja da ih razumem ili ne razumem, njihova stvar, ukoliko imaju mogućnosti, što da ne.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Sloba » 04 Mar 2023, 09:41

Tako je u pričama, a kada hoćeš da kupiš mlad auto, održavan i sa malo km, takav bude malo jeftiniji od novog.

@carov2

To je to, istovremeno smo kucali.

Sent from my MI 9 using Tapatalk



Korisnikov avatar
petarboj
Postovi: 1310
Pridružio se: 19 Mar 2013, 16:47
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od petarboj » 04 Mar 2023, 09:44

Mislim da je stvar u tome što postoje ljudi koji kupe auto jer im treba auto i kupe nov jer sve kupuju svakako novo, ni ne razmišljaju o upotrebi, isplativosti i ostalo. Bukvalno gledaju na auto kao na još jednu tehničku stvar koja treba domaćinstvu. Takvi ljudi naravno ne posećuju auto forume i onda deluje kao da smo mi ovde jedini normalni, a što je najgore možda smo i u manjini :D

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Sloba » 04 Mar 2023, 10:39

Sve se svodi na izreku "try walking in my shoe's". Svako ima sopstvenu perspektivu i
hiljadu razloga za svoje postupke, što gledano
sa strane nekome može izgledati pogrešno i
nelogično.

Pokušaću da analiziram prodaju moje
prošle Mazde. Kupac je uzeo 5 godina star
auto sa, istina, relativno malom kilometražom, ali bez garancije, 10 dana pred istek registracije i sa zimskim gumama zrelim za zamenu (u startu 500€ za nove gume). I ko zna čime još... Pet godina ipak nije tako malo, svašta se izdešava. Sve to je koštalo oko 13.500€. U istom trenutku nova Mazda 3 sedan u salonu koštala je 19.990€ (minus popust kroz dodatnu opremu što je oko 19k i nešto sitno), jednu generaciju novija, sa bogatijim standardnom opremom, garancijom i najlonima na sedištima. Da li bih ja tako postupio - sigurno ne i mogao bih pisati puno o razlozima za to, ali drugoj strani je to više nego dobra kupovina bila. Pa kako? Kupac je kola uzeo za firmu i toliki budžet je izdvojio za kola, ni evro više. Već poseduje Mazde, ima razrađenu šemu za održavanje, a s obzirom da će mu kola služiti za svakidnevno zavlačenje u beogradske ulice, kozmetika i sitnice su mu poslednje o čemu misli. Različite potrebe, različiti ukusi, afiniteti, budžeti... različite i odluke. I svi su na kraju u pravu.

Sent from my MI 9 using Tapatalk












Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Zanimljivi oglasi

Post od shandu90 » 04 Mar 2023, 11:13

Cale kad je uzeo merivu koristio je samo za duzi put tj. i dalje je koristi. Sestra na kamiqu nesto malo presla, mislim da sam ja vise zujao s tim po gradu nego ona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Kass » 04 Mar 2023, 11:24

Ja sam kupio nov auto vec dva puta i sledeci ce biti isto nov iz prostog razloga sto vrlo malo verujem bilo kome. Sve to mlado, malo vozeno, ocuvano itd ima samo ako kupujes od nekoga koga dobro znas.

Sve ostalo je macka u dzaku, u drzavi srbiji naravno. U nemackoj bih, kao sto sam i uzeo dok sam tamo ziveo, u obzir uzeo i certified od proizvodjaca jer ti tu firma direktno garantuje da je auto ok i stoji iza toga.

Sve ostale price se u vecini slucajeva zavrse sa ulaganjem od par hiljada evre, druzenjem sa majstorom i svim ostalim lepotama. Stoga par hiljada evra vise, za nov auto koji cu ja da konfigurisem kako zelim i da ga vozim 5-7 godina bez da razmisljam o bilo cemu osim redovnog servisa, je potpuno besmislena cifra.

Pri cemu ovo nije nikako vezano za predjenu kilometrazu, to zavisi od trenutnog stila zivota. Nekada sam prelazio jako mnogo, trenutno je to jako malo, bitno je da postoji mogucnost sigurnog koriscenja automobila.

Naravno vazi za osnovni auto koji mora biti uvek dostupan i ispravan. Za drugi automobil je vec prica potpuno drugacija.

Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od meidling » 04 Mar 2023, 12:43

Nije samo u Srbiji.Evo sta mi se juce desilo.Inače živim u Austriji.Prodajem Kia Sportage sa 73.000 km,svi servisi u ovlascenom,zimske i letnje gume na alu felgama sa sensorima,Tehnicka knjizica i ostala dokumentacija perfektna i tip mi na kraju kaze mora da razmisli jer kao zasto bi neko prodavao auto sa tom kilometrazom ako mu nista ne fali.Nije mačka u dzaku ali ako zeli auto sa garancijom onda pravac Kia I jos 20.000 € preko

Kia Sportage 3 Österreich Edition 1.7 crdi



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 04 Mar 2023, 15:42

Ne znam zasto se polazi od toga da polovan auto mora biti sa ulaganjima??? pa valjda moze da se kupi odrzavan i dobar polovan auto majku mu nisu svi macke u dzaku, dokle vise ta misljenja u narodu, koliko ljudi znam koji su kupili polovna vozila i to ne tako mlada i sa malo km pa nista nisu imali da ulazu a da ne pricam koliko sam ja takvih kola prodao sto rodjacima, prijateljima, poznanicima pa mi se niko nije pozalio da imao ulaganja sem redovnog odrzavanja a nisu bila mlada kola i sa malo km. Sad ako si picajzla pa bas hoces da ulazes u sve zivo sto ti se ucini da treba to je druga stvar ali to nije realnost. Jesu nova kola sigurica ali ima i polovnih sa kojima mozes da se navozis pogotovo ako kupis nesto provereno.

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Kass » 04 Mar 2023, 15:46

Pa ti se time bavis pa mozes da znas da je provereno, ja ne mogu. Upravo zato i jeste macka u dzaku. Sto se mene tice provereno je iskljucivo ako ja ili neko kome 100% verujem zna coveka koji je kupio taj auto i vozio ga bar par godina pre nego sto cu ga ja kupiti.

Kod nas ne postoji institucija koja bi davala certified garanciju, sto bih ja prihvatio pod provereno, tako da u srbiji nema od tog provereno nista.

To samo po sebi znaci da cu auto kupiti nikad a mozda ni tad, pa da bih ustedeo svoje vreme lepo odem i kupim novo, pa sam siguran sledstveno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od OMP » 04 Mar 2023, 17:28

koliko sam primetio i ti vozis polovan auto, kao si se odlucio na taj rizik? :)

Kass
Postovi: 205
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Kass » 04 Mar 2023, 17:32

Kass je napisao:
04 Mar 2023, 11:24
Ja sam kupio nov auto vec dva puta i sledeci ce biti isto nov iz prostog razloga sto vrlo malo verujem bilo kome. Sve to mlado, malo vozeno, ocuvano itd ima samo ako kupujes od nekoga koga dobro znas.

Sve ostalo je macka u dzaku, u drzavi srbiji naravno. U nemackoj bih, kao sto sam i uzeo dok sam tamo ziveo, u obzir uzeo i certified od proizvodjaca jer ti tu firma direktno garantuje da je auto ok i stoji iza toga.

Sve ostale price se u vecini slucajeva zavrse sa ulaganjem od par hiljada evre, druzenjem sa majstorom i svim ostalim lepotama. Stoga par hiljada evra vise, za nov auto koji cu ja da konfigurisem kako zelim i da ga vozim 5-7 godina bez da razmisljam o bilo cemu osim redovnog servisa, je potpuno besmislena cifra.

Pri cemu ovo nije nikako vezano za predjenu kilometrazu, to zavisi od trenutnog stila zivota. Nekada sam prelazio jako mnogo, trenutno je to jako malo, bitno je da postoji mogucnost sigurnog koriscenja automobila.

Naravno vazi za osnovni auto koji mora biti uvek dostupan i ispravan. Za drugi automobil je vec prica potpuno drugacija.

Da li si procitao poslenji red u mom postu, Primarni auto: viewtopic.php?f=2&t=6764

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 04 Mar 2023, 20:53

Martin Mystere je napisao:
04 Mar 2023, 01:54
ljubitelj je napisao:Pa jeste odlična stvar, originalne gume i njihovo stanje ukazuju na istinitost ili ne navedene kilometraže i opšteg stanja.
Isto tako i ostale stvari koje se mogu vizuelno proveravati, od pojaseva sedišta rukohvqata pa nadalje.

Ovaj auto je verovatno tačno opisan i verovatno jeste nekorišćen a da li vredi danas tu procenjenu cenu pokazaće tržište i vreme. Po meni treba ga čuvati još 20tak godina pa onda bi možda postao redak model u ponudi, i eventualno tražen.
Za mene to što lik još uvek vozi auto sa gumama iz 2007. godine nije normalno niti dobro....
A otkud se zna da se auto uopšte vozi, ili je parkiran?
S obzirom na kilometražu, verovatno se već godinama nije mrdnuo ni metar...

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Zanimljivi oglasi

Post od Martin Mystere » 05 Mar 2023, 05:43

Pa pazi, ako je 05.10.2020. na 9631 km urađen poslednji servis a do sada je prešao 9964 km baš teško da će biti da godinama nije mrdnuo ni metar...


ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zanimljivi oglasi

Post od ljubitelj » 05 Mar 2023, 08:44

To je 331km za 30 meseci.
Ni metar nije mrdnuo, ne misli se bukvalno na jedan metar :)

Ili misliš da se redovno vozi sa tih 10km mesečno.

Odgovori